Προς το περιεχόμενο

Gears of War 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

(Δέν γνωρίζω αν έχει προαναφερθει)

Στο πλαισιο αν κάνεις προπαραγγελία παίρνεις την συλλεκτική έκδοση στην τιμή της απλής και δώρο ένα artbook με την ιστορία του gears. Ή κατι τέτοιο τέλος πάντων.

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=12&category=69977319&product=1183540

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 602
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

70 ευρώ.

 

Το ίδιο πράγμα στο ebay έχει 53 ευρώ. Η δε απλή έκδοση έχει μόλις 38...

 

(επειδή κάτι λέγαμε σε άλλο thread σχετικά με τους εδώ αγιογδύτες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελείωσα και γω σήμερα.

Περιττό να πω πως είναι παιχνιδάρα.

Μεγαλύτερο, προσεγμένα cinematics, πιο βαθύ σενάριο...

ότι ακριβός ήθελα μετά το GOW1 στο campaign.

Περίμενα κάτι άλλο για φινάλε όμως, πιο δύσκολο, έχοντας ρίξει τόσες πανάγιες για να σκοτώσω τον Raam.

Μετά τον τερματισμό, περιμένετε να τελειώσουν τα credits.

Έχει κάτι περίεργο εκεί που μαρτυρά

ίσος την ύπαρξη και 3ου μέρους!

 

Και στο τελευταίο βιντεάκι δε κατάλαβα τι παίχτηκε...

 

Στο ελικόπτερο που πλησιάζει, η Μαρία είναι αυτή και ο άλλος από την Delta που αυτοκτόνησε; Τι παίχτηκε; :shock:

 

 

εννοείται οτι θα υπαρξει τριτο μερος, τι εγινε βασιλισσα?ο skorge σιγουρα δεν παιθανε, τι παιζει με τον πατερα του Fenix? αυτο ειναι για μενα και το μειον στο παιχνιδι, οτι το νουμερο 2 ειναι απλα μια συνεχεια που μονο ερωτηματα εβαλε και καμια απαντηση..αυτοι οι νεοι locust?? τι διαολο γινεται με αυτους?...και οσο για το ελικοπτερο ουτε η μαρια ηταν αυτη ουτε αυτος που αυτοκτονησε..αλλοι ηταν αυτοι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, αφού το παιχνίδι είναι πόλεμος. Κόλαση. Τέλος, απίστευτο παιχνίδι. Σαφώς καλύτερο από το πρώτο. Από τα must της χρονιάς και μεγάλο πλήγμα (για... κάποιους) που δεν θα βγει σε PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Subway

 

http://uk.youtube.com/watch?v=Zm0Yg1YF3jA&feature=channel

 

Oι 5 παλιοί χάρτες είναι καλύτεροι απο οποιονδήποτε καινούργιο μου φαίνεται.

 

Πάντως αν εξαιρέσεις το Horde mode που είναι εξαιρετικό το multi του gears2 είναι απογοήτευση. Οι αλλαγές που έκαναν το χάλασαν.

Ο χαρακτήρας σου κινείται λες και έχει βαρίδια στα πόδια, shotgun πολύ αργό με αποτέλεσμα να είναι αναποτελεσματικό, παίζει πολύ πριόνισμα το οποίο αν πάρει μπρός μόνο με τύχη το ρίχνεις.

Για να μην μιλησω για το καμπέρωμα με κολλημα στους τοίχους των frag/smoke grenades. Γενικά ενώ στο 1 τα kills ήθελαν skills (εκτός του sniper :P) εδώ έχει καταντήσει η χαρά του καθε nooba με το πριόνι και τα grenades.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Subway

 

http://uk.youtube.com/watch?v=Zm0Yg1YF3jA&feature=channel

 

Oι 5 παλιοί χάρτες είναι καλύτεροι απο οποιονδήποτε καινούργιο μου φαίνεται.

 

Πάντως αν εξαιρέσεις το Horde mode που είναι εξαιρετικό το multi του gears2 είναι απογοήτευση. Οι αλλαγές που έκαναν το χάλασαν.

Ο χαρακτήρας σου κινείται λες και έχει βαρίδια στα πόδια, shotgun πολύ αργό με αποτέλεσμα να είναι αναποτελεσματικό, παίζει πολύ πριόνισμα το οποίο αν πάρει μπρός μόνο με τύχη το ρίχνεις.

Για να μην μιλησω για το καμπέρωμα με κολλημα στους τοίχους των frag/smoke grenades. Γενικά ενώ στο 1 τα kills ήθελαν skills (εκτός του sniper :P) εδώ έχει καταντήσει η χαρά του καθε nooba με το πριόνι και τα grenades.

 

Ναι ρε γμτ... καμια ώρα συνολικα να εχω παιξει multi και απογοητεύτηκα εντελώς. Σκας εσύ στο ένα μέτρο σοτγκανιά με zoom στο κεφάλι και αντί να πέσει σε πριονίζει :/ Όπως το λες, πλέον χρειάζεται λιγότερο skill. Το μαμίσανε το πιο γαμάτο multi που έχω παίξει ποτέ, κρίμα κρίμα κρίμα! Ελπίζω να καταλάβουν την μαλακία τους και να βγάλουν έστω ένα patch που να κάνεις έστω down αν τον βρεις καλά με το shotgun. Πάντως το single player και το horde που έχω δει λίγο είναι γαμάτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις συναντησα ονλαιν ενα τυπο που βγηκε χωρις οπλο , αλλα δεν μπορουσα να τον σκοτωσω κιολας με το φλογοβολο!! (αλλα η καραμπινα εκανε δουλεια)

επισης ειδα ενα χρυσο οπλο (απο την περιορισμενη εκδοση φανταζομαι) το οποιο εκτος του οτι τον εκανε να ξεχωριζει απο μακρια εμοιαζε και πολυ ασχημο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Subway

 

http://uk.youtube.com/watch?v=Zm0Yg1YF3jA&feature=channel

 

Oι 5 παλιοί χάρτες είναι καλύτεροι απο οποιονδήποτε καινούργιο μου φαίνεται.

 

Πάντως αν εξαιρέσεις το Horde mode που είναι εξαιρετικό το multi του gears2 είναι απογοήτευση. Οι αλλαγές που έκαναν το χάλασαν.

Ο χαρακτήρας σου κινείται λες και έχει βαρίδια στα πόδια, shotgun πολύ αργό με αποτέλεσμα να είναι αναποτελεσματικό, παίζει πολύ πριόνισμα το οποίο αν πάρει μπρός μόνο με τύχη το ρίχνεις.

Για να μην μιλησω για το καμπέρωμα με κολλημα στους τοίχους των frag/smoke grenades. Γενικά ενώ στο 1 τα kills ήθελαν skills (εκτός του sniper :P) εδώ έχει καταντήσει η χαρά του καθε nooba με το πριόνι και τα grenades.

 

Priv , θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω σε κάποια απο αυτά που ανέφερες .

 

1) Οι χάρτες στο 2 είναι ΠΑΡΑ πολύ καλοί. Επίσης, πέρα απο την σχεδίαση τους , έχουν και έξτρα στοιχεία που αλλάζουν το gameplay όπως πχ razorhail .

2) To ότι κινείται πιο αργά ο χαρακτήρας δεν σημαίνει οτι είναι αρνητικό .

3) Το shotgun είναι όπως έπρεπε να ειναι και στο πρώτο gears. Πλέον δεν υπάρχει η λογική : Ορμάω με το shotgun και καθαρίζω 5 . Στο πρώτο ήταν overpowered .

4) Θα συμφωνήσω για το πριόνισμα. Απλά είναι νωρίς για οριστικά συμπεράσματα.

5) Δεν ανέφερες κάτι σημαντικό για το καμπέρωμα και τα grenades. Δεν είχαμε friendly fire . Όχι οτι θα έλυνε πολύ το πρόβλημα , όσοι θέλουν να να καμπερώσουν θα βρουν τρόπο , αλλά σίγουρα θα έπαιζε ρόλο .

6) Για το Horde δεν έχω να πω τπτ. Απλά θα γράψει ιστορία .

 

Και κάποιες γενικές επισημάνσεις :

1) Όταν μένει στο τέλος 1 αντίπαλος, υπάρχουν πολλές ευκαιρίες για καμπέρωμα λόγω του οτι είναι πιο μεγάλες οι πίστες. Δυστυχώς ήδη πέτυχα περιπτώσεις που καταντούσαν εκνευριστικοί .

2) Δεν μπορείς να <<κλείσεις>> το lobby στο private. πχ θέλω να παίξω με 5 φίλους μου και μόνο, τώρα δεν γίνεται . Όποιος είναι στην FL ή στην Recent Played λίστα μπορεί να κάνει join .

3) Δεν έχει δυστυχώς map cycle. Απο την άλλη, μπορείς να κάνεις οτι αλλαγές θέλεις σε mode,maps,players χωρίς να ξαναστήνεις το lobby .

 

Πλεόν το gameplay έχει αλλάξει σημαντικά . Θέλει στρατηγική ,θέλει tactics, θέλει συνεννοήση. ΔΕΝ μπορείς πλέον να κινείσαι μόνος όπως στο πρώτο , είσαι απλά DEAD .

 

Σίγουρα μου έχουν ξεφύγει κι άλλα points , θα επανέρθω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...