Προς το περιεχόμενο

Our Linux Desktop Screenshots


NeonSync

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποση μνημη εχεις; τι κάρτα εχεις και με ποση μνημη η κάρτα ;

γιατι απο ενα επίπεδο και πάνω το compiz γινεται πουπουλο

πχ σε μενα παει σφαιρα με 1270 ραμ και καρτα 7600gs 256mb

παλιοτερα ισχυε αυτο που λες αλλα επαιζε ,κανονικα, οταν ειχα 512 ραμ με 5100 φξ 64mb

Επεξεργαστής: Intel® Core™ 2 Duo Processor T7500 (4 MB Cache, 2.20 GHz, 800 MHz FSB) Μνήμη: 2 GB DDR@ / 667 MHz Σκληρός Δίσκος: 400 GB ( 2 x 200GB 5400rpm Raid support) Οθόνη: 15,4" TruBrite® WXGA (1280 x 800) Κάρτα γραφικών: ATI Mobility™ Radeon® HD2600 - 512MB supporting HyperMemory™ technology up to 1280MB

 

Κάνε ένα testaki. Απο ότι καταλαβαίνω τώρα έχεις compiz.αν έχεις άνοιξε xp εικονικά. Και θα σου στειλω ένα source σε C να τρέξεις. Μετά βγάλε το compiz και κάντο ξανά. Το θέμα δεν είναι μόνο το start - stop. αλλά και τα ενδοιάμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ωχ καλα δεν ειπα τιποτα εχεις δυνατο συστημα απ οτι βλεπω

 

στο virtualbox αν κανω εγκατασταση κανα λειτουργικο αρχιζει και βαραινει παίρνει μπρος το βεντιλατερ για λίγο. Αλλα γυριζω τον κυβο ανετα απλα μειωνεται το flow. Δεν εχω κανει compile μεσα σε windows σε virtualbox αλλα αφου κανεις αυτο και το βαραινει αρκετα τοτε το απενεργοποιείς. και το βαζεις ξανα μετα, πως μπορεις και μενεις χωρις compiz ???? :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ καλα δεν ειπα τιποτα εχεις δυνατο συστημα απ οτι βλεπω

 

στο virtualbox αν κανω εγκατασταση κανα λειτουργικο αρχιζει και βαραινει παίρνει μπρος το βεντιλατερ για λίγο. Αλλα γυριζω τον κυβο ανετα απλα μειωνεται το flow. Δεν εχω κανει compile μεσα σε windows σε virtualbox αλλα αφου κανεις αυτο και το βαραινει αρκετα τοτε το απενεργοποιείς. και το βαζεις ξανα μετα, πως μπορεις και μενεις χωρις compiz ???? :shock:

 

Το μόνο που μου λείπει είναι το awn γιατί είναι πολύ καλό. Δεν πιάνει χώρο στην οθόνη. Αλλά κατά τα άλλα, ούτε το κύβο είχα αλλά και αυτά που είχα όταν είδα ότι με δυσκολεύανε στη δουλειά μου τα σούταρα. Είναι θέμα συνήθειας να χάνεις χρόνο για το desktop είτε να δουλεύεις σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε αδερφε αυτο που εχεις κατω τι ειναι;;γιατι μ'αρεσει πιο πολυ απ'το awn

 

ευχαριστω

Αφού θα απαντήσεις στην ερώτηση του φίλου poscaman δεν μου λες και εμένα ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς για να σου εμφανίζει τις πληροφορίες στα δεξιά της οθόνης.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού θα απαντήσεις στην ερώτηση του φίλου poscaman δεν μου λες και εμένα ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς για να σου εμφανίζει τις πληροφορίες στα δεξιά της οθόνης.

 

Ευχαριστώ

screenlets

 

apt-get install screenlets

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε αδερφε αυτο που εχεις κατω τι ειναι;;γιατι μ'αρεσει πιο πολυ απ'το awn

 

ευχαριστω

 

Στο screenshot πάντως φαίνεται να είναι το awn...Απλά χρησιμοποιεί άλλο skin και έχει διάφορα applets εγκατεστημένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μόνο για gnome ή μπορεί να παίξει σε xfce ή έστω kde?

 

 

Σε kde παίζει πολύ καλα και η νεα εκδοση screenlets είναι τελείως συμβατή που γινεται αυτοματα εκκινηση στο login (ενω παλαιότερα ήθελε ρύθμιση στο kde)

στο xfce δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου μπορείς να μου δόσεις τα zipcode από αθηνα θεσσαλονίκη για το καιρό....

 

 

Athens : GRXX0004

 

http://www.weather.com/outlook/travel/businesstraveler/local/GRXX0004?from=search_city

 

 

Thessaloniki : GRXX0019

 

http://www.weather.com/outlook/travel/businesstraveler/local/GRXX0019?from=search_city

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...