Προς το περιεχόμενο

The Official Lost Season 4 Topic (Spoiler Free Up To Season 3)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

σχετικα με τις προμήθειες

 

Αφου οι τυποι της dharma δεν υπαρχαν ποια στο νησι γιατι το αεροπλανο τους εριχνε supplies με το σημα της dharma;Και αν τα αεροπλανα ηταν της dharma δεν εβλεπε τους αλλους κατω που ειχαν φωτια και ζητουσαν βοηθεια; και γιατι να ριχνουν προμηθειες αφου δεν ειχε μεινει κανεις δικος τους στο νησι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω τόν πήρε μαζί της για να συστηθεί στο δικαστήριο σαν μητέρα και να έχει ας πούμε ένα ελαφρυντικό στην ποινή της.Επίσης μην ξεχνάς ότι η μάνα της ήθελε να συναντήση τον ...."εγγονό" της,με αντάλαγμα να αποσύρη την καταθεσή της στο δικαστήριο,και έτσι να αθωωθεί η κέητ,όπως και τελικά έγινε.Αν δέν ήτανε το παιδί στην μέση,δύσκολα θα την γλίτωνε η κέητ,καθώς η μητέρα της την μισούσε.

 

 

Kαλα εμενα παλι μου αρεσει που απαντατε κιολας....

 

Επρεπε δηλαδη να το παρει η Σαν που ειναι ΗΔΗ εγκυος!Δηλαδη μεσα σε 3 μηνες θα γεννουσε ενα παιδι και θα εμενε και εγκυος στο καπακι!B)

 

 

Ρε παιδια....Το lost δεν ειναι σειρα που την χαζευεις,αλλα σειρα που την παρακολουθεις γιατι αν δεν το κανεις,τα εχασες ολα!

 

Αυτο που δεν καταλαβα εγω ειναι

 

γιατι ο λοκ λεγεται Μπενθαμ πωςτονλενε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που δεν καταλαβα εγω ειναι

 

γιατι ο λοκ λεγεται Μπενθαμ πωςτονλενε...

Δηλαδή πώς

έπρεπε να τον λένε; Ψευδώνυμο είναι! Διαφορετικά θα έλεγε: "Γειά σας, λέγομαι Λοκ, είμαι από την πτήση που έπεσε στην θάλασσα και σώθηκαν μόνο 6! Βέβαια... σώθηκα και εγώ! Ορίστε! 3 χρόνια μετά είμαι και πάλι στον κόσμο! Οι άλλοι 6 σας λένε ψέματα!!!! Α! το ξέχασα... ήμουν και ανάπηρος... αλλά όταν έπεσα στην θάλασσα πρίν από 3 χρόνια, ξαναπερπάτησα (πάνω στην θάλασσα)." :X

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω

1ον ότι ο λοκ έχει κάποια σχέση με τον Τζέικομπ. Εκείνη η σκηνή με τον Ρίτσαρντ που έδειχνε στον μικρό Λοκ αντικείμενα και τον ρωτούσε ποια είναι δικά του, μου θυμίζει μια παιδική ταινία που είχα δει μικρός, που έψαχναν και καλά την μετενσάρκωση του Δαλάι Λάμα και πήγαιναν σε μικρά παιδιά και τους έδειχναν αντικείμενα του Δαλάι Λάμα και τους έλεγαν να διαλέξουν ποια τους αρέσουν.

2ον γι'αυτό που λένε ότι έγιναν κάποια "κακά πράγματα" στο νησί, ότι έχει κάποια σχέση με τον κινέζο. Εμένα μου φαίνεται ότι έχει πάει εκεί για να κυνηγήσει τον Τζέικομπ.

 

Και εν τέλει εκείνοι οι έρμοι Αδάμ και Εύα του νησιού

μήπως είναι ο Τζακ αλλά και η Κέητ που ψάχνει το μέρος που "γεννήθηκε";

 

 

Ίσως γι'αυτό τελικά ο Τζακ να είναι ο μόνος που γνωρίζει το τέλος της σειράς. Γιατί χρειάζεται για το ρόλο του..

Ωραία ιδέα αυτή. Πλάκα θα έχει να δούμε κάτι τέτοιο.

Oχι ρε συ,αυτο ειναι γνωστο εδω και 3 βδομαδες.Ειχαν δωσει συνεντευξη οι παραγωγοι και ειχαν πει οτι την τελευταια σκηνη την γυρισαν με 3 διαφορετικους τροπου ωστε να μην διαρρευσει οπως περσυ διερρευσε το flashforward.

Αυτες οι 2 δεν ειχαν κανενα αλλο απολυτως νοημα....

Κοίτα που έχουν φτάσει οι παραγωγοί!! Να γυρνάνε τόσες ώρες τζάμπα για να διαρρεύσουν όσο γίνεται λιγότερα!

 

Τελικά εκείνος ο Μπεν τρέχει σαν τον Βέγγο. Τον έχουν δεμένο, τρώει ξύλο, τους πείθει να τον αφήσουν, του σκοτώνουν την κόρη, καλεί τον καπνό, τρέχει να κρυφτεί, βρίσκει την καλύβα, παραδίνεται στους κακούς, τον σώζουν, μετακινεί το νησί, ξυπνάει στην Τυνησία, βρίσκει τον Σαγίντ, τον κάνει εκτελεστή του.... Πανικός!!!

 

P.S. Ψηθείτε να ανοίξουμε καινούριο τόπικ, να μην βάζουμε σπόιλερς

P.S.2 Τώρα το είδα το καινούριο τόπικ. Όσοι θέλετε ελάτε πλέον στο τόπικ http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=257026

που άνοιξε ο soturin για να μπορούμε να μιλάμε άνετα χωρίς spoiler tags

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Διαβαζα Οικονομια που εδινα προχθες στη σχολη κι επιασα λαβρακι.. Δε ξερω αν καποιος το εχει πει παρ'ολα αυτα. O Jeremy Bentham ηταν φιλοσοφος που το 1789 διατυπωσε την Αρχη της Ωφελειας η οποια λεει: "Η φυση εχει θεσει την ανθρωποτητα κατω απο την διακυβερνηση δυο αφεντικων, του πονη και της ηδονης. Αυτα και μονο δειχνουν τι πρεπει να κανουμε, καθως καθοριζουν και τι θα κανουμε"

 

Τρελα..:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζα Οικονομια που εδινα προχθες στη σχολη κι επιασα λαβρακι.. Δε ξερω αν καποιος το εχει πει παρ'ολα αυτα. O Jeremy Bentham ηταν φιλοσοφος που το 1789 διατυπωσε την Αρχη της Ωφελειας η οποια λεει: "Η φυση εχει θεσει την ανθρωποτητα κατω απο την διακυβερνηση δυο αφεντικων, του πονη και της ηδονης. Αυτα και μονο δειχνουν τι πρεπει να κανουμε, καθως καθοριζουν και τι θα κανουμε"

 

Τρελα..:X

 

και όχι μόνο στο βιβλιο της ιστοριας μου (3 γυμνασίου) λέει για το Τζον Λοκ (1632-1704) που διατύπωσε τη θέση ότι οι άνθρωποι έχουν απαραβίαστα φυσικά δικαιώματα (ζωή, ελευθερία, περιουσία)

 

μας βγήκε και σοφός....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τεταρτη σεζον ηταν φοβερη για μενα. Ολα τα επεισοδια ηταν ενα και ενα και γουσταρω πολυ την τροπη που πηρε η σειρα. Δοθηκαν πολλες εξηγησεις. μονο αυτος ο καπνος δεν μας εχουν πει τι ειναι ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που με πειραξε ηταν ο θανατος της Ρουσω, γιατι περιμενα πως και πως ενα φλαςμπακ της. Αλλα λογω και των μειωμενων επεισοδιων λογω απεργιας, τη σκοτωσανε και ησυχασανε. Η ευκολη λυση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου λέει τι να τους πληρώνουμε κ να μην κάνουν τίποτα "καθάρισε" σ ενα επισόδειο 2-3 να ησυχάσουμε....χιχιχι

πάντος πράγματι με τη ρουσό τν κόρη της κ το boyfriend δν μ αρεσε καθόλου που πέθαναν....απο τι λέτε να πέθανε ο Λοκ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...