Προς το περιεχόμενο

Το φαινόμενο Χατζηγιάννης.


_BASSstarlet_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον φαγατε τον ανθρωπο! Εχω ολα του τα τραγουδια τουλαχιστον 5 φορες στον υπολογιστη και laptop σκορπισμενα απο εδω και απο εκει. Σημερα τα ξαναακουγα. Τα περισσοτερα απο αυτα ειναι πολυ ωραια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ανοητα ανθρωπακια που κοροιδευετε...Το "θειο βρεφος" που ακουει στο ονομα μιχαλακης αυτη τη στιγμη εχει καταγραψει ολων την ΙP, μεσω του μακη θα σας βρει που μενετε και θα ερθει με τα φιλαρακια του τον τσακ νορις, τον τζακ μπαουερ και τον λινκον μπαροους και θα σας καθαρισει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον φαγατε τον ανθρωπο! Εχω ολα του τα τραγουδια τουλαχιστον 5 φορες στον υπολογιστη και laptop σκορπισμενα απο εδω και απο εκει. Σημερα τα ξαναακουγα. Τα περισσοτερα απο αυτα ειναι πολυ ωραια.

 

συμφωνω.ρε παιδια ποιος απο μας δεν εχει σιγοτραγουδησει τουλαχιστον 1 τραγουδι του....ειναι αντιπαθητικος.ναι.οκ.αλλα σαν καλλιτεχνης κ μουσικος....αστο δεν παιζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω.ρε παιδια ποιος απο μας δεν εχει σιγοτραγουδησει τουλαχιστον 1 τραγουδι του....ειναι αντιπαθητικος.

Να πάω να πέσω σε κανά γκρεμό δηλαδή? :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω.ρε παιδια ποιος απο μας δεν εχει σιγοτραγουδησει τουλαχιστον 1 τραγουδι του....ειναι αντιπαθητικος.ναι.οκ.αλλα σαν καλλιτεχνης κ μουσικος....αστο δεν παιζεται

 

καλημερα

εγω δεν ετυχε ποτε να σιγοτραγουδησω χατζηγιαννη

προτιμω roy orbison, devendra banhart και χιλαδες αλλους

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα

εγω δεν ετυχε ποτε να σιγοτραγουδησω χατζηγιαννη

προτιμω roy orbison, devendra banhart και χιλαδες αλλους

 

θα εισαι απο τις εξαιρεσεις σιγουρα....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πότε κάθε είδος μουσικής πρέπει να σε ρίχνει σε βαθιά περισυλλογή? Δηλαδή δεν μπορεί να υπάρχουν τραγούδια που τα ακούς απλά για να τα "ακούσεις" ή να κάνεις το χαβαλέ σου ή έστω να σε εκφράζει? Δεν σημαίνει ότι αυτοί που τα ακούν έχουν απλοικά μυαλα από που κι ως που?

Επαναλαμβάνω δεν μου αρέσει και δεν ακούω Χατζηγιάννη αλλά μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο τον ακούν ορισμένοι..

 

Συμφωνώ...η ένσταση μου (και εξ'ου και το σχόλιο) προέρχεται από το γεγονός ότι πολλοί (και από ότι φαίνεται από κάτι συνεντεύξεις του και ο ίδιος) τον θεωρούν μεγάλο συνθέτη, ο οποίος είναι πολύ μπροστά από την υπόλοιπη χώρα, κλπ, κλπ....

Τα τραγούδια του όπως είπες είναι καλά για καμία καφετέρια ή παρόμοια αδιάφορη κατάσταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον κι εγώ είμαι από τις εξαιρέσεις που δεν έχουν σιγοτραγουδήσει Χατζηφλωρομανιαμούνια (σωστά?). Το να σιγοτραγουδήσεις όμως ένα τραγούδι που ακούγεται ΣΥΝΕΧΕΙΑ και ΠΑΝΤΟΥ, δεν έχει να κάνει τόσο με την ποιότητα του τραγουδιού, όσο με την πλύση εγκεφάλου, που σου κάνει το "σύστημα κατασκευής σταρς"... Δηλαδή δεν είναι από τα κομμάτια που θα σιγοτραγουδήσεις από μεράκι (π.χ. Λοϊζος, Άκης Πάνου, Απόστολος Καλδάρας, Ζαμπέτας κλπ) ΑΛΛΑ, γιατί την προηγούμενη βδομάδα το άκουγες σε ραδιόφωνα, τηλεοράσεις, καφετέριες, μαγαζιά ρούχων κλπ. πάνω από 3587 φορές !

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν έχω σιγοτραγουδήσει ποτέ μου τραγούδι του κοψοφλέβα (ρε μπας και είναι emo? :D), και αν σιγοτραγουδήσω να ανοίξει η γη να με καταπιεί!

Το κακό με τα τραγούδια του, είναι πως τα ακούν φανατικά και μεγαλύτεροι ανεγκέφαλοι απο 14χρονα κοριτσάκια, που αν τους πεις κάτι αντίθετο θα πέσουν να σε φάνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω.ρε παιδια ποιος απο μας δεν εχει σιγοτραγουδησει τουλαχιστον 1 τραγουδι του

 

μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια και απ'την άλλη άλλοι τόσοι μη σου πω και περισσότεροι σιγοτραγουδάνε Βανδή .. So What ??

 

 

Συμφωνώ...η ένσταση μου (και εξ'ου και το σχόλιο) προέρχεται από το γεγονός ότι πολλοί (και από ότι φαίνεται από κάτι συνεντεύξεις του και ο ίδιος) τον θεωρούν μεγάλο συνθέτη, ο οποίος είναι πολύ μπροστά από την υπόλοιπη χώρα, κλπ, κλπ....

 

Έτσι που πάνε θα μας τον παρουσιάσουν και σαν δεύτερο Θεοδωράκη ... άσε που ίδιος πρέπει ήδη να θεωρεί κάτι τέτοιο τον εαυτό του ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν έχω σιγοτραγουδήσει ποτέ μου τραγούδι του κοψοφλέβα (ρε μπας και είναι emo? :D), και αν σιγοτραγουδήσω να ανοίξει η γη να με καταπιεί!

Το κακό με τα τραγούδια του, είναι πως τα ακούν φανατικά και μεγαλύτεροι ανεγκέφαλοι απο 14χρονα κοριτσάκια, που αν τους πεις κάτι αντίθετο θα πέσουν να σε φάνε!

 

ελεος ρε παιδια αν καποιος γουσταρει χατζηγιαννη θα ακουσει χατζηγιαννη, πρωτος ειπα οτι εχουμε φαει πλυση εγκεφαλου και πλεον δε χρειαζεται καν να βαλεις να ακουσεις τραγουδι του γιατι τα παιζει η tv καθε 20λεπτο με τον ΟΤΕ αλλα αυτη η φλωροφοβια πια εχει παραγινει, εγω σιγοτραγουδαω και belle and sebastian και καλομοιρα αν μου κανει κεφι και κατι τρεχει στα γυφτικα...αλλου ειναι η ουσια παρτε το χαμπαρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Το κακό με τα τραγούδια του, είναι πως τα ακούν φανατικά και μεγαλύτεροι ανεγκέφαλοι απο 14χρονα κοριτσάκια, που αν τους πεις κάτι αντίθετο θα πέσουν να σε φάνε!

 

Ω ναι!!Το χειρότερο μου..Να ακούει ο άλλος Κιάμο(....) και να του λέω "Ελεος ρε μλκ με τα γαμοτράγουδα σου" και να γυρνάει να σου κάνει "Σοβααααραααα μιλάς?Δεν σου αρέσει ο θεός?"..Και μόλις βάλεις λίγο ροκ να ξεκινάνε όλοι ''Αλλάξτε το ρε παιδιά..Τι είναι αυτά που ακούμε..Καλά ακούς τέτοια πράγματα..Βάλτε κάτι να ανέβουμε" και να τρελαίνομαι..

Τεσπα τα λόγια μου χάνω και εσείς τα δικά σας..Ειναι ανώφελο πραγματικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...