Προς το περιεχόμενο

Ubuntu 8.04 Hardy Heron-alpha,tribe,rc


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τένκιου! Πάντως το έχω βάλει εδώ και λίγες μέρες (λόγω alsa, επειδή δεν υποστηρίζεται η EMU 0404 με την έκδοση 1.0.14 που έχει το gutsy). Τελικά την κάρτα δεν κατάφερα να την κάνω να δουλέψει 100%, οπότε γύρισα στην onboard, αλλά κατά τα άλλα το hardy και ο firefox 3 είναι λουκούμι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου σέρνεται ο firefox.. Και βρίσκω τα ελληνικά fonts φρικτά btw.. Τεσπά.

 

Μόλις ολοκλήρωσα την εγκατάσταση και έχω το κλασσικό πρόβλημα, όταν βάζω headphones στο laptop δεν κλείνει ο ήχος απο τα ηχεία..; Δεν διορθώθηκε το πρόβλημα ούτε με τους νέους drivers.. :S

 

Κανείς καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκινω απο εδω πριν παω στα ubuntu forums.αναβαθμιζομαι κανονικα,κανω και τα τελευταια updates τα παιζει το envy,εγκαθιστω το envyng (για ubuntu 8.04) και τους τελευταιους drivers της nvidia και κανω reboot.

 

απο τοτε κανει το εξης.ξεκιναει το gdm δινω credentials και εμφανιζεται το βελακι μονο και το χαρακτηριστκο πορτοκαλι φοντο και το πισι σταματαει εκει.το ποντικι κουνιεται αλλα δεν εμφανιζεται τπτ αλλο.εχω δοκιμασει τα παντα,αν και καταληγω οτι δεν ειναι θεμα drivers

 

ιδεες;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου σέρνεται ο firefox.. Και βρίσκω τα ελληνικά fonts φρικτά btw.. Τεσπά.

 

Μόλις ολοκλήρωσα την εγκατάσταση και έχω το κλασσικό πρόβλημα, όταν βάζω headphones στο laptop δεν κλείνει ο ήχος απο τα ηχεία..; Δεν διορθώθηκε το πρόβλημα ούτε με τους νέους drivers.. :S

 

Κανείς καμιά ιδέα;

 

To έχεις αναφέρει στα bugs?

 

Παιδιά ο σκοπός της beta έκδοσης είναι το bug reporting. Βοηθήστε το community και την canonical αναφέροντας τα bugs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παδιά κατέβασα το 8.04 ΒΕΤΑ αλλά ενώ εκκινεί κανονικά ο υπολογιστής από αυτο, μετα είτε οταν επιλέγω run ή install βγάζει για λίγο την οθόνη του ubuntu με τη μπάρα και μετά μαυρίζει η οθόνη και βγάζει μια γραμμή εντολών. Αν το αφήσω κάμποση ώρα χωρίς να πληκτρολογήσω την εντολή help όπως με παροτρύνει εμφανίζει ένα errorno=16 και κάτι γράφει για ata1.

 

Το έκαψα και δεύτερη φορά το cdaki αλλά με μικρότερη ταχύτητα και πάλι τα ίδια. Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παδιά κατέβασα το 8.04 ΒΕΤΑ αλλά ενώ εκκινεί κανονικά ο υπολογιστής από αυτο, μετα είτε οταν επιλέγω run ή install βγάζει για λίγο την οθόνη του ubuntu με τη μπάρα και μετά μαυρίζει η οθόνη και βγάζει μια γραμμή εντολών. Αν το αφήσω κάμποση ώρα χωρίς να πληκτρολογήσω την εντολή help όπως με παροτρύνει εμφανίζει ένα errorno=16 και κάτι γράφει για ata1.

 

Το έκαψα και δεύτερη φορά το cdaki αλλά με μικρότερη ταχύτητα και πάλι τα ίδια. Καμιά ιδέα?

δοκιμασε να ξεκινησεις το live cd απο fail safe mode

 

 

ξεκινω απο εδω πριν παω στα ubuntu forums.αναβαθμιζομαι κανονικα,κανω και τα τελευταια updates τα παιζει το envy,εγκαθιστω το envyng (για ubuntu 8.04) και τους τελευταιους drivers της nvidia και κανω reboot.

 

απο τοτε κανει το εξης.ξεκιναει το gdm δινω credentials και εμφανιζεται το βελακι μονο και το χαρακτηριστκο πορτοκαλι φοντο και το πισι σταματαει εκει.το ποντικι κουνιεται αλλα δεν εμφανιζεται τπτ αλλο.εχω δοκιμασει τα παντα,αν και καταληγω οτι δεν ειναι θεμα drivers

 

ιδεες;;;;

 

τελικα το θεμα λυθηκε με την εγκατασταση το gnome-core.κατι ειχα σβησει καταλαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα εχει εγκατασταση απο wubi??

νομιζω ναι

αλλα δεν ειμαι σιγουρος ξερει κανεις!

 

το προβλημα με το sagem 800 θα λυθει συμπεριλαμβανοντας ubudsl ??

 

codecs θα μπαινουν με την εγκατασταση???

 

καποια προβληματα με usb λυνονται???

 

εγω περιμενω με ανυπομονησια

δεν ξερω αλλα πιστευω οτι αυτο θα ειναι το software που θα πατησει Μ$

 

γιατι θα στηριχτουν πανω του αλλα που θα ειναι ετσι ωστε να καλυπτουν καθε χρηστη (βλεπε mint for example)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...