Προς το περιεχόμενο

Το φαινόμενο Χατζηγιάννης.


_BASSstarlet_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλός, χρυσός, αλλά δε μπορεί να μιλήσει για το έντεχνο... Μάλλον είναι ο τελευταίος που θα μπορύσε να το κάνει. Είναι καθαρά εμπορικός και έχει τραγουδάκια που ο κόσμος σιγά σιγά ξεχνάει. Υπάρχουν ακόμα τα "τέρατα" του εντέχνου που φτάσανε το είδος στην κορυφή και ένας από αυτούς του απάντησε κιόλας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λίγα με τον μιχάλη της καρδιάς μας ε???

Υπάρχει ο Θεός...Πάνω από αυτόν, υπάρχει ο ημίθεος(που λέει και η Αντζελα) Μιχάλης!

Αυτός ο ήρωας με την καμπαρντίνα!

Αυτός ο άντρας ο στιβαρός!

 

Οι στίχοι του μιχάλη είναι 2 σκάλες πάνω απο΄τα ποιήματα του καββαδία, η φωνή του μελωδικότερη από αυτή του παπακωνσταντίνου, και το στυλ του τουλάχιστον παρόμοιο με τον Iggy pop, απλά στο ομορφότερο!

 

Αντε τώρα, που τολμήσατε εσείς, ταπεινά σκουλήκια, να μιλήσετε για τον μιχαλάκη μας!!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ προτιμώ την Καλομοίρα γιατί ότι και να τραγουδάει είναι εμφανίσιμη η κοπέλλα....

 

Τώρα για το Χατζηγιάννη τι να πει κανείς...απλοικές συνθέσεις, από απλοικά μυαλά για απλοικά μυαλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πολυ διαφημιση απο τα ΜΜΕ,δεν σου λεει τιποτα?.ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟς ρε παιδια.Μαλλον τον εφαγε η εταιρια στην μαπα,και γι αυτο τον διαφημιζει,μπας και ξεπουλησει τα CD's, που εχει στοκαρει.

Θυμαται κανεις καμια διαφημιση του Καζαντζιδη,του Αγγελοπουλου,του Διονυσιου κα?.Κι αν ακουστηκαν μερικες,ηταν για να πληροφορειται ο κοσμος, καθε φορα την νεα δουλεια τους,και εκει σταματαγε το πανηγυρι.Αυτοι οι διαχρονικοι κολοσσοι,δεν ειχαν τετοια αναγκη.Νομιζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως, μιας και όλοι συμφωνούμε ότι το παιδάκι - διότι περί αυτού πρόκειται - είναι γτπ, πολύ ενδιαφέρον θα είχε να έβγαινε κάποιος/κάποια με αντίθετη άποψη, να δούμε τι έχει να πει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ για ό,τι ειπώθηκε με τον Χατζηγιάννη μέχρι τώρα, καθώς δεν έχω βρει μέχρι κάποιο λόγο να ακούσω τα τραγούδια του, ούτε θεωρώ οτι με εκφράζουν. Όμως δεν μπορώ από την άλλη να τα βάζω όλα σε ένα τσουβάλι δηλαδή:

 

Τώρα για το Χατζηγιάννη τι να πει κανείς...απλοικές συνθέσεις, από απλοικά μυαλά για απλοικά μυαλά...

 

Από πότε κάθε είδος μουσικής πρέπει να σε ρίχνει σε βαθιά περισυλλογή? Δηλαδή δεν μπορεί να υπάρχουν τραγούδια που τα ακούς απλά για να τα "ακούσεις" ή να κάνεις το χαβαλέ σου ή έστω να σε εκφράζει? Δεν σημαίνει ότι αυτοί που τα ακούν έχουν απλοικά μυαλα από που κι ως που?

Επαναλαμβάνω δεν μου αρέσει και δεν ακούω Χατζηγιάννη αλλά μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο τον ακούν ορισμένοι..

 

ΥΓ Καλά στην συνέντευξη που έδωσε κάποιος έπρεπε να του δώσει καμια φαπούλα αλλα τέλος πάντων :-D:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μ'αρέσει πολύ βρε παιδιά ειδικά οι μπαλάντες που έχει πει είναι πολύ καλες!!!

Τώρα απο θέμα χαρακτήρα δεν μ' ενδιαφέρει...παλιότερα είχα αντίθετη άποψη για αυτόν μέχρι που έτυχε να τον δω σε μία συναυλία του και μ'άρεσε αρκετά...οι γνώμες των ανθρώπων διαφέρουν δεν παύει όμως να υπάρχουν ....αυτάαααααα:P

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χατζηφλωρομανιαμούνιας.

Ξέχασες μια συλλαβή.

Εγώ ξέρω ότι είμαστε ιεροσυλοι και η οργή του μεγάλου μιχάλη θα πέσει πανω μας αργά η γρήγορα.ας υποκλιθούμε στην ανωτερότητα του.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω ότι είμαστε ιεροσυλοι και η οργή του μεγάλου μιχάλη θα πέσει πανω μας αργά η γρήγορα.ας υποκλιθούμε στην ανωτερότητα του.

 

Συνεχίζω να πιστεύω πως η Καλομοίρα κρύβει χειρότερη οργή μέσα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...