Προς το περιεχόμενο

8800GTS 512MB


super_Vegeta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Ισως ειναι ξαναζεσταμενη σουπα , αλλα θα σαρωσει αρκετα WR εκτοπιζοντας την ultra μεχρι την ελευση της 9800 . ;)

Ηδη η δικια μου παιζει με 950Mhz πυρηνα ...και στο net εχουν φτασει τα 1080Mhz .

 

wraios :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 194
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ρε παιδιά από που την πήρατε την συγκεκριμένη κάρτα?

 

Την έχω παραγγείλει από το πρώτο πρωινό που την βάλανε στο site της κολοεταιρείας που λέγεται πλαίσιο και ακόμα την περιμένω. Έχω χρεωθεί τουλάχιστον μία ώρα υπεραστικών τηλεφωνημάτων για να ρωτάω σε τι φάση είναι η παραγγελία και ενώ υποτίθεται πως από την Τετάρτη θα μου την είχαν στείλει, σήμερα μου είπαν πως δεν υπάρχει προγραμματισμένη παραλαβή και η παραγγελία μου δεν έχει δρομολογηθεί!

 

Τι πρέπει να κάνει κάποιος για να την αγοράσει επιτέλους αυτή την κάρτα??? Και επιτέλους είναι δυνατόν να φέρεται έτσι το πλαίσιο και να διαβάζω συνεχώς θετικά σχόλια εδώ μέσα γι αυτό? Πληρωμένοι είναι όσοι τα γράφουν? Δεν έχω δει χειρότερη αντιμετώπιση. Ούτε καν από την εξυπηρέτηση πελατών της forthnet. Έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Land_Of_Banania: η καλύτερη τακτική σε αυτές τις περιπτώσεις είναι η γιαπωνέζικη..

 

αντίσχοινο έξω από το κατάστημα που την περιμένεις, κάνα high-tech ραδιόφωνο για παρέα, ε, και καμμιά ψησταριά για τα κοψίδια, να μην μας περάσουν και για τίποτα ξενέρωτους... :P

 

mitro den mporeis na sigrineis thn dikia mou pou thn pira prin 6mhnes

(einai terasteio diastima gia vga) ,kai oti den paizei kala to crysis einai gia gelia h karta sou :lol: :lol: :lol: :lol:

χμμ, ναι οκ...:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε liopyr δίκιο έχεις αλλά εγώ δηλαδή που μένω στο Βόλο και δεν έχει πλαίσιο εδώ πέρα τι πρέπει να κάνω? Να πάρω από το e-shop που έχει μόνο τις προηγούμενες εκδόσεις με τον προηγούμενο πυρήνα ή να υποχρεώσω κανέναν γνωστό στην Αθήνα να περνάει κάθε μέρα από το πλαίσιο να ρωτάει αν ήρθε η κάρτα?

Αν δεν μπορούν να ανταποκριθούν στις παραγγελίες εκτός πρωτεύουσας τότε γιατί το διατιμπανίζουν? Θα κάθομαι εγώ τώρα με τα λεφτά στην τσέπη να περιμένω πότε θα νιώσουν να ενδιαφερθούν για την παραγγελία λες και μου κάνουν χάρη να μου πουλήσουν την κάρτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια είναι πως το πλαίσιο στις παραγγελίες του είναι ότι λίγο ότι να'ναι...

 

εγώ είχα παραγγείλει ένα PSU εδώ και 10 μέρες, το οποίο υποτίθεται πως θα ήταν διαθέσιμο σε 3 !

 

περάσαν οι 10 μέρες λοιπόν, και βλέπω στο site πως είναι διαθέσιμο.

ωραία σκέφτομαι, θα με πάρουν τηλ. να μου πουν πότε θα έρθει..

αμ δε!

 

τελικά τους πήρα εγώ τηλ. και τους είπα πώς έχει η κατάσταση, προχώρησε η παραγγελία, μου ήρθε σήμερα, ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ!

 

τους είχα τονίσει χαρακτηριστικά να μην μου το φέρουν σπίτι, γιατί συνήθως λείπω, και τους έδωσα την διεύθυνση του μαγαζιού που δουλεύω. (είχα αφήσει λεφτά, ώστε όποιος είναι στο μαγαζί την ώρα της παράδοσης να το πληρώσει).

 

τελικά με παίρνει ο οδηγός τηλ. σήμερα το πρωί και μου λέει είναι έξω από το σπίτι μου, ενώ εγώ βρίσκομαι στην άλλη άκρη της Αθήνας.

 

ευτυχώς υποχρεώθηκα σε ένα φίλο μου μου μένει κοντά, και είχε λεφτά πάνω του να πάει και να συναντήσει τον οδηγό για να το παραλάβει.

 

και ευτυχώς που ο οδηγός είχε την υπομονή να τον περιμένει.

 

με λίγα λόγια, άλλη φορά θα προτιμήσω να δώσω ~10 ευρώ παραπάνω και να το παρω κατ'ευθείαν από το μαγαζί....

 

τώρα για εσένα που δεν υπάρχει κοντά κατάστημα, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα παραπάνω από το να τους παίρνεις κάθε τρεις και λίγο τηλ. και να ελπίζεις να εξυπηρετηθείς... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως παιδιά παρήγγειλα την 8800GTS 512 της XFX on-line από το πλαίσιο την περασμένη Τρίτη το απόγευμα και το μεσημέρι της Πέμπτης μου την έφερε σπίτι ο courier και είμαι πλέον ένας πολύ ευχαριστημένος κάτοχος 8800 GTS!!!:-D Ίσως και να ήμουν τυχερός επειδή μένω Αθήνα τι να πώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
mitro den mporeis na sigrineis thn dikia mou pou thn pira prin 6mhnes

(einai terasteio diastima gia vga) ,kai oti den paizei kala to crysis einai gia gelia h karta sou :lol: :lol: :lol: :lol:

 

8800 GTS 512mb>8800 GT 512mb>3870 512mb>2900XT 512mb...

 

QQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i 8800 gts 512 den exei kanena provlima kai vlepo oti exei poly megali apodosi sta games ... to provlima me to crysis einai oti ta 2 gb den prepei na ftanoun giati fortoni sinexeia ...to pc mou frenari sti memory kai sto skliro disko giafto prepei na kano raid 0 ... sta multiplayer maps sto crysis pou einai mikrotera den eixe tetia provlimata

 

ta 2gb einai liga theli 64 bit leitourgiko sigoura

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά από που την πήρατε την συγκεκριμένη κάρτα?

 

Την έχω παραγγείλει από το πρώτο πρωινό που την βάλανε στο site της κολοεταιρείας που λέγεται πλαίσιο και ακόμα την περιμένω. Έχω χρεωθεί τουλάχιστον μία ώρα υπεραστικών τηλεφωνημάτων για να ρωτάω σε τι φάση είναι η παραγγελία και ενώ υποτίθεται πως από την Τετάρτη θα μου την είχαν στείλει, σήμερα μου είπαν πως δεν υπάρχει προγραμματισμένη παραλαβή και η παραγγελία μου δεν έχει δρομολογηθεί!

 

Τι πρέπει να κάνει κάποιος για να την αγοράσει επιτέλους αυτή την κάρτα??? Και επιτέλους είναι δυνατόν να φέρεται έτσι το πλαίσιο και να διαβάζω συνεχώς θετικά σχόλια εδώ μέσα γι αυτό? Πληρωμένοι είναι όσοι τα γράφουν? Δεν έχω δει χειρότερη αντιμετώπιση. Ούτε καν από την εξυπηρέτηση πελατών της forthnet. Έλεος.

 

 

ego empena sto site tou plasiou kathe proi kai evlepa sinexeia kathe 1 ora peripou mexri pou tin eida sto site kai tin parigila tilefonikos kai mou eipe aftos sto tilefono exei komatia kai avrio sou ti stelnoume ... san ta korakia peftoun pano stis kartes exei polous peinasmenous .. tha prepei na prolavis na paragilis tis protes ores pou tha ti valoun sto site gia na eisai sigouros oti tha tin paris sta xeria sou

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oi elaxistes apetisis tou crysis sta vista einai 1,5 gb memory opote logiko einai na min paizi sosta me 2gb ola sto high .. tora to eida sto kouti ... giafto nekroma min katigoris tin karta

 

Αρα αυτο σημαινει οτι αφου εγω εχω τα windows xp στο pc μου(ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΥΤΕ 1 ΣΤΟ ΕΚΑΜΟΜΥΡΙΟ ΝΑ ΒΑΛΩ VSTA, VISTA SUCKS!!! YOU KNOW IT!!!:mad:) οταν παρω την 8800gt και 2gb ram θα τρεχει πιο γρηγορα απο οτι στο δικο σου ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vale kai 100giga kataleveto h asthenikia karta sou den prokeite na anevasei fps :lol::lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Αν την συνδέσει με καταψύκτη όπως το έκανες εσύ και την υπερχρονίσει κατά το ίδιο ακριβώς ποσοστό, η δική του κάρτα θα είναι "ασθενικιά" όπως λες και η δική σου επιδημία. Σου απομένει μια βόλτα στον Βόρειο Πόλο για αγώνες δρόμου με τους πιγκουίνους.

 

Στο τέλος καμιά από τις 2 δεν θα παίξει την τσατσαριά ονόματι Crysis σε αποδεκτή ανάλυση με πλήρης ρυθμίσεις και ακριβώς εδώ είναι το σημείο που ξυπνάτε αμφότεροι και καλείστε να επανέρθετε στην πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nope 8a se kovei o cpu sou...

 

Δεν νομιζω να με κοβει ο cpu γιατι ο 4400+Χ2 βρισκειται στα recommend requirements του CRYSIS. Α! Χθες συναντησα στον δρομο ενα γωνστο μου ο οποιος μου ειπε οτι αγορασε καινουργιο pc πριν 1 βδομαδα με τετραπυρηνο cpu 4 gb ram και 8800gts 512mb, τον ρωτησα πως παιζει το crysis και μου ειπε οτι παιζει σε windows xp ολα high 1024χ768 και παει σφαιρα. Ομως απο οτι διαβαζβω εδω ουτε η 8800gts μπορει να το παιξςι κανονικα στο high. Ποιος λεει αληθεια και ποιος ψεματα? Μηπως μας δουλευει ο spartan? Εγω προσσφατα κατεβασα τα .cfg που ενεργοποιουν τα very high settings στα xp. Μηπως εννοειται οτι δεν υπαρχει καρτα που να το παιζειι στο very high και οχι στο high? Δηλαδη ακομα και με την 8800gts 512mb θα πρεπει να τα βαλουμε ολα medium για να το ευχαριστηθουμε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να με κοβει ο cpu γιατι ο 4400+Χ2 βρισκειται στα recommend requirements του CRYSIS. Α! Χθες συναντησα στον δρομο ενα γωνστο μου ο οποιος μου ειπε οτι αγορασε καινουργιο pc πριν 1 βδομαδα με τετραπυρηνο cpu 4 gb ram και 8800gts 512mb, τον ρωτησα πως παιζει το crysis και μου ειπε οτι παιζει σε windows xp ολα high 1024χ768 και παει σφαιρα.

 

Για ξαναδιάβασε λίγο τις 2 προτάσεις σου και πες μου αν τώρα εντοπίζεις το οξύμωρο σχήμα στα λεγόμενά σου; Γιατί η διαφορά μεταξύ των 2 επεξεργαστών που αναφέρεις είναι τρομακτική. Ειδικά στα 1024*768 που περιορίζει ένα παραπάνω ο επεξεργαστής από ότι σε μια υψηλότερη ανάλυση. Το "σφαίρα" σχετικό είναι. Αν σου πει ότι παίζεται μια χαρά θα ήταν πιο αντικειμενικός.

 

 

Ομως απο οτι διαβαζβω εδω ουτε η 8800gts μπορει να το παιξςι κανονικα στο high. Ποιος λεει αληθεια και ποιος ψεματα? Μηπως μας δουλευει ο spartan? Εγω προσσφατα κατεβασα τα .cfg που ενεργοποιουν τα very high settings στα xp. Μηπως εννοειται οτι δεν υπαρχει καρτα που να το παιζειι στο very high και οχι στο high? Δηλαδη ακομα και με την 8800gts 512mb θα πρεπει να τα βαλουμε ολα medium για να το ευχαριστηθουμε???

 

Θα πρέπει να καταλάβετε ότι πέραν του ψυχολογικού παράγοντα του πως αντιλαμβάνεται κανείς το "γρήγορο" και το "αργό" υπάρχουν πλειάδες διαφορών μεταξύ συστημάτων. Μόνο σε 2 απολύτως ταυτόσημα συστήματα από άποψης hardware και software οι συγκρίσεις θα είχαν νόημα. ΄Αλλος έχει ασθενέστερο επεξεργαστή, άλλος λιγότερη μνήμη, άλλος τρέχει το Χ λειτουργικό με 500 εκατομύρια σκουπίδια μέσα και έχει 80 services να τρέχουν στο περιθώριο, άλλος παίζει με εξομάλυνση, άλλος σε ανάλυση Χ και άλλος σε ανάλυση Χ*5 κ.ο.κ.

 

Αντικειμενικά σε ένα σύστημα με επαρκής μνήμη, δυνατό επεξεργαστή και σωστή εγκατάσταση/διαχείριση λογισμικού μια 8800GTS με "high" και "very high" ενίοτε, ναι παίζεται στα 1024 και άντε στο τσακίρ κέφι και διπλή εξομάλυνση που δεν στοιχίζει και πολύ.

 

http://www.computerbase.de/artikel/hardware/grafikkarten/2007/test_nvidia_geforce_8800_gts_512/21/#abschnitt_crysis

 

Οι ρυθμίσεις είναι στο "high" και φυσικά η χαμηλότερη ανάλυση εδώ είναι στα 1280.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...