Προς το περιεχόμενο

Our Linux Desktop Screenshots


NeonSync

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Διάβασα τα παραπάνω μηνύματα μετά από αναφορά μέλους. Η θέση της διαχείρισης είναι η ακόλουθη:

 

Σύμφωνα με τους ισχύοντες Όρους Χρήσης του forum:

 

"Τα μέλη οφείλουν ιδίως:

[...]

 

3. Να σέβονται τους συνομιλητές τους, ιδίως όταν διαφωνούν με τις απόψεις τους, έχοντας υπ’ όψιν τους ότι είναι θεμιτή η κριτική στις ιδέες αλλά όχι στους ανθρώπους που τις εκφέρουν, αποφεύγοντας εκφράσεις που θίγουν σεξουαλικές, πολιτικές, αθλητικές ή άλλες προτιμήσεις του κάθε μέλους."

 

Εν προκειμένω, ένα μέλος αναρτά μερικές εικόνες για την επιφάνεια εργασίας. Η ανάρτηση αυτή κατ'αρχήν δεν είναι εκφορά άποψης. Το περιεχόμενο όμως των εικόνων αυτών μπορεί όντως να θεωρηθεί ότι εμπεριέχει αναπαραγωγή άποψης ή ιδέας.

 

Υπό αυτή την έννοια, η άποψη ή η ιδέα πρέπει να γίνει σεβαστή, εφ'όσον δεν εμπίπτει σε κάποιον από τους λοιπούς περιορισμούς των Όρων Χρήσης - δηλαδή δεν πρόκειται για σεξουαλικό ή για αμιγώς πολιτικό περιεχόμενο ή για περιεχόμενο που θίγει με οποιονδήποτε τρόπο την νομοθεσία για την πνευματική ιδιοκτησία ή για περιεχόμενο που θίγει προσωπικά συγκεκριμένο μέλος ή πρόσωπο.

 

Συνεπώς δεν υφίσταται λόγος να αφαιρεθούν τα παραπάνω μηνύματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

fuck logic

 

εγώ θέλω να αλλάξεις το avatar σου γιατί αυτόν είδα που μοίραζε ξύλο και τώρα κοπανάω τα παιδιά μου με τα άλλα παιδιά μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για να καταλάβω αυτό το λινκ http://ubuntusatanic.org/index.php που περιέχει εικόνες με σεξουαλικό περιεχόμενο δεν εμπίπτει

στον κανονα 4 των όρων;

 

4. Έχοντας υπ’ όψιν τους ότι ο παρών ιστότοπος είναι προσβάσιμος σε μέλη ανεξαρτήτου ηλικίας, να μην δημοσιεύουν θέματα με σεξουαλικό περιεχόμενο ούτε συνδέσμους (links) ή παραπομπές σε ιστοσελίδες με σεξουαλικό περιεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δηλαδή για να καταλάβω αυτό το λινκ http://ubuntusatanic.org/index.php που περιέχει εικόνες με σεξουαλικό περιεχόμενο δεν εμπίπτει

στον κανονα 4 των όρων;

 

4. Έχοντας υπ’ όψιν τους ότι ο παρών ιστότοπος είναι προσβάσιμος σε μέλη ανεξαρτήτου ηλικίας, να μην δημοσιεύουν θέματα με σεξουαλικό περιεχόμενο ούτε συνδέσμους (links) ή παραπομπές σε ιστοσελίδες με σεξουαλικό περιεχόμενο.

 

Η συγκεκριμένη ιστοσελίδα περιέχει μία (1) φωτογραφία ημίγυμνης γυναίκας. Η μία (1) φωτογραφία ημίγυμνης γυναίκας δεν θεωρείται σεξουαλικό περιεχόμενο κατά την έννοια των Όρων Χρήσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

@ ThReSh Πιστεύω οτι η οπτική αναγνωριση από ένα παιδί και η επιδρασή του στην ψυχοσύνθεση του, είναι πιο σοβαρή με μια εικόνα παρά με μια λέξη στα Αγγλικα που θα πρέπει να την αναζητησει για να δει τι σημαίνει.

 

ναι αλλά εσύ είπες ότι σε προσβάλει η ανάρτηση, άρα πρέπει να σε προσβάλει και το nick του Lucifer, ένα που λατρεύει τον Thor μπορεί να τον προσβάλει το δικό σου nick :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφήστε τα pc και την τεχνολογία και τραβάτε στα μοναστήρια. Ο κώδικας των κομπιούδερ είναι από την φύση του σατανικός λόγο ότι περιέχει το 666 το σφράγισμα του διαόλου.

Υπάρχει και το θέμα των games στο forum που κατά την ταπεινή μου γνώμη πρέπει να διαγραφεί ολόκληρο καθώς κάθε ένα νήμα αναφέρετε σε κάποιο σατανιστικό σύμβολο.

Προσωπικά σαν κόπτη Αιθίοπα μοναχό με προσβάλουν τέτοια νήματα και θα απευθυνθώ σε κάποιο γραφείο της χρυσής αυγής για προστασίας από τις δαιμονικές δυνάμεις του Chaos.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nrb0S.png?1

 

η λίστα αγνόησης είναι εν μέρει μια λύση.

και τo adblock, με τις κατάλληλες ρυθμίσεις.

 

 

κατα τ'άλλα: παίδες πρόσφατα αντικατέστησα compiz με gala. Μέχρι στιγμής πολύ ευχαριστημένος. :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφάνεια πολύ γρήγορα και απλά χωρίς κονσόλα και ρυθμίσεις ;) kde-style-oxygen-transparent

 

Πάκετο deb 64 εδω:

https://launchpad.net/~samrog131/+archive/build-queue/+build/3195742

 

Πακέτο deb 32 εδώ:

https://launchpad.net/~samrog131/+archive/build-queue/+build/3195743

 

Δεν έχω ιδέα αν είναι οκ το συγκεκριμένο ppa πάντως δουλέυει μια χαρά σε Kubuntu, στα Application Appearance και Workspace Appearance εμφανίζεται (μετά από επανεκκίνηση) θέμα oxygen transparent, στο configure μπορείτε να ρυθμίσετε και την ένταση

post-182739-0-35528100-1355611699_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...