Προς το περιεχόμενο

Ubuntu 8.04 Hardy Heron-alpha,tribe,rc


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αν κάποιος δεν έχει σκοπό να κάνει bug report ας μην βάλει kde4.Εγώ που το έβαλα δοκιμαστικά μου έβγαζε πολλά κουλά.Πιστεύω πως αν και χρήστης gnome θα καταλήξω στο kubuntu.Με μια πρώτη ματιά στο kubuntu 8.04 με kde 3.5.9 δεν χρειάζεστε να κάνω τίποτα στην κάρτα παίζει μια χαρά μέχρι στιγμής.Και αναφέρομαι στην κάρτα γιατί με αυτήν είχα τα προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως πάντα kubuntu είχα και είμαι αρκετά ικανοποιημένος από την απόδοση. Πάντως το kde4 ειναι ακόμα ανέτοιμο για καθημερινή χρήση.

3 μέρες μείνανε για την επίσημη κυκλοφορία της διανομής

 

804countdown_03days.jpg

 

Τα παιδιά του ubuntu-gr από την θεσσαλονίκη αποφάσισαν να κάνουν το party στο flocafe. Θα έχουν μάλλον και projector για παρουσίαση της διανομής. Δείτε εδώ

 

http://www.ubuntu-gr.org/

 

releasepartyts7.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα απο το superkaramba κάποια themes για rss feed αλλά δεν μου δείχνουν τίποτα.Πατάω δεξί κλικ για ρύθμιση αλλά δεν έχει επιλογή.Εχει κανείς ιδέα πως δουλεύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ένα μικρό προβληματάκι.Ενώ όλα τα εφέ δουλεύουν κανονικά δεν μου εμφανίζετε ο κύβος.Ολα τα άλλα τρέχουν κανονικά χωρίς πρόβλημα.Γράψιμο με φωτιά, νερό κλπ κλπ λειτουργούν άψογα.Απλά όταν πατάω ctrl+alt+mouse δεν εμφανίζετε ο κύβος.Φυσικά έχω κάνει τις ρυθμίσεις.Δούλευε κανονικά στην αρχή αλλά έχω την εντύπωση πως σταμάτησε μετά από κάποια update.

 

Το παρατήρησε κανείς άλλος αυτό η μόνο σε μένα έγινε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανενας προβλημα με τα ελληνικα;;;

 

μετα απο ΚΑΘΕ επανεκκινηση πρεπει να σβησω το ελληνικο Layout και να το εγκαταστησω ξανα για να εχω ελληνικα.

 

επισης χανεται κατα καιρους και το numeric pad (το δεξια με τα νουμερα ετσι δεν λεγεται;;;) και δεν μπορω να γραψω αριθμους απο εκει..

 

(το πληκτρολογιο μου δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το αριθμητικό πληκτρολόγιο το έχω παρατηρήσει και εγώ.Για να δουλέψει πρέπει κάθε φορά που μπαίνω στο λειτουργικό να πατώ το num lock αλλιώς δεν το κρατά στην μνήμη όπως γινότανε στην 7.10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το num lock το είχα κι εγώ, με ένα απλό search στο ubuntuforums για num lock βρήκα τη λύση. Με τα ελληνικά δεν έχω πρόβλημα.

 

ποσταρες που ποσταρες δεν το γραφες κι ολα το ρημάδι;

δεν σας καταλαβαίνω κάτι φορές πως σκέφτεστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τελείωσα τον νέο οδηγό ρύθμισης τους compiz-fusion για το hardy heron. O οδηγός είναι εδώ

 

http://vistakiller.blogspot.com/2008/03/compiz-fusion-ubuntu-hardy-heron-804.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...