Προς το περιεχόμενο

Our Linux Desktop Screenshots


NeonSync

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν και το χαζεύω μήνες τώρα νομίζω ότι είναι η πρώτη μου συμβολή στο συγκεκριμένο θέμα...

Καθαρό XFCE (φρεσκαδούρα) για την ώρα, με xfwm-tiling patch φυσικά.

post-39362-0-50571600-1357207576_thumb.jpg

post-39362-0-20361100-1357207590_thumb.jpg

 

Τώρα μοιάζει ιδιαίτερα με windows, το ξέρω. Αλλά είναι ξεκούραστο σε γενικές γραμμές, και όπως είπα είναι φρέσκο φρέσκο.

Θέλω να βρω και κάποιο ωραίο launcher/dock, τόσα χρόνια είχα ένα XFCE panel στο πάνω μέρος, ίσως το επαναφέρω.

Το 2ο display είναι κλειστό, όταν ανάβει έχει μόνο ένα terminal, οπότε nothing to see there.

 

@martinoff τι λέει το i3?

Δυστυχώς κανένα από αυτά δεν είναι άμεσα συμβατό με XFCE. Το xmonad παίζει, αλλά δεν ψήνομαι να ασχοληθώ με xmonad...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

drupal is life :-) (και κυριολεκτικά, μιας και αυτή είναι η δουλειά μου οπότε από αυτό ζω)

 

wallpaper:

http://www.nevercrew.com/blog/downloads/nevercrew_echohunting_wallpaper_2560x1440.jpg

http://nevercrew.deviantart.com/art/Echo-Hunting-277258446

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το tiling του kde είναι γτπ οπότε δεν μου κάνει, δεν σου κρύβω ότι έχω κάνει αρκετές φορές pkill X για να μπω με i3 αλλά θέλει πολύ conf ακόμα και θέλω να βρω ένα τρόπο να έχω στο πλάι το conky χωρίς να χάνω το παράθυρο η το conky και ένα panel/bar/dock κάτι τπ

κατά τα άλλα σφαίρα αλλά άμα σε έχει ρουφήξει η καρέκλα και θες mouse NO GO !

το xmonad το είχα δοκιμάσει πιο παλιά, αλλά το i3 είναι πάρα μα πάρα πολύ πιο εύκολο στο config

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

έχω DWM στο netbook οπού το να θες mouse είναι παραλογισμός, θα πρέπει να δω και i3

 

 

να δεις τι μου θυμιζει....α ναι , τον προηγουμενο αιωνα που λεγαμε "do it on your keyboard" :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...