Προς το περιεχόμενο

GR PREFA


MrSeanKon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 185
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον προχθες που καθισα να παιξω λιγο Φαντη μου :mad: σκοτισε πολυ τα νευρα γιατι οταν ακουγα στο παρασκηνιο κατι ρεμπετικα τραγουδια κρεμαγε το παιχνιδι αυτο σχετικα συχνα. Η Πρεφα δεν κολλαει τοσο αλλα ο Βαγγελης παραπονιεται διαρκως. Βασικα ολα τα χαρτοπαιγνια που εχω φτιαξει στην ιδια φιλοσοφια βασιζεται ο κωδικας κινησης των καρτων. Οποτε εριξα καποια threads στο εξωτερικο περι πληροφοριων για το ζητημα αυτο. Για να δουμε αντιδρασεις.....

Επεξ/σία από MrSeanKon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ρεμπέτικη Πρέφα κολλάει και χωρίς να ακούς μουσική και χωρίς να πειράξεις τίποτα από τις αρχικές ρυθμίσεις όπως προειδοποιείς. Καλή προσπάθεια όμως περιμένουμε τις διορθώσεις. Θα πρότεινα να αλλάξεις τον ήχο που συνοδεύει το ξεσκαρτάρισμα . Επίσης έχω την εντύπωση ότι δεν γράφετε η κάσα και των τριών παιχτών αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ρεμπέτικη Πρέφα κολλάει και χωρίς να ακούς μουσική και χωρίς να πειράξεις τίποτα από τις αρχικές ρυθμίσεις όπως προειδοποιείς. Καλή προσπάθεια όμως περιμένουμε τις διορθώσεις. Θα πρότεινα να αλλάξεις τον ήχο που συνοδεύει το ξεσκαρτάρισμα . Επίσης έχω την εντύπωση ότι δεν γράφετε η κάσα και των τριών παιχτών αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα να αλλάξεις τον ήχο που συνοδεύει το ξεσκαρτάρισμα
Kαλα αυτο ειναι ψιλα γραμματα εννοω οτι ας λυθουν τα κυρια προβληματα και μετα αυτο δεν ειναι προβλημα. Στην τελικη μπορω να βαλω επιλογη να παιζουν τα τραγουδια που σας αρεσει τελος παντων εκει δε θα κολλησουμε....

Γιατι κι ο Βαγγελης θελει να ακουει αλλες ατακες εγω θελω να ακουω Μιχαλοπουλο + Νικολαιδη τεσπα θα βρεθει η ακρη σε δαυτο μην ανησυχειτε αλλα ειναι τα προβληματα....

 

Επίσης έχω την εντύπωση ότι δεν γράφετε η κάσα και των τριών παιχτών αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.
Εισαι σιγουρος?

Γιατι δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο.

Ανεβασε καποια screen capture ωστε να καταλαβω τι εννοεις...

 

Η Ρεμπέτικη Πρέφα κολλάει και χωρίς να ακούς μουσική και χωρίς να πειράξεις τίποτα από τις αρχικές ρυθμίσεις όπως προειδοποιείς
Καποιο παλικαρι απο την Αυστραλια μου εστειλε ενα μυνημα και φαινεται οτι θα βαλει το χερακι του ωστε να ξεπεραστει ο σκοπελος. Θα δουμε....

Γιατι απο οτι κοιταξα εκεινα τα DirectX και τα συναφη ειναι Κινεζικα για ανθρωπο σαν κι εμενα που μεχρι τα 33 μου δεν ειχα ιδεα απο προγραμματισμο.

Η γλωσσα προγραμματισμου των παιχνιδιων (οπως και της Βιβλου) ειναι η C# που ειναι ευκολοτερη απο την αναθεματισμενη Visual C++ που ειναι ολα τα συμπραγκαλα του DirectX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα να αλλάξεις τον ήχο που συνοδεύει το ξεσκαρτάρισμα
Kαλα αυτο ειναι ψιλα γραμματα εννοω οτι ας λυθουν τα κυρια προβληματα και μετα αυτο δεν ειναι προβλημα. Στην τελικη μπορω να βαλω επιλογη να παιζουν τα τραγουδια που σας αρεσει τελος παντων εκει δε θα κολλησουμε....

Γιατι κι ο Βαγγελης θελει να ακουει αλλες ατακες εγω θελω να ακουω Μιχαλοπουλο + Νικολαιδη τεσπα θα βρεθει η ακρη σε δαυτο μην ανησυχειτε αλλα ειναι τα προβληματα....

 

Επίσης έχω την εντύπωση ότι δεν γράφετε η κάσα και των τριών παιχτών αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.
Εισαι σιγουρος?

Γιατι δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο.

Ανεβασε καποια screen capture ωστε να καταλαβω τι εννοεις...

 

Η Ρεμπέτικη Πρέφα κολλάει και χωρίς να ακούς μουσική και χωρίς να πειράξεις τίποτα από τις αρχικές ρυθμίσεις όπως προειδοποιείς
Καποιο παλικαρι απο την Αυστραλια μου εστειλε ενα μυνημα και φαινεται οτι θα βαλει το χερακι του ωστε να ξεπεραστει ο σκοπελος. Θα δουμε....

Γιατι απο οτι κοιταξα εκεινα τα DirectX και τα συναφη ειναι Κινεζικα για ανθρωπο σαν κι εμενα που μεχρι τα 33 μου δεν ειχα ιδεα απο προγραμματισμο.

Η γλωσσα προγραμματισμου των παιχνιδιων (οπως και της Βιβλου) ειναι η C# που ειναι ευκολοτερη απο την αναθεματισμενη Visual C++ που ειναι ολα τα συμπραγκαλα του DirectX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον :mad: εχω παρει πολλες αναποδες τωρα στα γεραματα με τη Microsoft.

H σκεψη του DirectX προγραμματισμου απο την αρχη ειναι μεγαλο αγγουρι απο οτι καταλαβα ψαχνοντας και ρωτωντας δεξια κι αριστερα. Γιατι πρεπει να γραφτει ο κωδικας σε Visual C++ και ποιος εχει ορεξη να μετατρεψει 18000 γραμμες απο μια ευκολη σχετικα γλωσσα (C#) σε καποια αλλη που δεν εχω σχεδον ιδεα.

Μου ειπαν περι XNA + Xbox (ξερω κι εγω τι κερατα ειναι αυτα) οτι μπορω να τη σκαπουλαρω ευκολα.

Αναμεινατε....

Παντως περιμενω ο peravrexei να ανεβασει τη φωτο....

Το κακο ειναι οτι εμπλεξα με την Microsoft και δεν ειναι ευκολο να παω σε αλλη πλατφορμα.

Αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι στο διαολο εχουν βγαλει ενα σωρο μαραφετια για να κανεις εκεινο ή το αλλο.

Θα ηταν ευκολοτερο να τα ενσωματωσουν ολα στο Visual Studio και να μη μπερδευομαστε εμεις οι χομπιστες οποτε να μην παραπονιεστε κι εσεις οι χρηστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ο Γιαννης τρεχει περισσοτερο απο Βεγγος :P και μπηκα εγω να σας ενημερωσω μεχρι αλλαξα και την υπογραφη του :devil:

Λοιπον εκανε τα αδυνατα δυνατα κι ελπιζει να μην εχετε προβληματα με τη νεωτερη εκδοση της Πρεφας. Αν συνεχιστουν οι αναποδιες τοτε σηκωνει ψηλα τα χερια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Εδώ και δυο εβδομαδες εχω χρόνο και καθησα να ξαναδω τη δυνατότητα να φτιαξω κατι.

Εχω προχωρήσει αρκετα αλλα εχει δουλεια ακόμα.

 

Οι υπολογιστες επικοινωνουνε , ανταλλασουν στοιχεια , γινεται "αγορά" και τωρα φτιάχνω το "γύρο"

 

Αυτο που με προβληματίζει είναι η ταχυτητα πάνω απο ιντερνετ , αφου τις δοκιμες τις κάνω

στον υπολογιστη μου

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 01:06 ----------

 

Οταν με το καλο τελειωσω να παιζεται ενας γυρος θα χρειαστουν εθελοντες να δοκιμασουν το πρόγραμμα

Αυτο που χρειαζεται είναι είτε να είναι συνδεδεμενοι με vpn (hamachi , openvpn , ms vpn etc)

είτε να κανουν port forward σε ενα port που θα επιλεξουν οπότε μπορεί να χρησιμοποιηθει η wan-ip

 

Ενας από τους 3 χρήστες θα παίζει και ρόλο server του παιχνιδιου (ο server θα κανει forward 2 ports)

 

Περιμενω μυνηματα για εθελοντές

 

 

PS Περισσοτερες λεπτομερειες τη Δευτέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τις ευχαριστίες και τα συγχαρητήρια μου σε όσους προσπαθούν να φτιαξουν το πρόγραμμα για πρέφα on line. Παρακολουθώ αυτές τις προσπάθειες εδώ και καιρό.

 

Ενημερώνω ότι σε περίπτωση που χρειάζεστε και αλλους εθελοντές να τεσταρουν το πρόγραμμα citizen ειμαι διαθέσιμος. Προγραμματιστής δεν είμαι αλλα παρακαλώ πείτε μου αν μπορώ να φανώ χρήσιμος σε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...