Προς το περιεχόμενο

Gears of War 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 602
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
το gow 1 στο pc με muted post processing εχει μακραν καλυτερα γραφικα απο το x360. (το εχω και στο χβοχ360 αλλα δεν συγκρινεται) my opinion

 

σε ολα τα site παντος ητανε 1/10 μοναδα πισω.... τωρα πως γινετε αυτο....

 

και τεσπα,στα @@ μας τα γραφικα,το παιχνιδι μετραει,αν εσυ θες 1% παραπανω γραφικα,ξυλωσου για την geforce 9800 σε κανα χρονο ;)

(η μαλλον σε 2 χρονια,για 2010 σας κοβω)

 

εμεις δεν κανουμε αναβαθμιση,ουτε γινωμαστε προβατο του καθε μαλακα τις καθε εταιριας hardware.

 

και το live επισης,ειναι αλλη φαση.... το multi του pc ειναι ξενερωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GDC 2008: What to Expect In Gears of War 2

Did Epic drop hints during the MS keynote?

 

Nobody knows Unreal Engine 3 as well as Epic does. They created it after all. You can be sure all of the latest UE3 tools are used to their utmost ability in Gears of War 2, which means we can use what was shown prior to the Gears of War 2 announcement to speculate.

 

The next thing we saw was perhaps more telling -- a Gears of War tech demo with hundreds of locust enemies rushing down a street. New Unreal Engine 3 technology makes it possible. This leaves open the possibility for massive battles in Gears of War 2. The first game featured a small group of humans against a few enemies at each encounter, though that hardly seems to be an upper limit with the sequel. There can now be hundreds of enemies storming the screen. Why wouldn't it be included in the game?

 

The water, particularly the rain, in Gears of War was pretty spectacular but it still wasn't as good as what we saw in the tech demo. Specular and environmental reflections on the water and more realistic splashes and waves were shown to highlight dynamic fluid surfaces. One place we'll likely see this is in the underground immulsion. It wouldn't be a stretch to see some other cavernous levels with puddles or underground lakes. The demo we saw was at a dock. Perhaps a battle on a beach or a D-Day type invasion is on the way.

 

Interacting with and destroying the environment seems like a sure bet in Gears of War 2. Epic spent some time showing the updated ability to realistically destroy just about anything on screen. A fence was shown splintered by an explosive bow shot and a steel reinforced concrete floor was destroyed while the steel bars remained -- you can destroy the face of a level while the structure beneath holds true. Leaping behind cover looks like a temporary safe point in Gears of War 2.

 

Last but not least, there were the soft body physics and fluid bodies. A huge chunk of meat and a ball of liquid metal were shown as examples, both reacting realistically to gunfire and touch. The jiggling meat was very unnerving, but also leaves open the possibilities for some cool things in Gears of War 2. Soft environments would be a start. Some crazy enemies could also be created with these tools. It might not be in the initial interaction that you notice these things. Imagine blowing a limb off of a creature and watching it flop down next to you with a lifelike splatter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1950xt εχω ολα τερμα τα γραφικα.Ουτε ξηλωθηκα ουτε τιποτα.Ξερεις που ξηλωθηκα?Για τη μ@λακια το hd dvd player για το x360 που δεν υποστηριζεται πλεον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1950xt εχω ολα τερμα τα γραφικα.Ουτε ξηλωθηκα ουτε τιποτα.Ξερεις που ξηλωθηκα?Για τη μ@λακια το hd dvd player για το x360 που δεν υποστηριζεται πλεον

 

τερμα .... :rolleyes:

 

την ανταλασεις με ΑΤΙ 3870? πρεπει να ειναι συλλεκτικο κομματι,για να εχεις με την συγκεκριμενη καρτα γραφικων καλυτερα γραφικα απο το 360! ξερεις τι καρτα γραφικων φοραει το 360 αραγε?

 

το HD DVD που κολαει με τα παιχνιδια? το αμα εσυ πιαστηκες "κωτσος" ,δεν σου φταινε τα παιχνιδια του 360.ποιος σου ειπε να παρεις εξωτερικο Drive,την ωρα που καν δεν ξερεις ποιο θα επικρατησει,και που ακομα δεν εχουνε βγαλει ταινιες τα βιντεοκλαμπ? (τουλαχιστον οχι αρκετες ;) ).το λαθος ειναι δικο σου,και οχι της microsoft. 2 χρονια τωρα το 99.9% του φορουμ γραφει εκατ. ποστς,οτι δεν αξιζει ακομα μια τετοια αγορα.εσυ γιατι το πηρες?

 

τεσπα,και επειδη δεν σε κοβω να εχεις 360 οπως λες....(για την ακριβεια ειμαι 101% βεβαιως),στηλε μου με πμ το gamertag σου να τα πουμε....

(να μαντεψω? δεν εχεις συνδρομη ....live :-) )

 

οχι που θα ειχες 360,και θα περιμενες 2 χρονια να βγει το GoW 2 στο pc....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gamespot.com/search.html?type=11&stype=all&tag=search%3Bbutton&om_act=convert&om_clk=search&qs=gow&x=0&y=0

 

εδω παντος βλεπω υψηλοτερη βαθμολογια... :lol:

 

η μονη διαφορα στο pc,ειναι οτι εσεις παιξατε brumac ;)

 

Μηπως λεω μηπως οι βαθμολογιες πανε αναλογα με τις δυνατοτητες της εκαστοτε πλατφορμας; Γιατι οπως σου ειπε καποιος πιο κατω τα γραφικα στο PC ειναι καλυτερα και με extra content..

Καπου παρακατω εχεις απορια πως γινεται να τρεξει το GoW με ολα full με x1950 σε ενα PC; Ξερεις μηπως τι gpu φορας ή να σου θυμησω;

 

ω-χου ρε little loui vegοs (&σια)....

 

παιχτο εσυ τα χριστουγεννα του 2009. μονο μεχρι τοτε μη μας ζαλιζεις πληζ.

 

Blah blah blah.. blaah..

 

 

Ναι αγορι μου ναι οτι πεις. :-) Δεν σου χαλαω την μανεστρα μην φοβασαι.. Αλλα δεν μπορειτε να λετε και οτι @@ σας κατεβει και να μην περιμενετε να την σχολιασουμε..

Το ποτε θα το παιξω εγω ειναι αλλο θεμα μιας και ειμαι κατοχος 360 (αραγε ποιος τραβαει κολληματα δεν ξερω :rolleyes:)..

Οσο για τους αλλους PC users μην μασας.. Οπως ειπαμε εχουν ενα καρο games να παιξουν, μην λεμε παλι τα ιδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

littlelouievegos,εγω παντος με την 8800 που ειχα,δεν ειδα διαφορες.

επισης και να ειχε,μην ξεχνας οτι το παιχνιδι βγηκε 1 χρονο μετα το 360,οποτε αλλη τεχνολογια γραφικων 1 χρονο μετα.δεν ειναι συγκρισιμο αυτο που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αγορι μου ναι οτι πεις. :-) Δεν σου χαλαω την μανεστρα μην φοβασαι.. Αλλα δεν μπορειτε να λετε και οτι @@ σας κατεβει και να μην περιμενετε να την σχολιασουμε..

μα αυτο ειναι το νοημα.. σχολια να γινονται :-D

 

 

Το ποτε θα το παιξω εγω ειναι αλλο θεμα μιας και ειμαι κατοχος 360.

ευτυχως :-D, γιατι ενα νεο κυμα απο "it will be worth the wait" κλπ συναφη, νομιζω θα ητανε πια too much εδω μεσα :]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1280x1024 ολα τερμα εκτος του dx10 AA που δεν το υποστηριζει.Average 47 καρε minimum 33 και τραγουδα αν δεν με πιστευεις. Και η 1950 δεν λεω οτι ειναι τελεια καρτα αλλα ειναι σιγουρα καλυτερη απο του xbox.Τελος να επαναλαβω οτι εχω xbox (οχι για πολυ,θα φαει πουλημα) και τα λεω αυτα,δεν τα λεω ακριτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα αυτο ειναι το νοημα.. σχολια να γινονται :-D

 

Ρε μας δουλευεις; Εσυ δεν ειπες λιγο πριν μην μας πρηζεις τα @@ με σχολια εδω μεσα;:P Αποφασισε θες ή οχι σχολια; Η μηπως θες σχολια μονο για τους αλλους; :-D

 

ευτυχως :-D, γιατι ενα νεο κυμα απο "it will be worth the wait" κλπ συναφη, νομιζω θα ητανε πια too much εδω μεσα :]

 

Κανενα κυμα "it will be worth the wait" δεν υπαρχει στην PC αγορα, και ουτε περιμενουμε σαν μεσσιες τα games του μαλακοBill για να σωθουμε.. Δοξα τω θεω εχουμε ενα σωρο παιχνιδια να ασχοληθουμε.. Μην μας μπερδευετε με τις godfather κοντρες σας με την γιαπωνεζικη κονσολομαφια..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

littlelouievegos,εγω παντος με την 8800 που ειχα,δεν ειδα διαφορες.

επισης και να ειχε,μην ξεχνας οτι το παιχνιδι βγηκε 1 χρονο μετα το 360,οποτε αλλη τεχνολογια γραφικων 1 χρονο μετα.δεν ειναι συγκρισιμο αυτο που λες.

 

Ρε συ Bouga αλλο το ενα αλλο το αλλο, και οχι διαφορες μεγαλες δεν υπαρχουν πλην χρησης φιλτρων kαι post processing, ιδια μηχανη ειναι τι περιμενες; Στο ειπα γιατι μου συγκρινεις βαθμολογιες για να πεις πιο ειναι καλυτερη εκδοση και σου λεω δεν παει ετσι το θεμα..

Για να σταματησουμε το σπαμμαρισμα μεσα στο GoW 2 τοπικ που ειναι λογικο να ενοχλει τους αλλους, απλα μην κανετε τετοιου ειδους βλακωδη σχολια γιατι εσεις εκτιθεστε..

Χαρειτε την παιχνιδαρα, αλλα μην λετε @@ ρε φιλαρακι.. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η 1950 δεν λεω οτι ειναι τελεια καρτα αλλα ειναι σιγουρα καλυτερη απο του xbox.Τελος να επαναλαβω οτι εχω xbox (οχι για πολυ,θα φαει πουλημα) και τα λεω αυτα,δεν τα λεω ακριτα

 

η 1950 καλυτερη? ελεος ρε φιλαρακι,τι να σου πουμε τωρα?

 

το οτι εχεις xbox φαινετε.σου ειπα να μπουμε τωρα live,και ουτε καν το σχολιασες....

 

παμε τωρα?θα σου στηλω 1 μηνα δωρεαν για να μπουμε να μου αποδειξεις οτι εχεις....

 

και ξερεις κατι? τιποτα δεν εχεις.λες απλα "εχω 360 αλλα θα φαει πουλημα" απλα για να πικαρεις τους 360 χρηστες....γιατι αν ειχες δικο σου θα φαινοτανε ;)

 

ας βγαλει ο καθενας τα συμπερασματα του

 

edit: ακομα δεν το πουλησες 1 χρονο μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...