Προς το περιεχόμενο

Γυαλιά μυωπιας (φακοι)


apostolos2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρατήρησα ότι στους φακούς μου στα 2 χρόνια οι επιστρώσεις έχουν χαλάσει και εμφανίζουν αυτές τις μικρές γραντζουνιες. Τα προσέχω και τα καθαρίζω μόνο με το πανακι που μου έχουν δώσει. Αυτό καλύπτεται από την εγγύηση (οι φακοί έχουν); Επισης, κάθε πόσο συχνά αλλάζετε κρύσταλλα; Με ενδιαφερει να δω αν αξίζει να τα αλλάξω τώρα η να περιμένω να χειροτερέψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παλιο θεμα αλλα θελω να μοιραστω την εμπειρια μου μηπως βοηθησω και καποιους απο εδω. Με μικρη μυωπια και λιγο αστιγματισμο, απο τοτε που θυμαμαι παντα επελεγα φακους hoya και ημουν πολυ ευχαριστημενος, τα τελευταια χρονια βεβαια (μαλλον λόγω αντιπροσωπου στην ελλαδα απο οτι εχω καταλαβει) οπου παω δεν μου τους προτεινουν και ξαφνικα σχεδόν σε ολα τα καταστηματα οπτικων μου προτεινουν essilor. Ετσι ψαχνωντας και εγω κατεληξα σε essilor των 90 ευρω ο φακος ( θα κοιταξω μηπως βρω το μοντέλο). Λοιπον η μεγαλυτερη βλακεια που εκανα, ειμαι πληρως δυσαρεστημενος διοτι δημιουργούν αντανακλασεις, καθαριζουν πολυ δυσκολα οπως και χαρασονται πολυ ευκολα. Μετα απο ενα χρόνο ψαχνω παλι να αλλαξω φακους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Update! Nikon φακοί ασφαιρικοι 1.6 είναι απίστευτοι! Ούτως ή άλλως δεν ξαναπαταγα σε essilor αλλά η διαφορά είναι τεράστια με τους nikon, επιτέλους βλέπω καθαρά! Μην ακούτε τον καθένα που σας προτείνει ότι έχει μεγαλύτερο κέρδος για αυτόν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...