Προς το περιεχόμενο

Our Linux Desktop Screenshots


NeonSync

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Poscaman αυτο στα δεξιά είναι θέμα του superkaramba, λέγεται unix και μπορείς να το βρείς στο www.kde-look.org. To superkaramba είναι η εφαρμογή του KDE για την προβολή διαφόρων desklets στο desktop,

 

Hasodikis

 

ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Toν καινούργιο pager που κατέβασες και εγκατέστησες θα τον βρείς αν κάνεις δεξί κλικ πάνω στην μπάρα και μετά εγκατάσταση εφαρμογίδιου στα ελληνικά.Εκεί στο menu που θα βγάλει θα βρείς και το πρόγραμμα.Το κακό με το compiz-pager είναι ότι εμφανίζει μεγάλες τις επιφάνειες και πιάνουν αρκετό χώρο στην μπάρα.

 

αν πας με δεξι κλικ πάνω στο pager → options → lines → μπορεις να διαλξεις τις οριζοντιες γραμμες (υψος) των επιφανειών ωστε να μην πιανουν πολύ χώρο στην taskbar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dfence21pd3.th.png

 

;) σε καταλαβα να σου πω την αληθεια

Toν καινούργιο pager που κατέβασες και εγκατέστησες θα τον βρείς αν κάνεις δεξί κλικ πάνω στην μπάρα και μετά εγκατάσταση εφαρμογίδιου στα ελληνικά.Εκεί στο menu που θα βγάλει θα βρείς και το πρόγραμμα.Το κακό με το compiz-pager είναι ότι εμφανίζει μεγάλες τις επιφάνειες και πιάνουν αρκετό χώρο στην μπάρα.Τώρα για να ρυθμίσεις σωστά τις επιφάνειες εργασίας σου κλείσε πρώτα το compiz.Πάτα alt+f2 και στο πεδίο που θα ανοίξει δώσε

kwin --replace

Αφού κλείσει το compiz πήγαινε στις ρυθμίσεις συστήματος και απο εκεί στο επιφάνεια εργασίας και στις "Πολαπλές επιφάνειες εργασίας" και βάλε τις επιφάνειες στο 1.Μετά άνοιξε τον διαχειριστή του compiz-fusion και στις γενικές ρυθμίσεις στην καρτέλα desktop size βάλε το πρώτο σε 4 και τα άλλα δύο σε 1.Τώρα τρέξε ξανά το compiz πατώντας alt+f2 και δίνοντας compiz.

Εγώ τον έχω αφαιρέσει τελείως τον pager και δουλεύω αρκετά με το expo και scale αλλά μια και το ανάφεραμε θα κοιτάξω να κάνω και ένα bug report.

 

παιδια ευχαριστω πολυ..αυτο ακριβως ηταν...με το που αλαξα την ρυθμιση εφτιαξε...παντως πολυ βαση αυτο το KDE ρε παιδια...καμια σχεση με το gnome...το καταλαβαινω συνεχεια...σας ευχαριστω πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να και το τελευταίο δικό μου.... Αυτό το χρησιμοποιώ στο γραφείο. Ναι το ξέρω.... αμάρτησα...:devil::devil::devil:.... μοιάζει λίγο με Gnome, σας το ορκίζομαι όμως ότι δεν ειναι:lol::lol::lol:

 

g710lmre0plf1588cvfs_thumb.jpg

0kuugwgrq0sedqd39wyz_thumb.jpg

 

αυτά ...

 

Hasodikis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...

To eortologion είναι θέμα του karamba και το κατεβάζεις από εδώ

 

http://www.kde-look.org/content/show.php/eortologion?content=62043

 

Θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει και το karamba μαζί. Για τον καιρό είναι από το πρόγραμμα screenlet. Σε ubuntu θα το βρεις μέσω synaptic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κάτι άλλο που παρατηρώ στα δικά σας είναι ωραία fonts. Τα default που έχω εγώ είναι απαίσια ακόμα και μέσα από firefox οι σελίδες εμφανίζονται χάλια. Αυτό πως αλλάζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...