Προς το περιεχόμενο

Our Linux Desktop Screenshots


NeonSync

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Rockdye Βαλε κανα extension και καντο λιγο ανθρωπινο το gnome 3 :)

Yπαρχει extension :
1. Να αφαιρει τα βελακια απο τα μενου πανω στην μπαρα.
2.Να βαλει ωρα και καιρο στην ακρη και οχι σαν αγγουρια στην μεση.
3.Να μειωσει το spacing μεταξυ των εικονιδιων.
4. dash-to-panel extension να δημιουργησει μια ενιαια μπαρα.Με δυο μπαρες δεν γαμησε κανεις :)
5.Μειωσε το μεγεθος των εικονιδιων στο nautilus..τι εισαι ? 80 χρονων ? :)
6.Βγαλε το activies , βαλε το arc menu , με ευχαριστεις μετα :)

Ολα αυτα εφοσον τραβαει το μηχανημα σου..αν ειναι τιποτα σαπιοκαραβο...αστο οπως ειναι..μην σου πω βαλε xfce :)

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον καιρό και ώρα το έχω στη μέση γιατί βλέπω όλα τα notifications από κέντρο. 
Το dash to panel είναι τραγικό ρε φίλε. Ακόμα κ το dock είναι κοσμητικό , ποσό μάλλον να βάλω arc menu, αφού με ένα super key κανείς τα πάντα.  
Τι θέλω και βάζω screenshot με GUI. Όλο κ κάποιος @mphxths κυκλοφορεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Rockdye είπε

Τον καιρό και ώρα το έχω στη μέση γιατί βλέπω όλα τα notifications από κέντρο. 
Το dash to panel είναι τραγικό ρε φίλε. Ακόμα κ το dock είναι κοσμητικό , ποσό μάλλον να βάλω arc menu, αφού με ένα super key κανείς τα πάντα.  
Τι θέλω και βάζω screenshot με GUI. Όλο κ κάποιος @mphxths κυκλοφορεί. 

Δεν ξερω αν καταλαβες οτι και καλα σου προτεινω πραγματα ...  οτι και καλα..αν θες , να κατι ωραιες ιδεες..οχι.. ηταν εντολες.. απλα εκτελεις..απλα τα κανεις :) Αλλιως αλλαξε διανομη και βαλε ubuntu..εμεις εκει στους τεκεδες του archlinux εχουμε σοβαρα desktops :P

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@najinblue3 Το wallpaper είναι απο συλλογή του unsplash, https://unsplash.com/collections/3178572/winter

Το έχω βάλει με variety να αλλάζει κάθε 2 ωρίτσες, όπως κάνω με τις διανομές @mphxths :lol: (αυτο με τα βελάκια μέτρησε!)

Screenshot from 2020-02-09 17-58-36.png

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Rockdye Βαλε και το αλλο με το spacing και θα με θυμηθεις...τα κενα ειναι πολυ μεγαλα εξ'ορισμου.

Και το variety μετρησε..δεν το ειχα υποψη μου...εβαλα να μου δειχνει φωτος απο την ΝΑΣΑ για backgrounds :P

(παρατηρω οτι κανει κατι ακυρα refresh του background...)

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@mphxths Υιοθέτησα όλες τις προτάσεις σου εκτός από το dash. Μέχρι κ arc menu έβαλα και το κράτησα τελικά γιατί έχει ωραίο σηματάκι με το «Α» και ταιριάζει με το arch 👏
 

refresh εννοείς αλλάζει wallpaper? Για δοκίμασε άλλο source ή άλλαξε την ώρα. 
Υπηρχε κ ένα extension του gnome αλλά σε εμένα δεν έκανε Ποτέ  fetch ήθελε χειροκίνητα 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Rockdye είπε

@mphxths Υιοθέτησα όλες τις προτάσεις σου εκτός από το dash. Μέχρι κ arc menu έβαλα και το κράτησα τελικά γιατί έχει ωραίο σηματάκι με το «Α» και ταιριάζει με το arch 👏

Αγχωθηκες οτι θα σε στειλουμε στο ubuntu ε ? :)

Το refresh ηταν απο την ωρα..εκανε ολο το wallpaper refresh καθε φορα που αλλαζε λεπτο...μαλακιτσα...
Απο την αλλη απορω αν δεν βρει ιντερνετ η εφαρμογη..τι κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Rockdye είπε

Τι θέλω και βάζω screenshot με GUI. Όλο κ κάποιος @mphxths κυκλοφορεί. 

Ο mphxths είναι λίγο απότομος, αλλά καλούλης είναι συνήθως και απ'ότι βλέπω τον συνήθισες ήδη. 😛
 

Επεξ/σία από vadou
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vadou είπε

Ο mphxths είναι λίγο απότομος, αλλά καλούλης είναι συνήθως και απ'ότι βλέπω τον συνήθισες ήδη. 😛
 

Ρε θα του λιωσουμε το κορμι εδω περα που ηρθε !! Ακους εκει πηγε και βεβηλωσε το ιερο Archlinux με backgrounds και themes και icons και αυτοματισμους !!
Δεν ξερω αν το , να τον στειλουμε στο ubuntu ειναι αρκετη τιμωρια...Μηπως να  τον αναγκασουμε να παει σε gentoo και να κατσει κανα μηνα να compile-αρει ολα αυτα τα μπιμπλικια που εβαλε στο archlinux ? Να δουμε αν του αρεσουν τοτε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mphxths Να ενημερώσω οτι το extension με το spacebuttons είναι buggariσμενο και θέλει να περνάς το ποντίκι απο πάνω για να πάρει μπροστά.

Οπότε αναγκάστηκα να κάνω edit το gnome-shell.css του theme και να ορίσω χειροκίνητα την τιμή του space. 

Φίλε αν είναι να ξεστραβώνομαι στα notepad για να γίνει δουλειά (Δεν ξερω πως τα λέτε εσείς οι λινουξάδες αυτά), να πάω να βάλω ενα ubuntu να τελείωνω :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Rockdye είπε

@mphxths Να ενημερώσω οτι το extension με το spacebuttons είναι buggariσμενο και θέλει να περνάς το ποντίκι απο πάνω για να πάρει μπροστά.

Οπότε αναγκάστηκα να κάνω edit το gnome-shell.css του theme και να ορίσω χειροκίνητα την τιμή του space. 

Φίλε αν είναι να ξεστραβώνομαι στα notepad για να γίνει δουλειά (Δεν ξερω πως τα λέτε εσείς οι λινουξάδες αυτά), να πάω να βάλω ενα ubuntu να τελείωνω :ph34r:

Ναι αυτο με το οτι πρεπει να περνας το ποντικι για να νοιωσει ειναι γνωστο προβλημα του extension αυτου.Με το να ορισεις χειροκινητα την τιμη του spacing , ειναι σταθερο και δεν μπαλατζαρει?
Προφανως και ubuntu να ησουν , παλι το ιδιο προβλημα θα ειχες...ειναι προβλημα του extension :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...