Προς το περιεχόμενο

Πως να διώξω τα περιστέρια


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aν και είναι κάπως βάναυσο, είναι φαντασμαγορικό και σουρεαλιστικά αποτελεσματικό παράλληλα !

 

WWII-GERMAN-M88-ANTI-AIRCRAFT-CANNON-8320.jpg

 

Αρχηγε που τα πουλανε αυτα τα μαραφετια??? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Αρχηγε που τα πουλανε αυτα τα μαραφετια??? :lol:

 

частное сообщение και θα τα βρούμε...

 

частное сообщение->private message. Ήθελα να δώσω ένα κουμουνιστικό ύφος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πηγαινεις καθε βραδυ να ριχνεις ψιχουλα στο μπαλκονι ή στην ταρατσα του γειτονα... που θα παει, θα συνηθισουν στο νεο τους σπιτι :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

частное сообщение και θα τα βρούμε...

 

частное сообщение->private message. Ήθελα να δώσω ένα κουμουνιστικό ύφος

 

 

μαλιστα,αρκετα ενδιαφερον δεν το ειχα σκεφτει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γατα που προαναφερθηκε δεν ειναι λυση, αλλα θα προσφερει απειρες στιγμες γελιου και στο τελος θα θες και τη γατα και τα περιστερια.

 

Σκηνικο 1: Εχει σταμπαρει η γατα μου περιστερι και ετοιμαζει ενεδρα. Και καλα κρυβεται πισω απο ενα φυτο, παιρνει το υφος το επιθετικο, κουναει και τον κωλ0 της αργα αργα μεχρι να το παρει αποφαση οτι θα επιτεθει. Τελος παντων κανα 2λεπτο προσπαθουσε να το παρει αποφαση αλλα δεν... Στο τελος το αποφασισε. Ξεκινησε να τρεχει προς το περιστερι να το γραπωσει και καλα. Το περιστερι αρχισε να πετα σιγα σιγα. Με αυτο το θορυβο που κανουν τα περιστερια οταν αρχιζουν να πετουν, ο γατος τρομαξε και εκανε αναστροφη με την αναλογη κωλια πανω στο χωμα, λογω αποτομης αλαγης πορειας (και της Αρχης Διατηρησης της Ορμης που μαθαιναμε στο σχολειο). Γατος να σου τυχει...Θαραλεος αν μη τι αλλο..

 

Σκηνικο 2: Περναω το πρωι να παω στη δουλεια απο μια πλατεια που συχναζουν περιστερια. Εκει ειναι μια γατα και τρωει κολλατσιο για να ξεκινησει καλα η μερα της. Παραδιπλα πεταει ενας παππους τροφη στα περιστερια, τα οποια μολις το αντιληφθηκαν ερχονται ολα μαζι (πετωντας με τον αντιστοιχο θορυβο απο τα φτερα) προς την τροφη. Ακουει η γατα το θορυβο, παραταει φαγητα και αρχιζει να κανει το χρατς χρουτς πανω στα πλακακια μιας και τα ποδια γλιστραγανε με τοση ωθηση που εδινε απτην τρομαρα της. Οπου φυγει φυγει, μεχρι να παρει αποσταση ασφαλειας...

 

Αυτα τα λεω μη τυχον παει και παρει κανεις καμια γατα και απογητευτει και ξεσπασει πανω στο κακομοιρο το ζωντανο που δεν εφερε τα επιθυμητα αποτελεσματα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωσ θα απαλλαγω απο τα περιστερια
Στη γειτονιά μου που είναι τίγκα στο περιστέρι έχω δει τρεις εναλλακτικές:

 

1) cd.Έχω κάνει το μπαλκόνι δισκοθήκη κανονική.Κιτς φάση, αλλά δε βγαίνω ποτέ σε κείνο οπότε δεν με νοιάζει.

 

2) Πλέγμα. Κάνει σαν φυλακή το μπαλκόνι,αλλά αποτελεσματικό.

 

3) Γαϊδουράγκαθα στα σημεία που μπορούν να κάνουν φωλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως βρωμοπερίστερα κ δεκαοχτούρες τα "καθαρίζω" με συνοπτικές διαδικασίες με το BB gun ή το φλόμπερ και τα ταίζω στη γάτα μου.Παραθέτω εικόνες από το σημερίνό θήραμα:

 

a057815w2o3r4tbiwlpq.jpg

 

9milvikfmjpzih2789br.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως βρωμοπερίστερα κ δεκαοχτούρες τα "καθαρίζω" με συνοπτικές διαδικασίες με το BB gun ή το φλόμπερ και τα ταίζω στη γάτα μου.Παραθέτω εικόνες από το σημερίνό θήραμα:

??????wall23.gifwall23.gifwall23.gifwall23.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Εγώ πάντως βρωμοπερίστερα κ δεκαοχτούρες τα "καθαρίζω" με συνοπτικές διαδικασίες με το BB gun ή το φλόμπερ και τα ταίζω στη γάτα μου.Παραθέτω εικόνες από το σημερίνό θήραμα:

 

a057815w2o3r4tbiwlpq.jpg

 

9milvikfmjpzih2789br.jpg

 

Μερικές φορές η ...άτιμη δεν έχει όρια και φτάνει ...μέχρι τον ουρανό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε αρχίστε τις φιλοζωικές υστερίες τώρα...Σας περίμενα γι αυτό πόσταρα και τις φωτογραφίες.

Αν ξέρατε οτι στο φυσικό περιβάλλον που μένω έχουν εκλείψει τα φυσικά αρπακτικά τους και ο πληθυσμός τους έχει υπερπολλαπλασιαστεί κ δημιουργούν αμέτρητα προβλήματα σε γεωργία,καλωδιώσεις,κλιματιστικά κ ότι πρέπει να μειωθει ο πληθυσμός τους ίσως να αλλάζατε άποψη.(Πράγμα απίθανο βέβαια).

Από άσχετους με ύπαιθρο,βιότοπους, κ υπέρμετρα φιλόζωους που μεγαλώνουν σε αστικά κέντρα πήξαμε.

 

Και κάτι άλλο τα περιστέρια κ ιδιαίτερα τα παιδιά τους(πιτσούνια) είναι εξαιρετικός μεζές μαζί με πατάτες ή μακαρόνια.Οι δεκαοχτούρες τρώγονται από ελάχιστους γιατί το κρέας τους είναι καφέ σε όψη κ κάπως στυφό στη γεύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρη διορθωση. Νομιζω οτι το περιστερι δεν ειναι ειδος αλλά γενος. Οποτε το σωστο δεν ειναι δεν κινδυνευει να χαθει το ειδος αλλα δεν κινδυνευει να χαθει το γενος.

Καλά κάνεις και νομίζεις, διότι η λέξη "περιστέρι" από μόνη της αναφέρεται στην οικογένεια (περιστερίδες).

Ακόμα εγώ νομίζω πως το σχόλιό σου είναι άκυρο, αφού ο Dakonblackblade δεν ανέφερε στη φράση του "είδος + περιστέρι", άρα ορθότατα έγραψε, ακόμα και για στριφνούς και "ψείρες" αναγνώστες.

??????wall23.gifwall23.gifwall23.gifwall23.gif

 

on topic: Πού είναι εκείνος που βάζει τα ωραία "in before the lock"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάνεις και νομίζεις, διότι η λέξη "περιστέρι" από μόνη της αναφέρεται στην οικογένεια (περιστερίδες).

Νομιζω πως δεν παει ετσι. Η οικογενεια ειναι οι περιστεριδες και το γενος το περιστερι αλλά δεν παιρνω και ορκο. Βασικα ψαχνοντας λιγο στην http://www.livepedia.gr βρισκεις:

Περιστέρι - Βιολογία

 

Γένος πουλιών της οικογένειας των περιστεριδών, της τάξης των περιστερόμορφων. Περιλαμβάνει πάνω από εβδομήντα εξημερωμένα και άγρια είδη, διαδομένα σ` ολόκληρη τη Γη.

 

Ακόμα εγώ νομίζω πως το σχόλιό σου είναι άκυρο, αφού ο Dakonblackblade δεν ανέφερε στη φράση του "είδος + περιστέρι", άρα ορθότατα έγραψε, ακόμα και για στριφνούς και "ψείρες" αναγνώστες.

Ο Dakonblackblade εγραψε "Μην τα λυπάσαι , άπειρα είναι δεν κινδυνεύει το είδος." αναφερομενος προφανως με το "τα λυπασαι" στα περιστερια δηλαδη ηθελε να πει προφανως: "Μην λυπάσαι τα περιστερια, άπειρα είναι δεν κινδυνεύει το είδος." οποτε συναγουμε το γεγονος οτι εννοουσε οτι τα περιστερια ειναι ειδος.

 

Και γιατι με λες στριφνο?:fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...