Προς το περιεχόμενο

8800GTS 512MB


super_Vegeta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 194
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δηάδη ποσο χειροτερες επεισοδες θα εχω? Και εννοειται οτι το pc μου εχει PCI EXPRESS... Η 8600gt που εχω τωρα ειναι pci express.

 

23,345 fps λιγότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pos ti vlepis tin nea karta ??? poia eixes prin ?

Χθες την παρέλαβα και δεν έχω προλάβει να δω πολλά επειδή μαζί με αυτήν πήρα και νέους σκληρούς οπότε τα στήνω όλα πάλι απο την αρχή. Πριν είχα για κανά μήνα 8800GT και πριν απο αυτή 8800GTS 640 οπότε σε σχέση με την GT δεν περίμενα να δώ και τεράστιες διαφορές. Anyway μόλις τελειώσω με τις εγκαταστάσεις θα αρχήσω να ψάχνομαι για να δω τι λέει και αυτή!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sta 1280x1024 ola high pou to epexa ego prepei na eixa 30+ fps pezotan kala alla otan ta evala very high den eida kamia diafora sta grafika kai to pc laggare .. se ola ta alla games einai foveri sto cod4 - ut3 - quake wars enemy territory

60+++ fps kai grafika pou astraftoun den exo ksanadi pio orea xromata

sta vista ....vale kai esi vista aksizoun ... mono pou thes memory kai epexergasti ektos tin gpu ... a kai trofodotiko me 470w den to vlepo na sikoni 8800 gts rota tous idikous na sou poune

 

vlepw den travai h gts sto crysis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω φιλε μοθ που εχω το συστηματακι της υπογραφης....και την 8800gts 320mb και τον μονοπυρηνο 3700 και τα vista παιζω call of duty 4 στα 1280χ1024 με antialising απενεργοποιημενο και παει σφαιρα....και εχω και aero φορτωμενο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απο οτι εχω καταλαβει ολες οι καρτες γραφικων εχουν καλυτερες επεισοδεις στα xp απο οτι στα vista ετσι δεν ειναι? Εγω δεν προκειται να βαλω ΠΟΤΕ vista.... Εχουν πολλες ασυμβαοτητες και καταστρεφουν το pc. Απορω γιατι κυκλοφορησαν.. Οσο για το CRYSIS μπορει να παιχτει και στα xp με very high settings αν κατεβασετε το tweak για τα xp. Δηλαδη αμα εχεις εγκαταστησει το very high tweak επιλεγεις high αλλα παιζεις σε very high... Εγω το κατεβασα και το δοκιμασα και μιλαμε εμεινα με το στομα ανοικτο.... Βεβαια με την 8600gt που εχω ειναι αδνυνατον να παιχτει σε very high ακομα και στα xp γιατι ΣΕΡΝΕΤΑΙ!!! Γι αυτο αποφασισα να παρω την 8800gt η την gts αλλα αναγκαστικα θα περιμενω κανα μηνα ακομα για να πεσουν λιγο οι τιμες. Το CRYSIS ειναι πιο απαιτητικο σε cpu η σε gpu? Και πως μπορω να απενεργοποιησω το frame limit στα games ετσι ωστε να ξεπερνουν 60 fps. Για παραδειγμα απο οτι διαβασα εδω το DOOM3 τρεχει σε ultra quality 1280x1024&AA4X στα 124fps με την 8800gt. Κανονικα το DOOM3 ειναι ρυθμοσμενο ετσι ωστε να μην ξεπερναει τα 60 fps οτι pc και αν εχεις. Τι κανανε λοιπον και τρεχει τοσο γρηγορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
kamia,alla kai h gts einai xanazestamenh soupa sthn kyrioleksia ,san diafora diakrinw mono to cooler kai rologia,h gnomh mou einai 8800gt me ena block bganei kai ftinotera plaka plaka

 

na koita3eis ligo kalytera...px den eides oti exei perissotera Shader Units...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kamia,alla kai h gts einai xanazestamenh soupa sthn kyrioleksia ,san diafora diakrinw mono to cooler kai rologia,h gnomh mou einai 8800gt me ena block bganei kai ftinotera plaka plaka

Ισως ειναι ξαναζεσταμενη σουπα , αλλα θα σαρωσει αρκετα WR εκτοπιζοντας την ultra μεχρι την ελευση της 9800 . ;)

Ηδη η δικια μου παιζει με 950Mhz πυρηνα ...και στο net εχουν φτασει τα 1080Mhz .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kamia,alla kai h gts einai xanazestamenh soupa sthn kyrioleksia ,san diafora diakrinw mono to cooler kai rologia,h gnomh mou einai 8800gt me ena block bganei kai ftinotera plaka plaka

 

pantos apo ti dikia sou einai poly kaliteri .... poso tin pires ???? gia pes mas

prin ekana 4 ores anasigrotisi tha do tora poso omala tha pigeni .. idi ta vista fortonoun tora poly grigora .... mi skotonomaste tora gia to crysis an to trexi i den to trexi sosta ...poly ypertimimeno to exoun afto to crysis sto high paei kala kai ta alla game ta trexei sto full ta efe kai me ola ta filtra paei sfera se epidosis ..kai to crysis oute pou me endiaferi ( 1 game einai to crysis ) as vgazi kai 25-30 fps den me niazi kai pali ola sto high einai sto very high den eida diafores san na itan ta idia kai eixe lagg .... kai afti i 8800 gts 512 ta aksize ta 289 euro eimai poly efxaristimenos apo to apotelesma TO GLENTAO KALA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...