Προς το περιεχόμενο

8800GTS 512MB


super_Vegeta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω δεν υπαρχει περιπτωση να παρω νεο cpu για κανα χρονο ακομα.... Για αρχη θα παρω 1 8800gt η gts και 1 gb ram. και σε ενα χρονο ισως αλλαξω και cpu. Σχετικα με αυτο που λες οτι τα σκουπιδια μειωνουν την αποδοση των pc ειναι κατι το οποιο το εχω διαπιστωθει κσι εγω ο ιδιος. Πριν λιγο καιρο κατι ειχε παθει το pc και οταν το ανογα ξεκινουσαν 4-5 προγραμματα ταυτοχρονα χωρις κανα λογο τα οποια επρεπε να τα κλεισω ενα να. Οταν εμως εκανα καθαρισμο και διεγραψα ολα τα σκουπιδια που ειχε μεσα ηδα σημαντικη βελτιωση στην αποδοση. Αναρωτιεμαι λοιπον υπαρχει κανεις εδω μεσα που να μην εχει ουτε 1 σκουπιδι στο pc του γιατι αμα τρεχουν καμια 80αρια σκουπιδια ειναι λογικο να σερνεται το crysis οτι pc και αν εχουμε.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 194
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Θυμαμαι περσι ξαφνικα κατι επαθε το pc μου και με το που ανοιγμα σερνοτανε και οταν εβαζα να παιξω ενα οποιοδηποτε game εσβηνε. Στη συνεχεια το πηγα σε εναν φιλο μου ο οποιος ειναι προγραμματιστης και τεχνικος να το φτιαξει. Με το που ειδε ο ανθρωπος παραλιγο να τρελαθει Μου λεει "δεν εχω ξαναδει τετοι πραμα οσα χρονια ειμαι τεχνικος ως τωρα. Αυτο που συνεβη ειναι απιστευτο" ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ????:shock: ΕΙΧΑΝ ΜΠΕΙ 200+ ΙΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΔΙΑΛΥΣΕΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΕΙ!!!:lol::lol::lol::lol: Με το που το ακουσα εγω αυτο δεν πιστευα στα αφτια μου... ακους εικει 200 ιοι. Καταλαβαινεται λοιπον οτι ενα συστημα με 200 ιους ειναι απολυτος λογικο να εχει κατωτερες επειδοσεις απο ενα αλλο το οποιο δεν εχεις ιους ακομα και αν το πρωτο ειναι ισχυροτερο απο το δευτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xronia polla paides ,o.ti epi8umeite ktl ktl ktl...8elw na parw mia karta grafikwn i opoia na einai KALH.dia8etw ews 350euro.diavasa ta post pou kanate,blepw pws i gts einai kali.Egw de kserw apo c/p ktl.egw apla 8elw na paizw ta games se analisi 1280*1024(spania toso ipsili) me full grafika kai antialazing kai de kserw egw pws ta lete oso to dination pio polla,kai to paixnidi na mi kollaei.Ayta i gts 8800 me g92 pirina aksizei?

 

an nai ti gts na parw?xfx,asus,gainward(320 bit!).H mou protinetai kapoia alli?

 

to pc mou einai kalo pantws.exw mnimi 3 gb ,2pirino epeksergasti ktl...apla 8elw mia karta grafikwn i opoia se analisi 1024 kai me full grafika na m paizei ,an oxi teleia, poli poli kala ta games opws crysis kai anw...zitaw polla?please help gt 8a skasw...einai polla ta $$ kai eimai foititis kai exw kanei poli kairo oikonomia gia na agorasw kati kalo...kai 8elw na parw to kalitero dinato...

 

 

sas eyxaristw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παντως το Crysis μια χαρα το παιζω σε very high(με το γνωστο tweak) στα ΧΡ στα 1280χ1024 και με 4χ antialising και πηγαινει μαμιωντας!Τωρα αν παω για 6χ η 8χ αρχιζουν ανεπαισθητα κολληματα αλλα εγω προσωπικα δεν βλεπω διαφορα απο τα 4χ στο 8χ.Και ετσι το παιχνιδι φενεται τελειο.Εχω την 8800 gts 512mb της XFX,εναν amd x2 4200+ και 2gb μνημη.ΜΗ το σκεφτεστε καθολου 8800 gts RULEZ!!!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

de mporo ta xp me exoun vasanisi para poly ..o internet explorer ton xp einai poly provlimatikos kai gemizo me ti mia virus ... anagastika apo edo kai pera tha exo ta vista gia na exo kapia asfalia kai einai kai pio stathera mono se epidoseis sta games xano .. sto melon omos me ta upgrades pou tha kano tha meiothi poly to provlima pou exo tora

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Multiple offtopic posts deleted.

NEKROMA πολύ επιθετικός είσαι για νέο μέλος.

Ξαναδιάβασε τους κανόνες πριν ξανά προσβάλεις τα υπόλοιπα μέλη του forum.

Ελλείψη σεβασμού χάνεις το προνόμιο σου να βρίσκεσαι στο παρών forum.

 

Καλά Χριστούγεννα στους υπόλοιπους.

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ειδα και την SAPPHIRE RADEON HD3870 512MB GDDR4 PCI-E RETAIL πολυ καλη φαινεται (απο τα ελαχιστα που ξερω).Εχω 16ρα ο8ονη crt και παιζω με μεγιστη αναλυση 1280*1024.Εχω διαβασει απειρα ποστ αλλα μιασ και δε ξερω απο pc δε καταλαβαινω τι γραφουν.Ας μου πει καποιος με απλα ελληνικα σας παρακαλω,τι να παρω και γιατι.δεν προκειται να παρω 2 καρτεσ να τις ενωσω.Μια καρτα μονο.Απλα 8ελω να παιζω τα βαρια παιχνιδια οσο το δυνατον καλυτερα.Επισεις βλεπω πως η ΑΤΙ εχει dx 10.1 ενω η GTS 8800 512(NEW) δεν εχει.Α και κατι αλλο οταν παω σε ιντερνετ μαγαζι (g-net) oπου εχει καρτα γραφικων nvidia οταν παιζω cs σε αναλυση 600*400 η εικονα ειναι πολυ διαφορετικη(πιο φτωχη 8α το ελεγα)απο οταν παιζω σπιτι μοθ στιν ιδια αναλυση οπου η καρτα μου ειναι ati.Αυτο γινεται και σε αλλα νετ καφε που εχουν καρτα nvidia.Ειναι κατι το οποιο δεν εχει σχεση με τη καρτα?Η παιζει ρολο?Απαντηστε μου και βγαλτε με απο αυτο το διλημμα γιατι 8α σκασω μερες που ειναι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 3870 είναι πολύ καλή, αλλά επειδή πλησιάζει πολύ τα χρήματα της 8800GT , καλύτερα να πας σε 8800GT.

 

αν έχεις λεφτά να πας στην GTS 512, εννοειται είναι πολύ καλύτερη και από τις 2, αλλά ίσως είναι και υπερβολική για τις αναλύσεις που σηκώνεις.

 

στα NetCafe, έχουν συνήθως middle range κάρτες γραφικών λόγω κόστους, και τσεκουρώνουν αναλύσεις και details στα παιχνίδια για να τρέξουν ομαλά.

 

δεν έχει σχέση αν έχουν Nvidia ή Ati.

 

Tέλος, μην σε ανησυχεί ιδιαίτερα το DX10.1 , θα περάσουν χρόνια για να μας απασχολήσει. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σαι καλα...Ισωσ ναι ειναι υπερβολικη αλλα αν ειναι τοσο καλη οπωσ λενε σιγουρα 8α παιζω πολλα 'βαρια' games με πολλα γραφικα με την gts παρα με την ATI σωστα?ΔΕ προκειτai να κανω overclock pote

 

καποιοι που να τις εχει να μας πει την αποψη του?

 

 

και παλι σε ευχαριστω liopyr , και αν μπορεις απαντησε μου σε αυτο που ρωτισα.Και ελπιζω να εχεις δικιο για αυτο που λες για τα νετ καφε γτ 8α ξενερωσω απειρα πολυ αν ειναι ετσι και στο σπιτι μ...

 

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να σου αποδώσει τα μέγιστα, (όποια και να πάρεις), πρέπει να έχεις και ανάλογα καλό σύστημα.

 

εγώ στην θέση σου θα έπαιρνα την GT, αφού τα ''δόντια'' της η GTS 512 σε σχέση με τις άλλες δύο τα δείχνει πιο πολύ όσο ανεβαίνουν οι αναλύσεις.

 

σε κανένα από τα παιχνίδια που κυκλοφορούν δεν θα χρειαστεί να κάνεις παραχωρήσεις σε ανάλυση ή details, πλην του Crysis που δεν υπάρχει σύστημα να το παίξει με ανοιχτό AA.

 

καμμία σχέση δεν θα έχει με αυτό που βλέπεις στα NetCafe, όποια και να πάρεις.

 

πάντως η πιο ισσοροπημένη επιλογή είναι η GT επιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 2πιρινο επεξεργαστη.εχω 2 γβ ραμ.700 W τροφοδοτικο...καλη μητρικη..Καλο πιστευω μηχανημα εχω ε???

 

Γιατι gt?H gts 8α με κρατησει για αρκετο καιρο...τα $ δεν ειναι 8εμα μιασ και 8ελω να παρω κατι πολυ καλο μια φορα στη ζωη μ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...