Προς το περιεχόμενο

Ubuntu 8.04 Hardy Heron-alpha,tribe,rc


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Προφανώς όχι. Αλλιώς δε θα λεγόταν RC. Είναι σχεδόν ίδια, όμως :-)

 

Γνωρίζω τη διαφορά... Απλά επειδή στο site σε προτρέπουν να την κατεβάσεις (ζεστή κτλ), αναρωτήθηκα αν πρέπει ή να περιμένει κανείς τις 5 μέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι τελευταίοι driver υποστιρίζουν την συγκεκριμένη κάρτα.

αλλο τι λενε και άλλο τι συμβαινει στην πραγματικοτητα.

προσωπικα η 7.10 απλα δεν την βλεπει και στην 8.04 απλα δεν καταφερα να φτασω για να προσπαθησω τα μαγικα αφενως γιατι δεν βλεπει την καρτα δικτυου αφετερου μετα το ρεσταρτ δεν σηκωνει το γραφικο περιβαλλον και δεν εχω δευτερο Pc να βρω τις σωστες εντολές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Release Candidate 8.04 είναι ίδια με την τελική;

 

Τι σε νοιάζει; Οι αλλαγές που θα γίνουν αυτή τη βδομάδα άλλωστε θα κατέβουν μέσω updates. Εγώ έχω την 8.04 πάνω από μήνα τώρα, από τότε που ήταν alpha, και μέσω των updates έχω φτάσει στην RC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έβαλα kubuntu 8.04 με kde 4 σε ένα partition που έχω για δοκιμές και μπορώ να πω πως μου αρέσει αρκετά.Δεν έχω δει όμως καμιά βελτίωση στην κάρτα γραφικών.Πάλι τα ίδια κάνει.ATI 9600.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα kubuntu 8.04 θα είναι σε kde3 ή σε kde4? εσείς τι προτείνετε? Εγω έβαλα kde4 beta πριν δυο μήνες και ήταν επειικώς απαράδεκτα. Στα χαρτιά ακούω ότι το kde 4 πάει καλύτερα υσχύει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To kde4 είναι ακόμα ανέτοιμο και θα γίνει λειτουργικό το καλοκαίρι που θα βγει η 4.1 έκδοση. Βάλε την έκδοση με το 3.5.9 είναι αρκετά σταθερό και λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το kde4 είναι πολύ πιο γρήγορο ελαφρύ και εξελιγμένο , μόνο που δεν είναι ακόμα πλήρες.Περίμενε να βγεί το 4.1 το καλοκαίρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι άλλο? Ξέρει κανείς ποια έκδοση του firefox θα έχει προεγκατεστημένη? Άκουσα για Beta έκδοση του firefox 3 ισχύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...