Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απλα τραγικοι,το site τους κολλαει απο xθες τα ξημερωματα,account ακομα δεν εχω καταφερει να φτιαξω κ με τον gamespy λογαριασμο μου δεν με αφηνει να κανω login ενω στο site του gamespy κανω login κανονικα

επιστροφη στο tunngle κ φουλ multiplayer ολες τις πιστες(με την beta βεβαια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά μετα κόπων κ' βασάνων κατάφερα να συνδεθώ μου άρεσε αρκετά (αν και δεν είμαι φάν των multiplayer) απο θέμα γραφικών αρκετά καλό αν και DirectX 9 απλά μου έκαναν εντύπωση

τα Frames που ήταν συνέχεια σταθερά στα 35 (στο hardcore) και δεν ανεβοκατέβαιναν, πάντως το παιχνίδι οση ωρα τό παιξα δεν κόλλησε ουτε για δευτερόλεπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ελεος.Μετα απο τα χιλια ζορια,καταφερα να κανω account.Ερχεται το email με εναν συνδεσμο για να κανω verify το account,το παταω και με βαζει εκει που κανεις reset το pass.Παω να κανω log in στο game,πεταει error για invalid username.Παω να κανω log in στην ιστοσελιδα,δεν τα καταφερνει ποτε. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο σε μένα δεν άρεσε το multiplayer?

 

Έχει μερικές ωραίες στιγμές. Σε μια φάση έκανα sliding όταν με πυροβολούσε ένας, πέρασα από πίσω του και έγινα cloaked και περίμενα (με αυτόν να ψάχνει από εδώ κι από εκεί να με βρει :P). Βέβαια καμία σχέση με το Power Struggle και την γενικότερη στρατηγική που ακολουθούσες εκεί πέρα. Αναμενόμενο όπως είχα πει εδώ και καιρό. Τρώγεται γενικά αλλά μέχρι εκεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερο μου φανηκε απο το πρωτο γενικα στο gameplay του, ποιο γρηγορο και με λιγοτερα κουμπια για την suit :rolleyes:

και απο perfomance παει μια χαρα.

το φαιλ ειναι που δεν σε αφηνει να πειραξεις τπτ στα γραφικα.

overall καλυτερο απο το 1 για μενα οσον αφορα το multi ,αλλα το πηγανε αρκετα προς cod και εγινε πιο κονσολε σαν νοοτροπια.

 

θα το τιμησω με αγορα παντως φαινεται οτι εγινε καλη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάποια συν αλλά έχει και πολλά μείον.

Γενικά είναι πολύ κονσολοποιημένο, φτιάχτηκε με cod και halo παίχτες στο μυαλό τους, και 6vs6 ούτε καν servers χρειάζεται. Κάθε φορά που τελειώνει "match" καταλήγεις να περιμένεις 1 λεπτό σε lobby μέχρι να ξεκινήσει το επόμενο, και μόλις ξεκινήσει περιμένεις άλλα 20.

Η ώρα που ψάχνεις άτομο να σκοτώσεις δεν σου φταίει επειδή είναι περίεργα αρκετή, αλλά επειδή τόση ώρα κάνεις κύκλους στα ίδια σημεία σε τόσο μικρή πίστα και δεν βρίσκεις κάποιον. Ειδικά αν ξεκινήσουν και τα ragequit επειδή έχεις score 15-1 μένεις και βαράς μύγες, και από CODsis γίνεται Cry Sisi 2.

 

Το ότι βοηθάει τους campers και γίνεται το πανηγύρι του είναι άλλο ένα μείον, αφού μέχρι και που τρέχεις χάνεις energy. Με nanovision δεν μπορείς να δεις μέσα από τοίχους οπότε αντί για camp με cloak στα ανοιχτά κάνει camp σε γωνίες. Δεν φτάνει το cloak; Ρίχνει και ένα hologram για δόλωμα και κάθεται περίμενει κάποιον καθώς βάφει τα νύχια του/της. Τeam instant action σαν team sleepover είναι περισσότερο, αλλά αυτά τα βλέπουμε και από άλλα TDM παιχνίδια. Τουλάχιστον δώσαν και objective mode στο demo που αν και σαν Headquarters είναι πιο ενδιαφέρον.

 

Tα killstreaks τα χρησιμοποιείς μαζεύοντας dogtags από τα εχθρικά πτώματα χωρίς απαραίτητα να τα έχεις σκοτώσει εσύ, και είναι παρόμοια με του cod (3 maximum radar=uav, 5 airstrike, 7 ceth aircraft=helicopter)

Καθώς ανεβαίνεις level ξεκλειδώνεις μεγαλύτερες δυνατότητες για τo nanosuit (πχ καλύτερο armor) και διάφορα perks όπως πιο γρήγορο reload και λιγότερο recoil

 

Αν και δεν φαίνεται για ομαδικό παιχνίδι, όταν παίζεις με φίλο δεν έχει ελπίδα η αντίπαλη ομάδα, ειδικά όταν πηγαίνετε χεράκι χεράκι και έχετε τα σχετικά unlocks.

Μ'αρέσει όμως που το melee που δεν είναι autoaim-onehitkill εκτός αν είναι από πίσω όταν δεν το περιμένει, που μέχρι και η χειροβομβίδα είναι selectable, που τα γραφικά είναι εντυπωσιακά ακόμα και χωρίς να τα έχουμε maxαρει τελείως, η μηχανή που τρέχει σαν νεράκι, που είναι απροβλημάτιστο από την 1η μέρα του demo (τουλάχιστον για μενα, έπαιξα αρκετά και ούτε 1 disconnect που αναφέρονται δεν έχω δει).

Δεν μ'αρέσει που ίσως θες όλο τον γεμιστήρα να φας κάποιον εν κινήσει σε απόσταση, αλλά τα headshots ευτυχώς είναι πάλι αποτελεσματικά σε αυτό το παιχνίδι (αντιθέτως με κάτι άλλα πρόσφατα) για να μην ρίχνεις όλο το γεμιστήρα να φας κάποιον. Μ'αρέσει η ιδέα του nanosuit αλλά ανάλογα το community μπορεί να γίνει κατάρα, και το πόσο balanced είναι θα το δείξει μόνο ο καιρός

 

Αυτά για πρώτες εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Tα killstreaks τα χρησιμοποιείς μαζεύοντας dogtags από τα εχθρικά πτώματα χωρίς απαραίτητα να τα έχεις σκοτώσει εσύ, και είναι παρόμοια με του cod (3 maximum radar=uav, 5 airstrike, 7 ceth aircraft=helicopter)

 

Τα dogtags βγαίνουν πάντα από δικά σου kills.

Δεν γίνεται να μαζέψεις dogtag από kill άλλου ή assist.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...