Προς το περιεχόμενο

Our Linux Desktop Screenshots


NeonSync

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, AfterForever είπε

Παίρνοντας αφορμή από αυτό,

έχω ένα asrock ion 330.

Έβαλα windows7 light edition (10 κολλούσε αρκετά), καλά πάει, αλλά νετφλιξ κολλάει. Μόνο για media center κάνει αυτό. Να δοκιμάσω και εγώ κανά manjaro;;;

Με ενδιαφέρει να παίζει καμιά ταινία netflix ή youtube....

  • CPU
    - Intel® Atom™ 330 1.6GHz (Dual core)
  • Memory
    - 2GB DDR2 800 MHz memory, support dual channel, maximum memory capacity 4GB*
     
    *Due to the CPU limitation, the actual memory size may be less than 4GB for the reservation for system usage under Windows® 32 / 64-bit OS.
  • Chipset
    - NVIDIA® ION™ graphics processor
  • Graphics
    - NVIDIA® ION™ graphics, support DX10 / Full HD 1080p (Blu-ray / HD-DVD)* playback

Προτείνω Peppermint

15 ώρες πριν, NikosB98 είπε

Μετά από πολύ καιρό.. Stock Xubuntu 20.04 LTS με θέμα macOS Catalina.. :P

Screenshot_2020-04-24_20-03-19.png

Plank dock?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, AfterForever είπε

Παίρνοντας αφορμή από αυτό,

έχω ένα asrock ion 330.

Έβαλα windows7 light edition (10 κολλούσε αρκετά), καλά πάει, αλλά νετφλιξ κολλάει. Μόνο για media center κάνει αυτό. Να δοκιμάσω και εγώ κανά manjaro;;;

Με ενδιαφέρει να παίζει καμιά ταινία netflix ή youtube....

  • CPU
    - Intel® Atom™ 330 1.6GHz (Dual core)
  • Memory
    - 2GB DDR2 800 MHz memory, support dual channel, maximum memory capacity 4GB*
     
    *Due to the CPU limitation, the actual memory size may be less than 4GB for the reservation for system usage under Windows® 32 / 64-bit OS.
  • Chipset
    - NVIDIA® ION™ graphics processor
  • Graphics
    - NVIDIA® ION™ graphics, support DX10 / Full HD 1080p (Blu-ray / HD-DVD)* playback

εγώ είχα περάεσει τα "W7-Super-Lite-x86-Install-2017" και πήγαινε καλά σε χρήση και video playback μέχρι και 1080p αλλά στο netflix σβαριώταν και σε web videos , ναι με το manjaro είναι η μέρα με την νύχτα και πέρασα και το x64 όχι το 32bit , κάνε πρώτα δοκιμή x64 πριν πας στην 32bit.

ο δικός σου επεξεργαστής είναι κάπου -30% πιο αδύναμος απο τον δικό μου celeron αλλά μια χαρά θα τα πάει πιστεύω ,επίσης είναι νεότερης τεχνολογίας φαντάζομαι επίσης έχεις h264 native απο την gpu να κάνει την δουλειά στα βίντεο οπότε με vlc κλπ μην φοβάσαι για FullHD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από κάποια μικροπροβλήματα κατά την αναβάθμιση ταπεινό λαπτοπάκι για τις εξορμήσεις :):

image.png.cc5912796c1bd38b4e634d3517b8f0ed.png

Επεξ/σία από kaliakman
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, angelheart.gr είπε

Είναι εύκολο να ποστάρεις το conky.conf ;

Θέλει δουλειά και υπομονή να το προσαρμόσεις στα δικά σου δεδομένα αλλά το αποτέλεσμα θα σε αποζημιώσει!

https://drive.google.com/open?id=1u0fcCfZ93p5ZhsEthEdC7I-i_l634N9U

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Artix Linux με XFCE 

Βασίζεται στο arch (μόνη διαφορά το systemd) και είναι σφαίρα και μέχρι τώρα πολύ σταθερό...

screener2.png

Επεξ/σία από rhtoras
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...