Προς το περιεχόμενο

GR PREFA


MrSeanKon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 185
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λοιπον μια κι ο citizen εχει τη διαθεση να φτιαξει online εκδοση δε βρισκω λογο να συνεχισω τα παιχνιδια. Ετσι κι αλλιως οπως φαινεται ειμαι off line γενικως. Το να παιζεις με τον ΗΥ που εχει αφθονη μνημη και κανει ενα σωρο πραξεις εισαι χαμενος. Βεβαια εχει χοντρο προγραμματισμο αυτη η δουλεια 18.000 γραμμες εφτασε ο κωδικας της τρεχουσας εκδοσης. Για αυτο μην περιμενετε συνεχεια απο εμενα ε θα τα λεμε εδω αραια και που οταν θα μπαινω. Θα προτιμουσα (αλλα οικογενειακες υποχρεωσεις πλεον) να βρισκομασταν και να παιζαμε μεταξυ μας Πρεφα, Δηλωτη κλπ αντι να στραβωνομαστε μπροστα απο τις οθονες των PCs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Δηλαδη δεν προκειται να ξαναβγει νεωτερη εκδοση; Αυτο σημαινει οτι τα εγκατεληψες οριστικα τα παιχνιδια; Κριμα γιατι ειναι αρκετα πληθωρικο παιχνιδι με ενα σωρο επιλογες. Περιμενουμε απαντηση σου! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 χρόνο αργότερα...

Τελος παντων μια κι αρχισα να υλοποιω τα πρωτα παιχνιδια στον Η/Υ σκεφτηκα οτι θα πρεπει να ξανακανω μια προσπαθεια και για την Πρεφα.

 

Αν ενδιαφέρεστε, πάντως, για online διαδικτυακή πρέφα, έχω φτιάξει ένα καλούτσικο πρόγραμμα στο www.prefadoros.gr

 

blogheaderlarge.jpg

 

Ονομάζομαι Πάνος Παπαδόπουλος και έχω υλοποιήσει το παιχνίδι της πρέφας στο διαδίκτυο. Το site λειτουργεί επιτυχώς από τις 23 Απριλίου 2011, στη διεύθυνση www.prefadoros.gr, και μπορείτε να εγγραφείτε και να παίξετε δωρεάν ατελείωτες παρτίδες πρέφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Φίλε σε ευχαριστούμε πάρα πολύ.

Βασικά τα τρία παιχνίδια που είχα φτιάξει (Πρέφα, Κολιτσίνα & Ξερή) είχαν ένα πρόβλημα με τις κινήσεις των καρτών.

Τα επεξηγώ εδώ κι απότερος στόχος είναι να τα μετατρέψω σε WPF C#.

Για να πω την αλήθεια δεν είχα σκοπό να φτιάξω κάτι online.

Για παράδειγμα υπάρχει το dod.gr όπου παίζεις online Δηλωτή, Ξερή, Mπιρίμπα, Τάβλι κλπ κλπ (Πρέφα δεν έχει). Σκοπός μου ήταν να φτιάξω όσο γίνεται δυνατότερα παιχνίδια για να κοντραριζόμαστε με τον Η/Υ.

Aπεναντίας θα προτιμούσα να βρεθούμε και να παίζουμε σε realtime!

Aλλά όσο δε γίνεται αυτό, ας προσπαθήσουμε να βγάλουμε τα μάτια μας με τον H/Y.

Τέλος πάντων μια παύση εδώ και σε ευχαριστούμε ξανά για την προσπάθειά σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...