Προς το περιεχόμενο

Τρομακτικές ιστορίες


aLek0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μάλλον το παιδι, χωρίς παρεξήγηση, γράφει μόνο greeklish και επειδής εδώ στο forum απαγορεύονται μπερδεύεται και δεν μπορεί να γράψει καλά.

 

Παιδιά κατά τα άλλα, δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το αναφέρω αλλά έχω ένα blog, συγκεκριμένα το http://gokuthelegend.wordpress.com, εκεί έχω μαζέψει πάρα πολλές ιστορίες, όποιος θέλει μπορεί να μπει και να δει.

βασικα ναι...δεν γραφω ελληνικα γιατι δεν τα παω κ πολυ καλα μ τ ελληνικα στ πληκτρολογιο...ελπιζω να λυ8ηκε η παρε3ηγηση κ την επομενη φορα 8α γραφω καλυτερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομακτική ιστορία απο κι απο εμενα.

 

Το νεκροταφείο βρίσκεται έξω από το χωριο σε επάνω σε εναν δρομο που το συνδεει με ενα αλλο γειτονικό χωριο και ανάμεσα σε πολλά χωραφια.

Ενας συγχωριανός λοιπόν περνούσε απο αυτόν τον δρόμο για να πάει να καλιεργήσει τα χωράφια του. Το βράδυ επέστρεφε με το τρακτερ και πλησιάζοντας στο νεκροταφείο βλέπει στην μέση του δρόμου μια γάτα η οποία παραδόξος δεν κουνιόταν (υπέθεσε πως την στραβωναν τα φωτα). Το ζωντανό βρηκε λοιπόν θανατο απο τροχαιο αφου το τρακτερ την περασε απο πάνω και με τις δύο ρόδες.

Τρεις μέρες μετά ο ανθρωπος ξαναπήγε στο χωράφι και πάλι γυρίζοντας βράδυ στο ίδιο σημείο έξω απο το νεκροταφείο πάλι πετυχαίνει μια γάτα στην μεση του δρόμου να στέκεται ακίνητη. Αυτή την φορά την κεντράρει με την ρόδα του τρακτερ και την πατάει επίτηδες. Την επόμενη μέρα λοιπόν ο συγχωριανός γυρνάει από τον ίδιο δρόμο και στο ίδιο σημείο πετυχαίνει πάλι μια μαυρόγάτα. Ψιλομουδιασμένος δεν το σκέφτεται και την κάνει πίτα... 30 μέτρα παρακάτω ενιωθε πως κάποιος είναι πίσω του. Γυρνάει να κοιτάξει και πάνω στο καλιεργητή βλέπει την μαυρόγατα και τα μάτια της να λαμπυρίζουν στο σκοτάδι... Τα χωράφι πουλήθηκαν και έξω απο το νεκροταφείο βράδυ δεν ξαναπέρασε.

 

Αυτό δεν είναι τρομακτική ιστορία. Animal cruelty είναι αν έχεις υπόψιν σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

αντίκρισε στο μπάνιο το σκύλο κρεμασμένο από το δοκάρι της κουρτίνας και στα τζαμι γραμμένο με αίμα 'Δεν γλύφουν μόνο οι σκύλοι'

 

 

χα χα χα έπιιιικ :-D γράψε και καμιά άλλη άμα έχεις :-D

 

Τα χωράφι πουλήθηκαν και έξω απο το νεκροταφείο βράδυ δεν ξαναπέρασε.

 

Πολύ πιθανά να ήταν σχέδιο της γάτας για να ρήξει ο αγρότητς της τιμές και να τα αγοράσει η γάτα πιο φτηνά. Όπως και έγινε δλδ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φορα και δυο καιρούς πίσω στους χρόνους τους παλιούς υπήρχε η γριά η αρχόντισσα ζούσε σε σπίτι στους αγρούς

φρόντιζε να έχουν για να τρώνε και έδινε τρόφιμα αυτονόνε που της ζητούσανε φαΐ και αν ηταν βράδυ η και πρωί

τότε ενα βράδυ ακούει την πόρτα, κάποιος με βία να βροντεί

ανοίγει βλέπει ενα ανακόντα , άντρα ντυμένο με στολή

 

τότε πέθανε και απο τότε επειδή την πήγε μέντες απο την τρομάρα και στοιχειώνει το δάσος και τρώει μικρά παιδάκια που τυχαίνει να παίζουν ανάμεσα στις φυλλωσιές

μπρρρρ!! :fear: :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τέτοιο τόπικ εδώ και δεν το είχα δεί?

 

Λοιπόν η ποιό τρομακτική ιστορία που έζησα ήταν πρίν 3 χρόνια περίπου. Πάνω από τον όροφο που μένω έχουμε ένα μεγάλο δώμα δικό μας με 3 πόρτες που βγαίνουν στην ταράτσα. Μερικές φορές αφήνουμε τις πόρτες ανοιχτές γιατί απλώνουμε ρούχα για να στεγνώσουν. Σε σρκετά σημεία του χώρου υπάρχουν διάφορα συμπράγκαλα και παλιοσίδερα. Σε ένα δωμάτιο είχαμε απλώσει σεντόνια και ρούχα σε κάτι σχοινιά τα οποία κρέμονται από την μια γωνία του δωματίου μέχρι την άλλη, από πίσω υπήρχε η πόρτα που ήταν κλειστή και δεξιά πίσω πάλι από τα σεντόνια υπήρχε ένα παράθυρο κλειστό και από κάτω ένα τραπέζι με μεταλικές λεκάνες φαράσια και σίδερα. Γενικά τα περπατητά στο δώμα ακούγονται εύκολα από κάτω.

 

Εκείνη την μέρα το βράδυ κοιμόταν η μητέρα μου και εγώ έβλεπα τηλεόραση, σε κάποια φάση ακούω έναν θόρυβο από πάνω σαν να πέφτει κάτι και μετά από λίγο ακούω και 2ο. Το λέω στην μάνα μου κλέφτες κτλπ και ανεβαίνω στο δώμα στην είσοδο ανάβω και ένα φώς μήπως δούν και φοβηθούν και φύγουν. Τίποτα όμως και από την άλλη ακούγαμε κάτι μικροθορύβους σαν να είχε μπεί κάποιος σε κάποιο από τα δωμάτια και ψαχούλευε τίποτα. Κατεβαίνω στο σπίτι παίρνω ένα σπαθί διακοσμιτικό που είχα και ένα μαχαίρι και πάω επάνω. Άκουσα τους θορύβους και ήταν από το δωμάτιο που είχαμε τα απλωμένα σεντόνια, φωνάζω είναι κανείς εδώ και άρχισαν να γίνονται δυνατότεροι οι θόρυβοι, μετά τρόμαξα και φωνάζω την ίδια φράση δυνατότερα και τότε πέφτει ένα αντικείμενο στο πάτωμα τρόμαξα περισσότερο και κατάλαβα αμέσως οτι κάπιος/οι είχαν σπάει το παράθυρο πάνω από το τραπέζι με τα μαραφέτια και προσπαθούσε να φύγει περνώντας από πάνω για να μην τον ποιάσουμε. Εν το μεταξύ μπροστά από εκεί ήταν τα σεντόνια απλωμένα και δεν υπήρχε οπτική επαφή. Εγώ ακόμα περισσότερο τρομαγμένος σκούζω ποιος είναι εκεί και ανοίγω το φώς του δωματίου.

Μετά από λίγο πετάγεται ένα ζώο περνάει μπροστά μου και χώνεται στο απέναντι δωμάτιο σε κάτι έπιπλα και κούτες, το πέρασα αρχικά για αρουραίο αλλά προφανώς θα ήταν γάτα η οποία μπήκε από το πρωϊ όταν αφήσαμε ανοιχτή την πόρτα κρύφτηκε κάπου και το βράδυ που την κλείσαμε και δεν μπορούσε να βγεί έκανε τα δικά της νούμερα.

 

Μήνες μετά διαπιστώσαμε οτι κατά 90% ο γάτος ήταν μιας κυρίας από την διπλανή πολυκατοικία που τον πήρε και τον άφησε στον ακάλυπτο χώρο με αποτέλεσμα να μπαίνει στο δικό μας σπίτι, αργότερα τον γάτο τον παράτησε και τον αφήναμε ώρες στο σπίτι μας και τον ταϊζαμε για 1.5 χρόνο, αλλά δεν θελήσαμε να τον κρατήσουμε μόνιμα.

 

 

Και μια 2η ιστοριούλα που ήταν οτι ποιο τρομακτικό είχα ζήσει πρίν φυσικά την προηγούμενη με τον γάτο. Πρίν καμία 10ετία παίζαμε μπάλα σε ένα μπαλκόνι το βράδυ με τον ξάδερφό μου. Μας έλεγε η γιαγιά μην παίζετε μπάλα γιατί υπάρχουν συμορίες που κλέβουν μπάλες και ρολόγια από τα παιδάκια που βγαίνουν έξω και τα πλακώνουν στο ξύλο (ε τα κλασσικά των γιαγιάδων). Σε μια φάση μπάλα πέφτει κάτω στον δρόμο, είχε χωθεί σε σημείο που δεν την βλέπαμε. Ο ξάδερφος είχε κατέβει κάτω μόνο με το μποξεράκι και τις σαγιονάρες, λέει σιγά δεν μας βλέπει κανένας εδώ βαριέμαι να ντύνομαι και γενικά δεν ντρεπόταν. Ξαφνικά όταν είμασταν κάτω και ψάχναμε την μπάλα άρχησε να τρέχει προς την είσοδο και παραλίγο να πέσει και κάτω από την βιασύνη, του φωνάζω τι έγινε μου λέει μπές μέσα γρήγορα τρέχα τρέχα. Εγώ τα έπαιξα γιατί νόμιζα οτι ερχόταν κανένας στο μέρος μας να μας πλακώσει έτσι όπως τράπηκε σε φυγή, μπήκα και εγώ μέσα τρέχοντας. Μόλις ανεβαίνω επάνω και τον βρίσκω τρομαγμένος του λέω τι έγινε και έφυγες έτσι, μου λέει με είδανε 2 θεογκόμενες και έγινα ρεζίλι αει σιχτιρ κτλπ. Έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ήμουν τις προάλλες στο bar Ρέμβη στην Ν.Κρήνη και φεύγοντας παρατήρησα ότι είχαμε παρκάρει μπροστά από ένα παλιό κτήριο.

 

Μου έκανε εντύπωση που το σημάδευαν προβολέις,στην πόρτα υπήρχε λουκέτο,στα παράθυρα διάφορες φωτογραφίες(μάλλον της Παναγίας αν και δεν είμαι σίγουρος γιατί είχαν ξεθωριάσει) και διάφορα ξερά λουλούδια σαν φυλακτά.

 

Έχει ακούσει κάποιος Θεσσαλονικιός ή Καλαμαριώτης γι αυτό το σπίτι;

 

Δεν παμε μαζι να το δουμε εσυ θα τραβας βιντεο εγω τον φακο και θα πηγαινεις πρωτος αν ειναι να πιασουν καποιον ας πιασουν εσενα :rolleyes: :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, Α! Έχω ιστορία:

 

Σε κάποια επαρχία της Ελλάδας ζούσε ένα κοριτσάκι γύρω στα 12 με την οικογένεια της και ένα σκύλο. Οι γονείς της έπρεπε αναγκαστηκά να λείψουν από το σπίτι για μια νύχτα αλλά φρόντισαν φεύγοντας να κλείσουν όλες τις πόρτες και τα παράθυρα του σπιτιού και ζήτησαν από την μικρή να μην ανοιξεί σε κανέναν. Εκείνες τις μέρες είχε αποδράσει από τις φυλακές κοντά στην πόλη ένας κρατούμενος τον οποίο αναζητούσε η αστυνομία αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Το κορίτσι γνωρίζοντας αυτό το γεγονός φρόντιζε να είναι παντα μαζί με τον σκύλο της για να νιώθει τελείως ασφαλής. Για αυτό όταν πήγε για ύπνο εκείνο το βράδυ πήρε το σκύλο στο δωμάτιο της τον έβαλε κάτω από το κρεββάτι της και για να είναι σίγουρη οτι δεν είναι μόνη άπλωσε το χέρι της το οποίο ο σκύλος για όλο το βράδυ μύριζε και έγλυφε. Κάποια στιγμή ενώ κοιμόταν άκουσε ένα περίεργο ήχο αλλά δεν έδωσε σημασία γιατί συνέχιζε να νιώθει την ανάσα του σκύλου στο χέρι της, οπότε συνέχισε να κοιμάται ήσυχη. Το πρωί όταν ξύπνησε όμως, είδε οτι ο σκύλος δεν είναι πια κάτω από το κρεββάτι της και πανικόβλητη άρχισε να ψάχνει ένα ένα όλα τα δωμάτια μέχρι που αντίκρισε στο μπάνιο το σκύλο κρεμασμένο από το δοκάρι της κουρτίνας και στα τζαμι γραμμένο με αίμα 'Δεν γλύφουν μόνο οι σκύλοι'

 

2enngw5.gif

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Εχω ιστορια.

Μιά φορα μια φιλη μου κιεγω περπατουσαμε στην πεδικη χαρα (εκει ηταν η αδερφη μου) που λες λοιπον ακουω

ξαφνικα: γιατι εισαι εδω; κακο κακο κοριτσι. Λεω εγω:μπα! Η ιδεα μου θα ειναι. Μετα απο λιγο: δεν σου ειπα να φυγεις;! Ξαφνικα αρχισε ενας αερας αρχισε πολυυυυυυ δυνατος αερας που εκανε τις κουνιες να γυρισουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά στην Ουψάλα είχαμε πάει με έναν φίλο που μένει εκεί βόλτα.. με τα πολλά είπαμε να πάμε να δούμε απέξω ένα σπίτι που και καλά ήταν στοιχειωμένο. Εμείς πήγαμε απέξω να το χαζέψουμε, το σπίτι έφερνε πολύ σε στοιχειωμένο, άνετα θα γυριζόταν ταινία. Απέξω ήταν ένα αμάξι πολύ παλιό παρκαρισμένο στην άκρη του δρόμου (το μέρος αυτό ήταν έρημο δεν ήταν κανονικός δρόμος). Εγώ να λέω ότι είναι περίεργο να υπάρχει εκεί αμάξι και μάλιστα τόσο παλιό (παρόλα αυτά άστραφτε από καθαριότητα). Ξαφνικά το αμάξι άρχισε να κυλάει προς εμάς (ήταν κατηφορικό το έδαφος) και το βάλαμε στα πόδια. Δεν το πάω αναγκαστικά σε κάτι μεταφυσικό, το έδαφος ήταν κατηφορικό εξάλου φαντάζομαι ίσως να γίνεται. Όπως και να χει τρομάξαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά στην Ουψάλα είχαμε πάει με έναν φίλο που μένει εκεί βόλτα.. με τα πολλά είπαμε να πάμε να δούμε απέξω ένα σπίτι που και καλά ήταν στοιχειωμένο. Εμείς πήγαμε απέξω να το χαζέψουμε, το σπίτι έφερνε πολύ σε στοιχειωμένο, άνετα θα γυριζόταν ταινία. Απέξω ήταν ένα αμάξι πολύ παλιό παρκαρισμένο στην άκρη του δρόμου (το μέρος αυτό ήταν έρημο δεν ήταν κανονικός δρόμος). Εγώ να λέω ότι είναι περίεργο να υπάρχει εκεί αμάξι και μάλιστα τόσο παλιό (παρόλα αυτά άστραφτε από καθαριότητα). Ξαφνικά το αμάξι άρχισε να κυλάει προς εμάς (ήταν κατηφορικό το έδαφος) και το βάλαμε στα πόδια. Δεν το πάω αναγκαστικά σε κάτι μεταφυσικό, το έδαφος ήταν κατηφορικό εξάλου φαντάζομαι ίσως να γίνεται. Όπως και να χει τρομάξαμε.

ελα μωρε ο κασπερ εκανε μαθηματα οδηγησης.πατα φρενο πατα φρενο πατα φρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε ΜΠΟΥΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα μωρε ο κασπερ εκανε μαθηματα οδηγησης.πατα φρενο πατα φρενο πατα φρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε ΜΠΟΥΜ

 

Δεν κάτσαμε μέχρι το μπουμ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωριό το καλοκαίρι, πριν καμιά δεκαετία περίπου (είμαι 21).

 

Είμαστε με ξάδερφο και λέμε να στήσουμε ένα πάγκο έξω απ'το σπίτι του (ήταν σχετικά υψωμένο, και το χωριό έχει κάπου 800m υψόμετρο) που θα πουλάμε λεμονάδες ή μαλακίες γενικά, για να μαζευόμαστε όλα τα ξαδέρφια και παιδιά του χωριού να κάνουμε χαβαλέ.

 

Αυτός τρελαίνεται με ηλεκτρονικά κτλ, και είχε τότε ένα ράδιο που ασχολιόταν, οπότε που καλύτερο μέρος να το χρησιμοποιήσει. Είχε φέρει και κάτι κασέτες με διάφορα τραγούδια που είχε διαλέξει αυτός νομίζω, και βάζει μία να παίζει. Εκείνη τη μέρα δεν είχε και πολύ καλό καιρό, και ενώ εμείς γουστάραμε που μόλις ψιλοτελειώναμε τη φάση κι αράζαμε από πάνω μάζευε συννεφιά. Μετά από λίγα λεπτά αστραπές στο βάθος αλλά εμείς δεν πτοούμαστε. Δεν θυμάμαι ακριβώς αν ήταν το 1ο κομμάτι ή αν μπήκε μετά από λίγο, αλλά μπαίνει το ψιλοπρόσφατο τότε Dance with the devil.

 

Και εκεί που φτάνει το κομμάτι στο σημείο που λέει το 1ο ""φάιτ φάιτ... εντ ΝΤΑΝΣ ΓΟΥΙΘ ΔΕ ΝΤΕΒΙΛ" στο ντέβιλ πάνω βαράει κεραυνός και κόβεται παντού το ρεύμα. Βροχή μετά και χαμός.

 

Χεζόμουν που χεζόμουν με το κομμάτι γενικά, από τότε κάθε φορά που το ακούω μόνο ανατριχίλες.

 

Ο πάγκος προφανώς πιστολιάστηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...