Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλιστα... Για άλλη μια φορά φταίει η πειρατεία...

 

Ούτε λόγος για την ασφάλεια των ίδιων των εταιριών, και φυσικά ούτε λόγος για τις εξωφρενικές τιμές των video games! Κάποτε τα pc games είχανε μέσα αφίσες, guides, whatever, σ' ένα πλούσιο πακέτο... Τώρα αγοράζω ένα δίσκο σε μια πλαστική θήκη... Και όλη αυτή η καταπλακτική προσφορά, μόνο για ~49,9 Έουρος... Το 1/20 του μισθού μας (αν υποθέσουμε ότι όλοι παίρνουμε 1000 ευρώ το μήνα...). Το αστείο συνεχίζεται αν δει κανείς ότι σε υπηρεσίες όπως το steam, πολλά games έχουν την ίδια τιμή με την αντίστοιχη "υλική" version του παιχνιδιού... Δεν μας παρατάτε λέω εγώ?

 

Αν τα pc games, κειμενόταν στο πλάισιο τιμών 4,99-9,99Ε, κανείς δεν θα καθόταν να "πειρατεύσει"... Στις κονσόλες, και βασικά μόνο όσες χρησιμποιούν cartridges, καταλαβαίνω το να είναι υψηλότερη η τιμή, γιατί υπάρχει κάποιο απτό κόστος κατασκευής, αλλά για όσα games είναι σε μορφή cd/dvd θεωρώ την τιμολογιακή πολιτική τους απαράδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απο που το κατεβάσατε ρε τσακάλια ? αμα υπάρχει κάποιο τ0Rρ3νt (το έγραψα έτσι για ευνόητους λόγους) ας μου το στείλει κάποιος σε pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Alchemist`:

 

 

Μάλιστα... Για άλλη μια φορά φταίει η πειρατεία...

 

Ούτε λόγος για την ασφάλεια των ίδιων των εταιριών, και φυσικά ούτε λόγος για τις εξωφρενικές τιμές των video games! Κάποτε τα pc games είχανε μέσα αφίσες, guides, whatever, σ' ένα πλούσιο πακέτο... Τώρα αγοράζω ένα δίσκο σε μια πλαστική θήκη... Και όλη αυτή η καταπλακτική προσφορά, μόνο για ~49,9 Έουρος... Το 1/20 του μισθού μας (αν υποθέσουμε ότι όλοι παίρνουμε 1000 ευρώ το μήνα...). Το αστείο συνεχίζεται αν δει κανείς ότι σε υπηρεσίες όπως το steam, πολλά games έχουν την ίδια τιμή με την αντίστοιχη "υλική" version του παιχνιδιού... Δεν μας παρατάτε λέω εγώ?

 

Αν τα pc games, κειμενόταν στο πλάισιο τιμών 4,99-9,99Ε, κανείς δεν θα καθόταν να "πειρατεύσει"... Στις κονσόλες, και βασικά μόνο όσες χρησιμποιούν cartridges, καταλαβαίνω το να είναι υψηλότερη η τιμή, γιατί υπάρχει κάποιο απτό κόστος κατασκευής, αλλά για όσα games είναι σε μορφή cd/dvd θεωρώ την τιμολογιακή πολιτική τους απαράδεκτη.

Μαζί σου, ειδικά για τις τιμές μεταξύ digital d/l & physical. Απλά μπορεί κανείς να το αγοράσει αργότερα απ το launch date που θα χει normal εώς χώμα τιμή. Έχω ένα ράφι παιχνίδια και περισσότερα στο steam κι όλα είναι αγορασμένα στο range που λες ή χαμηλότερα, εξαιρουμένων κάποιων λίγων collector's editions. Βέβαια αν κάποιος θέλει multi, μάλλον θα πρέπει να τα σκάσει μιας και αυτό συνήθως έχει peak αμέσως μετά το launch.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να "διαρρεύσει" ένα παιχνίδι τόσες μέρες πριν την κυκλοφορία του ..

Για να δούμε σε λίγες ώρες θα μπορέσω να το παίξω με όλα στο full ?

Ίσως να το αγοράσω και εγώ το συγκεκριμένο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Crysis 2 LE (34e)

 

πάντως, όσον αφορά η τιμολογιακή πολιτική που αναφέρθηκε, τα τελευταία 2 χρόνια αρχίζει να αλλάζει και, ειδικά στο εξωτερικό, οι τιμές κυμαίνονται στα 30-40e. Αν θυμάστε καλά και παλιότερα, όταν τα παιχνίδια πωλούνταν στα μεγάλα τετράγωνα χαρτοκούτια, οι καλοί τίτλοι κυμαίνονται στα 15 - 20.000 δραχμές (δλδ 30-40e). Τα 50 και 60 ευρώ που βάζουν κάτι Infinity προφανώς είναι απαράδεκτα, ειδικά για παιχνίδια με μηχανή 5 χρόνων, άλλα αν το αγοραστικό κοινό δεν έχει βούληση για να τους δώσει άκυρο, τότε προφανώς θα γίνεται έρμαιο των αδηφάγων εταιριών.

 

Εμένα το μόνο που με ξενίζει με τους "δυνατούς" τίτλους σήμερα είναι ότι δεν βάζουν έγχρωμο manual. Θα μου πεις πολύ δεν διαβάζουν καν το manual, άλλα όταν έχεις μεγαλώσει με MechWarrior και X-Wing που είχαν πολυσέλιδα έγχρωμα Manuals, και όταν ξέρεις όταν το κόστος είναι ελάχιστο, το βλέπεις σαν φτηνή πολιτική της εταιρίας για να γλυτώσει λίγες "pennies". Ούταν καν στις Limited Exclusive Super Duper Platinum Editions δεν βάζουν έγχρωμο manual...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατεβασα και'γω, αν και περιμενα αρκετη ωρα.......

Το παιχνιδι φενεται πραγματικα καλο, εχει ομως καποια προβληματακια οπως λενε οι περισσοτεροι!!!

 

Φιλε kanesaxo τα ιδια κανει και σε μενα.....Μαλλον λογο DX9 και drivers της ATI-AMD δεν μπορω να

σκεφτω κατι αλλο αφου τρεχει μπαλα και ξαφνικα σταματαει..(Δεν κολλαει το pc ουτε πεταει καπιο σφαλμα

απλα δεν ανταποκρινεται το παιχνιδι)....

 

Σε εμένα σε win 7 x64, ati 5850, και τρέχοντας το 64bit exe έβγαλε μαύρη οθόνη στο σημείο που σηκώνει το πιστόλι απ' το πάτωμα. Θα ξαναδοκιμάσω να δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα σε win 7 x64, ati 5850, και τρέχοντας το 64bit exe έβγαλε μαύρη οθόνη στο σημείο που σηκώνει το πιστόλι απ' το πάτωμα. Θα ξαναδοκιμάσω να δω.

 

Και μένα εκεί κόλλησε. Με βλεπω να αγοράζω μετά από καιρό παιχνίδι μιας και τα γραφικά του με τραβηξαν μέχρι εκεί. Και ακόμα και από beta build, και ακόμα από dx9...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραφικά είναι πολύ καλά με πολύ καλό performance τουλάχιστον στην beta build, ''λογικά'' η Final που θα είναι ''πιο'' Optimized θα τρέχει ακόμα καλύτερα και φυσικά θα έχει Dx11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα εκεί κόλλησε. Με βλεπω να αγοράζω μετά από καιρό παιχνίδι μιας και τα γραφικά του με τραβηξαν μέχρι εκεί. Και ακόμα και από beta build, και ακόμα από dx9...

 

Έκανα "resume game" και πέρασε εκείνο το σημείο αλλά κόλλησε 1 λεπτό αργότερα :lol:

 

 

EDIT: ΟΛΑ ΟΚ! Πέρασε το σημείο εκείνο και προχώρησα κανονικά!

 

Παρατήρησα ότι όταν πάει να παίξει video κολλάει, το σφάλμα που πετάει είναι για το hud.

 

Τα γραφικά ΜΑΜΟΥΝ πάντως και το τοπίο ( λουλούδια, φυτά κλπ ), συνεχίζει τη παράδοση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...