Προς το περιεχόμενο

αγορα seagate 500 GΒ


-WISE-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 230
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
μπραβο βρε φτιαξε με ετσι! :-)

πανω απο 90 ε δεν δινω ρε φιλε.τλκ κανενας σχιγκειτ δεν εχει κουμπι?

 

από ότι έχω δει μέχρι τώρα, όχι..κανένα κουμπί.

καλά θα δεις και τις τιμές όταν θα πας σε οποιοδήποτε κατάστημα ανάλογα με το τι προσφορές έχουν :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας να τον πάρεις από Πλαίσιο, μην πολυδώσεις σημασία στις τιμές του ηλεκτρονικού καταλόγου τους, γιατί δεν έχουν καμία σχέση με τις τιμές του μαγαζιού! (Τουλάχιστον στο κατάστημα Ηρακλείου Κρήτης)

 

Πήγα πριν 1 μήνα για WD 500άρη και κατέληξα σε Seagate 500άρη λόγω τιμής ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποιο λογο γινεται αυτο?

 

Ιδέα δεν έχω.. Προφανώς επικρατεί ασυνεννοησία μεταξύ του ηλεκτρονικού καταστήματος και των plaisio points. Δεν τους αδικώ όμως.. Είναι πολύπλοκο να κρατάς "αποθήκη" για τόσα καταστήματα ανά την Ελλάδα σε ένα site, πόσο μάλλον όταν τα καταστήματα αυτά "διώχνουν" προϊόντα άμεσα (χωρίς παραγγελία)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω μπερδευτεί ..

Το πλαίσιο δεν έχει seagate 500, έχει Lacie 500 με cache 8mb στα 99.

 

Ο κωτσόβολος πάλι έχει πάει τους seagate 99 ευρό και είναι με 16mb.

Ενώ έχει κατεβάσει τους lacie στα 89!!! Και οι lacie του κωτσόβολου (μαύροι) λένε 16mb cache!!!!

 

Το eshop δεν έχει τίποτα!

Αυτό με τον lacie με προβλημάτισε πάρα πολύ ... Μου αρέσει πολύ ο σκληρός αλλά πόση εγγύηση έχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω μπερδευτεί ..

Το πλαίσιο δεν έχει seagate 500, έχει Lacie 500 με cache 8mb στα 99.

 

Ο κωτσόβολος πάλι έχει πάει τους seagate 99 ευρό και είναι με 16mb.

Ενώ έχει κατεβάσει τους lacie στα 89!!! Και οι lacie του κωτσόβολου (μαύροι) λένε 16mb cache!!!!

 

Το eshop δεν έχει τίποτα!

Αυτό με τον lacie με προβλημάτισε πάρα πολύ ... Μου αρέσει πολύ ο σκληρός αλλά πόση εγγύηση έχει?

 

Καλημέρα φίλε μου.

 

Όπως βλέπω στη σελίδα του Πλαισίου, υπάρχουν δίσκοι Seagate και μάλιστα με λίγο χαμηλότερη τιμή, στα 96 ? και με εγγύηση 5 χρόνων. Επίσης σύμφωνα με το site, ο Lacie υπάρχει στα 99 ?, με 2 χρόνια εγγύηση.

 

Να προειδοποιήσω όμως ότι ίσως αυτές οι τιμές ή τα αποθέματα να μην έχουν σχέση με αυτά που ισχύουν στο πλησιέστερο κατάστημά σου. Αν έχεις σκοπό να αγοράσεις από το Πλαίσιο χωρίς παραγγελία, έχε υπόψιν σου ότι μπορεί για παράδειγμα να έχουν εξανληθεί οι δίσκοι Seagate και να υπάρχουν WD με τιμή 98 ?. Κάνε μια βόλτα στο κατάστημα και αποφάσισε εκεί! (την είχα πατήσει πρόσφατα) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω εναν WD 250GB MyBook εδώ και 2-3 χρόνια...τρεχω τραγουδια video κτλ...καθημερινα

μεχρχι στιγμης είναι ολα καλά..δεν εχει συμβεί τίποτα...γιαυτό και τώρα παράγγειλα απο το e-shop έναν WD500GB ...απο ότι ακουω εδώ έχουν συμβεί πολλά crash σε πολλα παιδια...να θεωρήσω τον εαυτό μου τυχερό που δεν μου έχει τίποτα μέχρι στιγμής????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω εναν WD 250GB MyBook εδώ και 2-3 χρόνια...τρεχω τραγουδια video κτλ...καθημερινα

μεχρχι στιγμης είναι ολα καλά..δεν εχει συμβεί τίποτα...γιαυτό και τώρα παράγγειλα απο το e-shop έναν WD500GB ...απο ότι ακουω εδώ έχουν συμβεί πολλά crash σε πολλα παιδια...να θεωρήσω τον εαυτό μου τυχερό που δεν μου έχει τίποτα μέχρι στιγμής????

 

Έχω κι έναν τέτοιο δίσκο στη συλλογή μου και σε πληροφορώ ότι μου έχει βγει πολύ καλός! Είχαμε πάρει πριν 1-2 χρόνια απ' το Πλαίσιο τρεις ίδιους δίσκους, μαζί με 2 φίλους μου. Από τους 3 τελικά έχει επιζήσει μόνο ο δικός μου, τον οποίο προσέχω βέβαια πάρα πολύ! Οι άλλοι 2 δεν κράτησαν πάνω από 6μηνο. Απ' ό,τι μου είπαν τα "ρεμάλια", τους είχε πέσει κάτω! Ο ένας μάλιστα πήγε και τον άλλαξε με την εγγύηση (γιατί δεν είχε σημάδια πτώσης) και του έδωσαν έναν seagate 250GB.

 

Οπότε μπορείς να θεωρείς τον εαυτό σου "προσεκτικό" και όχι τυχερό! Είναι καλύτερο νομίζω.. Εκτός κι αν παίζεις συχνά τζόκερ. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά είναι πως θα σου τύχει ο κάθε σκληρός και πόσο τον προσέχεις.

το πλαίσιο έχει μειώσει τις τιμές λόγω των εκπτώσεων που λέει ότι έχει.

κάθε 1-2 βδομάδες μ,ειώνει σε διαφορετικά είδη τις τιμές.

μόνο από άποψη εγγύησης ο seagate συμφέρει και με βάση τα 96 που τον πήρα ακόμα καλύτερα!! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουφό! Είδα τον seagate 500GB στο πλαίσιο και σε 5 λεπτά εξαφανίστηκε.

Μετά τον είδα στην αρχική αλλά δεν υπήρχε στο list με τους σκληρούς.

Μετά πάλι τον άβγαλε για λίγο αλλα έλεγε 8mb cache ΛΟΟΟΟΛ!

Τώρα πάλι δεν υπάρχει πουθενά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα!πλακα μας κανει το πλαισιο?

ρε παιδες εμαθα απο ενα φιλο που δουλεβει στα μεδια οτι εχουν τους σιγκειτ 500 με 89.

και μου πε γενικα οτι παντα τα μεδια εχουν τις τιμες τους ενα ευρω κατω απο τι χαμηλοτερη τιμη στην αγορα ενος προιοντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

98.35 το media market αλλά λέει και αυτό 8mb cache (βρε μπά ς και κάνω λάθος και δεν υπάρχει με 16?)

 

Φιλαράκι, δε γράφει ούτε το site της seagate! Μέχρι και το manual που βρήκα, δεν αναφέρει τίποτα για buffer. Έχω το συγκεκριμένο δίσκο, μήπως αν βάλω και την εφαρμογή της seagate θα διαφωτιστούμε σχετικά με τα χαρακτηριστικά της; Το Everest δε λέει επίσης τίποτα για buffer (ενώ για τους άλλους εξωτερικούς μου, λέει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...