Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φορτωσα και το precision σημερα να δω με οc πως τα παει η 295 και βλεπω οτι ο ενας πυρηνας κατεβαινει στα 400mghz σε stock χρονισμους ,ο αλλος κανονικα στα 576.Θα δω μηπως ειναι προβλημα με drivers..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορει καποιος να το τσεκαρει αν οντως ισχυει αυτο με το προβλημα του ενος πυρηνα με την 295 ?

 

Λοιπον οντως το sli ηταν προβληματικο αλλα το προβλημα λυθηκε με τους beta 267.24 και sli profile update .Tωρα τρεχει νερο σχεδον σαν να παιζω cod .Με την τελικη εκδοση βεβαια τα πραγματα θα βαρυνουν αρκετα ... :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι έτσι καί στην τελική έκδοση όμως παρατήρησα (κι εσείς πιστεύω) πως το ''περιβάλλον'' δεν καταστρέφεται όπως το crysis 1 προσπαθόυσα στην pier 17 να καταστρέψω τα ιστιοφόρα και τα ετοιμόροπα σπίτια και δεν χαμπάριαζαν με τίποτα στην sky line μονο τα τζάμια σπάνε, στην beta δεν δοκίμασα να πω την αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορει καποιος να το τσεκαρει αν οντως ισχυει αυτο με το προβλημα του ενος πυρηνα με την 295 ?

 

Λοιπον οντως το sli ηταν προβληματικο αλλα το προβλημα λυθηκε με τους beta 267.24 και sli profile update .Tωρα τρεχει νερο σχεδον σαν να παιζω cod .Με την τελικη εκδοση βεβαια τα πραγματα θα βαρυνουν αρκετα ... :devil:

Για σένα που έχεις 295 όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σένα που έχεις 295 όχι.

 

Εννοεις οτι δεν θα ειναι βαρυ για μενα ? Μακαρι αλλα δεν το νομιζω φιλε Psycho .Ανεβασα απο control panel οτι υπηρχε βεβαια με 4χΑΑ ,16ΑΑ ,multisampling κτλ και μονο μια σταγονα βαρυνε και πραγματικα συνεχιζε ακαθεκτη η καρτα.Εκτος απο αυτο δειχνει οτι με ολα αυτα σηκωμενα τρωει γυρω στα 650ΜB απο καθε gpu και με ο.c στα 670 με 99% load δεν χαμπαριαζει η 295.Εχω ομως το προαισθημα οτι με τις ρυθμισεις που θα εχει η βασικη εκδοση θα γινεται ασηκωτο ,ισως οχι οσο το πρωτο ,αλλα σιγουρα δεν νομιζω να ειμαι στα επιπεδα που ειμαι τωρα.Αν ισχυει παντως αυτο που λες σκεφτομαι με 580 και με 595 πως θα τρεχει το παιχνιδι ,ειδικα και με τα συνεχη performance boost που τρωνε απο νεους drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα θα σου παιζει,στην τελικη κατσε να δουμε τι options θα εχει καπου διαβασα οτι τα options των γραφικων ειναι αυτα που εχει κ στο demo κ της crytek ατομα ελεγαν τι να τα κανουν τα πιο πολλα options,επισης κ το dx 11 θα μπει με update αργοτερα,

βεβαια δεν ξερω αν ισχυουν

 

ενα σχετικο αρθρο απο ign

 

 

If you downloaded the Crysis 2 PC multiplayer demo, you may have noticed a few things. First, it looks really pretty. Second, the graphical customization options have been notably scaled back from what was available in Crysis and Crysis Warhead.

 

Offered in the graphic menu tab are options for resolution, fullscreen, v-sync and system spec. The system spec option can be toggled between gamer, advanced and hardcore settings. So the question is, will these more limited options be present in the final version of the game?

 

"We'll look at whether that's a possibility," said Nathan Camarillo, executive producer at Crytek. Right now Crytek is monitoring fan feedback and will determine later what might be able to change. "When we did the 360 demo, as an example, we looked at all the top line issues that everybody reported. We addressed a very high percentage of those. We will use this opportunity in the same way."

 

Regarding DirectX 11 support, which would allow for more advanced graphical effects, Camarillo said, "Crysis 2 will support DirectX 11 but we'll talk more about that in the future. There's an announcement coming soon about that."

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν ξέρω αν είναι έτσι καί στην τελική έκδοση όμως παρατήρησα (κι εσείς πιστεύω) πως το ''περιβάλλον'' δεν καταστρέφεται όπως το crysis 1 προσπαθόυσα στην pier 17 να καταστρέψω τα ιστιοφόρα και τα ετοιμόροπα σπίτια και δεν χαμπάριαζαν με τίποτα στην sky line μονο τα τζάμια σπάνε, στην beta δεν δοκίμασα να πω την αλήθεια.

 

Μπα, μην περιμένεις να σπας πράγματα... :/

 

edit: By the way

http://www.youtube.com/watch?v=1RRu-xM0N4A&hd=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Crash site το δηλώνω δεν ξαναπαίζω, να έχω φτάσει 48 kills ο δεύτερος να έχει 14 kills και να χάνω εξαιτίας των noobs που έχω στο team.

 

Μόνος προσπαθούσα με νύχια και με δόντια να κρατήσω το crash site αλλά οι δικοί μου τίποτα μηδενικά......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πετυχα εναν που με σκοτωνε με 2 σφαιρες

Armor η χωρις

ποδι κεφαλι χερι....και ειχε μονιμο nanovision

 

12 kills max ολοι οι υπολοιποι

25 αυτος

 

ωραια πραματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πετυχα εναν που με σκοτωνε με 2 σφαιρες

Armor η χωρις

ποδι κεφαλι χερι....και ειχε μονιμο nanovision

 

12 kills max ολοι οι υπολοιποι

25 αυτος

 

ωραια πραματα

και που εισαι ακομα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...