Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 controller στο PC


pappous_soulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 5/8/2020 στις 2:21 ΜΜ, KraLL είπε

Ναι αυτο ειναι μια χαρα, δεν υπαρχει μεγαλη ποκιλια απο ανταπτορες (σχεδον καθολου) σε τιμη ή ποιοτητα. Παρε αυτο που μπορεις να βρεις πιο αμεσα, καπου απο Ελλαδα, μην περιμενεις 1+ μηνα πχ απο ebay ή καπου αλλου για να γλυτωσεις ~4 ευρω, τουλαχιστον αυτο θα κανα εγω, εσυ κανε οτι πιστευεις καλυτερο.

Καλη συνεχεια!

Καλησπέρα και πάλι. Αγορασα το wireless που ποσταρα παραπανω,το συνδεω στο pc και το χειρηστηριο συνεχιζει να αναβοσβήνει χωρις να συνδέετε.
Εκανα την διαδικασία που μου περιεγραψες παραπάνω και μου εμφανίζει αυτην την λίστα. Εκανα ενημέρωση σε ολα αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα?

 

xbox.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gkar206 είπε

Κάποιος ρε παιδιά? Γιατί δεν συνδέεται?

δεν είναι γνήσιο; Γιατί το βλέπει σαν άγνωστη συσκευή; (νομίζω το original λέει microsoft πάνω αντί για xbox 360)

υποθέτω αυτό είναι το θέμα σου που δεν νιώθει
 

ακολούθησε το:

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 μήνες μετά...

Καλημέρα σε όλους, τις τελευταίες μέρες όταν βάζω το ασύρματο χειριστήριο xbox 360 για να φορτίσει με το γνήσιο καλώδιο δεν μου το αναγνωρίζει σαν συσκευή με συνέπεια να μην φορτίζει η μπαταρία του κιτ. Έχω windows 10 64b. Υπάρχει κάποια λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/10/2016 στις 12:17 ΜΜ, CrashTR1 είπε

Αγορασα απο ενα παλικαρι εδω στο insomnia ενα ενσυρματο χειριστηριο xbox 360 το οποιο θελω να χρησιμοποιησω στο pc μου. Το χειριστηριο ειχε φαγωμενο το καλωδιο σε ενα σημειο και ο τυπος το ειχε τυλιξει με ταινια. Μου ειπε πως το δοκιμασε πριν μου το δωσει και οτι λειτουργουσε κανονικα. Εγω το εβαλα στο pc μου που εχει Windows 10 και μετα απο 10 δευτερα ξεδυνδεθηκε απο μονο του, αλλαζω θυρα usb και αναβουν για ενα δευτερο το πανω αριστερο φωτακι και το κατω δεξια του κυκλου, μετα σβηνουν αμεσως και ο υπολογιστης δεν αναγνωριζει καν την συσκευη (σαν να μην το εχω συνδεσει). Μετα απο πολλες ξεσυνδεσεις, το χειριστηριο λειτουργουσε, αναβοσβηναν συνεχεια το 4 λαμπακια του κυκλου αλλα λειτουργουσε κανονικα, επαιξα μιση ωρα και μετα παλι ξεσυνδεθηκε, δεν το ξεσυνδεσα και το αφησα οπως ηταν για καμποσες ωρες με ανοιχτο το pc αλλα δεν ξανασυνδεθηκε απο μονο του. Επειτα ξαναδοκιμασα για πολλοστη φορα αλλες θυρες αλλα το ιδιο αποτελεσμα, το πανω αριστερα και το κατω δεξια αναβανε για ενα δευτερο και μετα εσβηναν.. Πραγματικα εχω απελπιστει, ολη μερα ασχολουμαι με κατι που θα πρεπε να συνδεεται κατευθειαν στο αψε σβησε με τα windows... Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω;

Εχω πάρει πολλά χειριστηρια xbox 360 και ασύρματα και ενσυρματα , είναι το καλύτερο χειριστήριο που μπορεί να χρησιμοποιήσει κάποιος στον υπολογιστή αφου αναγνωρίζετε αυτοματα απο τα περισσότερα παιχνίδια και επίσης εργονομικά είναι το καλύτερο.

Η Αχίλλειος πτέρνα του ενσύρματου είναι το σημείο που φευγει το καλώδιο απο το χειριστήριο σε αυτο το σημείο κάποια στιγμή θα κοπούν ένα ή και περισσότερα καλωδιάκια .

Για να φτιαχτεί θα πρέπει να ανοιχτεί το χειριστήριο να γυμνωθεί το μεγάλο μαύρο προστατευτικό καλώδιο και με προσοχή να ενώσουμε τα κομμένα καλωδιάκια ξανά και να τα μονώσουμε , αν πιάνουν τα χέρια σου μπορείς να το κάνεις όμως απαιτεί μεγάλη προσοχη αφου τα πολύχρωμα καλωδιακια στην πλεξούδα είναι αρκετα λεπτά .

Για να μην μας παρουσιάσει ποτέ αυτο το πρόβλημα θα πρέπει εξαρχης να κάνουμε μια μικρή κούρμπα στο καλώδιο και με μια μονωτική ταινία ή σελοτειπ να δέσουμε το καλώδιο στην αριστερή ή δεξια κάτω λαβή του χειριστηρίου . Αυτο θα πρέπει να γίνει και μετά απο επιτυχημένη επισκευή για να μην μας παρουσιασει ξανά το ιδιο πρόβλημα.

Η Αχίλλειος πτέρνα του ασύρματου είναι η θήκη που μπαίνουν οι 2 μπαταρίες με τον πάνω διακόπτη , κάποια στιγμή αρχίζει και χάνει επάφη το χειριστηριο σαν να πατάμε εμεις τον διακόπτη για να κλείσει το χειριστήριο. Σαν λύση θα πρέπει να μπει ενα μικρό κομμάτι τσιγαρόχαρτο στα χρυσα συρματακια που βρίσκονται στην θήκη που μπαίνουν οι μπαταρίες.

Όποιος δεν μπορεί να φτιάξει το καλώδιο στο ενσύρματο πωλείται σαν ανταλλακτικό ολόκληρο το καλώδιο το οποίο κουμπώνει με φύσα στο εσωτερικό του χειριστηριου , δυστυχώς δεν υπάρχει στην Ελλάδα και η αγορά του θα πρέπει να γίνει απ έξω , ebay κτλ .     

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις που μπορω να βρω σε λογικη τιμη το quick charge kit για xbox360? το δικο τοτε που το χα παρει (2006 με την αγορα του xbox360) μαλλον εχει παραδωσει πνευμα διοτι την μια μπαταρια τν βγαζει απευθειας γεματη και την αλλη μετα απο 10 λεπτα με πρασινο χρωμα... ή εκτος αν οι μπαταριες τα φτυσανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Tzini_Gr είπε

ξερει κανεις που μπορω να βρω σε λογικη τιμη το quick charge kit για xbox360? το δικο τοτε που το χα παρει (2006 με την αγορα του xbox360) μαλλον εχει παραδωσει πνευμα διοτι την μια μπαταρια τν βγαζει απευθειας γεματη και την αλλη μετα απο 10 λεπτα με πρασινο χρωμα... ή εκτος αν οι μπαταριες τα φτυσανε

Καλημέρα, επειδή το έψαξα στο eBay έχει βάση για δύο χειριστήρια και δύο επαναφορτιζόμενες μπαταρίες στα ~18€. Το θέμα είναι πότε θα φτάσουν εδώ...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...