Προς το περιεχόμενο

Nαι ρε ΟΤΕ, πληρώνω πάγιο αλλά μην παίζεις με τη νοημοσύνη μου!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθομαι κανα 10λεπτο και κοιταω 8 σελιδες ενος τοπικ.

 

Ομολογω τοση διαθεση για υποστηριξη του ΟΤΕ ή των αλλων δεν την καταλαβαινω.

 

Ειχαμε κοντρες Μαραντονα ή Πελε,Σουμαχερ ή Σεννα,Ολυμπιακος ή Παναθηναικος κλπ κλπ.

 

Δηλ τωρα θα τσακωνομαστε για να τα ΚΟΝΟΜΑΝΕ αλλοι?

 

Τοσο θυματα εχουμε γινει?

 

Οσον αφορα για την επιλογη του 90% του λαου,διαφωνω διοτι και το 90 % του λαου ΠΑΣΟΚ-ΝΔ ψηφιζουν,και μας εχουν κανει την λολοτρυπα γαρουφαλλο,ασαλιωτα κιολας.Δεν ειναι επιχειρημα.

 

Επισης ενα λαθος,που παρατηρηση η αποδεσμευση απο τον ΟΤΕ γινεται σε μια ημερα.Οποτε για τυχον καθυστερησεις δεν ευθυνεται ο ΟΤΕ.

 

Ακομα,σε περιοχες που δεν υπαρχει καλυψη απο εναλλακτικους πατανε πανω στον ΟΤΕ,και οι εταιριες το κανουν γαργαρα.

 

Επισης αν δεν ηταν ο ΟΤΕ ακομα με 384(που την θυμηθηκα ο φουστης) θα ημασταν.Ξεχνατε την αναβαθμηση που εκανε στα dslam και ειδαμε τι παει να πει dsl.

 

Επισης δεν εχω δει σε καμμια διαφημιση εναλλακτικου να λεει οτι χρωσταμε μυρια στον ΟΤΕ,την ιδια ωρα που εσεις σαν "μ@λ@κες" τον πληρωνετε κανονικα.Αμα τους γειωσει ο ΟΤΕ,μετα θα φταιει?ή θα βγαλουν διαφημισεις ο κακος ΟΤΕ?

 

 

Τι επιχειρημα ειναι αυτο΅"Δεν εχεις παγιο ΟΤΕ!"

 

Δεν εχεις ΟΤΕ,αλλα εχεις το παγιο της ΟΝ,το παγιο της HOL,το παγιο της Forthnet.Οχι Γιαννης,Γιαννακης.

Φιλοι μου πληρωνω γυρω στα 80-90 ευρω παγια στον ΟΤΕ(δεν ειμαι σιγουρος εχασα την αναλυση) το διμηνο.Πες 50 ευρω τον μηνα.

Και εχω δυο γραμμες(isdn)ιντερνετ 768 και δωρεαν αστικες/υπεραστικες κλησεις.

 

Δεν εχω σουπερ ντουπερ συνδεση να κατεβαζω πορτοκαλια,αλλα η συνδεση μου δεν εχει πεσει ποτε,μα ποτε.Ουτε τηλεοραση εχω.Σιγα τα αυγα.Τρεις εχω και παιζουν ολες καμπανα.Δεν θελω αλλη.

 

Τωρα οσον αφορα στο οτι πληρωνεις παιρνεις ισχυει και σε ιδια προιοντα αλλα και σε παρεμφερη.

 

ΠΧ ειναι τρια αυτοκινητα ιδια.κινητηρας, εσωτερικο,σασι.Μονο το εξω αλλαζει.

TOYOTA AYGO,PEGEUOT 107, Citroen C1.

Τα γαλλικα εχουν 10 χηνες με το κλειδι στο χερι.

Το ιαπωνικο εχει 11.5.

Η διαφορα που εγγειται?Τα γαλλικα εχουν εγγυηση 5 χρονια και σερβις καθε 5.000 χλμ και το ιαπωνικο εχει 7 χρονια εγγυηση και σερβις καθε 10.000 χλμ.

 

Αν δεν καλυφθηκατε να φερω και αλλο ενα παραδειγμα.Η φετα Δωδωνη εχει 15 ευρω το κιλο.Η φετα του lidl εχει 6 ευρω το κιλο.Η μια ομως ειναι φετα και η αλλη ειναι απομιμηση φετας.

Και ενα τεχνολογικο για να μην παραπονιεστε.

Μπορεις να παρεις εναν ACER με ιδια χαρακτηριστικα με εναν VAIO,αλλα θα πληρωσεις την διαφορα 1500 ευρω.

Οταν θα ερθει η ωρα ομως,δεν θα ψαχνεις να βρεις που ειναι το σερβις της ACER.

Και εχει πολλα ακομη.

 

Ο καθενας κανει την επιλογη του.Δυστυχως ειναι εταιριες και πολυ επιθετικες μαλιστα.Πραγματικα ολες παιζουν με την νοημοσυνη μας.Μην τους κανουμε το χατηρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Καθομαι κανα 10λεπτο και κοιταω 8 σελιδες ενος τοπικ.

 

Ομολογω τοση διαθεση για υποστηριξη του ΟΤΕ ή των αλλων δεν την καταλαβαινω.

 

Ειχαμε κοντρες Μαραντονα ή Πελε,Σουμαχερ ή Σεννα,Ολυμπιακος ή Παναθηναικος κλπ κλπ.

 

Δηλ τωρα θα τσακωνομαστε για να τα ΚΟΝΟΜΑΝΕ αλλοι?

 

Τοσο θυματα εχουμε γινει?

 

Οσον αφορα για την επιλογη του 90% του λαου,διαφωνω διοτι και το 90 % του λαου ΠΑΣΟΚ-ΝΔ ψηφιζουν,και μας εχουν κανει την λολοτρυπα γαρουφαλλο,ασαλιωτα κιολας.Δεν ειναι επιχειρημα.

 

Επισης ενα λαθος,που παρατηρηση η αποδεσμευση απο τον ΟΤΕ γινεται σε μια ημερα.Οποτε για τυχον καθυστερησεις δεν ευθυνεται ο ΟΤΕ.

 

Ακομα,σε περιοχες που δεν υπαρχει καλυψη απο εναλλακτικους πατανε πανω στον ΟΤΕ,και οι εταιριες το κανουν γαργαρα.

 

Επισης αν δεν ηταν ο ΟΤΕ ακομα με 384(που την θυμηθηκα ο φουστης) θα ημασταν.Ξεχνατε την αναβαθμηση που εκανε στα dslam και ειδαμε τι παει να πει dsl.

 

Επισης δεν εχω δει σε καμμια διαφημιση εναλλακτικου να λεει οτι χρωσταμε μυρια στον ΟΤΕ,την ιδια ωρα που εσεις σαν "μ@λ@κες" τον πληρωνετε κανονικα.Αμα τους γειωσει ο ΟΤΕ,μετα θα φταιει?ή θα βγαλουν διαφημισεις ο κακος ΟΤΕ?

 

 

Τι επιχειρημα ειναι αυτο΅"Δεν εχεις παγιο ΟΤΕ!"

 

Δεν εχεις ΟΤΕ,αλλα εχεις το παγιο της ΟΝ,το παγιο της HOL,το παγιο της Forthnet.Οχι Γιαννης,Γιαννακης.

Φιλοι μου πληρωνω γυρω στα 80-90 ευρω παγια στον ΟΤΕ(δεν ειμαι σιγουρος εχασα την αναλυση) το διμηνο.Πες 50 ευρω τον μηνα.

Και εχω δυο γραμμες(isdn)ιντερνετ 768 και δωρεαν αστικες/υπεραστικες κλησεις.

 

Δεν εχω σουπερ ντουπερ συνδεση να κατεβαζω πορτοκαλια,αλλα η συνδεση μου δεν εχει πεσει ποτε,μα ποτε.Ουτε τηλεοραση εχω.Σιγα τα αυγα.Τρεις εχω και παιζουν ολες καμπανα.Δεν θελω αλλη.

 

Τωρα οσον αφορα στο οτι πληρωνεις παιρνεις ισχυει και σε ιδια προιοντα αλλα και σε παρεμφερη.

 

ΠΧ ειναι τρια αυτοκινητα ιδια.κινητηρας, εσωτερικο,σασι.Μονο το εξω αλλαζει.

TOYOTA AYGO,PEGEUOT 107, Citroen C1.

Τα γαλλικα εχουν 10 χηνες με το κλειδι στο χερι.

Το ιαπωνικο εχει 11.5.

Η διαφορα που εγγειται?Τα γαλλικα εχουν εγγυηση 5 χρονια και σερβις καθε 5.000 χλμ και το ιαπωνικο εχει 7 χρονια εγγυηση και σερβις καθε 10.000 χλμ.

 

Αν δεν καλυφθηκατε να φερω και αλλο ενα παραδειγμα.Η φετα Δωδωνη εχει 15 ευρω το κιλο.Η φετα του lidl εχει 6 ευρω το κιλο.Η μια ομως ειναι φετα και η αλλη ειναι απομιμηση φετας.

Και ενα τεχνολογικο για να μην παραπονιεστε.

Μπορεις να παρεις εναν ACER με ιδια χαρακτηριστικα με εναν VAIO,αλλα θα πληρωσεις την διαφορα 1500 ευρω.

Οταν θα ερθει η ωρα ομως,δεν θα ψαχνεις να βρεις που ειναι το σερβις της ACER.

Και εχει πολλα ακομη.

 

Ο καθενας κανει την επιλογη του.Δυστυχως ειναι εταιριες και πολυ επιθετικες μαλιστα.Πραγματικα ολες παιζουν με την νοημοσυνη μας.Μην τους κανουμε το χατηρι.

 

+1

 

Ψάρια. Δυστυχώς αυτό είμαστε πολλές φορές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης ενα λαθος,που παρατηρηση η αποδεσμευση απο τον ΟΤΕ γινεται σε μια ημερα.Οποτε για τυχον καθυστερησεις δεν ευθυνεται ο ΟΤΕ.
Θεωρητικό είναι αυτό. Το θέμα δεν είναι πόσες μέρες κάνει ο ΟΤΕ για να αποδεσμεύσει ένα βρόγχο, αλλά πόσους βρόγχους μπορεί (ή θέλει) να αποδεσμεύσει σε μια μέρα.

Και η απάντηση είναι ότι αποδεσμεύει πολύ λιγότερους απ'όσους θα χρειαζόταν για να καλυφθεί η ζήτηση (και κάποιους τους καθυστερεί πάρα πολύ βρίσκοντας ότι δικαιολογία μπορείς να φανταστείς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλ τωρα θα τσακωνομαστε για να τα ΚΟΝΟΜΑΝΕ αλλοι?

Τοσο θυματα εχουμε γινει?

 

Συζήτηση κάνουμε. Δεν μας αφορά δηλαδή το θέμα;

 

Οσον αφορα για την επιλογη του 90% του λαου,διαφωνω διοτι και το 90 % του λαου ΠΑΣΟΚ-ΝΔ ψηφιζουν,και μας εχουν κανει την λολοτρυπα γαρουφαλλο,ασαλιωτα κιολας.Δεν ειναι επιχειρημα.

 

Συμφωνώ για την τρύπα, διαφωνώ για το αν δείχνει κάτι. Δείχνει έλλειψη εναλλακτικών.

 

Επισης ενα λαθος,που παρατηρηση η αποδεσμευση απο τον ΟΤΕ γινεται σε μια ημερα.Οποτε για τυχον καθυστερησεις δεν ευθυνεται ο ΟΤΕ.

 

Είσαι σίγουρος; Μήπως έχει δεχθεί ποινή ο ΟΤΕ από την ΕΕΤΤ γι'αυτό ακριβώς τον λόγο;

http://www.makthes.gr/index.php?name=News&file=article&sid=1578

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=839162

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=837734

 

Ακομα,σε περιοχες που δεν υπαρχει καλυψη απο εναλλακτικους πατανε πανω στον ΟΤΕ,και οι εταιριες το κανουν γαργαρα.

 

Δεν το καταλαβαίνω αυτό το επιχείρημα.

 

Επισης αν δεν ηταν ο ΟΤΕ ακομα με 384(που την θυμηθηκα ο φουστης) θα ημασταν.Ξεχνατε την αναβαθμηση που εκανε στα dslam και ειδαμε τι παει να πει dsl.

 

Αν δεν ήταν οι εναλλακτικοί με τα 24mbit, ακόμα στα 384 θα ήμασταν. Πιστευείς ότι, αν ήταν ακόμα μονοπώλιο ο ΟΤΕ θα ανέβαζε τις ταχύτητες;

 

Επισης δεν εχω δει σε καμμια διαφημιση εναλλακτικου να λεει οτι χρωσταμε μυρια στον ΟΤΕ,την ιδια ωρα που εσεις σαν "μ@λ@κες" τον πληρωνετε κανονικα.Αμα τους γειωσει ο ΟΤΕ,μετα θα φταιει?ή θα βγαλουν διαφημισεις ο κακος ΟΤΕ?

 

Εκτός από την Telepassport ποιά άλλη εταιρεία έχει χρέη προς τον ΟΤΕ; Αυτό γιατί θα πρέπει να με ενδιαφέρει/επηρρεάζει εμένα σαν καταναλωτή όταν επιλέγω σύνδεση;

 

Τι επιχειρημα ειναι αυτο΅"Δεν εχεις παγιο ΟΤΕ!"

 

Δεν εχεις ΟΤΕ,αλλα εχεις το παγιο της ΟΝ,το παγιο της HOL,το παγιο της Forthnet.Οχι Γιαννης,Γιαννακης.

Φιλοι μου πληρωνω γυρω στα 80-90 ευρω παγια στον ΟΤΕ(δεν ειμαι σιγουρος εχασα την αναλυση) το διμηνο.Πες 50 ευρω τον μηνα.

Και εχω δυο γραμμες(isdn)ιντερνετ 768 και δωρεαν αστικες/υπεραστικες κλησεις.

 

Δεν εχω σουπερ ντουπερ συνδεση να κατεβαζω πορτοκαλια,αλλα η συνδεση μου δεν εχει πεσει ποτε,μα ποτε.Ουτε τηλεοραση εχω.Σιγα τα αυγα.Τρεις εχω και παιζουν ολες καμπανα.Δεν θελω αλλη.

 

Μπερδέυεις το πάγιο με το κόστος χρήσης μιας υπηρεσίας. Εγώ πάλι, ΕΧΩ σουπερ ντούπερ σύνδεση (ΔΕΝ κατεβάζω πορτοκάλια) από forthnet και ΔΕΝ έχει πέσει ποτέ. Έχω επίσης 24mbit και δωρεάν αστικες/υπεραστικές/διεθνείς κλήσεις. Αυτά με 40 ευρώ/μήνα. Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί η δικιά μου και η δικιά σου περίπτωση αποτελούν επιχείρημα υπέρ η κατά του ΟΤΕ και των εναλλακτικών. Ο μέσος όρος είμαστε;

 

Τωρα οσον αφορα στο οτι πληρωνεις παιρνεις ισχυει και σε ιδια προιοντα αλλα και σε παρεμφερη.

 

Είσαι σίγουρος; Για σχέση απόδοσης τιμής έχεις ακούσει;

 

 

ΠΧ ειναι τρια αυτοκινητα ιδια.κινητηρας, εσωτερικο,σασι.Μονο το εξω αλλαζει.

TOYOTA AYGO,PEGEUOT 107, Citroen C1.

Τα γαλλικα εχουν 10 χηνες με το κλειδι στο χερι.

Το ιαπωνικο εχει 11.5.

Η διαφορα που εγγειται?Τα γαλλικα εχουν εγγυηση 5 χρονια και σερβις καθε 5.000 χλμ και το ιαπωνικο εχει 7 χρονια εγγυηση και σερβις καθε 10.000 χλμ.

 

Άρα όσο ακριβό είναι ένα αυτοκίνητο, τόσο αυξάνεται η αξιοπιστία του;

 

Αν δεν καλυφθηκατε να φερω και αλλο ενα παραδειγμα.Η φετα Δωδωνη εχει 15 ευρω το κιλο.Η φετα του lidl εχει 6 ευρω το κιλο.Η μια ομως ειναι φετα και η αλλη ειναι απομιμηση φετας.

 

Τι εννοείς απομίμιση φέτας; Έχεις συγκεκριμένα στοιχεία για την ποιότητα; Φτιάχνεται από γάλα κατώτερης ποιότητας;

 

 

 

Και ενα τεχνολογικο για να μην παραπονιεστε.

Μπορεις να παρεις εναν ACER με ιδια χαρακτηριστικα με εναν VAIO,αλλα θα πληρωσεις την διαφορα 1500 ευρω.

Οταν θα ερθει η ωρα ομως,δεν θα ψαχνεις να βρεις που ειναι το σερβις της ACER.

Και εχει πολλα ακομη.

 

Έχεις πάρει τηλέφωνο και στα δύο service; Τα υπεραπλουστέυεις όλα. Με τη λογική σου, μεταξύ ανόμοιων προιόντων που εξυπηρετούν τον ίδιο σκόπο, πρέπει απλά να αγοράζουμε το ποιό ακριβό προιόν. Οι αναγκές πάνε περίπατο όπως και η σχέση απόδοσης/τιμής.

 

Ο καθενας κανει την επιλογη του.Δυστυχως ειναι εταιριες και πολυ επιθετικες μαλιστα.Πραγματικα ολες παιζουν με την νοημοσυνη μας.Μην τους κανουμε το χατηρι.

 

Μπα, απλά διαφήμιση κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

respect,και απο μενα,σε ολα οσα ειπε ο tzotzo.

 

Αν δεν καλυφθηκατε να φερω και αλλο ενα παραδειγμα.Η φετα Δωδωνη εχει 15 ευρω το κιλο.Η φετα του lidl εχει 6 ευρω το κιλο.Η μια ομως ειναι φετα και η αλλη ειναι απομιμηση φετας.

 

 

Τι εννοείς απομίμιση φέτας; Έχεις συγκεκριμένα στοιχεία για την ποιότητα; Φτιάχνεται από γάλα κατώτερης ποιότητας;

offtopik,απλα astrat να σε ενημερωσω,οτι δεν ξερω αν φτιαχνετε απο γαλα κατωτερης ποιοτητας,αλλα φετα με το ονομα της,μονο η ελλαδα μπορει να πουλησει σε ολη την ευρωπαικη ενωση,και μαλιστα κερδισε και στο ευρωπαικο δικαστηριο το ονομα πριν απο 8 περιπου μηνες.

αρα ναι,αλλο φετα δωδωνης,και αλλο "ασπρο τυρι" ....lidl.

 

Η διαφορα που εγγειται?Τα γαλλικα εχουν εγγυηση 5 χρονια και σερβις καθε 5.000 χλμ και το ιαπωνικο εχει 7 χρονια εγγυηση και σερβις καθε 10.000 χλμ.

ακριβως. και ακομα καλυτερο το παραδειγμα της μερσεντες,οπου μπορεις να σκας 40.000 ευρω,αλλα εγγυηση κινητηρα 30 χρονακια.

και εγω citroen c4 ειχα,και παλιοτερα ford focus.15.000-18.000 αυτοκινητα.αλλα τι να τα κανεις,που οποτε τα πας με πανω απο 160 για κανα 10λεπτο,σου αναβουν κοκκινο λαμπακι σαν το xbox 360,και αμεσως πρεπει να το κανεις στην ακρη,και να παρεις τηλ. το service....

 

ποτε δεν εχω κατηγορησει την μερσεντες,για την τιμη των αυτοκινητων τους.απλα λεω οτι η δικια μου η τσεπη δεν σηκωνει τετοιο αυτοκινητο,και δεν κατηγορω ποτε τους αλλους που την εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη και αν δεχτούμε ότι ο ΟΤΕ είναι σε θέση να προσφέρει καλύτερης ποιότητας υπηρεσία (το οποίο ίσως ισχύει στο wired/DSL κομμάτι και στην τεχνική υποστήριξη, αλλά δε υπάρχει λόγος να συμβαίνει στην παροχή Internet, έναν τομέα στον οποίο ο ΟΤΕ είναι "το καινούριο φρούτο"), αξίζει να "τιμωρηθεί" γιατί συμπεριφέρεται σαν κακομαθημένο παιδάκι που νομίζει ότι είναι όλα δικά του.

 

Η κατάχρηση που κάνει της θεσμικής θέσης του ως διαχειριστή του ενσύρματου δικτύου για να μποϋκοτάρει τους εναλλακτικούς παρόχους (κάτι για το οποίο έχει χρεωθεί με πρόστιμα) είναι αρκετός λόγος για μένα να πάψω να είμαι πελάτης του γιατί αποτελεί δείγμα του πόσο σέβεται τους κανόνες (και, ως γνωστόν, οι κανόνες είναι το μόνο πράγμα που προστατεύουν τον καταναλωτή από τη λαιμαργία των δεινοσαύρων). Αντίστοιχα, πολλοί εναλλακτικοί με τη συμπεριφορά ή/και την ανικανότητά τους δε σέβονται τους πελάτες τους, και αυτοί αξίζει να τους χάσουν (και αργά η γρήγορα θα συμβεί).

 

Πάντως είναι λάθος να βάζουμε όλους τους εναλλακτικούς παρόχους στο ίδιο τσουβάλι και να λέμε ότι ο ΟΤΕ είναι το ELITE. Αυτό θα μπορούσαμε να το κάνουμε μόνο αν είχαμε τις γνώσεις και την πρόσβαση για να αναλύσουμε την οργάνωση και την λειτουργία όλων των δικτύων όλων των παρόχων, ή έστω τη δυνατότητα και τη διάθεση να γίνουμε πελάτες όλων των παρόχων για ικανό χρονικό διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν σας αρέσουν οι διαφημίσεις του ΟΤΕ ή οχι, εγώ αυτό που ξέρω και έχω ακούσει για τους άλλους παρόχους (και συγκεκριμένα για την HOL) είναι οτι απο τις 20 Νοεμβρίου δεν έχω καθόλου κύκλωμα ADSL,χωρίς καμμία ειδοποίηση και κυρίως χωρίς (το χειρότερο και βασικότερο) καμμία ενημέρωση απο εκεί και έπειτα. Μιλάμε για ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΗ σύνδεση. Να προσθέσω οτι τα ίδια και χειρότερα έχω ακούσει και για τους υπόλοιπους παρόχους (2 και 2,5 μήνες χωρίς internet και τηλέφωνο). Ξέχασα να σας πω οτι η μόνη δικαιολογία της HOL ήταν οτι την αίτηση για "βλάβη" που έκαναν την κρατάει τόσο καιρό ο ΟΤΕ !!!! Απο τη στιγμή που η διακοπή έγινε όσο είμαι στο δικό τους δίκτυο. Γι'αυτό κι εγώ (αν και να πω την αλήθεια δεν το θέλω και τόσο)θα κάνω αίτηση στον "δημόσιο" ΟΤΕ, αγανακτισμένος πλέον απο την εξυπηρέτηση των "ιδιωτών".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου κανονες στον καπιταλισμο δεν υπαρχουν.Ειτε ειναι ημι-ιδιωτικη(ημι-δημοσια) εταιρεια ειτε ειναι αμιγως ιδιωτικη.

 

Τωρα αν συμπεριφερεται μονοπωλιακα ο ΟΤΕ ειναι ενα ζητημα.Οχι ομως απο το ενα μονοπωλια να πηγαινουμε στο αλλο.

 

Εμενα μου στελνουν λογαριασμους tellas και teledome εδω και τρια χρονια,ενω εχω διακοψει την συνεργασια μαζι τους.τι να πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο οτε λειτουργουσε και λειτουργει με μονοπωλιακη λογικη.

δεν μπορει να καταλαβει οτι υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες...

τωρα που αρχισαν να να σφιγγουν οι κωλοι σκεφτηκε αυτες τις διαφημισεις.

κινηση πανικου ειναι.

τωρα για κατι υπερασπιστες του τι να πει κανεις...

μπορει να ειναι και μερικοι απο τους πολλους αργοσχολους που απασχολει και πληρωναμε μεχρι πριν λιγα χρονια με το ζορι,η κατι αλλο δεν εχει σημασια.

σημασια εχει οτι ο κοσμος ξυπνησε και την κανει με ελαφρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

offtopik,απλα astrat να σε ενημερωσω,οτι δεν ξερω αν φτιαχνετε απο γαλα κατωτερης ποιοτητας,αλλα φετα με το ονομα της,μονο η ελλαδα μπορει να πουλησει σε ολη την ευρωπαικη ενωση,και μαλιστα κερδισε και στο ευρωπαικο δικαστηριο το ονομα πριν απο 8 περιπου μηνες.

αρα ναι,αλλο φετα δωδωνης,και αλλο "ασπρο τυρι" ....lidl.

 

Και καλά έκανε αφού η φέτα είναι παραδοσιακό προιόν. Από εκεί και πέρα την διαφορά στην ποιότητα την δίνει το όνομα; Το γάλα της Δέλτα μετά τα ράφια των super markets ξέρεις που πάει;

 

 

ακριβως. και ακομα καλυτερο το παραδειγμα της μερσεντες,οπου μπορεις να σκας 40.000 ευρω,αλλα εγγυηση κινητηρα 30 χρονακια.

και εγω citroen c4 ειχα,και παλιοτερα ford focus.15.000-18.000 αυτοκινητα.αλλα τι να τα κανεις,που οποτε τα πας με πανω απο 160 για κανα 10λεπτο,σου αναβουν κοκκινο λαμπακι σαν το xbox 360,και αμεσως πρεπει να το κανεις στην ακρη,και να παρεις τηλ. το service....

 

Δεν ανάβουν κανένα λαμπάκι. Μπορεί να το έκανε το δικό σου.

Στα αυτοκίνητα υπάρχουν κατηγορίες. Δεν μπορείς να συγκρίνεις ένα medium με ένα Luxury.

http://www.thisismoney.co.uk/consumer/article.html?in_article_id=421909&in_page_id=5

Ποιός είπε οτι δίνει η Mercedes εγγύηση 30 χρόνια;

"Most Mercedes-Benz's include a manufacturers warranty that is valid for 3 years or 36,000 mil"

 

 

Φιλε μου κανονες στον καπιταλισμο δεν υπαρχουν

 

Φυσικά και υπάρχουν. Αλλιώς η Microsoft θα είχε κλείσει όλους τους άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πεις?

 

ελα μου ντε?

δεν εχουν παρα να τον επιλεξουν.

θα επιτελουν και κοινωνικο εργο βοηθωντας τον οργανισμο και τους χιλιαδες βολεμενους υπαλληλους του να μην βγουν στην αγορα εργασιας.

ξερεις τι θα πει μετα απο χρονια βολεματος να ψαχνεις δουλεια σε περιβαλλον ανταγωνιστικο?δραμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Φιλε μου κανονες στον καπιταλισμο δεν υπαρχουν.Ειτε ειναι ημι-ιδιωτικη(ημι-δημοσια) εταιρεια ειτε ειναι αμιγως ιδιωτικη.

 

a8emitos antagwnismos...gia auto yparxei h EETT h opoia egkrinei tis times tou OTE...alliws o OTE 8a tis katevaze toso pou oi enallaktikoi den 8a mporousan na antape3el8oun kai h katalh3h 8a htan h gnwsth...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια υπαρχουν κανονες.Εσυ ως τελικος καταναλωτης πως διασφαλιζεσαι.

 

Οσον αφορα για τους "αργοσχολους" που αναφερεις,εσυ τους εβαλες εκει που ειναι.Αλλα μεχρι εκει φθανει η αντιληψη σου.

 

By the way,με αυτους τους αργοσχολους μπορεις να παρεις τηλεφωνο σε οποιον θες σε ολο τον κοσμο.

 

Και τελος οσο και να τσακωθουμε εδω μεσα η γαλοπουλα για το χριστουγεννιατικο τραπεζι δεν θα φθηνηνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...