Προς το περιεχόμενο

αγορα seagate 500 GΒ


-WISE-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσο μεγάλο σκληρό και να πάρει κανείς, ποτέ δεν είναι αρκετός (και ας νομίζει κάτι τέτοιο στην αρχή βλέποντας τις "αχανείς" χωρητικότητες των 500 ή περισσότερων GB). Πάρε όσο μεγαλύτερο μπορείς. Τη χωρητικότητα ουδείς εμίσησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 230
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

γενικά αξίζει ο σκληρός, και για μεταφορά δεδομένων είναι ότι πρέπει και δεν θα τον έχεις συνέχεια συνδεδεμένο, απλά πρέπει να τον προσέχεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μου την έχει σπάσει ο disk manager ...

κάνω backup και το εικονίδιο παραμένει σε κόκκινο κύκλο ενώ μου λέει ότι πήγαν όλα καλά. Ανοίγω το log γράφει για μερικά files:

 

Not Supported/File skipped (backup of hidden files and folders is not supported)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

commentator θα προλαβεις να μαζεψεις τπτ μεχρι τις 7 του μηνα ή @@ :-) :-)

αντε ρε παιδια βοηθειστε τον κακομοιρο insomniac που δεν εχει λεφτα να παρει εναν εξωτερικο σκληρουλη.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παδια...ενδιαφερομαι να παρω εναν εξωτερικο σκληρο δισκο 500GB και βασικα ειμαι αναμεσα σε δυο:

1)τον WD My Book 500gb στα 105 ευρω.μου αρεσει η εμφανιση του και η WD ειναι νομιζω η πιο γνωστη μαρκα σε σκληρους...

2)τον Seagate 500GB 3.5'' free agent στα 95 ευρω...με δελεαζει πολυ η 5χρονη εγγυηση του...αλλα δεν μου αρεσει η ''αναγκαστικη'' ορθια σταση του...

αν και αν σου χαλασει ενας 500αρης μετα απο 3 χρονια η τιμη για να παρεις καινουργιο θα ειναι πολυ μικροτερη...το θεμα ειναι να μην σου χαλασει για να μην χασεις τα downloads σου,τα οποια για μενα ειναι πολυ ''ακριβοτερα'' απο την τιμη ενος σκληρου...

ο seagate 500gb ποσα mb buffer εχει?το ανακάλυψε κανεις?

ο WD My book ποσα mb buffer εχει αυτος?ουτε γι' αυτον γραφουν τα κλασικα sites ειδων πληροφορικης...:rolleyes:

σε θεματα αξιοπιστιας(αν και απο οτι διαβασα ειναι περισσοτερο θεμα τυχης) ποιον θα προτεινατε?στατιστικα ποιοι χαλανε περισσοτερο γνωριζει κανεις?

Ποιον απο τους 2 θα προτεινατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παδια...ενδιαφερομαι να παρω εναν εξωτερικο σκληρο δισκο 500GB και βασικα ειμαι αναμεσα σε δυο:

1)τον WD My Book 500gb στα 105 ευρω.μου αρεσει η εμφανιση του και η WD ειναι νομιζω η πιο γνωστη μαρκα σε σκληρους...

2)τον Seagate 500GB 3.5'' free agent στα 95 ευρω...με δελεαζει πολυ η 5χρονη εγγυηση του...αλλα δεν μου αρεσει η ''αναγκαστικη'' ορθια σταση του...

αν και αν σου χαλασει ενας 500αρης μετα απο 3 χρονια η τιμη για να παρεις καινουργιο θα ειναι πολυ μικροτερη...το θεμα ειναι να μην σου χαλασει για να μην χασεις τα downloads σου,τα οποια για μενα ειναι πολυ ''ακριβοτερα'' απο την τιμη ενος σκληρου...

ο seagate 500gb ποσα mb buffer εχει?το ανακάλυψε κανεις?

ο WD My book ποσα mb buffer εχει αυτος?ουτε γι' αυτον γραφουν τα κλασικα sites ειδων πληροφορικης...:rolleyes:

σε θεματα αξιοπιστιας(αν και απο οτι διαβασα ειναι περισσοτερο θεμα τυχης) ποιον θα προτεινατε?στατιστικα ποιοι χαλανε περισσοτερο γνωριζει κανεις?

Ποιον απο τους 2 θα προτεινατε?

 

Καλως ήρθες στο forum.

τα στατιστικά δεν λένε τίποτα.

οι περισσότεροι αναφέρουν για wd και seagate.

κάποιος μπορεί να έιχε πρόβλημα με wd μέχρι τώρα και κάποιος άλλος με seagate.

ενώ θα ακούσεις περιπτώσεις που άλλοι είναι ευχαριστημένοι με Lacie ή Μαχtor.

είναι ανάλογα που θα τύχεις.όλοι οι σκληροί αντέχουν και όλοι χαλάνε.

με άποψη τιμής και εγγύησης seagate συμφέρει.

όσον αφορά τον τρόπο που στέκεται ο σκληρός, τότε wd..:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μια απορία. Μου αρέσει ο σκληρός Seagate Free Agent 500Gb. Βλέπω όμως πως βγαίνει σε 16ΜΒ Cache (Κωτσόβολος, 99ευρώ, http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=17471) αλλά και με 8ΜΒ Cache (Eshop, 95 ευρώ, http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.301738). Ποιά η καλύτερη αγορά ;

 

Tι ακριβώς είναι η μνήμη cache στον σκληρό;

 

σημείωση: μεταφορικά δεν υπάρχουν ούτε στην μια ούτε στην άλλη περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...