Προς το περιεχόμενο

Our Linux Desktop Screenshots


NeonSync

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από άλλον πλανήτη το Enlightenment! :rolleyes:

(Με το απαραίτητο φυσικά compile για τον φίλο μου τον mphxths! :-D )

 

1351761454.png

 

Αν έχεις χρόνο και όρεξη πες μου τι ρυθμίσεις και τι θέμα έχεις βάλέι για να το σετάρω και εγώ :) Σε μένα μου αρέσει που σαν γραφικό περιβάλλον πάει σφαίρα. Στο netbook καβουρδιστίρι που έχω είναι πλέον το κύριο περιβάλλον εργασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rpil , αυτο το παραθυρο με το emerge..ειναι σαν μαχαιρια στην καρωτιδα....αν δω ενα σκρινσοτ χωρις αυτο....ισως σκεφτω το gentoo για να το βαλω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις χρόνο και όρεξη πες μου τι ρυθμίσεις και τι θέμα έχεις βάλέι για να το σετάρω και εγώ :) Σε μένα μου αρέσει που σαν γραφικό περιβάλλον πάει σφαίρα. Στο netbook καβουρδιστίρι που έχω είναι πλέον το κύριο περιβάλλον εργασίας.

 

Το θέμα είναι το Link.png Site: Red Night με gtk το misc και εικονίδια mac.

 

απο ποιον συγκεκριμενα ? :P

 

Τον ...Ε17, φυσικά! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξελληνισμος παιζει στο Ε17?αν και εχει πολλα bug. προτιμω lxde με ωραια εικονιδια-θεματακια και wbar

rpil σε ξαναρωτησα μετα τα θεματακια που ελυσες ειναι σταθερο το περιβαλλον η κανει επανεκκινησεις του X κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεξε. Εξελληνισμός ναι, παίζει άνετα στο Ε17. Μάλιστα, πείραζα τις ρυθμίσεις της γλώσσας μια μέρα και μού εμφάνισε κανονικό ελληνικό μενού.

Επανεκκινήσεις του Χ δεν υπάρχουν. Αν αυτό εννοείς αστάθεια, τότε το Ε17 στο Gentoo είναι σταθερότατο. Δεν έχω παράπονο και το έχω εγκαταστήσει και σε desktop και σε laptop.

 

Να και το laptop μου! Το θέμα, ειδική παραγγελία στον Agust:

1351887779.jpg

 

mphxths, τώρα δεν έχεις πια ενδοιασμούς! Screenshot χωρίς emerge: Το Gentoo σε περιμένει! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα θυμαμαι στο bodhi λινουξ που ειχα βαλει πειραματικα σε ενα λαπτοπ επανεκκινησεις Χ κρασαρισματα στον περιηγητη αρχειων , να μην ξεκιναν καποια καλουδια και μολις προσπαθησα να βαλω ελληνικα στο συστημα βγαιναν κατι αρχαιοκινεζικα.

Φυσικα το ξηλωσα εν μια νυκτι.

Σε ρωταω επιμονα για το Gentoo γιατι βεβαιως το Gentoo ειναι ΤΟ ΛΙΝΟΥΞ και οταν ολοι κλαιγοντουσαν για το kde 4...

ασταθειες κρασαρισματα αργη αποτυπωση αργο συστημα γενικοτερα εγω δεν επαιρνα χαμπαρι με το gentoo μου και βεβαια η αποψη που εχω για το kde ειναι αριστη αφου το θεωρω μακραν το καλυτερο περιβαλλον που φτιαχτηκε ποτε για εναν Η/Υ(οι φακελοι μου ανοιγουν σε κλασματα δευτερολεπτου οι εφαρμογες το ιδιο ,φοβερη η ενσωματωση του kwin ,πανεμορφο και καταπληκτικες εφαρμογες να το συνοδευουν αλλα θελεις 2gb ram)συγνωμη για το οφ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με παραδειγμα παιζοντας σημερα με τις ρυθμισεις σε ενα δοκιμαστικο λαπτοπ που φοραει pclinuxos μου πεταει συχνα το μηνυμα enlightment error segv'd μπλα μπλα μπλα please compile everything with -g in your cflags f1 recover f2 exit...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ρπιλ ειμαι σιγουρος οτι τρεχει σε καμμια κονσολα :)

 

ειλικρινα δεν ξερω αν υπαρχει λογος για compiles την σημερον ημερα...

 

Υπάρχει! Και δεν είναι και τόσο τρομερή η κατάσταση, μην τα παραλέμε! Τόσα χρόνια χρησιμοποιώ Gentoo και τα compiles είναι λογικά άμα ενημερώνεις τακτικά τον "κόσμο". Άμα κάνεις sync και emerge world κάθε μήνα, ε, τότε σίγουρα θα ξεχνάς να κλείνεις το PC! :P

 

Ρε αθεοφοβε rpil gentoo σε laptop ? Δεν τον λυπασαι τον επεξεργαστη του ? :P

 

Ίσα-ίσα, που "πετάει" το μηχάνημα! Σε αντίθεση με το desktop που είναι πιο αργό.

 

απλα θυμαμαι στο bodhi λινουξ που ειχα βαλει πειραματικα σε ενα λαπτοπ επανεκκινησεις Χ κρασαρισματα στον περιηγητη αρχειων , να μην ξεκιναν καποια καλουδια και μολις προσπαθησα να βαλω ελληνικα στο συστημα βγαιναν κατι αρχαιοκινεζικα.

Φυσικα το ξηλωσα εν μια νυκτι.

Σε ρωταω επιμονα για το Gentoo γιατι βεβαιως το Gentoo ειναι ΤΟ ΛΙΝΟΥΞ και οταν ολοι κλαιγοντουσαν για το kde 4...

ασταθειες κρασαρισματα αργη αποτυπωση αργο συστημα γενικοτερα εγω δεν επαιρνα χαμπαρι με το gentoo μου και βεβαια η αποψη που εχω για το kde ειναι αριστη αφου το θεωρω μακραν το καλυτερο περιβαλλον που φτιαχτηκε ποτε για εναν Η/Υ(οι φακελοι μου ανοιγουν σε κλασματα δευτερολεπτου οι εφαρμογες το ιδιο ,φοβερη η ενσωματωση του kwin ,πανεμορφο και καταπληκτικες εφαρμογες να το συνοδευουν αλλα θελεις 2gb ram)συγνωμη για το οφ!

 

Καμμία σχέση! Νομίζω πως -τουλάχιστον στο Gentoo- το Ε17 είναι πολύ αξιοπρεπές και σταθερό. Δεν μου κρασάρει ο Χ σε κανένα μηχάνημα, ενώ -ειδικά στο laptop- πάει σφαίρα! Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε κάθε χρήστη Gentoo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσα-ίσα, που "πετάει" το μηχάνημα! Σε αντίθεση με το desktop που είναι πιο αργό.

 

Δεν λεω για την αποκριση, λεω για τα compiles του PMS σου. Δεν αργουν ? Ποση ωρα θελει για να σου κανει compile νεο kernel πχ στο laptop ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@rpil εννοω αν υπαρχει λογος για compiles την σημερον ημερα..μιας και η λογικη "για να ειναι στα μετρα μου , για να ειναι αερατο το συστημα" εχει παλιωσει..πλεον ολα τα πισι ειναι αξιοπρεπη :)

 

ας μην ξεφευγουμε ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μακαρι ολες οι διανομες να ειχαν την σοβαροτητα και το κυρος του gentoo.

 

Anyway, ας ανεβασω και γω απο το παλιο laptop που το ανεστησα προσφατα, μιας και η nvidia μας εκανε την τιμη:

 

2012_11_03_191747_1024x768_scrot.jpg

 

2012_11_03_185508_1024x768_scrot.jpg

 

2012_11_03_185227_1024x768_scrot.jpg

 

2012_11_03_185419_1024x768_scrot.jpg

 

 

Cold Boot :P

 

2012_11_03_190308_1024x768_scrot.jpg

Επεξ/σία από tritonas00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...