Προς το περιεχόμενο

The Official Lost Season 4 Topic (Spoiler Free Up To Season 3)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ποιο επισόδειο βλέπουμε τον κινέζο να πηγαίνει στο σπίτι και να ψάχνει πρώτη φορά για φάντασμα;Θέλω να το τσεκάρω,ακομη πιστεύω ότι είναι η γιαγιά του Walt.

 

Δεύτερο επεισόδιο τέταρτης σαιζόν. Γιατί όμως ακόμη πιστεύεις αυτό? Δεν σε κοροιδεύουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Κάλο το επεισόδιο. δεν μπορώ να πω ότι λύθηκαν πολλές απορίες άλλα είμαι περίεργος γιατί :

 

1. γιατί ο Τζακ πρέπει να διαβάζει παραμυθία στον Ααρών

2. Γιατί δεν έφυγαν από την βόμβα και οι 3 (Ντες,μαικλ,τζιν) και περίμεναν να σκάσει ?? μπορούσαν ας πούμε να στερεώσουν κάπου το υγρό άζωτο να ψεκάζει την μπαταρία για να κερδίσουν χρόνο και να φύγουν.

3. γιατί δεν πήδηξαν από ελικόπτερο πριν πέσει ???

4. ποιος είναι ο Τζέρεμι Μπενθαν??? Υποθέτω ο Λοκ

 

 

 

 

 

-του πηγαινε του Τζον το φερετρο (φτου φτου μακρυά)

-ο Μπεν με τα μεταλλικά αντικείμενα στην κρύπτη προκάλεσε έκρηξη για να ανοίξει τρύπα πίσω από αυτήν ώστε να κατέβει στο παγωμένο μέρος και να μετακινήσει το νησί.

- το Black rock που κολλάει και προβληματίζεστε??

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δούμε πόσες βλακείες είπες. Πρώτα απολα αναφέρεις και ότι ανακυκλώνουν πράγματα, και ότι δεν έχουν εξηγήσει διάφορα, αυτά συγκρούονται

 

 

1 flashback με charlotte βρήκε αρκούδα dharma στην έρημο, ο μπεν βγήκε στην έρημο, τι δεν κατάλαβες??

 

3 είναι δυο χρόνια μετά, πότε θα καταλάβεις πως είναι flash-forward όλα αυτά?

 

4 το βίντεο έλεγε πως τα λαγουδάκια κινούνταν στο χωροχρόνο, θεωρητικά και η τηλεμεταφορά ταξίδι στο χρόνο είναι, αρα...

 

5 γιατί ο Τζακ , ο μπεν μήπως?

 

6 Αντε καληνύχτα. Ο desmond δεν ήταν στο αεροπλάνο και δεν μπορεί να πάει με τους 6, οι οποίοι θέλουν να σκηνοθετήσουν τι τους συνέβη, να πάει στο νησί για τους άλλους, εεεε hellooo το νησί χάθηκε. Και μια χαρά τους είπε τι έκανε. Πατούσε το κουμπί γιατι πίστευε πως αλλιώς θα καταστρέφονταν ο κόσμος. Ό,τι ξέρουμε, ήξερε

 

2,7 αν δεν μάθεις κάτι αμέσως τι θα πάθεις? δυο σαιζόν ακόμα τι θες να δεις?

 

8 "η κειτ ζει τελικά?" γιατί να μην ζει????

 

9 αν και πιθανό το "προσπαθούν να ξαναφύγουν" είναι μια υπόθεση. πως πατάς σε αυτή και βγάζεις συμπεράσματα κατηγορόντας την πορεία της σειρας?

 

 

Και στη τελική αν τοοοοσο δεν σ αρέσει η σειρά μην τη βλέπεις.

 

Βρε μ'αρέσει και πολύ μάλιστα η σειρά ! Αυτό που δεν μ'αρέσει είναι το γεγονός ότι ξανακάνει λούπα η σειρά.

Είναι σχεδόν σίγουρο

ότι θα ξαναπάνε πίσω στο νησί (το λέει επίμονα ο Μπεν στον Τζακ και βολεύει και σκηνοθετικά για να επανενωθούν οι 6 μετά την επιστροφή τους στον πραγματικό κόσμο :) ) και άλλο τόσο σίγουρος ότι θα ξαναφύγουν από αυτό. Εκτός βέβαια αν γίνει κανένα σκηνικό όπου οι 6 γίνονται οι επόμενοι Άλλοι. Ξαναρχίζουν δηλαδή αυτό που άφησαν στη μέση όλοι εκείνοι της Dharma.

 

 

Μια άλλη απορία που μου ρθε χθες μιλώντας με μια φαν του Lost, είναι αν υπάρχουν καθόλου θεωρίες για εξωγήινους στο Lost. Έχετε ακούσει τίποτα ; Έχουν πει τίποτα οι σεναριογράφοι ;

Εν τω μεταξύ, χθες είδα στο lostpedia ότι ο Τζακ είναι ο μόνος που ξέρει το τέλος του Lost. Αυτός και ο Chunk Norris....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα πως βρεθηκαν οι πολικες αρκουδες στο νησι;

 

Αιντε παλιιιιιιιι...θας σας μαλωσω γαμωτο!

 

4 χρονια τι βλεπουμε?

Οι αρκουδες στο νησι βρεθηκαν απο την Νταρμα για πειραματα ζωολογιας.Το ειδαμε στο 2χ03 στο orientation video αλλα και στα κλουβια στα οποια κρατουσαν Σωγιερ & Κεητ.

 

Αν στο "πως" δεν εννοεις αυτο,αλλα το πως ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΑΝ στο νησι,αυτο δεν μας πολυ ενδιαφερει.Οπως εφεραν υλικα και εχτισαν τοσους σταθμους,ετσι μετεφεραν και διαφορα ζωα για πειραματα.

Το πως βρεθηκαν στην ερημο τωρα,ειναι θεμα πειραματων του σταθμου Orchid που ειχε να κανει με πειραματα σε χωροχρονο.

 

tempes δεν προβληματιστηκαμε με το black rock.Απλα κατα την γνωμη πολλων,μολις ειδαμε ΓΙΑΤΙ και ΠΩΣ πιθανον να βρεθηκε ολοκληρο καραβι στη μεση της ζουγκλας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ, χθες είδα στο lostpedia ότι ο Τζακ είναι ο μόνος που ξέρει το τέλος του Lost. Αυτός και ο Chunk Norris....

 

Και ο Μάκης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιο επισόδειο βλέπουμε τον κινέζο να πηγαίνει στο σπίτι και να ψάχνει πρώτη φορά για φάντασμα;Θέλω να το τσεκάρω,ακομη πιστεύω ότι είναι η γιαγιά του Walt.

 

στο 2ο του 4ου κύκλου, το οποίο μόλις είδα ξανά στην εισαγωγή γιατί με έβαλες σε σκέψεις.

τελικά η γιαγιά κ ο εγγονός είναι άλλοι όντως, άσχετοι.

 

Εγώ αλλού κόλλησα

το Κεητάκι τί κόλλημα έφαγε με τον Άαρων; γιατί αυτή να τον δηλώσει για δικό της; επειδή τον κράταγε περισσότερη ώρα στα χέρια της από τη Σαν να πούμε; της τον ανάθεσε κανένας; Ο οποίος Άαρων τελικά είναι και ανήψι του Τσακ, για μπερδεύτηκα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αλλού κόλλησα

το Κεητάκι τί κόλλημα έφαγε με τον Άαρων; γιατί αυτή να τον δηλώσει για δικό της; επειδή τον κράταγε περισσότερη ώρα στα χέρια της από τη Σαν να πούμε; της τον ανάθεσε κανένας; Ο οποίος Άαρων τελικά είναι και ανήψι του Τσακ, για μπερδεύτηκα;

 

 

 

ε σε αυτήν το έδωσε ο Σόγιερ όταν γύρισαν απ το δάσος οπότε το πήρε προσωπικά. γυφτιά θα ήταν να προσπαθήσει να το φορτώσει αλλού. άσε που έξω αν παίζει να φάει καμιά ποινή, ένα παιδί ίσως την μειώσει.

ναι ο Τζακ είναι θείος του

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1. γιατί ο Τζακ πρέπει να διαβάζει παραμυθία στον Ααρών

2. Γιατί δεν έφυγαν από την βόμβα και οι 3 (Ντες,μαικλ,τζιν) και περίμεναν να σκάσει ?? μπορούσαν ας πούμε να στερεώσουν κάπου το υγρό άζωτο να ψεκάζει την μπαταρία για να κερδίσουν χρόνο και να φύγουν.

3. γιατί δεν πήδηξαν από ελικόπτερο πριν πέσει ???

4. ποιος είναι ο Τζέρεμι Μπενθαν??? Υποθέτω ο Λοκ

 

 

 

Τα 2,3 και εμένα μου φάνηκαν κουλά...:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο 2ο του 4ου κύκλου, το οποίο μόλις είδα ξανά στην εισαγωγή γιατί με έβαλες σε σκέψεις.

τελικά η γιαγιά κ ο εγγονός είναι άλλοι όντως, άσχετοι.

 

Εγώ αλλού κόλλησα

το Κεητάκι τί κόλλημα έφαγε με τον Άαρων; γιατί αυτή να τον δηλώσει για δικό της; επειδή τον κράταγε περισσότερη ώρα στα χέρια της από τη Σαν να πούμε; της τον ανάθεσε κανένας; Ο οποίος Άαρων τελικά είναι και ανήψι του Τσακ, για μπερδεύτηκα;

 

Θειός του είναι και μάλιστα μετά την κηδεία του πατέρα του, το ήξερε (τον συνάντησε η μάνα της Κλαιρ και του πε γι αυτήν. Από κει και περα άρχισε να παλαβώνει και επειδή τον τρέλενε ο Χερλυ κι ο Christian και όπως φαίνεται λόγω jeremy bentham (locke)

 

1. γιατί ο Τζακ πρέπει να διαβάζει παραμυθία στον Ααρών

2. Γιατί δεν έφυγαν από την βόμβα και οι 3 (Ντες,μαικλ,τζιν) και περίμεναν να σκάσει ?? μπορούσαν ας πούμε να στερεώσουν κάπου το υγρό άζωτο να ψεκάζει την μπαταρία για να κερδίσουν χρόνο και να φύγουν.

3. γιατί δεν πήδηξαν από ελικόπτερο πριν πέσει ???

4. ποιος είναι ο Τζέρεμι Μπενθαν??? Υποθέτω ο Λοκ

 

 

 

Τα 2,3 και εμένα μου φάνηκαν κουλά...:rolleyes:

 

 

2 επειδή είχαν ένα ολόκληρο καράβι που θα μετέφερε κόσμο να σώσουν. Δεν ξέραν και περί μετακίνησης νησιού και ό,τι ξέραμε εμείς ώστε να πουν "γαμιέται, πάμε"

3 πρέπει να ναι τεχνικό, το τι κάνεις όταν πέφτεις με ελικόπτερο στη θάλασσα δηλαδή, υποθέτω πάντα

4 Ξεκάθαρα, λίγο πριν δείξει τον λοκ στο φέρετρο δείχνει μια φορμα με το όνομα jeremy bentham πάνω στο φέρετρο. Που πλάκα-πλάκα ήταν γνωστό όνομα από το φινάλε της 3ης σαιζον, λόγω κάποιων καμένων

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπε και ο μέγας αδερφός μου που είναι άκρως πιο παρατηρητικός από εμένα, ο Τζακ

τελικά και όχι ο Λοκ είναι αυτός που είναι το κλειδί για το νησί.Για τη λύτρωσή του αν θέλετε.

γιατί; Γιατί

στο τέλος βλέπουμε ότι ο Λοκ είπε στον Τζακ 1 μήνα πριν μπει στη φερετρούμπα, πως έγιναν κάποια πολύ άσχημα πράγματα ΕΠΕΙΔΗ έφυγε ο Τζακ.Και του είπε πως πρέπει να πάει πίσω. Και μάλιστα πως πρέπει να γυρίσουν όλοι μαζί γιατί προφανώς έχουν όλοι να διαδραματίσουν κάποιο ρόλο.

 

 

Μήπως, λέω μήπως

τελικά ο Κύριος του νησιού είναι ο Τζακ; Πράγματι η παρατήρηση ότι ο Λοκ συνδέεται τραγικά με τη φιγούρα του Τζέικομπ μου άρεσε πολύ σαν ιδέα.

 

 

 

Και εν τέλει εκείνοι οι έρμοι Αδάμ και Εύα του νησιού

μήπως είναι ο Τζακ αλλά και η Κέητ που ψάχνει το μέρος που "γεννήθηκε";

 

 

Ίσως γι'αυτό τελικά ο Τζακ να είναι ο μόνος που γνωρίζει το τέλος της σειράς. Γιατί χρειάζεται για το ρόλο του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είπε η Κέητ αυτό, η charlotte το είπε

 

Ο τζακ μπορεί και να είναι απαραίτητος όπως όλοι όσοι φύγαν, όχι αναγκαστικά αντι του Λοκ. Μπορεί και να χεις δίκιο σε αυτό όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αλλού κόλλησα.το Κεητάκι τί κόλλημα έφαγε με τον Άαρων; γιατί αυτή να τον δηλώσει για δικό της; επειδή τον κράταγε περισσότερη ώρα στα χέρια της από τη Σαν να πούμε; της τον ανάθεσε κανένας; Ο οποίος Άαρων τελικά είναι και ανήψι του Τσακ, για μπερδεύτηκα;

 

 

Υποθέτω τόν πήρε μαζί της για να συστηθεί στο δικαστήριο σαν μητέρα και να έχει ας πούμε ένα ελαφρυντικό στην ποινή της.Επίσης μην ξεχνάς ότι η μάνα της ήθελε να συναντήση τον ...."εγγονό" της,με αντάλαγμα να αποσύρη την καταθεσή της στο δικαστήριο,και έτσι να αθωωθεί η κέητ,όπως και τελικά έγινε.Αν δέν ήτανε το παιδί στην μέση,δύσκολα θα την γλίτωνε η κέητ,καθώς η μητέρα της την μισούσε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...