Προς το περιεχόμενο

MacBook και MacBook Pro με επεξεργαστή Penryn [αρχές 2008])


Steven

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι το applestore Της Αθηνας , μου εκανε τη ζωη κολαση !!!

Οταν ηθελα να αγορασω κι εγω ενα macbook, πηγα απο εκει, και μονο που δεν με εβρισαν!!!

Μου ζητησαν να μπω στο ιντερνετ, να βγαλω καρτα μελους και να εγγραφω στο applestore.gr, να περιμενω κωδικο πελατη, να κανω τη παραγγελια, να προπληρωσω το μηχανημα με πιστωτικη (που δεν ειχα), να περιμενω εως και 40 ημερες κλπ. κλπ....

Ελεος !!!!

 

Το πηρα κι εγω την ιδια μερα απο τη Systemgraph και ησυχασα.

 

Ουτε Ουγκαντα να ημασταν!

 

 

Kαι γιατι δεν τους ειπες οτι και ferrari να παραγγελνες θα ερχοταν ποιο γρηγορα ??? ....με τους αχαρακτηριστους ..

 

Eδω μιλαμε στο ηλεκτρονικο καταστημα για να κανεις εισοδο ζηταν ΑΦΜ !!!!

 

ΕΛΕΟΣ !!!!

 

Ειδικα αυτο το "apple demo center" στην Στουρναρη ειναι να το κλαιν οι ρεγγες !! Δεν εχει ΤΙΠΟΤΑ μεσα ... ...ΑΙΣΧΟΣ ...

 

 

Εχω ενα imac 24 , ενα macbook και ενα macbook pro και ενω τα μηχανηματα ειναι ΤΕΛΕΙΑ ολη η υπολοιπη κατασταση ειναι για τα κλαματα ...Και αυτο ειναι που μου τη δινει περισσοτερο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Θελω να παρω ενα macbook και εχω ρωτησει plaisio,fnac,systemgraph,eshop,multirama και ολοι μου λενε κατοπιν παραγγελιας,χωρις να μου διευκρινιζουν,σε ποσο χρονο θα το εχω.

 

 

Τι να πουμε βρε φιλε μου ...ειμαστε ενα μπαχαλο ..

Τομονο που εχω να σου πω ειναι να μην αλλαξεις γνωμη και να το παρεις το macbook ...

Για ριξε μια ματια και προς Ευρωπη μερια , μεσω internet..θα σου ερθει και γρηγορα και ισως ποιο φθηνα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πουμε βρε φιλε μου ...ειμαστε ενα μπαχαλο ..

Τομονο που εχω να σου πω ειναι να μην αλλαξεις γνωμη και να το παρεις το macbook ...

Για ριξε μια ματια και προς Ευρωπη μερια , μεσω internet..θα σου ερθει και γρηγορα και ισως ποιο φθηνα ..

 

Αστα να πανε φιλε.Γνωμη δεν αλλαζω γιατι ηδη εχω ενα imac24 και δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναγυρισω σε windows :devil:.Εχω κοιταξει και προς ευρωπη μερια και προς αμερικη.Απλα το ηθελα να το παρω για την αδερφη μου δωρο για πασχα και θελει φορητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεψου και εμενα που θελω να δωσω το 24" imac και να παρω mac pro τι εχω να τραβηξω ....

Ποιο μοντελο να παραγγειλω και ποοοοοοοοοοοτττεεεε θα το παραλαβω !!! Μεχρι να ερθει αυτο που θα παραγγειλλω η apple θα εχει κυκλοφορησει δυο μοντελα μετα .... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μια και ανέφερε κάποιος για μπράβο στους μακεδόνες!Εμείς από όσο έχω ψάξει ούτε systemgraph ούτε fnac έχουμε!Δηλαδή λιγότερους αντιπρώσοπους της rainbow!Που σημαίνει χειρότερα για την συμπρωτεύουσα!Τεσπα!Όταν κάνεις παραγγελία κάποιο Mac από όσο είδα και μου είπαν κάνει 3-5 εργάσιμες μέρες!Τώρα τι να πώ?Αν μας αναγκάζουν να γυρίσουμε στα windows μάλλον θα μεταναστεύσω!χιχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα "Apple Demo Centers" στην Αθήνα ανήκουν εξ' όλοκλήρου στη Rainbow και είναι ΜΟΝΟ demo centers. Δεν πουλάνε απ' ευθείας παρά μόνο σε βάζουν να ανοίξεις account στο applestore.gr και να παραγγείλεις ό,τι θέλεις on-line (με τις γνωστές καθυστερήσεις και τις ηλίθιες γραφειοκρατικές μεθόδους).

 

Αντίθετα, το "Apple Store" στη Θεσσαλονίκη ΔΕΝ ανήκει στην Rainbow. Πρόκειται για την εταιρία Elite Computer Systems που είναι επίσημος μεταπωλητής της Rainbow (δηλαδή στην ίδια κατηγορία με το Πλαίσιο, τα Multirama, τα FNAC κλπ).

 

Επειδή η Rainbow δεν έχει δικό της "Demo Center" στη Θεσσαλονίκη, έχει αναθέσει αυτό το ρόλο στην Elite και, με βάση τα λεγόμενα σας, φαίνεται πως τους δίνει και προτεραιότητα στις παραδόσεις εμπορευμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μια και ανέφερε κάποιος για μπράβο στους μακεδόνες!Εμείς από όσο έχω ψάξει ούτε systemgraph ούτε fnac έχουμε!Δηλαδή λιγότερους αντιπρώσοπους της rainbow!Που σημαίνει χειρότερα για την συμπρωτεύουσα!Τεσπα!Όταν κάνεις παραγγελία κάποιο Mac από όσο είδα και μου είπαν κάνει 3-5 εργάσιμες μέρες!Τώρα τι να πώ?Αν μας αναγκάζουν να γυρίσουμε στα windows μάλλον θα μεταναστεύσω!χιχι!

 

 

 

Exετε λιγοτερους αντιπροσωπους της Rainbow και γι'αυτο εχετε καλυτερη διαθεσιμοτητα ..

H Systemgraph ειναι ανεξαρτητος εισαγωγεας και το Fnac οπως και οι υπολοιποι(Multirama-Plaisio) περιμενουν ποτε θα δεησει η Rainbow να φερει κομματια ..

(αληθεια ποσο εχει η μετοχη αυτης της εταιριας στο χρηματιστηριο ??)

 

Οσο για τις 3-5 ημερες , ρωτα καλυτερα αυτους που εχουν παραγγειλει ...

 

 

υ.γ και εγω Μακεδων ειμαι ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω του ντόρου που έγινε με τα σκόπια!Πάνε να μας καλοπιάσουν οι Αμερικανοί!lol!Πάντως αυτό με το systemgraph και fnac δεν το ήξερα!Απλά ήξερα για αυτά τα καταστήματα και είδα ότι δεν υπάρχουν στην Θεσ/νίκη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Με την διαθεσιμότητα του Air τι παίζει; Γνωρίζει κανείς;

 

Διαθεσιμοτητα και apple στην Eλλαδα ειναι λεξεις αντιθετες ...ριξε ομως μια ματια ..

 

http://www.multirama.gr

http://www.plaisio.gr

http://www.systemgraph.gr

http://www.documents.gr

 

 

και Θεσ/νικη

http://www.elitecs.gr

http://www.appleseedgreece.com/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=56

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πίσω στο μαγαζι που το πήρες και αντικατάσταση με καινούριο και άμα σου πούνε τίποτα ότι δεν γίνετε αντικατάσταση και πρέπει να πάει για service, ζήτα να σου δώσουν γραπτή απάντηση με υπογραφή διευθυντή, αρκεί βέβαια να μην έχουν περάσει 20 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου το έχουν φέρει από το εξωτερικό. Έχω ωστόσο την απόδειξη. Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση; Τι εννοείς όταν λες για γραπτή απάντηση διευθυντή; Σε περίπτωση εννοείς ότι δεν γίνεται να μου το αλλάξουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για τις 3-5 ημερες , ρωτα καλυτερα αυτους που εχουν παραγγειλει ...

Εγω παντως εχω παραγγειλει ενα macbook απο το Apple Demo Center της Θεσσαλονικης. Ο πωλητης μου ειπε οτι μπορει να το εχω σε 2-3 μερες, μπορει και σε μια βδομαδα! Παντως μηνα δε μου ειπε... Αντε να δουμε! Ανυπομωνω! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...