Προς το περιεχόμενο

Χρήστες PS3 παρακαλώ διαβάστε!!!


gherudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω έχει πρόβλημα η κονσόλα μου και έλαβα μια πολύ άσχημη απάντηση από τη Sony.Έχω αναλογική τηλεόραση.Μέχρι στιγμής έχω παίξει τα εξής παιχνίδια σε BD-ROM:

Sonic The Hedgehog

Untold Legends

Heavenly Sword

Genji

 

Σε όλα τα παραπάνω παιχνίδια εκτός από το Heavenly Sword τα βίντεο παίζουν σπαστά!Δεν μπορώ να τα παρακολουθήσω καθώς ο ήχος είναι διακεκομμένος και το βίντεο χάνει frames.Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με τη Sony Hellas ενημερώθηκα πως το πιο πιθανό είναι να το κάνει επειδή παίζω με scart σε αναλογική τηλεόραση ενώ το PS3 φτιάχτηκε για υψηλές προδιαγραφές!

Δηλαδή δεν δέχονται ότι μπορεί να έχει χαλάσει το BD-ROM αλλά θέλουν να μας κάνουν να αγοράσουμε και HDTV+HDMI.Και αν διαπιστωθεί ότι η κονσόλα μου είναι χαλασμένη θα χάσω τα πάντα που υπάρχουν στο σκληρό δίσκο και όσα παιχνίδια έχω αγοράσει θα πρέπει να τα ξαναπληρώσω!!!

Μα είναι πράγματα αυτά;

 

Σας παρακαλώ όσοι είναι χρήστες ps3 με αναλογική τηλεόραση να μου πουν αν έχουν παρατηρήσει τα παραπάνω προβλήματα ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δεν μπορω να απαντησω ακριβως στο ερωτημα σου, αλλα μηπως καποιος φιλος σου εχει HDTV, ωστε να δοκιμασεις εκει?

 

Θα καταλαβεις απο εκει αν εχει οντως προβλημα το BD Rom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που αναφέρεις είναι λιγάκι άσχετο ^^

Εμένα παίζουν τα παιχνίδια μια χαρά,όταν δείξει βίντεο μόνο το παίζει σπαστά.Το gameplay παραμένει άψογο.Μόνο στα βίντεο έχω το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχουν πρόβλημα τίποτα codecs; Το έχει κάνει αναβάθμιση τώρα τελευταία;

Τώρα αν έφταιγε το BD-Rom θα σου κολούσε σε όλα τα game και όχι μόνο στα video.

Ταινίες Blue-ray έχεις δοκιμάσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με τη Sony Hellas ενημερώθηκα πως το πιο πιθανό είναι να το κάνει επειδή παίζω με scart σε αναλογική τηλεόραση ενώ το PS3 φτιάχτηκε για υψηλές προδιαγραφές!

einai pithano, an kai den tha eprepe na symbainei katholoy, alla video ta paizei sosta? blu-ray, trailers?

Και αν διαπιστωθεί ότι η κονσόλα μου είναι χαλασμένη θα χάσω τα πάντα που υπάρχουν στο σκληρό δίσκο και όσα παιχνίδια έχω αγοράσει θα πρέπει να τα ξαναπληρώσω!!!

an anaferesai se downloadable games oxi, pas sto download list poy exei to store kai ta xanakatebazeis xoris xreosh.

 

Σας παρακαλώ όσοι είναι χρήστες ps3 με αναλογική τηλεόραση να μου πουν αν έχουν παρατηρήσει τα παραπάνω προβλήματα ή όχι.

se ayto den mporo na se boithiso dystixos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an anaferesai se downloadable games oxi, pas sto download list poy exei to store kai ta xanakatebazeis xoris xreosh.

Εφόσον η κονσόλα κριθεί χαλασμένη μου δίνουν νέα ανακατασκευασμένη.

Δεν θα υπάρχει εκείνη η λίστα που δείχνει ποια παιχνίδια έχω κατεβάσει και δεν πρόκειται να μου μεταφέρουν το λογαριασμό μου στην νέα κονσόλα(όπως γίνεται με το wii).

Δεν έχω δοκιμάσει ταινίες Blue Ray ακόμη.Ίσως αγοράσω μια με το περιοδικό Hi-Tech απλά για να το δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο για τα παιχνιδια, δεν αντιμετωπιζεται με restore στο new PS3 αν κανεις back up σε εξωτερικο δισκο?

 

Τι εννοεις ''ανακατασκευασμενη''?Καινουριες δεν υποτιθεται πως ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακατασκευασμένη είναι μια κονσόλα που φτιάχνεται από κομμάτια άλλων ps3.Για παράδειγμα έχουν 2 PS3,το ένα έχει χαλασμένη μητρική ενώ το άλλο έχει χαλασμένο το DB-ROM drive.Έτσι φτιάχνουν το 1 παίρνοντας κομμάτια από το άλλο και στο παραδίδουν.Ο ξένος όρος είναι refurbised ενώ ο ελληνικός ανακατασκευή.Έπρεπε να δίνουν καινούριες,όμως δεν το κάνουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα υπάρχει εκείνη η λίστα που δείχνει ποια παιχνίδια έχω κατεβάσει και δεν πρόκειται να μου μεταφέρουν το λογαριασμό μου στην νέα κονσόλα(όπως γίνεται με το wii).

den tithetai thema metaforas toy logariasmoy , gia toys idioys logoys poy den tithetai thema metaforas toy email soy se allon ypologisth, ta stoixeia gia to ti exeis agorasei poy mpainoyn sthn download list einai syndedemena me ton logariasmo soy, kai oxi me thn konsola, yparxei bebaia o periorismos ton 5 activation alla pera apo ayto tipote allo, opote kai me nea konsola apla kaneis login me to yparxon id soy kai exeis prosbash se oti exeis agorasei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστώ,με κάλυψες.Μίλησα με τη Sony και μου είπαν να πάω από το κατάστημα που την αγόρασα και να τα κανονίσω.Δεν έπρεπε να μου την πουλήσουν με την κούτα σχισμένη και ανοιχτή!Όλες τις κονσόλες τις πουλάνε σφραγισμένες με μια άσπρη ταινία!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...