Προς το περιεχόμενο

Nαι ρε ΟΤΕ, πληρώνω πάγιο αλλά μην παίζεις με τη νοημοσύνη μου!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα επιχείρήματα δεν τα βλέπεις γιατί έχεις τα μάτια κλειστά. Αν τα ανοίξεις ίσως να μάθεις κάτι.Η ελευθερία του λόγου δεν προϋποθέτει να φλυαρείς. Τέλος ο σοπενάουερ έλεγε πως είμαστε σαν το νερό στο ποτάμι: Το νερό μπορεί να διαλέξει να τρέξει ανάποδα, να βγει από τις όχθες, να εξατμιστεί ή να παγώσει. Σχεδόν πάντα όμως διαλέγει να τρέχει προς τη θάλασσα... Τράβα μπρος (ή όπου εσύ νομίζεις εμπρός)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
μιλας γενικα εκ μερους και των 86000 χρηστων του φορουμ? οχι γιατι βλεπω ....πλυθυντικο.

τι παει να πει το "μας" ?

 

Εχμμ αυτό το έγραψες εσύ στο post #17 και εγώ απλά το παρέθεσα για να δείξω πόσο φιλικός είναι ο τόνος σου. Πάντως έχει πλάκα να λογοκρίνεις τον εαυτό σου!

 

ΥΓ.πηγαινε δωσε στο παιδι σου γαλατακι ....champion! εγω δεν του δινω τετοια φτηνιαρικα προιοντα παντος...

 

Δεν έχω παιδί, εσύ έχεις; Φυσικά είναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ σου να του δίνεις ότι επιλέξεις ΕΣΥ και ΣΕΒΑΣΤΗ η επιλογή σου. Όμως για να αποδείξεις οτι το γάλα του Champion/Tesco/Carrefur είναι χειρότερο ποιοτικά από το γάλα της ΜΕΒΓΑΛ/ΦΑΓΕ/ΔΕΛΤΑ χρειάζονται στοιχεία. Αν έχεις και τα δώσεις είναι για το κοινό καλό!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

γι'αυτο και σου ειπα,οτι πληρωσεις....παιρνεις!

 

αλλο εισητηριο το αιας σαλαμινας - μοσχατο (9 ευρω),και αλλο εισητηριο το ολυμπιακος - τσελσι σε 2 μηνες....(50 ευρω). υπαρχει μια διαφορα βλεπεις στην ποιοτητα.

 

Άρα η ομάδα με τα ποιό ακριβά εισητήρια προσφέρει το πιο ποιοτικό ποδόσφαιρο;

Για προσφορά και ζήτηση έχεις ακούσει ποτέ;

 

Πάντως για να είμαι δίκαιος και εγώ πιστεύω ότι υπάρχει μια μεροληψία από το ΕΕΤΤ έναντι του ΟΤΕ. (Ο οποίος έχει γίνει το θύμα της διαμάχης μεταξύ MIG και κράτους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου BOUGAS αν βγείς στο δρόμο καί ρωτήσεις δέκα ανθρώπους ποιά γνώμη έχουν γιά τον ΟΤΕ, τί νομίζεις θα σού απαντήσουν οι ενιά στούς απ' αυτούς?Οπότε γιατί αυτή η μαχητικότητα υπερ του? Έχεις μετοχές μήπως από εκεί,ομόλογα ή κάτι άλλο ίσως?Δουλεύει κάποιος συγγενής εκεί ενδεχομένως καί παράτυπα διορισμένος καί θα πρέπει εμείς να τον πληρώνουμε ως... κλεπταποδόχο?Γιατί δεν εξηγείται το γεγονώς να τα βάλεις με όλο το φόρουμ γιά να μας πείσεις κάποια στιγμή ότι ο ΟΤΕ παράγει φιλανθρωπικό έργο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν εξηγείται το γεγονώς να τα βάλεις με όλο το φόρουμ

 

αλλο το ολο το φορουμ,και αλλο το 3-4 ατομα.μην τα μπερδευεις.

 

και δεν τα λεω μονος μου,εκτος και αν δεν εχεις διαβασει προηγουμενα τοπικ-σελιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου BOUGAS αν βγείς στο δρόμο καί ρωτήσεις δέκα ανθρώπους ποιά γνώμη έχουν γιά τον ΟΤΕ, τί νομίζεις θα σού απαντήσουν οι ενιά στούς απ' αυτούς?Οπότε γιατί αυτή η μαχητικότητα υπερ του? Έχεις μετοχές μήπως από εκεί,ομόλογα ή κάτι άλλο ίσως?Δουλεύει κάποιος συγγενής εκεί ενδεχομένως καί παράτυπα διορισμένος καί θα πρέπει εμείς να τον πληρώνουμε ως... κλεπταποδόχο?Γιατί δεν εξηγείται το γεγονώς να τα βάλεις με όλο το φόρουμ γιά να μας πείσεις κάποια στιγμή ότι ο ΟΤΕ παράγει φιλανθρωπικό έργο!

 

geovard 8 στους 10 βρίζουν αλλά χρησιμοποιούν ΟΤΕ.1 στους 10 βρίζει και χρησιμοποιεί άλλη εταιρεία. Ο τελευταίος (και τραγικότερος όλων) επαινεί και χρησιμοποιεί άλλη εταιρεία :lol::lol:

 

ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geovard 8 στους 10 βρίζουν αλλά χρησιμοποιούν ΟΤΕ.1 στους 10 βρίζει και χρησιμοποιεί άλλη εταιρεία. Ο τελευταίος (και τραγικότερος όλων) επαινεί και χρησιμοποιεί άλλη εταιρεία :lol::lol:

 

ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ;;;;

 

Ετσι, αν αναλογισθεί κανείς ότι το σύνολο της «μετανάστευσης» συνδρομητών από τον ΟΤΕ προς εναλλακτικούς έχει υπολογιστεί από την ΕΕΤΤ σε 100.000 - 150.000 συνδέσεις κατά το εννεάμηνο Ιανουαρίου - Σεπτεμβρίου 2007 (γραμμές αδεσμοποίητης πρόσβασης τοπικού βρόχου - ΑΠΤΒ), τότε ο ρυθμός αιτήσεων για τους μεγάλους εναλλακτικούς φορείς (Forthnet, Hellas On Line, Tellas, Vivodi, On Telecom, NetOne, Altec Telecoms κτλ.) ανέρχεται σε πάνω από 450 την ημέρα.

Πηγή: http://tovima.dolnet.gr/print_article.php?e=B&f=15190&m=D29&aa=1

 

Δεν είναι 1 στους 10, είναι αρκετά παραπάνω. Το κομμάτι που πονάει τον ΟΤΕ είναι οι νέες συνδέσεις, όπου εκεί χάνει μεγάλο μερίδιο της αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bouga eisai apolitos sto thema epeidi opws les apo monos sou, exeis kaei kai fisas k ton xilo. otan o ote eixe tin adsl se pilotiko programma gia panw apo 2 xronia kai meta aisxrokerdouse, sou leei kati? ota eprepe na parevei i enwsi katanalwtwn gia na riksei tis times tou k trwei sinexeia prostimo gia monopoliakes stratigikes, sou leei kati? otan egw (kai xiliades alloi) perimename 2(!!!!) xronia gia na me metatrepsoun apo pstn (feresixno sima) se isdn pernontas kathimerina tilefono kai akougontas tis xilies dio lalakies san dikaiologies kai molis valame meso, mesa se 1 bdomada eixame isdn kai o dieuthintis mas elege na dosoume xairetismata ston tade, sou leei kati?

 

min leme oti theloume gia ton ote. mexri na mpoun oi enallaktikoi sto paixndi, koloxanio itan kai se paaara polles periptwseis, sinexizei na einai. to oti oi enallaktikoi den exoun tin texniki ipostiriksi tou ote, den simainei oti prosferoun xeiroteres ipiresies stous ipoloipous tomeis. to ti epathes esi, einai atixes. to ti pathainoun osoi einai ote akomi, einai kati dedomeno.

 

p.s. min thimithw ton "diplasiasmo" tou ote pou olous mas erikse sto kanavatso.... ase ton ote na xalaei ta leftakia mas se diafimiseis me ton xatzigianni k se prostima anti na ta ependiei se ipodomes. oraio skeptiko.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ας μην μαλώνουμε τώρα μεταξύ μας. Δεν βλέπεται ότι αυτο θέλει να μας βάλει να κάνουμε;;; (ο οτε).

 

κανει και τετοια τωρα ο οτε :-D ?

 

εγω δεν μαλωνω με κανεναν.απλα καποια παλικαρια προκαλουνε παρα πολυ,και δεν σεβονται την επιλογη του 90% των ελληνων.γιατι θελουμε δεν θελουμε,ετσι ειναι τα πραγματα.

απλα αυτο που λεω και δεν λενε καποιοι να το καταλαβουνε,ειναι οτι ναι μεν οι τιμες των εναλακτικων ειναι πολυ καλες,αλλα μετα την ενεργοποιηση,εξυπηρετηση μηδεν,βλαβες διορθωνωνται μετα απο 15 μερες,τηλεφωνα δεν σηκωνουνε ποτε,με κανενα υπευθηνο δεν μπορεις να μιλησεις,μου ταζουν 24 και εχω 9,και γενικα εμενα που δεν εχω τηλεφωνο εδω και 6 μερες,(για 4η φορα σε 4 μηνες!),και δεν μπορω με τιποτα να πιασω γραμμη,ποιος θα με εξυπηρετησει? πρεπει να παω δηλαδη απο τα γραφεια τους,να περιμενω 5 μερες στη ουρα,για να αναφερω την βλαβη μου? και οταν θα την αναφερω,ποτε θα φτιαχτει? μετα απο 11 μερες,οπως και την προηγουμενη φορα? ελεος πια.

σιγουρα οι τιμες του οτε δεν ειναι και οτι καλυτερο,αλλα προτιμω να πληρωνω κατι παραπανω,και να εχω το κεφαλι μου ησυχο,και μερικους ανθρωπους που ανα πασα στιγμη ειναι διατεθημενοι να με εξυπηρετησουνε,παρα να με γραφουν στα @@ τους,οπως κανει ο εναλακτικος.

 

γι'αυτο και ανεφερα πιο πανω,οτι πληρωσεις ....παιρνεις.

 

 

kallair δεν μιλαμε απλα για θεμα εξυπηρετησης,αλλα και υπηρεσιων.με ενα search στο φορουμ,ξερεις ποσα προβληματα θα δεις?

1 μηνα συνολικα χωρις τηλεφωνο? μιλαμε σοβαρα? και ξερεις και ποσοι αλλοι εχουν τετοιου ειδους προβληματα? + το οτι καθε 30 λεπτα κανει διακοπες η συνδεση....

δεν γινετε,καθε φορα που καταφερνω να πιασω γραμμη,να μου λενε οτι για ολα φταιει ο οτε. και να φταιει ο οτε σου λεω εγω,εσυ σαν ιδιωτικη εταιρια,που σε πληρωνω,τι κανεις για να με εξυπηρετησεις? δεν ειναι δυνατον,να μου λενε θα το κοιταξουμε το προβλημα,και θα σας παρουμε μεχρι αυριο το πρωι,και να προσπαθω να τους παρω τηλεφωνο επι 3 μερες,χωρις να καταφερνω να πιασω γραμμη,να μου ξαναλενε θα σας ειδοποιησουμε. απλα οι ανθρωποι δεν ειναι επαγγελματιες.

και ο οτε τα ιδια σκατα ειναι,αλλα τουλαχιστον εχεις μια υποστηριξη,και προτιμω να πληρωσω κατι παραπανω,αλλα μολις τους παρω τηλεφωνο για καποιο προβλημα,(δηλαδη ποτε),σε 5 ωρες η στην χειροτερη την επομένη,θα εχει λυθει.

 

edit:σε ολη την γειτονια μου,καμοια 10αρια που εχουμε Forthnet,οπου και αν παρουμε τηλεφωνο,εχουμε θορυβους και παρασιτα στην συνομιλια μας.τοσα χρονια με τον οτε σε pstn-isdn δεν τα ειχαμε.τωρα εμφανιστηκαν? φταιει ο οτε και για αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σεβονται την επιλογη του 90% των ελληνων.γιατι θελουμε δεν θελουμε,ετσι ειναι τα πραγματα.

.

 

Στην πρώτη πρόταση θα σου απαντήσω πως δεν είναι επιλογή-τρέχα πες στον παππού να πάει σε φορθνετ και θα σε χτυπήσει με τη μαγκούρα που τον έβρισες- και στη δεύτερη σου λέω απλώς πως δε θέλουμε κι αυτό σημαίνει πως τα αλλάζουμε τα πράγματα. Και πριν ειρωνευτείς πάλι για κοινωνικά μηνύματα φιλαράκο που δε μαλώνεις, σου λέω πως δεν είναι μήνυμα. Γίνεται στην πράξη. Και συμμετέχεις κι εσύ. Απλά ίσως σου είναι δύσκολο να παραδεχτείς πως είναι αλήθεια γιατί άρχισες να προσβάλεις πριν σκεφτείς. Δε τρέχει τίποτα, διασκεδάζουμε κι όλας :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανει και τετοια τωρα ο οτε :-D ?

Αφού ο ΟΤΕ μας ενώνει!!

Πέρα από την πλάκα το μόνο που θέλει πιστέυω ο ΟΤΕ είναι να κρατήσει/ανεβάσει το μερίδιο που έχει στην αγορά.

 

εγω δεν μαλωνω με κανεναν.απλα καποια παλικαρια προκαλουνε παρα πολυ' date='

[/quote']

 

δηλαδη υπαρχουνε και διαφημισεις που δεν ειναι για πολλα γελια' date='αλλα καθεσε και τις βλεπεις σοβαρα,και τις απολαμβανεις δηλαδη? πινεις και ποτο βλεπωντας τες?[/quote']

 

η μεγαλυτερη @@ που ακουσα ποτε σε φορουμ.(sorry φιλαρακι' date='αλλα δεν κρατηθηκα!).

ελεος δηλαδη ρε φιλαρακι.μην μας τρελανεις αλλο.

και δεν σεβονται την επιλογη του 90% των ελληνων.γιατι θελουμε δεν θαλουμε,ετσι ειναι τα πραγματα.

[/quote']

 

το οτι εσυ δεν μπορεις να ανταπεξελθεις οικονομικα με μια εταιρια οπως ο οτε' date='δεν μου λεει κατι.

[/quote']

 

το οτι εσυ' date='στα 31 σου εισαι αποτυχημενος,και δεν μπορεις να ανταπεξελθεις οικονομικα,και προσπαθεις να γλιτωσεις μεχρι και το τελευταιο ευρω τις τσεπης σου,δεν μας λεει κατι.

[/quote']

 

ΥΓ.πηγαινε δωσε στο παιδι σου γαλατακι ....champion! εγω δεν του δινω τετοια φτηνιαρικα προιοντα παντος...

 

αλλη φορα' date='πριν πεταχτεις σαν την @@ σε ενα θεμα για το οποιο 10 μηνες τωρα δεν εχεις μιλησει ποτε,κανε μια προσπαθεια να διαβασεις και τα προηγουμενα ποστ του καθε τοπικ.

[/quote']

 

Φυσικά και δεν μαλώνεις! Απλά κάνεις επικοδομητικό και ειλικρινή διάλογο και κάποιοι -να μην τους χαρακτηρίσω- τολμούν να εκφέρουν διαφορετική άποψη! Τους αλήτες!

 

απλα αυτο που λεω και δεν λενε καποιοι να το καταλαβουνε' date='ειναι οτι ναι μεν οι τιμες των εναλακτικων ειναι πολυ καλες,αλλα μετα την ενεργοποιηση,εξυπηρετηση μηδεν,βλαβες διορθωνωνται μετα απο 15 μερες,τηλεφωνα δεν σηκωνουνε ποτε,με κανενα υπευθηνο δεν μπορεις να μιλησεις,μου ταζουν 24 και εχω 9,και γενικα εμενα που δεν εχω τηλεφωνο εδω και 6 μερες,(για 4η φορα σε 4 μηνες!),και δεν μπορω με τιποτα να πιασω γραμμη,ποιος θα με εξυπηρετησει? πρεπει να παω δηλαδη απο τα γραφεια τους,να περιμενω 5 μερες στη ουρα,για να αναφερω την βλαβη μου? και οταν θα την αναφερω,ποτε θα φτιαχτει? μετα απο 11 μερες,οπως και την προηγουμενη φορα? ελεος πια.

[/quote']

 

Σε αυτό έχεις δίκιο, γιʼαυτό και η ΕΕΤΤ τους έριξε πρόστιμα. Ελπίζω να διορθωθεί η κατάσταση.

 

σιγουρα οι τιμες του οτε δεν ειναι και οτι καλυτερο' date='αλλα προτιμω να πληρωνω κατι παραπανω,και να εχω το κεφαλι μου ησυχο,και μερικους ανθρωπους που ανα πασα στιγμη ειναι διατεθημενοι να με εξυπηρετησουνε,παρα να με γραφουν στα @@ τους,οπως κανει ο εναλακτικος.

[/quote']

 

Οι τιμές του ΟΤΕ είναι υπερβολικές. Όντως έχει καλύτερο helpdesk από τους εναλλακτικούς.

 

γι'αυτο και ανεφερα πιο πανω' date='οτι πληρωσεις ....παιρνεις.[/quote']

 

Είσαι σίγουρος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΗΛΑΔΗ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΤΟΥ ΟΤΕ ΤΟΝ ΑΠΟΔΥΝΑΜΟΝΕΙ ???? ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΔΕΝ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΠΑΡΟΧΟ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΣΩΣΤΑ ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...