Προς το περιεχόμενο

DELL XPS 1730 και αγορά από εξωτερικό!!!


lamarko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα πήρα προσφορά για xps1530.

Διάλεξα την 9αρα μπαταρία και μου είπαν οτι προεξέχει λίγο απο πίσω.

Το έχει δεί κανένας αυτό? Είναι άσχημο? Έχετε καμιά άλλη πληροφορία για το xps1530?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

Ξαναγράψε το μήνυμά σου χωρίς τη συνεχή χρήση κεφαλαίων, γιατί αυτό θα σβηστεί.

 

Όταν γράφεις με κεφαλαία στο Internet είναι σαν να ΦΩΝΑΖΕΙΣ. Επιπλέον είναι κουραστικό και εκνευριστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά ρε παιδιά για το ίδιο λαπτοπ όταν είχα πάρει εγώ τηλέφωνο και είχα ζητήσει τιμή για χειρότερα χαρακτηριστικά μου είχαν πει 2300 ευρώ πάνω κάτω και τώρα το δίνουν 1600??? :shock::shock::cry::cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ το ίδιο είχα πάθει κι ήμουν έτοιμος να πάρω ένα Vostro. Απ'ότι μου είπε ο πωλητής απλά είναι σε τρελή προσφορά για αυτή τη βδομάδα. Την επόμενη δεν ξέρω αν θα ανέβει ή θα μείνει στα ίδια. Το να πέσει κι άλλο τωρα που έδεσε το μοντέλο (Άπειρες παραγγελίες απ'όλο τον κόσμο) μου φαίνεται δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ iorulezz. Μήπως ξέρετε να μου πείτε και τι είναι αυτή η οθονούλα που φαίνεται πίσω απο την μπαταρία; Μου είπε οτι έχει 30 Ευρώ διαφορά με την 6άρα, αξίζει να την πάρω?

Τα χαρακτηρηστικά είναι:

 

Μοντέλο: XPS 1530

Επεξεργαστής: Τ7500

Ram: 2 GB

Σκληρός: 200 GB (7200 rpm)

Κάρτα γραφικών: Nvidia GeForce 8600M GT (256MB)

 

Τιμή: 1470?

 

Πως την κρίνετε την προσφορά; Είναι για Α.Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγώ πήρα σήμερα τηλ και μου είπαν πως δεν υπάρχει κάποια προσφορά...απλά αν έπερνες πχ σήμερα τηλ και σου έκαναν μία προσφορά, αυτή θα γιαρκούσε για 15 μέρες.το μηχάνημα έτσι όπως το έφτιαξα τελικά μου βγήκε 1850 ευρώ.το έκανα τούμπανο.τους ρώτησα αν μετά υπάρχει περίπτωση για αύξηση τιμής και μου είπαν αν υπάρξει θα είναι πολύ μικρή...πάντος εγώ θεωρώ οτι αύξηση δεν παίζει να γίνει...η τεχνολογία βελτιώνεται συνεχώς, βγαίνουν νέα πράγματα και τα παλία χάνουν την αξία τους...

εβαλα 2,6

την μεγαλύτερη ανάλυση

160 gb 7200

3gb ram

καλο wifi

blu/th

δεν θυμάμαι τι άλλο:fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ iorulezz. Μήπως ξέρετε να μου πείτε και τι είναι αυτή η οθονούλα που φαίνεται πίσω απο την μπαταρία; Μου είπε οτι έχει 30 Ευρώ διαφορά με την 6άρα, αξίζει να την πάρω?

Πως την κρίνετε την προσφορά; Είναι για Α.Ε.

 

Όπως και να εχει να προτιμήσεις την 9αρα μπαταρία καθότι σου δίνει πολύ μεγαλύτερη αυτονομία με μικρό σχετικά κόστος σε σχέση με την 6αρα. Άλλωστε είναι η πρόταση της DELL για όλα τα μοντέλα της και θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί της ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποια forum του εξωτερικού που είδα, πολλοί χρήστες είναι απογοητευμένοι απο το οτι προεξέχει η μπαταρία με τα 9 cell. Οπότε θα προτιμήσω την 6 άρα, αφού δεν μου χρειάζεται και τόσο πολύ η αυτονομία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to arisscho:

 

Ορίστε πως φαίνεται με την 9αρα μπαταρία:

 

img_2038.jpg

 

Γράψε χαρακτηριστικά και τιμή της προσφοράς!

 

iorulezz, μήπως μπορείς να πείς απο που πήρες αυτήν την εικόνα μήπως βρω και καμία απο πιο πλάγια; Γιατί έτσι δεν μπορώ να καταλάβω καλά κατα πόσο πρεοξέχει η μπαταρία.. Η αν έχεις καμιά άλλα εικόνα...

Σ' ευχαριστώ... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε και απ το πλάι (αν και είναι φώτο του 1330 και στο 1530 ίδια κατάσταση θα 'ναι):

 

Με 6άρα:

 

dell_xps_m1330_battery_norm.jpg

 

Με 9άρα:

 

dell_xps_m1330_battery_power.jpg

 

Εγώ διάλεξα την μικρή μπαταρία αφού έχει ήδη μεγάλη αυτονομία (4 ώρες σε λειτουργία), υπέρ-αρκετή για μένα. (Μιλάω για το 1530)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο λιγες μερες μου εφεραν απο USA εναν Dell Inspiron τι πρεπει να κανω με την μεταφορα εγγύησης?

 

Θα πάρεις τηλ στη Dell και θα σου πουν αυτοί τι θα κάνεις. Πρέπει να στείλεις ένα mail ή κάτι τέτοιο. Στείλε μετά για να μας πεις τι έγινε. Στην Ελλάδα πάντως τα Inspiron πουλιούνται με εθνική και όχι διεθνή εγγύηση. Το ίδιο βέβαια και το ΧPS αφού είναι σειρά Inspiron.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ iorulezz για τις φωτογραφίες και την γρήγορη ανταπόκριση! Είσαι κορυφή..

Τώρα που είδα και την φωτογραφία καλύτερα είμαι σίγουρος οτι θα πάρω την 6άρα μπαταρία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...