Προς το περιεχόμενο

Gears of War 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 602
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλά η πίστα με τα οχήματα, απίστευτη ένταση έτσι?

 

Εγώ μπήκα και Live και απόλα με το gears. Τώρα αν με μπανάρουν, χέστηκα. Θα πουλήσω την κονσόλα μου με 50 παιχνίδια και φλασαρισμένη 350-400 ευρώ και θα πάρω την elite (αν και αναγκαστικά πρέπει να τα σκάσω για το δύσκολο φλασάρισμα). Το έχω ξανακάνει, θα το ξανακάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα και εγω δεν βλεπω να την παλευω μεχρι 7 νοεμβρη...κοσμο ειχε καθολου σε παιχνιδια....μπαααα εεε?

 

 

-----Προστέθηκε 21/10/2008 στις 11 : 30 : 20-----

 

 

λοιποοοοον εχω φτασει στην αρχη του δευτερου act....οι εντυπωσεις ως τωρα...θα προσπαθησω να ειναι spoiler-free

 

+ειναι ακριβως οπως εχουμε διαβασει, ειναι ενα gears of war που εχει παρει steroids.

οι μαχες ειναι καταιγιστικες,ασταματητες, οι αντιπαλοι πολλοι και σκληροι, και οσοι ειχαμε απωθημενα που δεν ειχαμε σκοτωσει brumak στο πρωτο εδω θα μας το ξεπληρωσει η epic

+δεν υπαρχουν acts, η δραση δηλαδη δεν σταματαει , αλλα απλα υπαρχει ενα βιντεακι απο καθε act σε ενα αλλο ετσι ωστε να διατηρειται μια συνεχεια στο παιχνιδι

+γραφικα....ενταξει τι να πω....μου αρεσει ο νεος φωτισμος και οι neon λεπτομερειες στις στολες

 

-δεν εχει διορθωθει αυτο που υπηρχε καισ το πρωτο...οτι τα textures αργουσαν λιγο να φορτωσουν στην αρχη, υπαρχει σε ποιο μικρο βαθμο...αλλα μαλλον αυτο ειναι θεμα της μηχανης οπως εχει αποδειχθει και σε αλλα παιχνιδια

-η Α.Ι των συμπαικτων ειναι λιγο...ηλιθια...φευγουν μπροστα πριν απο σενα, καλυπτονται απο την πλευρα που ειναι τα πυρα (μερικες φορες-σπανια), και μαλιστα χτες σταματησα το βραδυ γιατι ο ενας κολλησε και δεν μπορουσε να συνεχιστει το στορυ(ηταν αργα και δεν ειχα κουραγιο για φορτωμα)

-τα executions τα περιμενα λιγο καλυτερα στην εκτελεση τους.οσα παιχνιδια επαιξα με bots , οταν πηγαινες να τελειωσεις καποιον διπλα πχ σε ενα βραχο υπηρχε παντα clipping

- ξενερωσα λιγο με το

πετρινο σκουληκι που εχουμε δει σε εικονες. το περιμενα απο τις εικονες πιο εντυπωσιακο, αλλα μαλλον φαινεται σαν ενα μεγαλο σκουληκι-αλλα καπου ειδα και ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ που δημιουργει τους σεισμους

 

 

ανυπομονω να συνεχισω...αν μεχρι το 2ο act ειδα οτι ειδα παρακατω θα γινεται κολαση..απλα το παω σιγα..να το απολαυσω...

 

στο δευτερο act γελασα εκει που snipares απο μακρια τους locust και μετρουσε τα κills.1.2.3.4.5 -mothefucker 5...αλλους δεν προλαβα :-D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω πως με το που μπηκα αρχησαν ολοι να μου στελνουν μυνημα, μην το βαλεις, θα σε κανουν βαν κλπ κλπ. Ρε παιδια, οκ, μπορει αλλα ξερετε κατι, Δεν νομιζω να γινει κατι τετοιο. Γιατι η αλλοι λαλακες ειναι που παιζουν αλλοι τα παιχνιδια τους 1 εβδομαδα πριν κλπ? Δευτερο, μην ξεχνατε, η EPIC προσπαθει να φωβηση αλλου να μην παιζουν μηπως βγει κανενα spoiler και χαλαςει το παιχνιδι. Δεν προκειτε να σε γυρεψουν και να σε βαναρουν. Γιατι επειδι λεει Microsoft Game Studios? δηλαδη οπως το FABLE? ρε μην τρελλενεστε, πολυ απλα , μπορει να ειμαστε μαγαζι, και εμεις να το εχουνμε λαβει πριν στις αποθηκες...δεν μπορουν να δουν αν ειναι κοπια. Και η ΜΣ δεν ειναι stupid να σου μπαναρουν to GAMERTAG! λεφτα παιρνει απο σας, και οχι μονο. 2 ΧΡΟΝΙΑ τωρα αυτο κανουμε οσοι ειναι τα κακα παιδια, και δεν συμβαινει. Μονο στα 2 updates Pου ειχαμε...τωρα? που ειναι τα βανς? ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΟΓΙΚΗ! ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΑΝΑΡΟΥΝΕ! φωβισμο ειναι και οντος δουλευει. Μην πιστευετε τα παντα. ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ leaked το παιχνιδι!....καταλαβετε το. Τοσες φορες που επαιξα FAble2 δεν εγινε τιποτα. ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ? λολ.

 

come on...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ! Δεν έχει βγεί το fable κανονικά; Μλκεια παίχτηκε.. Απο χθές που το χω λιώσει έχω ξεχάσει το live, on. Γενικά τι κάνουμε τώρα; Παίζουμε gears απλά δεν ξεχνάμε το disc μέσα όταν μπαίνουμε live? (ήδη έβγαλα το καλώδιο λόγω fable)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ! Δεν έχει βγεί το fable κανονικά; Μλκεια παίχτηκε.. Απο χθές που το χω λιώσει έχω ξεχάσει το live, on. Γενικά τι κάνουμε τώρα; Παίζουμε gears απλά δεν ξεχνάμε το disc μέσα όταν μπαίνουμε live? (ήδη έβγαλα το καλώδιο λόγω fable)
οτι και να κανεις, το Fable2 φενεται στo gamertag sou, και αυτο που κανω εγω οστε να μην φενεται σαν το τελευταιο παιχνιδι που εχω παιξει, που χτηπαει καλα στο ματι, βαζω αλλα 3 παιχνιδια, και το πασσαρι πισω να μην φενεται...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Game of the year το παιχνίδι χαλαρά. Απίστευτο. Αν γίνεται τόσος χαμός στο 1ο act τι θα δούμε παρακάτω?:lol:

Όσο για το multi βασιλεύει το lancer πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ! Δεν έχει βγεί το fable κανονικά; Μλκεια παίχτηκε.. Απο χθές που το χω λιώσει έχω ξεχάσει το live, on. Γενικά τι κάνουμε τώρα; Παίζουμε gears απλά δεν ξεχνάμε το disc μέσα όταν μπαίνουμε live? (ήδη έβγαλα το καλώδιο λόγω fable)

 

άμα έπαιξες στον σκληρό που έχεις το gamertag σου και μετά από ένα χρόνο να το βάλεις live θα λέει ότι έπαιξες fable στις 20/10 μην φοβάσαι γιατί το fable έχει κυκλοφορήσει στην αμερική.όσο για το gow2 πιστεύω ότι είναι υπερβολή μιλάμε για μισό μηνα πριν.

παιδιά υπάρχει διαφορα του ηλίθιου από αυτόν που κάνει τα στραβά ματια και σίγουρα στην ms δεν είναι ηλίθιοι υπάρχει μια ανοχή στο θέμα ban,δεν νομίζω να μπορούν να δουν την κόπια απλά συλλέγουν στοιχεια τα διασταυρώνουν και κάνουν ban ανά κύματα όχι μεμονωμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποπο,μετα απο λιγες ωρες και εχω τις καλυτερες δυνατες εντυπωσεις....απιστευτο τι καταφεραν να φτιαξουν πραγματικα....απο σεναρια απο τα παντα....

 

 

ειδικα η σκηνη που βρησκεις τον Tai δευτερη φορα ειναι τρομερη...Και μετα μεσα στο σκουλικι χαιρεσαι πριονιδι..:lol::lol:

...

 

επισης παιδια οσον αφορα το Live,βλεπω οτι οι περισσοτεροι πιστευετε οτι πχ τα ban γινονται χειροκινητα...δεν ακουγεται πιο λογικο να γινονται απο 1 προγραμμα στους servers ας πουμε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα για κανα 2ωρο σημερα,καλα ενταξει το παιχνιδι απιστευτο!

Το παλιο το ειχα τερματισει στο insane,αυτο εδω ουτε καν μου περναει απο το μυαλο αυτο το επιπεδο γιατι στο προηγουμενο gears ηταν απλως μια βολτουλα στις πολεις των locust ενω εδω τωρα ειναι πραγματικα πολεμος!

Γενικα θα συμφωνησω με τα παραπανω posts αν ειναι ετσι και ακομα καλυτερο μετα τοτε ισως μιλαμε για το παιχνιδι της χρονιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://brutalgamer.com/2008/10/gears-of-war-2-not-coming-to-japan-or-germany/

 

Και ''επίσημα'' πλέον, ξανά στην απ'έξω....Δεν θα μπορούμε να κατεβάσουμε ακόμα και κάτι για το οποίο πληρώσαμε(flashback map pack)...

 

 

-----Προστέθηκε 23/10/2008 στις 11 : 39 : 41-----

 

 

Παιδιά,από pop-up πως πάει?Επειδή στο 1ο είχε αρκετό και ήταν ενοχλητικό.Το frame-rate είναι σταθερό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://brutalgamer.com/2008/10/gears-of-war-2-not-coming-to-japan-or-germany/

 

Και ''επίσημα'' πλέον, ξανά στην απ'έξω....Δεν θα μπορούμε να κατεβάσουμε ακόμα και κάτι για το οποίο πληρώσαμε(flashback map pack)...

 

 

-----Προστέθηκε 23/10/2008 στις 11 : 39 : 41-----

 

 

Παιδιά,από pop-up πως πάει?Επειδή στο 1ο είχε αρκετό και ήταν ενοχλητικό.Το frame-rate είναι σταθερό?

 

Pop ελάχιστο και με την εγκατάσταση στον hdd θα εξαφανιστεί και αυτό το λίγο. frame rate παρόλο τον χαμό που γίνεται είναι σταθερά στα 30fps.

 

Λοιπόν το τελείωσα χτες στο Hardcore. (Οι βετεράνοι του 1 θα το βρουνε σχετικά εύκολο στο επίπεδο αυτό. Λίγες φορές έχασα. Ελπίζω το Insane να είναι πραγματικά insane :-D)

 

Πραγματικά λοιπόν όπως είπε ο cliffy bigger better and more badass. Βελτιωμένο σε όλα τα επίπεδα. Μεγαλύτεροι bosses, πίστες, όπλα. Γενικά αν σας άρεσε το 1 θα σας αρέσει και αυτό αν όχι πάτε για άλλα.

 

Τα γραφικά εντυπωσιακά χάρις το νέο φωτισμό. Απίστευτη η λεπτομέρεια πάνω στην στολή του marcus και γενικά σε όλα τα textures.

 

Το σενάριο αφήνει περισσότερα ερωτήματα παρά δίνει απαντήσεις. Σίγουρα θα έχουμε συνεχεια.

 

Σε διάρκεια είναι σίγουρα μεγαλύτερο απο το 1 (όχι πολύ όμως κανα 2ωρο παραπάνω).

 

Τώρα το multi με τα Bots δεν μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα αλλά το gameplay έχει σίγουρα αλλάξει. Stopping power, τέλος τα downs απο το sniper, πιο αργό shotgun και πιο αργή η κίνηση του χαρακτήρα σου έχουν σαν αποτέλεσμα όποιος κάνει "ντου" να το πληρώνει ακριβά.

 

gorgon+shield= κινδυνος - θάνατος

Με το hammer of dawn έχεις 4-5 βολές

Το mortar θα είναι το 1ο όπλο που θα τρέχουν όλοι να καλύψουν. Κάνει τεράστια ζημειά και θα είναι υπεύθυνο για πολλά team kills:lol:

Shotgun πιο αργό αλλά απο κοντά με την μια πεθαίνεις. Να δούμε βέβαια όταν θα μπεί και η παράμετρος lag πως θα τα πάει.

Sniper το active κάνει πιο μεγάλες τις σφαίρες οπότε γίνοντε πιο εύκολα τα Headshots

Το φλογοβόλο θα είναι μια καλή εναλακτική λύση για το shotgun

boomshot όπως το 1 με 3 βολές.

Mini gun θερίζει αλλά θα κινδυνεύεις να φάς headshot h βέλος απο το τόξο. Κινείσαι πολυ αργά.

Τόξο όπως στο 1 αλλά κάνει και headshots τώρα.

Το Hammerburst δεν πιστεύω πως θα αντικαταστήσει το lancer. Κλωτσάει αρκετά

Τα υπόλοιπα όπλα είναι όπως στο 1.

 

bullet lag και host advantage θα δούμε στις 7 νοέμβρη πως θα είναι;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...