Προς το περιεχόμενο

Τρομακτικές ιστορίες


aLek0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχαχαχα δεν ειχα προσε3ει κα8ολου μα κα8ολου τν ορ8ογραφια γτ τ ειχα γραπσει πολυ προχειρα...

 

Παλι καλα , που τωρα εγραψες σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ας γράψω και εγώ μια τρομακτική ιστορία , ουσιαστικά αφήγηση ενός συμβάντος που συνέβη πριν καιρό.

 

Είχα βγει βόλτα το βραδάκι και γυρίζοντας σπίτι είδα σε απόσταση μερικών μέτρων από το σπίτι μου στο χωράφι του διπλανού ένα ιπτάμενο μακαρόνι ανθρώπινου μεγέθους που φωσφόριζε και έκανε κύκλους με περίσσια άνεση και ευλυγισία (λες και ήταν ζώντας οργανισμός).

 

τρέχω να μπω στο σπίτι μου και ακούω "μΠΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΕΙΣΑΙ ??"

του λέω τι είσαι ? ποίος είσαι ? :shock: :fear: :fear:

μου λέει θέλω γάλα τωρα αλλιώς θα πάρω τον πρωτότοκο σου

του λέω δεν έχω , εξορκισμένος στον αθίγγανο (μέσα στον τρόμο μου νόμιζα οτι ηταν δαιμονας).

 

και ακούγετε μια κραβγη αγωνίας απο το δάσος και μετα παω να πιω γάλα 1,5% για να ξαπλώσω να κοιμιθω να μου περάσει ο τρόμος και δεν ειχα γάλα! ΠΟΥΘΕΝΑ δεν βρήκα ενω είχα πάρει ενα κουτί το πρωί.!

 

Μόλις συνειδητοποίησα τι ειχε συμβεί κατέρρευσα..

με βρήκαν το πρωί λιπόθυμο σε κατάσταση τρόμου στο κρεβάτι μου.

 

απο τότε κουβαλάω ενα μικρό αφρικάνικο σουγιά και νιώθω ασφαλέστερος. :ph34r:

 

ακόμα και τώρα καμια φορά βλέπω κύκλους !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αντε θα πω κι εγω μερικες ιστοριουλες

 

την πρωτη ιστορια την ειδα σε ονειρο:..ημουνα που λετε στο σαλονι του σπιτιου μου και επινα καφε (φραπε)!! σε μια φαση γινεται ενα σεισμος που δεν ειχα ξανανιωσει ποτε..στηχηματιζω 10,2 ριχτερ!! μου πεφτει ο φραπες κατω σε μια φαση παω να τρεξω να κρυφτω σε αλλο δωματιο και μολις σηκονωμαι απο τον καναπε μου παω να τρεξω στον διαδρομο και σε μια φαση κοβετε το σπιτι στα 2..το κοματι του σπιτιου που ημουνα πηγε να πεσει ολο κατω..και μερικα δευτερολεπτα πριν γινει αυτο,πηδηξα στο αλλο κοματι του σπιτιου (ευτυχως αυτο το κοματι δεν επεσε) μετα ετρεξα και πηγα να ανοιξω το πατζουρι της βεραντας μου..μολις το ανοιξα μου ερχεται στα ματια μια εκτυφλωτικη λαμψη και πεφτω κατω και λοιποθυμαω..μετα την λυποθυμια μολις σηκωνωμαι βλεπω οτι ειναι βραδυ..παω στην βεραντα μου και τι να δω?? ολα τα σπιτια και οι γειτονιες ητανε γκρεμισμενα και μερικα ειχανε παρει φωτια..απο την πολυ καπνιλα ειχε σκοτεινιασει ο ουρανος..τοτε ξυπνησα (ολα αυτα τα ειδα στο ονειρο να ξερετε)

 

Θα πω μια κομικη ιστορια τωρα που εγινε πριν περιπου κανα μηνα..ημουνα στην Discotec που δουλεβα μετα απο λιγο πιοτο αποφασισα να παω στο σπιτι μου και να την πεσω να κοιμηθω!! στον δρομο του γυρισμου..ημουνα ιερα οδος και σε ενα στενακι τι να δω?? ειδα 4 λαμπερα ματια και με κοιτουσανε εντονα..εκλασα μεντες εκεινη την στιγμη..παω κοντα να δω τι ειναι..και τι να δω?? ειδα 2 γατες να πηδιουνται :lol: :lol: :lol: μιλαμε ειχα λιωσει στο γελιο να πουμε ειχα παθει μια λαχταρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιπον αλλη μια ιστορια απο μενα...μια μερα εγο με ενα φιλο μ παλι απ τ χοριο κα8ομασταν στην παραλια και βαριομασταν οποτε κιταγαμε τα αστερια...σε καπια φασι βλεπο κατι πρασινο στον ουρανο του λεο "ρε το ειδες αυτο??" μ λεει πιο? του λεο ενα πρασινο πραγμα στον ουρανο...(μετα απο λιγο το 3αναειδα) κ τ ειπα να το παλι..μ λεει το ειδα..κ κα8ομασταν κ το κιταγαμε...το παρα3ενο ιταν οτι εκτος του οτι ιταν πρασινο δεν ηταν στα8ερο οποσ τα ιπολιπα αστερια..εκανε κυκλουσ γιρο απο ενα αστερι κ μετα πιγενε κ εκανε το ιδιο σε καπιο αλλο αστερι...τοτε λεο στον φιλο μ "ρε πιγενε φερε το λειζερ σου απ τ αμα3ι" ( 3ερετε τα πρασινα λειζερ π φτανουν πολι μακρια) το φερνει ΄λιπον κ προσπα8ουμε να το πετιχοθμε με τ λειζερ...οτν αυτο πετιχενει το πρασινο αστερι αυτο ε3αφανιζετε αφινοντασ πισο τ πρασινο ιχνοσ π ε3αφανιστικε αμεσοσ μετα...αν εχει δει κανεισ κατι τετιο ασ με ενιμεροσει

Τι λειζερ εφερε ο φιλος σου; Αυτο που εχει η NASA και στοχευει τη σεληνη;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Τι λειζερ εφερε ο φιλος σου; Αυτο που εχει η NASA και στοχευει τη σεληνη;

ναι νομιζω αυτο ειναι...ειναι αυτο που εχουν στα γηπεδα κ στοχεβουν τουσ παιχτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τι λειζερ εφερε ο φιλος σου; Αυτο που εχει η NASA και στοχευει τη σεληνη;

ναι νομιζω αυτο ειναι...ειναι αυτο που εχουν στα γηπεδα κ στοχεβουν τουσ παιχτες

 

προσπαθώ να βρω demotivational αντάξιο αλλά δεν τα καταφέρνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοσταλγώ τις εποχές που τα πίστευα όλα αυτά, μαζευόμασταν πιτσιρίκια και τα λέγαμε και η αδρεναλίνη έφτανε στα ύψη. Πουτάνα συνειδητοποίηση.. :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοσταλγώ τις εποχές που τα πίστευα όλα αυτά, μαζευόμασταν πιτσιρίκια και τα λέγαμε και η αδρεναλίνη έφτανε στα ύψη. Πουτάνα συνειδητοποίηση.. :mellow:

μπα προσωπικα δεν πιστευω αλλα γουσταρω πολυ τρομαχτικες ιστοριες!απλα βαζω το μυαλο στο off.αμα λες συνεχεια αααα δεν υπαρχουν αυτα εε ξενερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα προσωπικα δεν πιστευω αλλα γουσταρω πολυ τρομαχτικες ιστοριες!απλα βαζω το μυαλο στο off.αμα λες συνεχεια αααα δεν υπαρχουν αυτα εε ξενερα..

Είναι όντως ξενέρα. Έχω απορρίψει σε τέτοιο βαθμό φαντάσματα, πνεύματα, ξόρκια, κατάρες, πεπρωμένα κτλ που με δυσκολία μπορώ να δω ακόμα και ταινία με τέτοιο περιεχόμενο. Απλά δεν μου κάνουν αίσθηση πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθώ να βρω demotivational αντάξιο αλλά δεν τα καταφέρνω...

 

Αυτό που ανατινάζει πράγματα νομίζω και κόβει ανθρώπους στη μέση...

 

εκανε κυκλουσ γιρο απο ενα αστερι κ μετα πιγενε κ εκανε το ιδιο σε καπιο αλλο αστερι...

 

από τις πιο μούφα ιστορίες που έχω ακούσει. έκανε δλδ κύκλους γύρω απο ταστέρια για πάρτυ σας. για τί άμα ήτανε να το βλέπουνε από οποιαδήποτε περιοχή η τροχιά του ΑΤΙΑ δεν θα ήταν συγκεκριμένα γύρω από το αστέρι. εκτός και αν ήταν κοντά στο αστέρι, πράγμα ΑΔΥΝΑΤΟ.

 

τουλάχιστον don't drink and drive :P χα χα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καλοκαίρια πηγαίναμε στο χωριό.Οι μεγαλύτεροι μας λέγανε ιστορίες για να μας φοβίζουν ώστε να αποφεύγουμε κάποια μέρη.Μια από αυτές ήταν και της Θοδωρούλας,όπως μου την είπε ο παππούς.

Είχαν πάει για κυνήγι,στην ρεματιά βλέπουν ένα λαγό και τον χτυπάνε,δεν τον σκότωσαν αλλά τον είχαν τραυματίσει.Ακολούθησαν τις σταγόνες το αίμα και καταλήξανε στο νεκροταφείο όπου πάνω στον τάφο της Θοδωρούλας σταματούσαν τα ίχνη-λαγός πουθενά.

Η Θοδωρούλα στον εμφύλιο είχε βιαστεί και δολοφονηθεί στην ρεματιά χωρίς να βρεθούν ποτέ οι ένοχοι.Από τότε έχει στοιχειώσει το μέρος.

Η ιστορία ήταν γνωστή σε όλα τα παιδιά στο χωριό.Ηταν σούρουπο και επιστρέφαμε από πεζοπορία.Είμασταν εφτά παιδιά γύρω στα δέκα και ένας γύρω στα δεκαπέντε.Στην διαδρομή ο μεγαλύτερος μας θύμισε την ιστορία.Φτάνουμε στην ρεματιά και δεν μιλούσαμε από το φόβο μας.Καθώς προχωρούσαμε ακούμε σαν κάποιος να έριχνε πέτρες στο νερό και λέει ο μεγάλος"λέτε να είναι η Θοδωρούλα;"

Τέτοιο τρέξιμο,τι Κεντέρης και Θάνου.

Ακόμα και τώρα στην ρεματιά βράδυ δεν πάω με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...