Προς το περιεχόμενο

Τρομακτικές ιστορίες


aLek0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτην την ιστορια τν ακουσα απο την ξαδερφη μου που τησ τν ειχε πει ενα κοριτσι που εχουμε να το δουμε πανω απο 5 χρονια...... ειχαμε μετακομισει σε ενα καινουριο χωριο και εμενα ηταν η πρωτη μου μερα στο σχολειο!!!!κανενα παιδι δεν με εκανε παρεα επειδη ειμουν καινουρια...μετα απο τρεισ μερες ειχα παει στο πισο μερος του σχολειου και εκλεγα επειδη ενιωθα πολυ μονη σε καποια στιγμη ενα κοριτσι με πλησιαζει και μου μιλαει...γιναμε φιλεσ και καθε μερα στα διαλειμματα μιλαγαμε για διαφορα θεματα...το κακο ηταν οτι κανενα παιδι δν με εκανε παρεα και ολοι με κοροιδευαν χωρις να ξερω τον λογο!!!μια μερα με καλεσε ο διευθηντης στο γραφειο του αλλα εγω δν ηξερα τι με ηθελε....και τοτε μου ανακοινωσε οτι τα παιδια δν με κανουν παρεα επειδη στα διαλειμματα καθομαι στο παγκακι και μιλαω μονη μου!!!!

 

Είμαι σίγουρος πως ο διευθυντής ασχολείται με το ποια παιδιά έχουν φίλους και ποια όχι και σε κάλεσε να σου πει ότι είσαι μουρλή χωρίς να μιλήσει καν με τους γονείς σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτην την ιστορια τν ακουσα απο την ξαδερφη μου που τησ τν ειχε πει ενα κοριτσι που εχουμε να το δουμε πανω απο 5 χρονια...... ειχαμε μετακομισει σε ενα καινουριο χωριο και εμενα ηταν η πρωτη μου μερα στο σχολειο!!!!κανενα παιδι δεν με εκανε παρεα επειδη ειμουν καινουρια...μετα απο τρεισ μερες ειχα παει στο πισο μερος του σχολειου και εκλεγα επειδη ενιωθα πολυ μονη σε καποια στιγμη ενα κοριτσι με πλησιαζει και μου μιλαει...γιναμε φιλεσ και καθε μερα στα διαλειμματα μιλαγαμε για διαφορα θεματα...το κακο ηταν οτι κανενα παιδι δν με εκανε παρεα και ολοι με κοροιδευαν χωρις να ξερω τον λογο!!!μια μερα με καλεσε ο διευθηντης στο γραφειο του αλλα εγω δν ηξερα τι με ηθελε....και τοτε μου ανακοινωσε οτι τα παιδια δν με κανουν παρεα επειδη στα διαλειμματα καθομαι στο παγκακι και μιλαω μονη μου!!!!

 

- Η μάγισα

Είναι το κορίτσι-φάντασμα. Πέρασε και δεν ακούμπησε, αλλά μια μέρα που είσαι 22 χρονών και θυμάσαι τα σχολικά σου χρόνια ξαφνικά η εικόνα της πετιέται στο μυαλό σου ξεκάθαρα! Η πιο διακριτική και ταυτόχρονα η πιο creepy παρουσία σε όλο το σχολείο, η μάγισα καθόταν στην 3η σειρά στο παράθυρο και δεν μιλούσε ποτέ σε κανέναν. Είχε λουκ γκοθούς ή χίπισας με μαύρο μαλλί με μία άσπρη ανταύγεια α-λα Rogue και φορούσε μακριές φούστες, μπλούζες tie dye και ένα ανεξήγητο κρεμαστό/μενταγιόν. Προφανώς δεν αντάλλαξες ποτέ κουβέντα μαζί της, αλλά μία με δύο φορές που ξεχάστηκες και την κοίταξες λίγο παραπάνω, γύρισε και σου έριξε ένα βλέμμα γεμάτο κατάρες, που μετέτρεψε τη σπονδυλική σου στήλη σε παγό! Είναι η μόνη κατηγορία συμμαθητή που όλοι νομίζουν πως μόνο η τάξη τους είχε, ενώ στην πραγματικότητα την είχαν ΟΛΟΙ! Τώρα που το σκέφτομαι, μπορεί να ήταν και η ίδια κοπέλα σε όλα τα σχολεία, απλά να εμφανιζόταν παντού ταυτόχρονα ως αστρική προβολή. Πλέον περνά την ώρα της τριγυρνώντας στα γκοθάδικα, στη Σαμοθράκη για κάμπινγκ και σε φόρουμ που συζητάνε τι έγινε στο τέλος του Ντόνι Ντάρκο. Θα μπορούσα να πω περισσότερα, αλλά φοβάμαι ότι αυτή τη στιγμή με βλέπει να γράφω στο PC μου μέσα στη σφαίρα που έχει στον πύργο του Άιζενγκαρντ. Μην κοιτάξετε, αλλά είναι πίσω σας αυτή τη στιγμή!

 

Current status: Σερβιτόρα στο Rebound

 

πηγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Καλησπερα..ειμαι νεος στο φορουμ σας ειναι πολυ ωραιο και θα ηθελα να σας διηγηθω την δικη μου τρομακτικη ιστορια...μια φορα επεσα για υπνο ηταν 3 η ωρα το βραδυ,και καθω κοιμηθικα ειδα ενα παραξενο ονειρο με εναν δαιμονα να με κυριευει και να μην μπορω να κουνησω τιποτα οτι ηθελε εκανε και εγω εβλεπα απο τα ματια μου...μετα απο αυτο πεταχτηκα επανω καταιδρωμενος και πηγα στο μπανιο να πληθω απο τους υδρωτες..και μετα απο λιγο οταν σκουπηστικα κοιταξα στον καθρεφτη μηπως δω κατι περιεργο..και μετα απο 5 δευτερολεπτα σβησανε τα φωτα του μπανιου,αλλα ευτυχως ειχα ανοιχτο το παραθυρο της τουαλετας να μπενει λιγο φως μεσα..εννιωσα εναν μεγαλο φοβο μεσα μου :fear: και καθως κοιτουσα τον καθρεφτη τι να δω :shock: ...ειδα στον καθρεφτη εναν προσωπο με κερατα (τραγου επρεπε να ηταν) κοκκινο και σκοτεινο χρωμα,κοκκινα ματια και ηταν σαν να εβγαζαν φλογες,πρεπει να ηταν γυμνασμενος γιατι τον ειδα ευσωμο, με κοιτουσε με τετοιο μισος που δεν θα το ξεχασω ποτε στην ζωη μου!! και ενιωσα σαν να ημουν νεκρος, λοιποθυμησα μετα απο αυτο και ξυπνησα το πρωι κανα τις 6 η ωρα ημουν πεσμενος στο πατωμα..μολις ξυπνησα ετρεξα εξω απο το μπανιο και διαπησθωσα οτι το φως της τουαλετας ειχε καει..μετα απο λιγο πηγα στην δουλεια και σκεφτομουν συνεχεια αυτο που ειδα μεχρι που εβγαλα ενα συμπερασμα πως αν παω σε εναν παπα και εξωμολογιθω θα γινω καλα..τελικα πηγα και μου ειπε εκπλικτος πως αυτος που ειδα ηταν ο σατανας :devil: και τον εφερα και εκανε αγιασμο..τωρα ειναι μια χαρα και ουτε ξαναειδα τετοιο ονειρο ουτε ειδα κατι αναλογο στον καθρεφτη..να ναι καλα ο ανθρωπος!!! αν θελετε πιστεψτετο ειναι η αληθεια δεν λεω ψεματα και αν δεν με πιστεψετε θα καταλαβω οτι δεν ακουτε τετοια καθημερινα γιαυτο..ευχαριστω για τον χρονο σας καλη συνεχεια σας ευχομαι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα..ειμαι νεος στο φορουμ σας ειναι πολυ ωραιο και θα ηθελα να σας διηγηθω την δικη μου τρομακτικη ιστορια...μια φορα επεσα για υπνο ηταν 3 η ωρα το βραδυ,και καθω κοιμηθικα ειδα ενα παραξενο ονειρο με εναν δαιμονα να με κυριευει και να μην μπορω να κουνησω τιποτα οτι ηθελε εκανε και εγω εβλεπα απο τα ματια μου...μετα απο αυτο πεταχτηκα επανω καταιδρωμενος και πηγα στο μπανιο να πληθω απο τους υδρωτες..και μετα απο λιγο οταν σκουπηστικα κοιταξα στον καθρεφτη μηπως δω κατι περιεργο..και μετα απο 5 δευτερολεπτα σβησανε τα φωτα του μπανιου,αλλα ευτυχως ειχα ανοιχτο το παραθυρο της τουαλετας να μπενει λιγο φως μεσα..εννιωσα εναν μεγαλο φοβο μεσα μου :fear: και καθως κοιτουσα τον καθρεφτη τι να δω :shock: ...ειδα στον καθρεφτη εναν προσωπο με κερατα (τραγου επρεπε να ηταν) κοκκινο και σκοτεινο χρωμα,κοκκινα ματια και ηταν σαν να εβγαζαν φλογες,πρεπει να ηταν γυμνασμενος γιατι τον ειδα ευσωμο, με κοιτουσε με τετοιο μισος που δεν θα το ξεχασω ποτε στην ζωη μου!! και ενιωσα σαν να ημουν νεκρος, λοιποθυμησα μετα απο αυτο και ξυπνησα το πρωι κανα τις 6 η ωρα ημουν πεσμενος στο πατωμα..μολις ξυπνησα ετρεξα εξω απο το μπανιο και διαπησθωσα οτι το φως της τουαλετας ειχε καει..μετα απο λιγο πηγα στην δουλεια και σκεφτομουν συνεχεια αυτο που ειδα μεχρι που εβγαλα ενα συμπερασμα πως αν παω σε εναν παπα και εξωμολογιθω θα γινω καλα..τελικα πηγα και μου ειπε εκπλικτος πως αυτος που ειδα ηταν ο σατανας :devil: και τον εφερα και εκανε αγιασμο..τωρα ειναι μια χαρα και ουτε ξαναειδα τετοιο ονειρο ουτε ειδα κατι αναλογο στον καθρεφτη..να ναι καλα ο ανθρωπος!!! αν θελετε πιστεψτετο ειναι η αληθεια δεν λεω ψεματα και αν δεν με πιστεψετε θα καταλαβω οτι δεν ακουτε τετοια καθημερινα γιαυτο..ευχαριστω για τον χρονο σας καλη συνεχεια σας ευχομαι :)

 

Χωρις να θελω να σε προσβαλω,πιστευω πως το ονομα στο προφιλ ,σου ταιριαζει απολυτα :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φορα επεσα για υπνο ηταν 3 η ωρα το βραδυ,και καθω κοιμηθικα ειδα ενα παραξενο ονειρο με εναν δαιμονα να με κυριευει και να μην μπορω να κουνησω τιποτα οτι ηθελε εκανε και εγω εβλεπα απο τα ματια μου...μετα απο αυτο πεταχτηκα επανω καταιδρωμενος και πηγα στο μπανιο να πληθω απο τους υδρωτες..και μετα απο λιγο οταν σκουπηστικα κοιταξα στον καθρεφτη μηπως δω κατι περιεργο..και μετα απο 5 δευτερολεπτα σβησανε τα φωτα του μπανιου,αλλα ευτυχως ειχα ανοιχτο το παραθυρο της τουαλετας να μπενει λιγο φως μεσα..εννιωσα εναν μεγαλο φοβο μεσα μου :fear: και καθως κοιτουσα τον καθρεφτη τι να δω :shock: ...ειδα στον καθρεφτη εναν προσωπο με κερατα (τραγου επρεπε να ηταν) κοκκινο και σκοτεινο χρωμα,κοκκινα ματια και ηταν σαν να εβγαζαν φλογες,πρεπει να ηταν γυμνασμενος γιατι τον ειδα ευσωμο, με κοιτουσε με τετοιο μισος που δεν θα το ξεχασω ποτε στην ζωη μου!! και ενιωσα σαν να ημουν νεκρος,

 

Μέχρι αυτό το κομμάτι,μπορώ απο προσωπική εμπειρία να επιβεβαιώσω οτι πρόκειται για παρενέργειες απο χαλασμένα κεμπάμπ...

Ολα ταιριάζουν...ο ιδρώτας,ο φόβος που ένιωσα μέσα μου (και τον εξωτερίκευσα),τα κόκκινα μάτια όταν είδα την αναμαλιασμένη φάτσα μου στον καθρέπτη και το μίσος προς τον εαυτό μου, που πήρα πάλι σουβλάκια απο τον βρομιάρη τον γείτονα.

Απο το σφίξιμο πετάχτηκαν δυο τρεις-φλέβες και έγινα σάν τον Κόναν,οπότε μήν ανήσυχης...shit happens :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να θελω να σε προσβαλω,πιστευω πως το ονομα στο προφιλ ,σου ταιριαζει απολυτα :rolleyes:

 

γιαυτο εκανα κι εγγραφη στο Site :)

 

Μέχρι αυτό το κομμάτι,μπορώ απο προσωπική εμπειρία να επιβεβαιώσω οτι πρόκειται για παρενέργειες απο χαλασμένα κεμπάμπ...

Ολα ταιριάζουν...ο ιδρώτας,ο φόβος που ένιωσα μέσα μου (και τον εξωτερίκευσα),τα κόκκινα μάτια όταν είδα την αναμαλιασμένη φάτσα μου στον καθρέπτη και το μίσος προς τον εαυτό μου, που πήρα πάλι σουβλάκια απο τον βρομιάρη τον γείτονα.

Απο το σφίξιμο πετάχτηκαν δυο τρεις-φλέβες και έγινα σάν τον Κόναν,οπότε μήν ανήσυχης...shit happens :eek:

Εφυγες για report..αντε με τα καθε 10χρονα εδω μεσα που κοροιδεβουν τον κοσμο αν δεν τα πιστευετε αντε παιξτε κανα παιχνιδακι στο pc σας να την βρειτε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα το πρωτο που αναφερεις λεγεται υπνικη παραλυση και ειναι πολυ συχνο φαινομενο στον υπνο, καποιοι το συνδεουνε με τη μορα... Το αλλο που αναφερεις οντας ξυπνιος/μεταξυ υπνου κ ξυπνιου παιζει να ηταν παραισθηση...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σας πω από τρομακτικές ιστορίες δεν σκαμπάζω και πολλά αλλα θα πω κάτι που θυμάμαι από παλιά. Κοντά στο σπίτι μου είναι μια ελιά μεγάλη από αυτές τις μαθουσάλες (lol) και θυμάμαι που τα πιτσιρίκια στην γειτονιά μου βλέπαμε μερικές φορες μια κοπέλα με ένα φορεματάκι να κάθεται στην ρίζα της τα βράδια μόνη της για ώρες αλλα νομίζαμε ότι μένει στο σπίτι που υπάρχει διπλα στο χωράφι και δεν είχαμε ασχοληθεί καθόλου. Μετά από χρονια νομίζω πήγαινα δευτέρα γυμνασίου τότε κάπως έτυχε και άκουσα μια κουβέντα μεταξύ της μάνας μου και μιας γειτόνισσας. Μαντέψτε.. στο σπίτι αυτό δεν έμενε κανεις για χρονια, σε εκείνη την ελιά είχε κρεμαστεί μια κοπέλα που ήθελαν να την παντρέψουν με το ζόρι με έναν κολογερο (κλασική βλακεία που έκαναν την εποχή της γιαγιάς μου) και ήταν η τελευταία κάτοικος του σπιτιού. Από την μια είμαι άθεος και δεν δίνω σημασία σε τέτοια περιστατικά από την άλλη είναι λιγάκι περίεργη η φάση. :mellow:

 

 

Και μια άλλη περίπτωση που μου κάνει εντύπωση είναι ότι μερικές φορες σε ένα συγκεκριμένο δωμάτιο του σπιτιού μου που δεν το χρησιμοποιούμε μου έχει φανεί ότι έχω δει κάτι να κινείται γρήγορα αλλα πιστεύω είναι η ιδέα μου και μονο, άλλωστε μερικές από τις φορες είμαι η πιωμένος η ... "πιωμένος" οποτε είναι η ιδέα μου. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πιτσιρικάς, μαστούρι είσαι ρε.

 

Όχι ρε χχααχχα το πρώτο είχε γίνει όταν ήμουν πολύ μικρός και δεν την έβλεπα μονο εγώ αλλα και όλα τα αλλα παιδιά της γειτονιάς μου που παίζαμε μαζί τα βραδια (μην φανταστείς .. 2 το πολύ μαζευόμασταν μέσα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλη ιστοριουλα ειχε ενα απογευμα στη Δρουζα πριν κανα διμηνο (νομιζω).

 

Ενα ζευγαρακι που λετε (Πορτογαλικα μιλουσανε και αυτο τους κανει ειτε Ιβηρες ειτε Βραζιλιανους) κανουν τσαρκες την νυχτα. Ο τυπος οδηγαει και η τυπισσα κανει τσιγαρο στο καθισμα του συνοδηγου. Επισης ενα αλλο παληκαρι καθεται στο πισω καθισμα και εχει στα χερια του μια καμερα. Καποια στιγμη λοιπον που βρισκονται σε μια ερημια βλεπουν μακρυα κατι να ασπριζει. Αρχιζουν να αναρωτιουνται τι ειναι αυτο που βλεπουν και συναμα ο οδηγος κοβει ταχυτητα. Μετα απο λιγα δευτερολεπτα συνειδητοποιουν οτι προκειται για μια κοπελα ντυμενη στα λευκα. Πεταγεται λοιπον ο οδηγος και λεει οτι θα σταματησει να ρωτησει τι κανει η τυπισσα μες στη μεση του πουθενα. Η γκομενα απο διπλα του λεει και επιμενει να μην το κανει και ο φιλος απο πισω λεει τα δικα του. Με τα πολλα ο οδηγος σταματαει και αρχιζει το σοου.

 

Η συνδηγος ανοιγει το παραθυρο και η καμερα....Λοιπον ενω εγραφα αυτο εψαξα στο google και το βρηκα

 

http://www.youtube.com/watch?v=VWN20xVmcwA

 

Δειτε γιατι νομιζω οτι αξιζει

 

το βιντεο υπαρχει πλεον εδω:

http://www.youtube.com/watch?v=Og3GjHuNPQY

 

τι μου θυμιζει,τι μου θυμιζει,α ναι:

http://www.youtube.com/watch?v=LPlp-WK0XBo

 

 

Και μια άλλη περίπτωση που μου κάνει εντύπωση είναι ότι μερικές φορες σε ένα συγκεκριμένο δωμάτιο του σπιτιού μου που δεν το χρησιμοποιούμε μου έχει φανεί ότι έχω δει κάτι να κινείται γρήγορα αλλα πιστεύω είναι η ιδέα μου και μονο, άλλωστε μερικές από τις φορες είμαι η πιωμένος η ... "πιωμένος" οποτε είναι η ιδέα μου. :-)

 

η ιδεα σου ειναι:

http://en.wikipedia.org/wiki/Induced_movement

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...