Προς το περιεχόμενο

Τρομακτικές ιστορίες


aLek0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια φορα και δυο καιρούς πίσω στους χρόνους τους παλιούς υπήρχε η γριά η αρχόντισσα ζούσε σε σπίτι στους αγρούς

φρόντιζε να έχουν για να τρώνε και έδινε τρόφιμα αυτονόνε που της ζητούσανε φαΐ και αν ηταν βράδυ η και πρωί

τότε ενα βράδυ ακούει την πόρτα, κάποιος με βία να βροντεί

ανοίγει βλέπει ενα ανακόντα , άντρα ντυμένο με στολή

 

τότε πέθανε και απο τότε επειδή την πήγε μέντες απο την τρομάρα και στοιχειώνει το δάσος και τρώει μικρά παιδάκια που τυχαίνει να παίζουν ανάμεσα στις φυλλωσιές

μπρρρρ!! :fear: ph34r.gifph34r.gifph34r.gif

ρε μάγκες sorry για το spam αλλα τι σκατά είχα πιει κ το έγραψα αυτό ? ούτε π το θυμάμαι 

/κλάμα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μάγκες sorry για το spam αλλα τι σκατά είχα πιει κ το έγραψα αυτό ? ούτε π το θυμάμαι 

/κλάμα 

Νικοτσ σοζ φίλε και εγώ αναρωτιέμαι επινες κάτι τότε ή πίνεις κάτι τώρα κ σοβαρεύτηκες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικοτσ σοζ φίλε και εγώ αναρωτιέμαι επινες κάτι τότε ή πίνεις κάτι τώρα κ σοβαρεύτηκες :P

γιατί μου λες σοζ? νομίζεις ντρέπομαι που κάνω οτι γουστάρω?  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το υπόλοιπο story?

1 ώρα στα εκδοτήρια...

2 ώρες για επιβίβαση...

κατάστρωμα να είναι ασφυκτικά γεμάτο κόσμο...

αναχώρηση με 3 ώρες καθυστέρηση....

στα μισά της διαδρομής μηχανική βλάβη....

4 ώρες επισκευή...

3 μίλια πριν το λιμάνι πάλι βλάβη....

και όλα αυτά στο 3ημερο του Δεκαπενταύγουστου με θερμοκρασία 39C...

 

need i say more:-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

True personal story:

 

Πριν αρκετά χρόνια όταν πέθανε ο παππούς μου, 16 ετών εγώ, συνέβη κάτι weird. Καθώς ήταν στην κουζίνα οικογένεια,σόι κλπ, κάναμε τα "40" ή κάτι τέτοιο ξαφνικά ένα ποτήρι ή πιάτο δεν είμαι sure σηκώθηκε μόνο του μερικά εκατοστά στον αέρα και έπεσε στο πάτωμα. Λες και κάποιος το σήκωσε και το πέταξε κάτω εσκεμμένα. Εγω ήμουν στο μπάνιο εκείνη την στιγμή. Σαφώς δεν με κορόιδεψαν, σε ένα τέτοιο συμβάν θανάτου θα ήταν άκυρο. Anyway παρόμοια περίοδος, πριν τα "40", άκουσα μια καρέκλα να σέρνεται στο υπνοδωμάτιο του συγχωρεμένου παππού μου. Δεν ήταν κανείς στον χώρο. One time only συνέβη αλλά είχα ψιλό χεστει. Λένε και καλά, ότι πριν κλείσει 40 μέρες ο αποθανούσας εκδηλώνει με διάφορους τρόπους την παρουσία του. Ο καθένας τώρα ανάλογα και τα πιστεύω του. Απλά ήθελα να share αυτό το story.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατσουμπαλος ο παππους

Όπως είπα ο καθένας με τα πιστεύω του. :)

 

Και καλά ο νεκρός κάτι φορές θέλει να δηλώσει την παρουσία του και γίνονται κάποια συμβάντα υλικού περιεχομένου. Urban legends or not, συνέβη. Το τι ηταν ακριβώς είναι άγνωστο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μια μέρα μπήκα στο σπίτι και ήρθα φάτσα με έναν φουσκωτό. Χέστηκα πάνω μου και τον κοίταζα παγωμένη για μερικά δευτερόλεπτα. Δεν ήξερα αν πρέπει να τρέξω στην πόρτα και να φύγω, να βάλω τις φωνές ή και τα δύο.

 

Μετά από λίγο ακούω τον άντρα από μέσα. Τελικά ο τύπος ήταν μπογιατζής και είχε έρθει να φτιάξει κάτι μερεμέτια στο σοβατεπί. Μάλιστα εγώ τον είχα φωνάξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρόσφατα ξύπνησα το πρωί και η μπαλκονόπορτα του δωματίου μου (τζάμι κ έξω) ήταν ανοιχτή και οι κουβέρτες και το πάπλωμα μου ήταν στην άλλη μεριά του δωματίου.Κάπως έτσι αρρώστησα για κανα 2 εβδομάδες με γρίπη και με ξαναέπιασε η ιγμορίτιδα. Τις είχα κλειδώσει απο μέσα όπως πάντα και κανείς δικός μου δεν τις άνοιξε ούτε έχουμε πιτσιρίκια στο σπίτι.

Πέρα απο όλα που μπορεί να νομίζεις οτι είδες/άκουσες και τα δικαιολογείς αυτό είναι κάτι που με άφησε λίγο μαλάκα. όχι επειδή ο casper το φαντασματάκι ίσως μου έκανε πλάκα , αλλα επειδή σκέφτηκα μήπως υπνοβατώ 
καλά που μένω σε ισόγειο 
lol 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κατι παρομοιο που ειπε και ο  Glikos .

Δουλευω τα καλοκαιρια μονο , σε μια ταβερνα (οικογενιακη επιχειρισει) . Του αφεντικου μου ο πατερας αρχες καλοκαιριου 2015 πεθανε . Αυτος λοιπον ηταν πολυ κομπλεξικος σε καποια πραγματα , πολλες φορες με μαλωνε για το πως εκοβα το ψωμι , το εκοβα με τον σωστο τροπο και αυτος ηθελε παντα να το κοβω με τον δικο του ! βριστικαμε  αρκετες φορες τα προηγουμενα χρονια για κατι ψιλο μλκες σαν αυτη . Ηταν κυριακη μερικες μερες μετα την κηδεια και το μεσιμερι ειχε μερικες παρεες για φαγητο . Εκει λοιπον που εκοβα ψωμι νιωθω οτι καποιος με βαρεσε φαπα αλλα οχι δυνατα ισα ισα , σκεφτικα πως ηταν το αφεντικο μου γιατι το χουμε στο μαγαζι να ανταλασουμε φαπες . ελα μου ντε πως δεν ηταν κανεις , δεν υπηρχε κανεις εκει μονο εγω . το πρωτο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλο ηταν ο παπους που με μαλωνε παλι .

δεν πολυ πιστευω σε αυτα , αλλα και παλι ηταν καπως περιεργο το ολο σκηνικο .

πιστευετε οτι θα μπορουσε οντως να ηταν ο παππους που με μαλωνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αληθινη ιστορια.

Συνεβη προσφατα πριν 50 χρονια.ε ενταξει οχι τοσο προσφατα αλλα συνεβη τελοσπαντων.

Μια οικ μετακομοισε σε ενα σπιτι.το σπιτι ηταν ωραιο, και μεγαλο και ειχε και μπαλκονι.τελοσπαντων το  βραδυ και ενω ηταν στο κρεβατι το αντρογυνο και το κανανε,,η κοιμοταν,αλλα μαλλον το πρωτο, :-D ,,ο πατερας αποφασισε να παει προς νερου του.δηλ στη χεστρα εμμ τουαλετα.τελοσπαντως ηθελε να παει στο μερος . :confused: ..και αφου τελιωσε,και μετα πηγε στη κουζινα να πιει λιγο νερο ,,,ειδε τη κορη του να καθεται σε μια καρεκλα και να κλαιεει. :confused:

τη πλησιαζει και λεει

γιατι κλαις μαργαριτα;;

γουααααα

γιατι κλαις μαργαριτα;;

γουααααα

ε γιατι κλαις καλε;;

γουαααααααααα

Α ΣΚΑΣΕ ΜΕ ΤΑ ΓΟΥΑ πες τωρα γιατι κλαις

και κεινη τη στιγμη ακουσε μια φωνη απο πισω του να λεει

ΣΕ ποια μιλας μπαμπα;;

γυριζει και βλεπει τη μαργαριτα απο πισω του

και γυρναει μπροστα και βλεπει τη καρεκλα αδεια

την αλλη μερα μετακομοισανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...