Προς το περιεχόμενο

Our Linux Desktop Screenshots


NeonSync

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ωραιος ο πιγκουινος, Γίγαντας! :)

 

δεν θα ήθελες να βάλεις και κανα screenlet ; http://www.gnome-look.org/index.php?xcontentmode=6700&PHPSESSID=a2a1f741f22ba249adbfbd477508671e

 

να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω πως μπαίνουν τα κατεβάζω αλλα από εκεί και πέρα τίποτα, τώρα έχω αρχίσει και ασχολούμαι με τα linux αν ξέρεις μπορείς να μου πεις πως ευχάριστο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβάζεις το πακέτο screenlets απο το synaptic και το τρέχεις απο το menu (δεν ξερω που είναι στο gnome μάλλον εργαλεία) τον manager (ή εκτελείς το /usr/share/screenlets-manager/screenlets-manager.py)

 

εκει θα δεις λέει εισαγωγη screenlet βαζεις αυτα που εχεις κατεβάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού έχεις εγκαταστήσει τα screenleets για να τρέξεις το πρόγραμμα μπορείς επίσης να πατήσεις alt+F2 και να γράψεις screenlets

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβάζεις το πακέτο screenlets απο το synaptic και το τρέχεις απο το menu (δεν ξερω που είναι στο gnome μάλλον εργαλεία) τον manager (ή εκτελείς το /usr/share/screenlets-manager/screenlets-manager.py)

 

εκει θα δεις λέει εισαγωγη screenlet βαζεις αυτα που εχεις κατεβάσει.

 

φιλε μου ευχάριστο πολύ τα βρήκα αλλα έχω άλλη μια ερώτηση τις themes πως τις κάνουμε εγκατάσταση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thin clients, το μεγαλείο σας.

Ubuntu hardy με ltsp, δεξιά Windows 2008 server σε Virtualbox, και αριστερά ένας virtual client έχει μπουτάρει Ubuntu μέσω δικτύου κι αν χρειαστεί μπαίνει και στον εικονικό Windows server μέσω rdesktop.

 

thinclientsoq5.th.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

/Επιφάνεια εργασίας/Screensh/home/lefospc κατι κανω λαθος και δεν μπορω να ανεβασω screen shot απο το ubuntu

 

 

Δεν την βάζεις σε άλλο φάκελο γιατι το 'Επιφάνεια εργασίας' δεν το καταλαβαίνουν όλα τα dialogs

βαλτο καπου που εχει μονο λατινικά γραμματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ακόμα PCLinuxOS...

 

qfuulonck5daton8lni0_thumb.png

 

PCLinuxOS 2007 με KDE 3.5.9

Wallpaper "Emotion" και "Oxygen" icons από το KDE4

Window decorations "La Ora Blue" απο το Mandriva

Ιδιο gtk και kde style "La Ora" για ομοιομορφία των gtk εφαρμογών με το KDE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Window decorations "La Ora Blue" απο το Mandriva

 

ωραίο desktop , ξερεις δεν ειναι το pclinuxos που το κανει τόσο όμορφο αλλα αυτο το windows decoration που εχεις βάλει. Που το βρηκες ειπαμε;

 

:mrgreen:

 

τωρα θα τ ακουσω απο τον hasodikis :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...