Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Εγώ πάλι το τερμάτισα παρά τα bugs του. :P

 

Τι μου άρεσε:

- Γραφικά. Μπορεί να μην είναι τόσο ουάου όσο του Crysis 1, αλλά δεν κόλλαγε για να δείξει καταστροφές.

- Gameplay. Ναι, είναι πιο απλό, αλλά τελικά δουλεύει πιο καλά στο πόσο mobile είσαι. Πατημένο jump για strength jump του 1, ledge grab, πατημένο το αριστερό κουμπί για strength throw όταν έχεις κάτι/κάποιον στο χέρι. :P

- Weapon customisation. Φοβόμουν ότι δεν θα είχε αυτή τη φορά. :P Καλό πράγμα που δεν μπαίνουν όλα στα ίδια όπλα, αλλά έχουν τα δικά τους attachments πια.

- Detach turret. 'nough said. ;)

- Stealth kills. Γιατί πάντα μας άρεσε να την φέρνουμε από πίσω. :P

- Setpieces. Μερικά είναι πολύ ωραία. Αναρωτιέμαι πως η καταστροφή της Frostbite 2.0 στο BF3 θα μπορέσει να τα "αντιμετωπίσει". ;)

 

Τι δεν μου άρεσε:

- Animations που είχαμε στο 1 (και δεν νομίζω να είναι πρόβλημα της beta). Το χέρι δηλαδή που έβγαινε και έπιανε ό,τι του έλεγες. Τώρα είναι πιο πολύ στο κλασσικό "όπλο εξαφανίζεται και εμφανίζεται στο χέρι σου".

- Νo melee only.

- No prone. Αν και δεν χρειάζεται τόσο.

- Δίποδα aliens με όπλα. Πιο ωραίοι ήταν οι εξωγήινοι του C1. Πιο απόκοσμοι. Εδώ είναι λες και βγήκαν από κανένα Battlestar Galactica.

E ναι. Γκρίνιαζαν όλοι "προτιμώ τους Κορεάτες!". Ορίστε λοιπόν, φάτε aliens που είναι σαν standard αντίπαλοι. :/

- Μουγγός πρωταγωνιστής. Ενώ ο Isaac βρήκε την μιλιά του στο DS1. Εδώ ο πρωταγωνιστής (που ΔΕΝ είναι ο Nomad. Είχα δίκιο. Φαίνεται και από την αρχή άλλωστε. :P) δεν λέει ποτέ την γνώμη του.

εκτός από το τέλος, αλλά εκεί ψιλομπερδεύτηκα αν είναι η στολή που έχει το DNA του Prophet και έκανε τον Alcatraz σε Prophet ή όποιος φοράει την στολή τώρα θα "ενώνεται" με τους προηγούμενους.

 

- Λίγα οχήματα.

Jeep, APC. Αυτάααα...

 

- Νερό. Καμιά σχέση με του 1 νομίζω κι έπαιζα σε hardcore. Μπορεί να μην το κοίταζα καλά ή να φτιάχνει με Dx11, αλλά γενικά αυτό δεν με εντυπωσίασε.

- Story.

Αν και μαθαίνουμε αρκετά προς το τέλος. Το παιχνίδι δεν το νιώθεις τόσο sequel του C1, εκτός του ότι έχει τον Prophet, την nanosuit και διάφορες αναφορές στο νησί. Πού είναι ο Nomad; Πού είναι ο Psycho; Πού είναι η Helena Rosenthal;

Τρως τόσο νέο κόσμο από την μια στιγμή στην άλλη που απλά είσαι "οκ, πες τι να κάνω να τελειώνω".

Οι στολές που είχαν όλοι στο 1; Μαθαίνουμε ότι είναι συμβιοτικές οκ, αλλά όχι τί έγιναν όσοι τις είχαν. Ούτε αυτοί που είπα πριν, ούτε οι κορεάτες που είχαν τα "cheap knock-offs". Γενικά πολύ αχταρμάς το story για μένα, αν κι έχασα ένα video γιατί δεν ήθελε να το φορτώσει και να μην το κολλήσει.

 

 

Anyway, θέλω να ξαναπαίξω το single στο κανονικό και έχω νέο ενδιαφέρον τώρα για το multiplayer του, μιας και είδα πώς παίζει και τί κάνουν τα διάφορα suit upgrades.

Επίσης η CryEngine 3 φαίνεται ωραία στα περισσότερα πράγματα και πράγματι πιο ελαφριά σε σχέση με το Crysis 1 πάνω στα PCs μας.

 

Bring On Final Version with DirectX11! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

I7 860 (2,80 Ghz), 4 gigs RAM, ATI 5870 (1GB) με 11.1 hotfix drivers, Windows 7 Ultimate 64 bit.

 

Ε, δεν είναι τεράστιο το παιχνίδι και με armor mode αντέχεις γενικά πιο πολύ αυτή τη φορά.

 

Btw, κάτι άλλο που δεν μου άρεσε και ξέχασα:

- Να μην μπορείς να μαζεύεις στο χέρι ό,τι δεν είναι καρφωμένο στο πάτωμα. Ναι, κάποια μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις (τηλέφωνο, εκτυπωτή...), αλλά μκίες. Στο Crysis 1 ένιωθες ότι μπορούσες να πετάξεις/χτυπήσεις τα πάντα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εμένα όταν δεν ξεκίναγε καν, από το system.cfg έβαλα το r_ShadersRemoteCompiler στο 0.

Το περίεργο είναι πως όπως λέει ο J2g δεν πρέπει να κάνει τίποτα, αλλά μετά δούλευε οκ.

Ίσως τυχαίο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δειχνει τα βιντεο πριν απο καθε mission και μετα στο loading μενει εκει

 

Πόσο περιμένεις στο load;χρειάζεται κανά λεπτό περίπου εγώ με δύο 5770 σε crossfire το παίζει κανονικά,στην υπογραφή σου βλέπω πως έχεις 5870 δεν νομίζω να φταίει η καρτα πάντος, 64τράμπιτα είναι τα windows σου η 32;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...