Προς το περιεχόμενο

Προειδοποιήσεις για απάτες μέσω διαδικτύου


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 914
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

λοιπόν κύριοι και κυρίες εχω ήδη επαφή με κάτι τέτοιους τύπους και επιδή καμμία αστυνομία δε μπορεί να τους κάνει τίποτα. επειδή μας δουλεύουν αρκετά εγώ σας λέω ποιούς έχω σταμπάρει με σκοπό να βγούν τα ε-μαιλ τους στο διαδύκτιο και κανείς να μην ασχολείται μαζί τους

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

λοιπόν κύριοι και κυρίες εχω ήδη επαφή με κάτι τέτοιους τύπους και επιδή καμμία αστυνομία δε μπορεί να τους κάνει τίποτα. επειδή μας δουλεύουν αρκετά εγώ σας λέω ποιούς έχω σταμπάρει με σκοπό να βγούν τα ε-μαιλ τους στο διαδύκτιο και κανείς να μην ασχολείται μαζί τους

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

 

 

 

Ρε φιλε .. δωρεαν mails ειναι .. στο λεπτο φτιαχνουν αλλα 1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σημερα μου ηρθε ενα μαιλ στα σπαμ,που δεν ειχε ουτε τιλτο ουτε αποστολεα,εκανα την μαλακι@ και το ανοιξα και δεν ειχε τιποτα μεσα.Μετα εκλεισα το πισι και οταν το ανοιξα παλι ειδα πως σε ολες τις σελιδες που ειμαι μελος επρεπε να βαλω παλι τον νικ μου και τον κωδικο.Με λιγα λογια εγινε αυτο που σημβαινει οταν κανεις καθαρισμο ιστορικου και των κουκις.Εχει σημβει κατι αντιστοιχο σε καποιον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

SKRILL (MONEYBOOKERS) Fake MAIL

 

 

View this email in your browser

This email is really from Skrill (Moneybookers)?

 

 

Dear customer,

 

We have detected that you have not logged in or made any transaction using your Skrill account in the last 6 months ("period of inactivity"). Therefore you will be required to update your personal information with Skrill until the 3rd of January, 2013.

 

The amendment stated above must be accepted by filling the form below and confirming your personal information. If you fail to do so by the specified date, your Skrill account will be closed and Terms of Use will terminate upon receipt of notification from you at no charge.

 

ACCOUNT INFORMATION

Email*:

Password*:

Date of birth*:

CONTACT DETAILS

First name*:

 

Last name*:

Street address*:

Postal code*:

City/Town*:

Country:*:

Phone number*:

CREDIT/DEBIT CARD

Card type*:

Card number*:

Expiry date*:

CVV2/CVC2*:

 

 

 

Sincerely,

 

Skrill (Moneybookers)

Follow us on:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Πριν λίγες μέρες έλαβα 2 μυνήματα με αποστολέα microsoft corporation που έλεγαν:

Microsoft Corporation Sweepstakes Promotion,
Customer Service.
Your Winning Batch No: HTMC/LTY/2901
Your Winning Reference No: BALS/029/2910

OFFICIAL WINNING NOTIFICATION.

We are pleased to inform you of the release of the long awaited results of
Sweepstakes promotion organized by Microsoft Corporations, in conjunction with the FOUNDATION FOR THE  PROMOTION OF  SOFTWARE products, (F.P.S.) held this January 2013, in Madrid Spain. Where in your email address emerged as one of the online Winning emails in the 2nd category and therefore attracted a cash award of 350,000.00 euro (Three Hundred and Fifty Thousand Euros Only) and a Toshiba laptop.

To begin your claim, do file for the release of your winning by contacting our Foreign Transfer Manager:
Mr. James Marshall
Tel:0034-603-300-478
Fax:0034-911-820-387
Email:[email protected]

The Microsoft Internet E-mail lottery Awards is sponsored by former
CEO/Chairman, Bill Gates and a consortium of software promotion companies.
The Intel Group, Toshiba, Dell Computers and other International
Companies.
The Microsoft internet E-mail draw is held periodically and is organized
to encourage the use of the Internet and promote computer literacy worldwide.

Congratulations!!

Sincerely,

Mrs. Anita Hendrix,
Promotions Manager.
(Group Co-ordinator)

 

Μετά απο δικό μου reply για περισσότερες πληροφορίες πήρα το:

images?q=tbn:ANd9GcRNJegPbjyVtZrOQkJNQPP
FOREIGN OPERATION DEPARTMENT,
MICROSOFT CORPORATION SWEEPSTAKES PROMO.
CENTRRO DE CARGA AEREA MADRID-BARJAS,
28042 MADRID
  SPAIN.
 
 
Dear Winner,
 
We the entire staffs of Microsoft Corporation wishes to congratulate you for being one of the lucky winners in this season's lottery promotion. This is an independent promotion and it's unconnected to any publication, no purchase necessary.
You received the winning notice because you have visited one of our sponsored sites and have voluntarily submitted your email address to receive mails from sponsors.
 
All participants were selected through our Microsoft computer ballot system drawn from 32,000 Names, 8,000 names from each continent, as part of International "E-MAIL "Promotions Program, for our prominent MS WORD user all over the world, and for the Continues use of E-mail. The Microsoft internet E-mail draw is held periodically and is organized to encourage the use of the Internet and promote computer literacy worldwide.  
 
 
INFORMATION NEEDED FROM YOU TO SEND YOUR LAPTOP AND TO ISSUE YOUR CHEQUE ON YOUR FULL NAME AND CONTACT ADDRESS!!
 
YOUR FULL NAME:
 
OCCUPATION:
 
AGE:
 
SEX:
 
ADDRESS:
 
POST CODE:
 
CITY:
 
STATE:
 
COUNTRY:
 
MOBILE-TELEPHONE:
 
FAX NUMBER:
 
WINNER EMAIL ADDRESS:
 
REFERENCE NUMBER:
 
AMOUNT WON:

 
As soon as you send the information to us by Email, these will enable us start your Verification Procedure from our Office here in Madrid Spain .However once the verification is done all the necessary documents that are required for you to receive your laptop and Cash Cheque in your country will be file along with your winning CHEQUE PARCEL CONSIGNMENT via COURIER to your contact address you will provide. 

 
Congratulations in advance.
 
Yours faithfully, 
 
Mr. James Marshall

Tel:0034-603-300-478
Fax:0034-911-820-387

This email and any files transmitted with it are confidential and intended solely for the use of the individual or entity to whom they are addressed. If you have received this email in error please notify the system manager.  
 
©2012  Microsoft Corporation

 

Σημειωτέον οτι δεν λαμβάνω ποτέ ενοχλητική αλληλογραφία γιατι τη φιλτράρει το Yahoo

εκτός απο το προαναφερόμενο.Λέτε να είναι πραγματικό;;;;;;!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ξυπναω σήμερα και βλέπω αυτό το mail:

 

Από: Administrator: [email protected]

 

Thank you for using the Telephone Payment Service. Please keep this email for your records.

 

 

 

The following transaction was received on 28 January 2013 at 14:37:44.

 

 

 

 

HoD Reference Amount SA 2@@@@434K 334.00

 

Total Value : £334.00

 

Paid with a VISA Debit card
Your transaction number for this payment is 0@@@@@@44. Please quote this number in any future communication regarding this payment.

 

 

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω καν τι είναι αυτό. Μπήκα στη μόνη κάρτα που έχω internet banking

και τα λεφτά είναι εκεί. Μήπως το έχει δει κανείς αυτό και ξέρει τι παίζει? Να με πιάσει άγχος η όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνο και μίλησα με το λογιστήριο γιατί κανείς δεν ήξερε να μου πει. Και περιμένω απάντηση στο άν υπήρξε συναλλαγή.

Αλλά έστειλα και mail στην atos uk. γιατί απο εκεί φένεται να έγινε η συναλλαγή. Οπότε περιμένω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Καλησπέρα σας,Πριν λίγες μέρες είχα βάλει μια αγγελία για πώληση ενός φορητού, δεν πέρασαν λίγες μέρες από την έκδοση της αγγελίας και παίρνω ένα mail που μου το στέλνει και καλά μια κυρία Μαίρημε mail ([email protected] ) και μου λέει τα έξης… ότι είμαι από τον Καναδά και ο γιος μου σπουδάζει στο Βέλγιο! Και ότι θέλει να μου κάνει κατάθεση του ποσού ! της απαντώ οκ ! της στέλνω έναν λογαριασμό τραπέζης ο όποιος φυσικά είναι άδειος και έχει να κινηθεί πολλή καιρό … και περιμένω τώρα …. !μετά από 2 – 3 μέρες μου άρχετε ένα μήνυμα με μια απόδειξη κατάθεσης του ποσού που είχαμε συμφωνήσει, και μου αναφέρει ποιο κάτω… ότι η μεταφορά έχει γίνει άλλα για να ολοκληρωθεί πρέπει πρώτα να στείλω εγώ το φορητό με την DHL και να στείλω τα στοιχειά αποστολής στην τράπεζα της!! Φυσικά και δεν έκανα τίποτα από τα παραπάνω! Και αυτή την στιγμή αυτή στέλνει συνεχεία email ότι έχει στείλει τα λεφτά! Άλλα ο λογαριασμός παραμένει άδειος !!! και επιμένει να στείλω πρώτα το φορητό!!Και δεν φτάνει αυτό την επόμενη μέρα μου άρχετε ακόμα ένα mail από μια άλλη κυρία πάλι με το ίδιο στυλ μηνύματος και μου λέει την ιδία ιστορία άλλα αυτή είναι Αγγλία!Σας δίνω και ένα δείγμα από τα μηνύματα της….This is just to inform you that i have just made the payment to your BANK now i and think you ought to have receive the payment confirmation receipt from (DUNDEE BANK)kindly check your (INBOX.SPAM/BULK) if you receive it ,so kindly proceed with the mailing out of the item via ELTA POST OFFICE and provide my bank the shipment tracking number so that they can verify and activate the money to your account instantly ok.. hope you got me right and thanks for doing business with me Τα email τα όποια μου στέλνουν τα μηνύματα είναι [email protected] - [email protected]

 

Μόλις μου έπαθα το ίδιο, ίδια ιστορία , με το ίδιο email να μου στέλνει για το γιο της , φυσικά δεν έστειλα κάν τα στοιχεία μου, αφού είδα αρκετά post που κατηγορούν αυτό το email για απάτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδια... οτι και να σας ερθει οτι το ΜΑΙΛ σας κερδισε ειναι ΑΠΑΤΗ

Απλα πραγματα.

Θα πρεπει να σας ερθει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ονομαστικα κατι για να αρχισετε καν να σιζιτατε οτι ειναι REAL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...