Προς το περιεχόμενο

Our Linux Desktop Screenshots


NeonSync

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρηκα αυτα τα ωραια "σατανιστικα" wallpapers για Ubuntu... :devil:

Οποιος θελει, κατεβαζει το πακετακι απο εδω...

http://www7.zippyshare.com/v/24613408/file.html

Δεν ειναι υψηλης αναλυσης βεβαια...

 

ubuntu00.jpg

 

ubuntu01.jpg

 

ubuntu02.jpg

 

ubuntu03.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να ήξερα, δεν υπάρχει κανόνας στο φορουμ να μην γίνονται αναρτήσεις θεμάτων με πολιτικές, αθλητικές ή θρησκευτικές πεποιθήσεις; Μονο το πορνο και τα πειρατικα/σπασμενα λογισμικα μας πείραξαν και υπάρχουν στους όρρους;

 

Μπαίνουν και μικρές ηλικίες στο φορουμ σας κυριοι και δεν πιστευω οτι υπάρχει γονέας που να θέλει ναδεί ενα τέτοιο φοντο στον υπολογιστή του παιδιού του. Ειδικά η τελευταία.

 

Αυτη η ανάρτηση με προσβάλει σαν Χριστιανό Ορθόδοξο και θα ήθελα να αφαιρεθεί. Όπως εγω κύριοι δεν σας ενοχλω με αυτο που πιστεύω μην με ενοχλείτε και εσείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ήθελα να ήξερα, δεν υπάρχει κανόνας στο φορουμ να μην γίνονται αναρτήσεις θεμάτων με πολιτικές, αθλητικές ή θρησκευτικές πεποιθήσεις; Μονο το πορνο και τα πειρατικα/σπασμενα λογισμικα μας πείραξαν και υπάρχουν στους όρρους;

 

Μπαίνουν και μικρές ηλικίες στο φορουμ σας κυριοι και δεν πιστευω οτι υπάρχει γονέας που να θέλει ναδεί ενα τέτοιο φοντο στον υπολογιστή του παιδιού του. Ειδικά η τελευταία.

 

Αυτη η ανάρτηση με προσβάλει σαν Χριστιανό Ορθόδοξο και θα ήθελα να αφαιρεθεί. Όπως εγω κύριοι δεν σας ενοχλω με αυτο που πιστεύω μην με ενοχλείτε και εσείς.

 

κι αν κάποιος πιστεύει σε αυτό που δείχνει το φόντο, γιατί τα δικά σου πιστεύω να υπερισχύουν των δικών του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ThReSh πρώτα διαβασα τους όρρους χρήσης και μετα ξεκίνησα να γραφω εδω μέσα.

 

Απ τους όρους χρήσης http://www.insomnia.gr/forum-19/announcement-13-%CF%8C%CF%81%CE%BF%CE%B9-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82/

 

3. Να σέβονται τους συνομιλητές τους, ιδίως όταν διαφωνούν με τις απόψεις τους, έχοντας υπ’ όψιν τους ότι είναι θεμιτή η κριτική στις ιδέες αλλά όχι στους ανθρώπους που τις εκφέρουν, αποφεύγοντας εκφράσεις που θίγουν σεξουαλικές, πολιτικές, αθλητικές ή άλλες προτιμήσεις του κάθε μέλους.

 

4. Έχοντας υπ’ όψιν τους ότι ο παρών ιστότοπος είναι προσβάσιμος σε μέλη ανεξαρτήτου ηλικίας, να μην δημοσιεύουν θέματα με σεξουαλικό περιεχόμενο ούτε συνδέσμους (links) ή παραπομπές σε ιστοσελίδες με σεξουαλικό περιεχόμενο. ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΘΙΚΑ ΑΠΟΔΕΚΤΑ;

 

Η παράβαση των παρόντων όρων καθώς και η προσπάθεια παράκαμψής τους με οποιονδήποτε τρόπο, επιφέρει τη λήψη μέτρων, περιλαμβανομένου του μόνιμου αποκλεισμού από το forum (ban), κατά την κρίση των συντονιστών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ ThReSh πρώτα διαβασα τους όρρους χρήσης και μετα ξεκίνησα να γραφω εδω μέσα.

 

Απ τους όρους χρήσης http://www.insomnia....13-όροι-χρήσης/

 

3. Να σέβονται τους συνομιλητές τους, ιδίως όταν διαφωνούν με τις απόψεις τους, έχοντας υπ’ όψιν τους ότι είναι θεμιτή η κριτική στις ιδέες αλλά όχι στους ανθρώπους που τις εκφέρουν, αποφεύγοντας εκφράσεις που θίγουν σεξουαλικές, πολιτικές, αθλητικές ή άλλες προτιμήσεις του κάθε μέλους.

 

4. Έχοντας υπ’ όψιν τους ότι ο παρών ιστότοπος είναι προσβάσιμος σε μέλη ανεξαρτήτου ηλικίας, να μην δημοσιεύουν θέματα με σεξουαλικό περιεχόμενο ούτε συνδέσμους (links) ή παραπομπές σε ιστοσελίδες με σεξουαλικό περιεχόμενο. ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΘΙΚΑ ΑΠΟΔΕΚΤΑ;

 

Η παράβαση των παρόντων όρων καθώς και η προσπάθεια παράκαμψής τους με οποιονδήποτε τρόπο, επιφέρει τη λήψη μέτρων, περιλαμβανομένου του μόνιμου αποκλεισμού από το forum (ban), κατά την κρίση των συντονιστών.

 

 

από την στιγμή που το policy δεν λέει κάτι για θρησκευτικά πιστεύω ναι...

 

με αυτή τη λογική κάποιον μπορεί να τον πείραζε το nickname του Lucifer, μήπως να το αλλάξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με την ερμηνεία σου του παραπάνω κανόνα δεν μπορούμε να δημοσιεύσουμε τίποτα. Αν βάλουμε μια screenshot με το Βούδα μπορεί να προβληθείς εσύ ή κάποιος άλλος Χριστιανός. Αν βάλουμε screenshot με τον Παναθηναϊκό, θα θιγούν οι "αθλητικές προτιμήσεις" οπαδών των άλλων ομάδων. Αν βάλουμε μια screenshot με μια όμορφη γυναίκα, θα βγει κάποιος και θα πει ότι τον προσβάλλει γιατί είναι προϊόν εμπορευματοποίησης του γυναικείου σώματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ ThReSh Πιστεύω οτι η οπτική αναγνωριση από ένα παιδί και η επιδρασή του στην ψυχοσύνθεση του, είναι πιο σοβαρή με μια εικόνα παρά με μια λέξη στα Αγγλικα που θα πρέπει να την αναζητησει για να δει τι σημαίνει.

 

@ imitheos Εφόσον υπάρχουν κανονες και τους αποδεχεσαι με την εγγραφή σου, τότε θα πρέπει να τους ακολουθεις.

 

Αν μπούμε στο λινκ του warlock9_0 (με την ωραια υπογραφή) το οποίο λινκ είναι προσβάσιμο από όλους θα δούμε υλικό που θίγει όλους τους κανονες του φορουμ που προανέφερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ ThReSh Πιστεύω οτι η οπτική αναγνωριση από ένα παιδί και η επιδρασή του στην ψυχοσύνθεση του, είναι πιο σοβαρή με μια εικόνα παρά με μια λέξη στα Αγγλικα που θα πρέπει να την αναζητησει για να δει τι σημαίνει.

 

@ imitheos Εφόσον υπάρχουν κανονες και τους αποδεχεσαι με την εγγραφή σου, τότε θα πρέπει να τους ακολουθεις.

 

Αν μπούμε στο λινκ του warlock9_0 (με την ωραια υπογραφή) το οποίο λινκ είναι προσβάσιμο από όλους θα δούμε υλικό που θίγει όλους τους κανονες του φορουμ που προανέφερα

 

Φυσικά και πρέπει να ακολουθούμε τους κανόνες. Δεν αντιλέγει κανείς.

 

Η αντίρρησή μου είναι στην έννοια της λέξης "προσβολή". Για ποιο λόγο προσβάλλουν ένα Χριστιανό οι εικόνες και το link ? Στο μυαλό μου σαν προσβολή του Χριστιανισμού έχω κάτι που ειρωνεύεται και μειώνει πτυχές της θρησκείας. Για παράδειγμα μια άσεμνη εικόνα της Παναγίας. Δεν γνωρίζω την νοοτροπία και ψυχοσύνθεση του μέσου Χριστιανού οπότε ζητώ συγγνώμη αν κάνω λάθος αλλά οι εικόνες αυτές (κατ εμέ) δεν έχουν σχέση με τον Χριστιανισμό. Θα μπορούσαμε να πούμε ότι απεικονίζουν τον αντίπαλο της θρησκείας αλλά αυτό δεν είναι προσβολή. Όπως είπε και ο Thresh κάποιος μπορεί να πιστεύει εκεί. Δεν υπάρχουν μόνο Χριστιανοί στο κόσμο.

 

Εκτός αυτού δεν νομίζω να έχει κάποια σχέση η συγκεκριμένη έκδοση με θρησκείες και τέτοια. Έχουν βγει ένα κάρο παραλλαγές του Ubuntu και μία από αυτές ήταν η "Χριστιανική έκδοση του Ubuntu" που περιείχε προγράμματα με ψαλμούς, εορτολόγια και τέτοια. Έτσι η συγκεκριμένη έκδοση βγήκε για πλάκα ως αντίπαλο δέος στην Χριστιανική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η ανάρτηση με προσβάλει σαν Χριστιανό Ορθόδοξο και θα ήθελα να αφαιρεθεί. Όπως εγω κύριοι δεν σας ενοχλω με αυτο που πιστεύω μην με ενοχλείτε και εσείς.

 

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι είναι αυτό που σε προσβάλει. Αν έβαζε το παρακάτω από την christian Edition (http://ubuntuce.com/), εμένα σαν λάτρη του Σατανά θα έπρεπε να με προσβάλει;

 

byFoPs.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...