Προς το περιεχόμενο

Gears of War 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω βαρεθεί να διαβάζω για το crysis και τις απαιτήσεις που έχει ..οκ το παιχνίδι είναι για τον πότσο.

Νομίζετε οτι έκανε τίποτα ιδιαίτερο η Crytek ? οποιοσδήποτε μπορεί να πλακώσει ένα παιχνίδι και να του βάλει ultra-high-res textures και εκατοντάδες χιλιάδες πολύγωνα. Η μαγκιά είναι να τρέχει σε ένα νορμάλ PC ..όχι να θέλει τεχνολογία του μεθαύριο.

 

+1 και απο μένα, έτσι ακριβώς. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 602
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
τάϊζε κι εσυ βασιλη μου, τάϊζε, και θα'ρθει και το νερακι καποια στιγμη.. ;ppPPpppP
Αστα να πάνε peter πιο πολύ ασχολούμε με αλχημείες μπας και πάρω κάτι παραπάνω απο ποιότητα και πιο σταθερά frame παρά με το ίδιο το παιχνίδι :mad:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Φίλε μου αν πρόσεξες μιλάω για 2χ HD 3870 αν τώρα εσύ πιστεύεις οτι το crysis πάει καλύτερα με μία 8800 GTS 512 MB τότε τι να πω..:lol: Το σφεντόνα πως το εννόεις δεν ξέρω, εμένα π.χ. μπορεί να βαράει 50-60 συνήθως αλλά σε κάποια σημεία βλέπω 20, 15, 10, 5...frame ε αυτό εγώ δεν το θεωρώ σφεντόνα. Το παιχνίδι για μένα πρέπει να τρέχει ΝΕΡΑΚΙ ΠΑΝΤΟΥ...

 

το Crysis έχει του κώλου αύξηση frames σε SLI/CF...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Crysis έχει του κώλου αύξηση frames σε SLI/CF...

 

Δεν διαφωνώ, και εγώ θα ήθελα κάτι καλύτερο, αν και γύρω στα 10 frame δεν είναι ακριβώς του κώλου, πάντως πάει καλύτερα απο μια 8800 GTS 512

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγώ αυτό που βλέπω είναι μια αυξηση επιδόσεων 87% απο μία κάρτα σε CF x2 ;)

Τέλος πάντων, το σκίσαμε το θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αν δούλευε σωστά φαντάσου πόσο έπρεπε να είχε ανέβει όμως...από 1 σε 4 ούτε καν τα διπλάσια frames δεν βγάζει...98%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δούλευε σωστά φαντάσου πόσο έπρεπε να είχε ανέβει όμως...από 1 σε 4 ούτε καν τα διπλάσια frames δεν βγάζει...98%

μην ανησυχεις, μεχρι να βγει το Gears 2 στο pc, και drivers θα υπαρχουνε καλυτεροι, αλλα και καρτουλες να αγορασετε.. :P

 

φτανει με τα pcια σας, παλιοαρρωστοι!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω βαρεθεί να διαβάζω για το crysis και τις απαιτήσεις που έχει ..οκ το παιχνίδι είναι για τον πότσο.

Νομίζετε οτι έκανε τίποτα ιδιαίτερο η Crytek ? οποιοσδήποτε μπορεί να πλακώσει ένα παιχνίδι και να του βάλει ultra-high-res textures και εκατοντάδες χιλιάδες πολύγωνα. Η μαγκιά είναι να τρέχει σε ένα νορμάλ PC ..όχι να θέλει τεχνολογία του μεθαύριο.

 

Ε αφου ειναι τοσο ευκολο βγαλε και εσυ μια engine βρε.. Τοσο ευκολο νομιζεις ειναι να κανεις development στην CryEngine2 ε; Για ξαναριξε μια ματια παλι στις δυνατοτητες της και εδω ειμαι παλι να το ξανασυζητησουμε..

Η engine σαφως και ειναι απαιτητικη αλλα δεν ειναι μονο high polygon count και high res textures φιλε μου.. Ειναι παρα πολυ πιο εξελιγμενη απο αυτα τα 2 απλα πραγματακια που τονιζεις.

 

Περαν αυτου εαν καποιος περιμενε να παιζει με 60fps σταθερα ενα τετοιο παιχνιδι σημερα, χωρις drop in framerate τοτε ειναι δυστυχως απο αλλο πλανητη, και δεν εχει ιδεα ποσο λαθος κανει..

Φυσικα και ειναι απαιτητικο ενα παιχνιδι που φερνει επανασταση στον τομεα των gfx και θα αποτελεσει σημειο συγκρισης για τουλαχιστον τα επομενα 2 χρονια.

Για την ιστορια εγω παντως με 30fps avg ειμαι μια χαρα στα 1920x1200 με high settings.. Αν δε ριξω αναλυση παιζω ανετοτατα με very high settings..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το average δεν λέει και πολλά...απο minimum πως είσαι ; Μήπως βλέπεις που και που μονοψήφια frame, λέω εγώ τώρα..

 

Οχι μονοψηφια δεν βλεπω καθολου για την ακριβεια πλην της τελευταιας μαχης drop in framerates βλεπω σπανια.. Ολα εξαρτωνται απο την αναλυση που παιζεις τα settings που βαζεις και τα φιλτρα για να μπορω να σου απαντησω σωστα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αφου ειναι τοσο ευκολο βγαλε και εσυ μια engine βρε.. Τοσο ευκολο νομιζεις ειναι να κανεις development στην CryEngine2 ε; Για ξαναριξε μια ματια παλι στις δυνατοτητες της και εδω ειμαι παλι να το ξανασυζητησουμε..

Η engine σαφως και ειναι απαιτητικη αλλα δεν ειναι μονο high polygon count και high res textures φιλε μου.. Ειναι παρα πολυ πιο εξελιγμενη απο αυτα τα 2 απλα πραγματακια που τονιζεις.

 

Τι επαναστατικό έχει η cryengine λοιπον μιας και το'χεις ψάξει τόσο πολύ το θέμα εσυ ?

γιατι εκτός απο ενα realtime ψευτο-ambient occlusion εγώ δεν είδα κάτι καινοτόμο.

Δεκτό οτι η μηχανή έχει καλή shadowmap υλοποιηση, ωραία θαλασσα και καλά physics αλλά αυτά τα έχουν και άλλες μηχανές.

 

υ.γ

αν θες να δείς καινοτομίες ..κοίτα την καινούργια μηχανή της ID.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε αρρωστημενα οντα, αει τραβατε δειτε το νεο demo απο το cryengine2 (bravia demo) και αφηστε το gears 2 topic στην ησυχια του!!

 

οριστε:

http://www.gametrailers.com/player/30965.html

ξουτ!! δρομο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μονοψηφια δεν βλεπω καθολου για την ακριβεια πλην της τελευταιας μαχης drop in framerates βλεπω σπανια.. Ολα εξαρτωνται απο την αναλυση που παιζεις τα settings που βαζεις και τα φιλτρα για να μπορω να σου απαντησω σωστα..

 

Eννοείται ότι είναι συνδυασμός όλων αυτών που αναφέρεις, εσυ μιλάς για 1920χ1200 όλα high 30 frame μέσω όρο, σχεδόν χωρίς μονοψήφια frame drop και γενικότερα frame drop βλέπεις σπάνια, βλέπω να σε τρελλαίνει πολύς κόσμος με p.m. να του δώσεις τα φώτα σου πως σου παίζει τόσο καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε αρρωστημενα οντα, αει τραβατε δειτε το νεο demo απο το cryengine2 (bravia demo) και αφηστε το gears 2 topic στην ησυχια του!!

 

οριστε:

http://www.gametrailers.com/player/30965.html

ξουτ!! δρομο!!

 

ήταν gears of war 2 topic θες να πείς...:lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...