Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 controller στο PC


pappous_soulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kάποιες απορίες για το gamepad X-box controller for windows (για pc) σήμερα το παρέλαβα και το εγκατέστησα ολα ΟΚ το δοκίμασα ολα εντάξει, το πράσσινο λαμπάκι του controller είναι συνέχεια αναμένο όταν πατάμε το κουμπάκι αναβοσβήνει τότε τι κάνει; 'Οταν τελειώνουμε το παιχνίδι αποσυνδέουμε το controler απο την θύρα usb; Oί μπαταρίες πόσο περίπου κρατάνε; Υπάρχει κάποιο manual έστω ανεπίσημο γνωρίζει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 338
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kάποιες απορίες για το gamepad X-box controller for windows (για pc) σήμερα το παρέλαβα και το εγκατέστησα ολα ΟΚ το δοκίμασα ολα εντάξει, το πράσσινο λαμπάκι του controller είναι συνέχεια αναμένο όταν πατάμε το κουμπάκι αναβοσβήνει τότε τι κάνει; 'Οταν τελειώνουμε το παιχνίδι αποσυνδέουμε το controler απο την θύρα usb; Oί μπαταρίες πόσο περίπου κρατάνε; Υπάρχει κάποιο manual έστω ανεπίσημο γνωρίζει κανείς;

Το πράσινο λαμπάκι είναι μόνο για να σου δείχνει ότι λειτουργεί το χειριστήριο. Όταν το πατάς το ανάβεις. Από κει και πέρα δε κάνει τίποτε άλλο.

Το controller το αφήνεις όπως είναι στη USB, δεν έχει νόημα να το βάζεις-βγάζεις κάθε τρεις και λίγο. Δυστυχώς για να το κλείσεις δεν υπάρχει τρόπος παρά να βγάλεις τις μπαταρίες από πίσω και να τις ξαναβάλεις. Παρ'όλα αυτά, απ'όσο θυμάμαι οι μπαταρίες κρατάνε για αρκετό καιρό ακόμα και αν το'χεις μονίμως ανοιχτό.

 

Manual υπάρχει, αν και δε σου δίνει καμιά χρήσιμη πληροφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πράσινο λαμπάκι είναι μόνο για να σου δείχνει ότι λειτουργεί το χειριστήριο. Όταν το πατάς το ανάβεις. Από κει και πέρα δε κάνει τίποτε άλλο.

 

 

Για το πράσσινο λαμπάκι του controller λέω που έχει ενα κουμπάκι στην μέση το πατάς και αρχίζει να αναβοσβήνει ποιά η λειτουργία του; (το χειριστήριο έχει αλο κουμπί με το σήμα Χ)

Αυτό λέτε να το χρειαστώ για να μην αγοράζω συνέχεια μπαταρίες; http://www.plaisio.gr/Gaming/Accessories/XBOX-360/Microsoft-XBOX360-Play-and-Charge-kit-Black-R-NUF-00002.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Έχει κανένας άλλος παρατηρήσει τον αριστερό μοχλό να δίνει μια μικρή κίνηση συνέχεια? Επίσης όταν το κάνω calibrate, ο σταυρός (για τον ίδιο μοχλό πάντα) δε φτάνει σε όλες τις γωνίες στην άκρη εντελώς

 

Μόλις το αγόρασα και έχω ψιλοαπογοητευθεί, γιατί κάπου διάβασα πως φταίει η microsoft για κακό driver στο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενσύρματο έχω κι εγώ (black). Έχω δοκιμάσει διάφορα games. Πχ στο pro ο παίχτης μπορεί χωρίς καμία ενέργεια από μένα να κινείται προς τα κάτω. Στο Assassin's Creed ο Ezio γυρνάει και κοιτάει προς τα πίσω (ή μπορεί να συνεχίσει προς τα μπροστά, ανάλογα με την περίσταση). Σε μενού μπορεί να πηγαίνει πάνω-κάτω σε επιλογές...

 

Με calibration δεν διορθώνεται.

 

Δείτε εδώ τι λέει:

 

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20110108015154AAZ4Ixc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, είναι η πρώτη φορά που γράφω κάποιο θέμα στο insomnia και ελπιζω να το δημοσιεύω σωστα...Θα ήθελα να σας ρωτησω αν γινετε να συνδέσω το τηλεχειρηστηριο του xbox μου στο pc.Αν ναι, γινεται να μου περιγραψετε τη διαδικασια?ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Ναι, μπορείς!Για ενσύρματο, απλά βάλε το usb στο pc! Για ασύρματο, πρέπει να πάρεις έναν αντάπτορα ασύρματου controller. Στην Ελλάδα το πουλάνε μόνο μαζί με το χειριστήριο για pc! Στο e-bay πάλι... Ελπίζω να σε βοήθησα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω ότι το χειριστήριο του Xbox360 στο PC είναι εμπειρία. Δεν το λέω για το πόσο βολεύει ή όχι, έτσι και αλλιώς αυτό έχει να κάνει με τη συνήθεια.

Απλά σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια (λέω σχεδόν για να είμαι σίγουρος - ότι έχω βάλει έχει λειτουργήσει τέλεια), μπορείς να κινηθείς μέσα στο Menu του παιχνιδιού που με άλλα δεν μπορείς. Επίσης το πιο σημαντικό απ' όλα που σου δίνει την αίσθηση της κονσόλας, είναι ότι δεν κάνεις πουθενά ρυθμίσεις. Τα κουμπιά είναι ρυθμισμένα όπως πρέπει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν το συγκρινω για κανένα λόγο με το χειριστήριο του ps...Έγω για τον υπολογιστη μου Έχω ένα ps2 controller με ανταπτορα και έιναι Τέλειο..και με τον emulator του χειριστηριου του Xbox δουλεύει άψογα...σε όσα Παιχνίδια παίρνουν χειριστήριο...και χωρίς ρύθμιση!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ναι Ειναι όπως μάθεις κιόλας...απλά στη φάση που Ειμαι τα θεωρώ λίγο πεταμένα λεφτά Αφού κάνω και με αυτο τη δουλεια μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...