Προς το περιεχόμενο

αγορα seagate 500 GΒ


-WISE-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδες,σκεφτομαι να αγορασω τον Seagate external 500 GB 3.5'' USB 2.0 απο τον Κωτσοβολο.τον δινει 89 ε.μου φαινεται καλη τιμη.μιας και δεν ξερω πολλα απο σκληρους για πειτε και σεις.καλα 8α κανω?:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 230
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

πρώτα μια συμβουλή: θα σου πρότεινα να μην αγοράζεις είδη πληροφορικής από μαγαζιά με ηλεκτρικά είδη! αυτοί οι τύποι κλέινουν έναν υπολογιστή τραβώντας τον από την πρίζα!

πάντως εαν είναι να πάρεις σκληρό δίσκο μεγάλης χωρητικότητας, πάρε WesternDigital και ψάξε για επιπλέον δυνατότητες συνδεσιμότητας όπως firewire, e-SATA κτλ...

οι σκληροί δίσκοι που είχα ως τώρα συγκεντρώνουν τα εξής ποσοστά:

4 χ WesternD και οι 4 λειτουργούν ακόμα

2 χ Maxtor, ο ένας λειτουργεί ακόμα

1 χ Seagate, χάλασε στον ενάμιση χρόνο

2 χ hitachi, λειτουργούν ακόμα (σε λάπτοπ)

 

όσο για τιμές δύσκολα θα βρείς καλύτερες από τα μαγαζιά στη στουρνάρη άμα ψάξεις λίγο (ή από e-shop αν βρίσκεσαι εκτός αττικής)

ελπίζω να βοήθησα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βοηθησες αρκετα μπορω να πω.σαν να μου λες οτι οι seagate ειναι ψιλομαπα το πεπονι.

και μενα ο ενδυασμος μου ειναι o κωτσοβολος.

οσον αφορα στα μαγαζια στη στουρναρη εχεις απολυτο δικιο αλλα δεν υπαρχει καποια σελιδα στο νετ να ψαξω.κοιτωντας γενικα σε καταστηματα στο διαδικτυο μπηκα και στον Κωτσοβολο και μου φανηκε καλη η τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλάρακι, σελίδες υπάρχουν:

http://www.plaisio.gr

http://www.multirama.gr

http://www.eshop.gr

 

Όλο και κάτι θα βρεις... Αν βαριέσαι να ψάχνεις πήγαινε εδώ http://www.skroutz.gr, ψάξε αυτό που θέλεις και θα δεις ποιος το έχει και πόσο για να κάνεις τις συγκρίσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μάλλον ο wise θέλει να του προτείνουμε κάποιον καλό εξωτερικό και έμπιστο, στα 100Ε.

 

Εγώ δυστυχώς δεν το έχω ψάξει, έχω βάλει τον εσωτερικό μου στο ICYBOX και είμαι κομπλέ.

 

Για πείτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω βάλει τον εσωτερικό μου στο ICYBOX και είμαι κομπλέ.

 

7

 

ναι καπως ετσι.γυρω στα 85-90 ε.κοιταξα και στο πλαισιο και ο ιδιος αλλα στα 320 GB κανει 79 ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνω!!!! Ειναι θεμα τυχης να κανει Crash ο σκληρος προσφατα πηρα western Digital 320GB 1o φορματ WindowsXP και την επομενη μερα Crash Πισω στο μαγαζι κι αντικατασταση BadSector εβγαλε .Συνηθως παιρνω την καλυτερη αναλογια τιμης προς αποδοσης και σου προτεινο να κανεις το ιδιο!!! Και γω ειμαι υπερ τις λυσης για εξωτερικη θηκη εχω δυο τις Thermaltake γυρω στα 30ε και υποστηριζει και USB & Ε-Σατα που για μενα ειναι πολυ χρησιμο .Αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον ppaylos. Το αν θα χαλάσει ο σκληρός ή όχι και πότε είναι καθαρά θέμα τύχης. Ο πρώτος μου σκληρός είναι ένας Maxtor 20GB που παίζει μια χαρά 7 χρόνια μετά το πρώτο του format!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι προσφέρει ο κάθε σκληρός! Για παράδειγμα, είμαι στο ψάξιμο για hdd 1TB. Βρήκα 2. Ο ένας είναι στα ?259 με 32ΜΒ cache και ο άλλος στα ?279 με 16ΜΒ cache. Θα πάρω τον πρώτο! Εκτός του ότι είναι οικονομικότερος έχει και διπλάσια cache! Δεν είναι θέμα τιμής μόνο, αν τα 32ΜΒ τα είχε ο ακριβότερος, θα έπαιρνα αυτόν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ομως και παλι ειναι θεμα ρισκου οπως και σε ολα τα πραγματα...παιρνω εγω αυτον με τα 32 cache και μου χαλαει ας πουμε...

παντως αυτος που παιζει να παρω ειναι στα 16 ΜΒ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 250 της seagate αρης που δινει το πλαισιο με 70 ευρω ειναι ενας αξιπιστος δισκος τοσο απο κριτικες κοσμου στο νετ οσο και απο την προσωπικη μου εμπειρια...μιας και τον εχω αγορασει...οταν ακομη ηταν πιο ακριβος και ειναι σταθερος στην λειτουργια του σχεδον 24 ωρες το 24ωρο....γενικα πιστευω οτι σε χωρτητικοτητες εως 320 gb σε αυτα τα χρηματα ο,τι βρεις θα ειναι καλο....τωρα τα 500gb εξωτερικος με 89 ευρω μου φαινεται λιγο κακη επιλογη....γιατι ποτε φτηνηνανε τοσο πολυ οι 500αρηδες? μπορει να κανω και λαθος...αλλα ουτε εγω θα αγοραζα απο καταστηματα ηλεκτρονικων ειδων σκληρους οπως δεν θα αγοραζα ποτε φωτογραφικη μηχανη απο καταστημα υπολογιστων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...