Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: World at War [PC]


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχεις τους τελευταίους drivers και directx, το σύστημα σου μπορεί να το τρέξει...Η κάρτα ήχουν φαίνεται οκ από drivers... άρα η περίπτωση πλέον είναι ή σε κάποιο antivirus που κάνει κόλπα, η ότι το crack σου ή ολόκληρη η εγκατάσταση του παιχνιδιου δεν έκατσαν καλά. (οι πιο συχνές περιπτώσεις)

 

Βέβαια πριν δοκιμάσεις αλλό crack η επανεγκατάσταση κάνε μια βόλτα από την κάρτα ήχου σου.

Έναρξη-> Πίνακας Ελέγχου -> Sound And Audio Devices (στα Ελληνικά νομίζω "Συκευές Ήχου")

Πάνε στην καρτέλα Audio (η τρίτη είναι από αριστερά) και βάλε ως default device se όλα την επιλογή "Realtek HD Audio".

 

Αν πάλι δεν παίζει τότε κάνε αυτό

 

GO TO

Control Panel -> System -> Hardware -> Device Manager -> Sound, Video, Game Controllers -> DISABLE Unimodem Half-Duplex Audio device (με λίγα λόγια απενεργοποιείς όλεσ τις συσκευες εκτός από αυτές που λένε Realteak!)

Άλλη λύση είναι αυτή εδώ

www.gamingnewslink.com/2008/11/11/fixing-call-of-duty-5-world-at-war-errors-crashes-freezes-and-intallation-errors

 

Σε κάθε περίπτωση το μπορείς να ρωτήσεις τον σοφό!

 

Πάντως οι κάρτες ήχου της Realteak έχουν προβλήματα σε αρκετά παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 792
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω πρόβλημα!!! Help !!!!

Λοιπόν πριν λίγο καιρό ο αδερφός μου αγόρασε το CoD World At War Original και επειδή δεν έπαιζε στο Pc του μου το έδωσε και μόλις το έκανα εγκατάσταση και πήγα να παίξω online και όταν πατάω να κάνει refresh στους servers βρίσκει μόνο καμιά 10αριά και από αυτούς μόνο οι 2 έχουν άτομα(ολοι οι άλλοι 0/0) και μόλις πάω να μπω σε έναν από αυτούς που έχει άτομα μου πεταει το μήνυμα "The Key is used by another computer".Πώς γίνεται να συμβαίνει κάτι τέτοιο από την στιγμή που το έχω original ?????

 

 

-----Προστέθηκε 8/1/2009 στις 02 : 27 : 08-----

 

 

Έλεος πια.....!!!

Έχω φάει όλο τον κόσμο και δεν βρίσκω καμία λύση στο πρόβλημα μου.

Αμα δεν μπορούμε να παίξουμε Online και με original game τι αν πούμε.....

Μία βρίσκει 2 servers και στα καπάκια αν ξαναπατήσω refresh δεν μου βρίσκει τίποτα.Τι διαολο φταίει και δεν βρίσκει servers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοθργολικος

κοιτα τα πμ σου^^

ευχαριστω!!!

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω. Σου έδωσα ακριβώς την λύση, πάλεψε το λίγο μόνος σου. Βάλε και την εκδοση 1.1 του παιχνιδιού. Αν έχεις original windows κάνε ένα windows update (να πας και σε sp3!). Το πολύ-πολύ να χάσεις τον ήχο. Σε λίγο έρχεται το 1.2 patch όπου θα διορθώνει το πρόβλημα σου. Εν τέλη αγοράζεις μια καλή κάρτα ήχου, αν έχεις και καλά ηχεία και είσαι gg :)

 

.....αγόρασε το CoD World At War Original και επειδή δεν έπαιζε στο Pc του μου το έδωσε και μόλις το έκανα εγκατάσταση και πήγα να παίξω online και όταν πατάω να κάνει refresh στους servers βρίσκει μόνο καμιά 10αριά και από αυτούς μόνο οι 2 έχουν άτομα(ολοι οι άλλοι 0/0) και μόλις πάω να μπω σε έναν από αυτούς που έχει άτομα μου πεταει το μήνυμα "The Key is used by another computer".......

......

Μία βρίσκει 2 servers και στα καπάκια αν ξαναπατήσω refresh δεν μου βρίσκει τίποτα.Τι διαολο φταίει και δεν βρίσκει servers.

 

Άμα το εγκατέστησε ο ξάδερφος σου μετά το έκανε de-activation (κατά το install όπου πρέπει να είσαι και online) άν έχει κάτι τέτοιο..

Ίσως αποθηκεύτηκε το profile toy ξαδέρφου σου και online (login server). Δεν είμαι σίγουρος. Αν δεν έκανε καθόλου profile ο ξάδερφος σου στείλε ένα e-mail στο support τους, ίσως είσαι τυχερός..

Άλλαξε ξανά το key σου μέσα από το παιχνίδι (στα multiplayer options κάπου).

Επίσης ενεργοποίησε το Punk Buster (mp options).

Πιστεύω πως δεν εγκατέστησες κανένα από τα χαριτωμένα lvl-55-με-2-clicks προγράμματα.

Όσο για το πλύθος των servers το έχεις βάλει το 1.1 patch; Δεν και τα φίλτρα αναζήτησης.

Να κανω και εγω την ερωτηση μου!

Ξερετε μηπως πως βρισκουμε σε ποιον server παιζουν οι φιλοι μας ετσι ωστε να μπουμε και εμεις?

Αν είστε όλοι σας στο steam γίνεται!

Άλλη επιλογή είναι να βάλετε όλοι x-fire!

Αν σε ενδιαφέρει κάποια επιλογή πες μου να σου πω περισσότερα. (καλύτερο θεωρώ το x-fire πάντως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω την ati radeon 9700 pro,το παιχνίδι τρέχει παίζει ήχο αλλά δεν δείχνει εικόνα ξέρει κάποιος τι φταίει? του έχω κάνει setup τους omega drivers.

αν ξέρει κάποιος κάτι ας απαντήσει thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω την ati radeon 9700 pro,το παιχνίδι τρέχει παίζει ήχο αλλά δεν δείχνει εικόνα ξέρει κάποιος τι φταίει? του έχω κάνει setup τους omega drivers.

αν ξέρει κάποιος κάτι ας απαντήσει thanks

 

νομίζω ότι το παιχνίδι θέλει κάρτα που να υποστηρίζει shader model 3 και η δική σου λόγω του ότι είναι παλιά δεν έχει...όπως όμως είπα νομίζω...για δες στις απαιτήσεις του παιχνιδιού τα υποστηριζόμενα chipsets να δεις αν υποστηρίζεται αυτό που έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας! Αυτο εδω περα ειναι η απαντηση στο προβλημα που εχω και εγω απλα εγω εχω τα VISTA και δεν μπορω να τα καταφερω! Σας παρακαλω μπορει καποιος να με βοηθήσει?

 

Για να ξεκινήσεις να παίζεις, πας στο directory: C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Activision\CoDWaW\players (αν το έχεις εγκαταστήσει στη default θέση), δημιουργείς ένα txt αρχείο, το ονομάζεις active και σε αυτό γράφεις μόνο το όνομα του profile - παίχτη που θές να έχεις (π.χ. Nikolaos). ΜΕτά ανοίγεις το φάκλεο profiles (C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Activision\CoDWaW\players\profiles) σβήνεις οποιοδήποτε αρχείο, αν υπάρχει, μέσα. Πάλι φτιάχνεις ένα νέο αρχείο txt, active, με το όνομα του παίχτη (ή απλά αντιγράφεις το προηγούμενο ) και επίσης δημιουργείς έναν νέο φάκελο που θα το ονομάσεις με το όνομα του profile (π.χ. Nikolaos) (προσοχή! το όνομα του φακέλου πρέπει να είναι το ίδιο με το όνομα που γράφεις μέσα στο active.txt).

Και τέλος, ανοίγεις το φάκελο που δημιούργησες (αν είναι π.χ. Nikolaos, C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Activision\CoDWaW\players\profiles\Nikolaos), κάνεις άλλο ένα copy paste και εδώ το active.txt.

Τώρα θα μπορείς να παίξεις κανονικά.

 

Υ: Κανονικά, χρειάζεται μόνο μια φορά το active.txt, αλλά επειδή δεν έχω τσεκάρει σε ποια θέση πρέπει να είναι, για να είσαι σίγουρος, δημιούργησέ το 3 φορές εκεί που σου γράφω και είσαι οκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας! Αυτο εδω περα ειναι η απαντηση στο προβλημα που εχω και εγω απλα εγω εχω τα VISTA και δεν μπορω να τα καταφερω! Σας παρακαλω μπορει καποιος να με βοηθήσει?

 

Για να ξεκινήσεις να παίζεις, πας στο directory: C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Activision\CoDWaW\players (αν το έχεις εγκαταστήσει στη default θέση), δημιουργείς ένα txt αρχείο, το ονομάζεις active και σε αυτό γράφεις μόνο το όνομα του profile - παίχτη που θές να έχεις (π.χ. Nikolaos). ΜΕτά ανοίγεις το φάκλεο profiles (C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Activision\CoDWaW\players\profiles) σβήνεις οποιοδήποτε αρχείο, αν υπάρχει, μέσα. Πάλι φτιάχνεις ένα νέο αρχείο txt, active, με το όνομα του παίχτη (ή απλά αντιγράφεις το προηγούμενο ) και επίσης δημιουργείς έναν νέο φάκελο που θα το ονομάσεις με το όνομα του profile (π.χ. Nikolaos) (προσοχή! το όνομα του φακέλου πρέπει να είναι το ίδιο με το όνομα που γράφεις μέσα στο active.txt).

Και τέλος, ανοίγεις το φάκελο που δημιούργησες (αν είναι π.χ. Nikolaos, C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Application Data\Activision\CoDWaW\players\profiles\Nikolaos), κάνεις άλλο ένα copy paste και εδώ το active.txt.

Τώρα θα μπορείς να παίξεις κανονικά.

 

Υ: Κανονικά, χρειάζεται μόνο μια φορά το active.txt, αλλά επειδή δεν έχω τσεκάρει σε ποια θέση πρέπει να είναι, για να είσαι σίγουρος, δημιούργησέ το 3 φορές εκεί που σου γράφω και είσαι οκ!

 

Δυστυχώς (ευτυχώς για μένα :P) εγώ έχω τα XP, οπότε όλα όσα γράφω πάνω, αναφέρονται σε αυτή την έκδοση των Windows. Τα paths για τα Vista είναι άλλα... Πρέπει να το ψάξεις λίγο... εκτός αν υπάρχζει κάποιος που έχει Vista και μπορεί να σε βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω σε γνήσιο για να το παίζω Online..σήμερα μπήκα κανονικά στο παιχνίδι και όταν άρχησε έλεγε τα συνηθισμένα retrieving accont informations αλλα αυτή την φορά δεν έβρισκε το account και επιπλέον δεν μπορώ να παίξω Online ούτε να φτιάξω profile και στο Mission select όλες οι αποστολές έχουν χαθεί!Please βοηθήστε με

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...