Προς το περιεχόμενο

Nαι ρε ΟΤΕ, πληρώνω πάγιο αλλά μην παίζεις με τη νοημοσύνη μου!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο τις αρχες οκτωβρη εκανα την αιτηση στην αλτεκ για το δωρεαν 3μηνο απο το ραμ

συνειδητοποιω μετα απο κανα μηνα οτι δεν υπαρχουν πορτες στην περιοχη μου

μπαινει δεκεμβρη , ετοιμες οι πορτες αλλα δεν ημουν στην προτεραιοτητα....

θα φυγει ο δεκεμβρης θα περιμενω ακομα ποτε θα ξαναμπουν πορτες κοκ

και εγω φλεβαρη μπαινω στο ναυτικο.... .

ηθελα για το χειμωνα dsl αλλα μαλλον στο Pstn θα μεινω

 

Ποιον να παρω τηλεφωνο να σταματησει η αιτηση τελειως!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

xolloth δεν ειναι καθολου κακογουστες.ετσι δεν λενε οι εναλακτικοι?οτι για ολα φταιει ο οτε?

και οι διαφημισεις σας πειραζουνε τωρα? :-)

 

γενικο συμπερασμα δηλαδη.ο οτε εκτος απο ολα τα αλλα,βγαζει και κακες διαφημισεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιες διαφημησεις για γελια πολλα γελια καλα.

 

δηλαδη υπαρχουνε και διαφημισεις που δεν ειναι για πολλα γελια,αλλα καθεσε και τις βλεπεις σοβαρα,και τις απολαμβανεις δηλαδη? πινεις και ποτο βλεπωντας τες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσον αφορα τιs διαφημισειs του ΟΤΕ ,τιs θεωρω παντελωs κακογουστεs.

θαθελα να ηξερα ποιοs "εξυπνοs" διαφημιστηs τιs σκεφθηκε.

 

Συμφωνώ ότι γιά άλλη μιά φορά ο ΟΤΕ πάει να μας βγάλει όλους βλάκες ιθαγενείς.

Αφού είδε ότι στριμώχτηκε στο παιχνίδι των εντυπώσεων με την πραγματικά έξυπνη καί με ειρωνική διάθεση διαφήμηση με τις αναπνοές καί τα πάγια σκέφτηκε να κάνει αντιδιαφημίσεις χωρίς περιεχόμενο καί αντιπαράθεση δηλαδή, άλλα λόγια ν΄αγαπιόμαστε.Τελείως ηλίθιοι οι εμπνευστές.Με λίγα λόγια ο κλέφτης ΟΤΕ τώρα το παίζει...τρελίτσα!!

Καί στο τέλος βάζει το σπαστικό.

Η ΠΙΟ ΣΤΑΘΕΡΉ ΜΑΣ ΣΧΕΣΗ!!!

Δηλαδή αναγνωρίζει ότι μας έχει στήσει στα τέσσερα!!!Αυτή θεωρεί πιό σταθερή μας σχέση.Αλλά ο κόσμος δεν πρέπει να μασήσει.

Αλλά κάποια παράνοια τού καταναλωτή πρέπει να συμβαίνει με τον ΟΤΕ.Εγώ τώρα πού μιλώ δεν έχω τολμήσει να φύγω από τις υπηρεσίες του καί να δοκιμάσω κάτι άλλο, εδώ καί πολλά χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι γιά άλλη μιά φορά ο ΟΤΕ πάει να μας βγάλει όλους βλάκες ιθαγενείς.

σωστος.

εν αντιθεση με τους εναλακτικους,που προσπαθουν να μας ανοιξουν τα ματια!

 

Εγώ τώρα πού μιλώ δεν έχω τολμήσει να φύγω από τις υπηρεσίες του καί να δοκιμάσω κάτι άλλο, εδώ καί πολλά χρόνια.

ειναι φυσιολογικο αυτο,απο την στιγμη,που δεν υπαρχει αλλος αξιοπιστος παροχος,που να πας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος.

εν αντιθεση με τους εναλακτικους,που προσπαθουν να μας ανοιξουν τα ματια!

 

 

ειναι φυσιολογικο αυτο,απο την στιγμη,που δεν υπαρχει αλλος αξιοπιστος παροχος,που να πας?

 

Δεν καταλαβαίνω το ύφος σου αλλά αν οι άλλοι σε κοροιδεύουν μιά φορά ο ΟΤΕ εδώ καί χρόνια σε έχει ξεσκίσει.Έπειτα τι πάει να πεί ο μοναδικός αξιόπιστος πάροχος?Με τα λεφτά τού Ελληνικού λαού γιγαντώθηκε καί στην ουσία θέτει εμπόδια στην ανάπτυξη των άλλων παρόχων.Μη ξεχνάς ότι είμαστε οι τελευταίοι στις ευρυζωνικές στην Ευρωπαϊκή ένωση καί γι' αυτό δεν ευθύνονται σίγουρα οι υπόλοιποι πάροχοι πού κάνουν τουλάχιστον μικρά βήματα προς τη σωστή κατεύθυνση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη ξεχνάς ότι είμαστε οι τελευταίοι στις ευρυζωνικές στην Ευρωπαϊκή ένωση

 

γιατι,σε ολα τα αλλα ειμαστε πρωτοι στην ευρωπαικη ενωση,και εχουμε την απαιτηση να ειμαστε και στο adsl? το μοναδικο πραγμα που ειμαστε πρωτοι στην ευρωπαικη ενωση,ειναι η καταλαλωση αλκοολ και το καπνισμα.

 

sorry,αλλα εγω δεν εχω την απαιτηση να φτασω στα επιπεδα της Αγγλιας,της Ιταλιας,της Γερμανιας,της Ολλανδιας,της Ισπανιας,της Πορτογαλλιας,και 10αδων αλλων μεγαλυτερων χωρων,(πλυθησμιακα και οικονομικα παντα).

 

αρα,δεν το καταλαβαινω αυτο το "τελευταιοι στην ευρωπαικη ενωση". και το ειπες με τετοιο τροπο,σαν να πρεπει να ντρεπωμαστε.

 

καί στην ουσία θέτει εμπόδια στην ανάπτυξη των άλλων παρόχων

αποδειξε το με ΣΤΟΙΧΕΙΑ αυτο που λες.με στοιχεια ομως,να τα διαβασει ολοκληρο το φορουμ,αλλιως ειναι λογια του αερα.

 

φιλικα παντα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω.Πού θες να καταλήξεις το ζουμί δηλαδή ποιό είναι. ότι ο ΟΤΕ μας κάνει καί χάρη πού υπάρχει?

Είναι ή όχι ο βασικός υπεύθυνος γιά το ακριβό ιντερνετ?

 

Αυτό το Πορτογαλία μου άρεσε.Έχεις συναίσθηση γιά τι μέγεθος μιλάς?Καί είμαστε ίδιοι πληθυσμιακά καί δεν είναι καί καμμιά βιομηχανική δύναμη.

Μπήκε χρόνια μετά από μας στην Ευρωπαϊκή ένωση καί τώρα τρώμε τη σκόνη της.Άρα κάποιοι ευθύνονται γιά αυτό.

 

Πουθενά στην Ευρώπη δεν υπάρχουν τα πάγια τού ΟΤΕ.Κλοπή φανερή είναι καί γι' αυτό τρώμε συνέχεια επιπλήξεις γιά τη μη συμμόρφωσή μας με τις κοινοτικές οδηγίες αλλά στού κουφού την πόρτα πάρε την πόρτα καί φύγε!

 

Ασφαλώς καί φιλικά μιλάμε φαντάζεσαι όμως τον ΟΤΕ να ήταν μόνος στο παιχνίδι όπως παλιά αν θα μπορούσε κανείς να έχει στις μέρες μας έστω PSTN σύνδεση?Καί στο κάτω κάτω δεν περιμένω από τούς άλλους παρόχους να δείξουν το κοινωνικό τους πρόσωπο.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ή όχι ο βασικός υπεύθυνος γιά το ακριβό ιντερνετ ή όχι?
Πουθενά στην Ευρώπη δεν υπάρχουν τα πάγια τού ΟΤΕ

ενω σε ολα τα αλλα,εχουμε φτηνες τιμες εδω στην ελλαδα? το σουπερ μαρκετ? η βενζινη? η εκπαιδευση? η ΔΕΗ? μονο στο ιντερνετ του οτε ειμαστε ακριβοι ε? σε ολα τα αλλα παμε μια χαρα.

η ακριβεια ειναι γενικο φαινομενο φιλε μου στην χωρα μας.ετσι ειναι και στο ιντερνετ,και αυτο δεν προκειται να αλλαξει ποτε,με κανεναν οτε,με κανεναν παροχο.

δεν εχουμε φτηνες τιμες σε ολα τα αλλα ειδη,ωστε να κανουμε συγκριση ελλαδας-εξωτερικου μονο για το ιντερνετ του οτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gia tin Portogallia kat'arxas na po oti oi misthoi tous einai xamhloteroi apo tous dikous mas. Mh xareite akoma, auto mas vazei stin proteleutaia thesi Tis katastasis me tous misthous stin Europi.

 

Kai deuteron, Thelo na sugkrino to diko mas internet me auto tou Velgiou, pou exo paei kai xero ti ginete, gia na deite kai eseis diafora. Oles oi sundeseis einai me ogkoxreosi!!!! Oles!!! Opote, na lete pali kala pou stin Elladitsa, akoma kai me mikres taxutites, mporoume na afisoume to pc anoixto, me mia lista 20 diaforetikon arxeion na katevainoun... Sorry gia to offtopic, alla eniosa oti eprepe na to po.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bougas δεν ξέρω για την διαφήμηση του ΟΤΕ αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί τον υποστηρίζεις με τόσο σθένος. Μόλις σήμερα αξιώθηκε να παραχωρήσει και αυτός 24mbit όταν οι εναλλακτικοί το κάνουν εδώ και πολύ καιρό. Αλήθεια για τις τιμές του σε σχέση με τους εναλλακτικούς τι έχεις να πεις;

Όσον αφορά την παρακώλυση που κάνει δες εδώ

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=837734

Αλήθεια, μια εταίρεια στην οποία μπορεί ο καθένας να διορίζει συγγενή του (βλ υπόθεση κόρης Μαγγίνα) πόσο αξιόπιστη μπορεί να είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι γιά άλλη μιά φορά ο ΟΤΕ πάει να μας βγάλει όλους βλάκες ιθαγενείς.

Αφού είδε ότι στριμώχτηκε στο παιχνίδι των εντυπώσεων με την πραγματικά έξυπνη καί με ειρωνική διάθεση διαφήμηση με τις αναπνοές καί τα πάγια σκέφτηκε να κάνει αντιδιαφημίσεις χωρίς περιεχόμενο καί αντιπαράθεση δηλαδή, άλλα λόγια ν΄αγαπιόμαστε.Τελείως ηλίθιοι οι εμπνευστές.Με λίγα λόγια ο κλέφτης ΟΤΕ τώρα το παίζει...τρελίτσα!!

Καί στο τέλος βάζει το σπαστικό.

Η ΠΙΟ ΣΤΑΘΕΡΉ ΜΑΣ ΣΧΕΣΗ!!!

Δηλαδή αναγνωρίζει ότι μας έχει στήσει στα τέσσερα!!!Αυτή θεωρεί πιό σταθερή μας σχέση.Αλλά ο κόσμος δεν πρέπει να μασήσει.

Αλλά κάποια παράνοια τού καταναλωτή πρέπει να συμβαίνει με τον ΟΤΕ.Εγώ τώρα πού μιλώ δεν έχω τολμήσει να φύγω από τις υπηρεσίες του καί να δοκιμάσω κάτι άλλο, εδώ καί πολλά χρόνια.

 

Πολύ σωστός και στο τελευταίο κολλάει η άλλη διαφήμιση που λέει για τον παππού και τον πατέρα του...

 

xolloth δεν ειναι καθολου κακογουστες.ετσι δεν λενε οι εναλακτικοι?οτι για ολα φταιει ο οτε?

και οι διαφημισεις σας πειραζουνε τωρα? :-)

 

γενικο συμπερασμα δηλαδη.ο οτε εκτος απο ολα τα αλλα,βγαζει και κακες διαφημισεις!

 

Ναι bougas βγάζει και κακές διαφημίσεις συν τοις άλλοις. Δεν μπορεί να σου λέει οτι ένας ολόκληρος κλάδος του εμπορίου σε θεωρεί ηλίθιο. Ούτε μπορεί να σε παραπλανεί λέγοντάς σου οτι δεν φταίει ο ΟΤΕ για όλα εφ' όσον ο ΟΤΕ κρατούσε το μονοπώλιο της φυσικής παροχής adsl και σταθερής τηλεφωνίας τόσα χρόνια και δεν έκανε τίποτε για εμένα τον καταναλωτή. Τώρα αντί να ζητήσει συγνώμη θα με αποκαλεί και μαλάκα;

ΟΧΙ φίλε μου. Μαλάκες θα βγάλω εγώ αυτούς που ξοδεύουν χρήματα για διαφημίσεις που δε με κάνουν να γελώ αλλά να θυμώνω.

 

ενω σε ολα τα αλλα,εχουμε φτηνες τιμες εδω στην ελλαδα? το σουπερ μαρκετ? η βενζινη? η εκπαιδευση? η ΔΕΗ? μονο στο ιντερνετ του οτε ειμαστε ακριβοι ε? σε ολα τα αλλα παμε μια χαρα.

η ακριβεια ειναι γενικο φαινομενο φιλε μου στην χωρα μας.ετσι ειναι και στο ιντερνετ,και αυτο δεν προκειται να αλλαξει ποτε,με κανεναν οτε,με κανεναν παροχο.

δεν εχουμε φτηνες τιμες σε ολα τα αλλα ειδη,ωστε να κανουμε συγκριση ελλαδας-εξωτερικου μονο για το ιντερνετ του οτε.

 

Οπότε προτείνεις αφού δεχόμαστε τη ΔΕΗ να δεχτούμε και τον ΟΤΕ; Ωραίος πελατάκος είσαι. Κάτσε εσύ στον ΟΤΕ και θα σου κουνάω το μαντήλι τραγουδώντας: Ασπρα καράβια τα όνειρά μας... Η διαφορά με τη ΔΕΗ είναι πως ο ΟΤΕ έχει ανταγωνισμό ενώ η ΔΕΗ όχι. Κάτσε να βγει κανένας πάροχος ηλεκτρικού (λέμε τώρα) και θα σου πω εγώ.

 

Όσον αφορά στη σύγκριση με το εξωτερικό έχουμε μία και μόνη ουσιαστική διαφορά που αλλάζει όλα τα δεδομένα στην αγορά: Έξω γνωρίζουν την έννοια του μπουκοτάζ...

Εδώ, (και αυτό σίγουρα κάποια στιγμή θα απασχολήσει ερευνητικά ψυχολόγους- κοινωνιολόγους) ψωνίζουμε σουβλάκια από το ίδιο σουβλατζίδικο 10 χρόνια κι ας έχει βρωμίσει, αγαπάμε τον παπά της ενορίας μας ( κι ας κατηγορείται για παιδοφιλία), αγοράζουμε ακόμα amd (κι ας είναι πλέον καφενείο η εταιρεία) και ψηφίζουμε την ίδια κυβέρνηση γιατί μας αρέσουν οι παραδόσεις (ειδικά οι άνευ όρων).

 

(Π)ΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...