Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: World at War [PC]


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ειναι καλο το παιχνιδι, που λογικα θα ειναι, δεν με πειραζει που επιστρεφει στον δευτερο παγκοσμιο.

 

Αλλα φοβαμαι οτι αν συνεχιστει αυτη η εναλλαγη WWII/modern ισως κουρασει στο τελος.

 

Οπως και να έχει θα δείτε ότι το επόμενο που θα βγεί θα βαδίζει πάλι στα ίχνη του COD4.

Εχει βγει μια φημη οτι το Call Of Duty 6 θα ειναι sci-fi...

 

Αποτελει μονο μια φημη για την ωρα και αλλωστε απεχουμε πολυ ακομα απο το Call Of Duty 6.

 

Θα δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 792
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ προτιμώ να παίζω ξαναζεσταμένο αλλά ωραίο story, παρά την προπαγανδίστικη πατάτα του "war on errorism"....

 

Καλά γούστα ειναι αυτά δεν λέω. Αλλά μην μου πεις τώρα ότι μιλάμε για σενάριο έτσι? Εκτός απο το COD4 για να μήν πω και αυτό, κανένα της σειράς δεν είχε σοβαρό σενάριο ή πλοκή. Απλά αλάζαν τα σκηνικά και οι τοποθεσίες.

Όταν μιλάμε για σενάριο μιλάμε να σε κάνει το παιχνίδι να έχεις αγωνία για το τι θα συμβεί μετά, και όχι πόσους θα μπορέσω να σκοτώσω.

 

Τώρα αυτά περι προπαγάνδας... ουδεν σχόλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@MixalisX : Ναι μέν το σενάριο των προηγούμενων cod ήταν γνωστό εκ των προτέρων,ήξερες πως θα καταλήξει δηλαδή , αλλά αυτό σε καμία περίπτωση δεν μείωνε το ενδιαφέρον και την αγωνία για το πώς θα φτάσεις εκεί.

Διαφωνώ πολύ με την φιλοσοφία του multiplayer κομματιού του cod4 , γιατί απλά είναι "απλό" σε σχέση με τα παλιά cod (σε multiplayer πάντα)(που είναι αλήθεια η δυσκολία να χειρίστείς με ακρίβεια και ταχύτητα ενα rifle στο cod4?Ούτε στο sniper δεν υπάρχει challnge).

Όλα αυτά ειναι προσωπικές απόψεις πάντα,σε άλλους αρέσει σε άλλους όχι,όπως θα γίνει και με την επιστροφή του cod στις ρίζες του (ww2).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ φίλε.

 

Ασχετό.... 309 ώρες online game????

 

δηλαδή με προχειρους υπολογισμούς... 103 μερες απο 3 ώρες την ημέρα!

 

Μηπως το εκαψες λιγάκι ή ειναι fake?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Call of Duty: World at War - Interview

 

Infinity Ward's Call of Duty 4: Modern Warfare has sold more copies than Halo 3. It sits atop the most played list on Xbox LIVE like an invulnerable king perched on a throne. It was, for many of you, 2007's Game of the Year (not us though, but it was close). It raised the FPS bar, a bar many developers have failed to reach since. And now the time has come for the next game in the multi-million selling series. This time though we're going back to WW2, there's a four-player co-op campaign, vehicles in multiplayer and CoD3 developer Treyarch is in control. We sat down with senior producer Noah Heller and creative lead Rich Farrelly to get the first details on the game and find out why there will never be a numbered Call of Duty game ever again...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά γούστα ειναι αυτά δεν λέω. Αλλά μην μου πεις τώρα ότι μιλάμε για σενάριο έτσι? Εκτός απο το COD4 για να μήν πω και αυτό, κανένα της σειράς δεν είχε σοβαρό σενάριο ή πλοκή.Απλά αλάζαν τα σκηνικά και οι τοποθεσίες.

Όταν μιλάμε για σενάριο μιλάμε να σε κάνει το παιχνίδι να έχεις αγωνία για το τι θα συμβεί μετά, και όχι πόσους θα μπορέσω να σκοτώσω.

 

Τώρα αυτά περι προπαγάνδας... ουδεν σχόλιο.

 

Ντάξει ρε συ, τι σενάριο και πλοκή να προσθέσουν σε ένα παιχνίδι που έχει βασιστεί σε γνωστά γεγονότα?

Αγωνία είχε το COD2 imho, και νομίζω ήταν πολύ πιο ρεαλιστικό από το COD4.

 

Όσον αφορά το σενάριο, μπορεί εσύ να μην δίνεις ιδιαίτερη σημασία, αλλά ένας πιτσιρίκος που δεν έχει ασχοληθεί ιδιαίτερα με πραγματικά γεγονότα και καταστάσεις σημερινών πολέμων, σίγουρα θα πάρει την εντύπωση των "κακών τρομοκρατών" φάση...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλάδα? Άμα είναι ΗΛΙΘΙΟΣ ή τυφλός ή κουφός ή δεν ξέρει να διαβάζει ή δεν έχει ανοίξει βιλίο στη ζωή του, κοινώς αν είναι ΚΟΥΤΣΟΥΡΟ, τότε ναι, θα επηρρεαστεί.. Το ότι έχουμε πήξει στα βλαμμένα 14-16 χρονών είναι άλλη υπόθεση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα εγώ ένα σενάριο που θα μπορούσες να pick sides, και να αλλάζεις την πορεία της πραγματικής ιστορίας !

 

Πιστός WW2 fan κι εγώ, παρόλο που έχω αγοράσει το cod4, ενώ τα άλλα όχι :o

 

Θα μπορούσαν να επιστρέψουν στον WW2 βάζοντας κι άλλες χώρες στο παιχνίδι. Δεν πολέμησαν μόνο Αμερική-Αγγλία-Ρωσία.... Αν και ήταν ο κύριος άξονας των allies. Άσε που Ιταλό δεν είδαμε μπροστά μας ! :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ρε παιδιά αν δεν έχει Ευρωπαϊκό πόλεμο και ναζί δεν μπορώ να παίξω FPS το Pacific Assault το παράτησα στην αρχή δεν μου άρεσε καθόλου η ζούγκλα.. να ουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό έχει βαρεθεί ο κόσμος στα ww2 fps, ΤΟΥΣ ΝΑΖΙ!

Ελεος πλέον..

Το pacific assault γενικώς ήταν κακοφτιαγμένο παιχνίδι, από το allied assault έχει να βγάλει καλό παιχνίδι η EA και αναφέρομαι κυίως στο Multi player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουν βγει και τα 4 για τον υπολογιστη!

Το call of duty 3 το οποίο ανέπτυξε η εταιρία που αναπτύσει τώρα το 5 δεν βγήκε για υπολογιστή.

Ωστόσο έχουν ήδη ανακοινώσει εδώ και καιρό ότι το 5 θα είναι και για υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...