Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρα τσίμπα ένα Awus036H ή γενικά μια USB κάρτα δικτύου με Realtek RTL8187L chipset ή τελοσπάντων κάτι συμβατό με το συνδυασμό Backtrack/Vmware* και άρχισε δουλειά.

 

* πχ. εξίσου καλά με το Awus, μου δουλεύει μια Netgear WG111v3 της πλάκας αλλά γενικά είναι σημαντικό η κάρτα που θα επιλέξεις να παίρνει εξωτερική κεραία (με SMA αντάπτορα) και να κάνει καλή ενίσχυση σήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα...να προτιμησεις μια καρτα με κεραιουλα για καλιτερη ληψη και ποιοτικοτερο injection.Εγω εχω την edimax ew-7318usg η οποια δουλευει αψογα ...πριν απο 3 χρονια την πηρα 25 Ε,οποτε μεχρι σημερα φανταζομαι θα εχει πεσει πολυ η τιμη της.Η επιλογη βεβαια ειναι δικια σου. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες σελίδες πίσω έχω κάνει post μερικές.. check it.. Αν και αν θυμάμαι καλά ήταν ονόματα.. δεν είμαι σίγουρος.. δες και αν είναι ξαναπές.. Κάπου έχω μια μεγαλούτσικη greeklish..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες σελίδες πίσω έχω κάνει post μερικές.. check it.. Αν και αν θυμάμαι καλά ήταν ονόματα.. δεν είμαι σίγουρος.. δες και αν είναι ξαναπές.. Κάπου έχω μια μεγαλούτσικη greeklish..

 

Έψαξα πίσω αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι. Αν μπορείς παράπεμψέμε.

 

Με ενδιαφέρει και η μεγαλούτσική σου wordlist :) Αν μπορείς ανέβασέ την κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ.

 

Τι χρησιμοποιείς για να τις φτιάξεις;

 

Σκέφτομαι να κατεβάσω sites με greeklish (forum) και να πάρω τις λέξεις.

 

 

Επειδή πειραματίζομαι και γω, μία wordlist σαν την παρακάτω μπορεί να την διαβάσει το backtrack?

greeknamesdokimh.txt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ονόματα νομίζω απο κάποιο εορτολόγιο τα είχα πάρει και απο ενα κατάλογο με ονόματα, μετά απλώς αφαίρεσα διπλά κτλ.. Την άλλη κάπου την είχα βρει.

Η αυτό που λες. Ή κανα sniffer (ή απλώς logs) απο κανά irc.

Μπορεί ναι.. και μπορείς με βάση αυτή να φτιάξεις άλλη με κάποια rules (πχ να προσθέσεις γράμματα, να αλλάξεις το case των χαρακτήρων κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνατε στις wordlists που φτιαχνετε οι λεξεις που βαζετε να ειναι τουλαχιστον 8 ψηφια αλλιως το aircrack θα τις προσπερνα χωρις να τις διαβαζει αφου τα wpa keys αρχιζουν το λιγοτερο απο 8 ψηφια και φτανουν νομιζω μεχρι 64 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ λέω αγοράστε ένα μόντεμ γλιτώνετε και κόπο και αφήστε μας στην ησυχία μας :P

 

έχουμε βρε :P

 

Μην ξεχνατε στις wordlists που φτιαχνετε οι λεξεις που βαζετε να ειναι τουλαχιστον 8 ψηφια αλλιως το aircrack θα τις προσπερνα χωρις να τις διαβαζει αφου τα wpa keys αρχιζουν το λιγοτερο απο 8 ψηφια και φτανουν νομιζω μεχρι 64 :P

 

yeap.. 64

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ λέω αγοράστε ένα μόντεμ γλιτώνετε και κόπο και αφήστε μας στην ησυχία μας :P

 

Προσωπικά έχω 24 tellas. Αυτά τα κάνουμε για εκπαιδευτικούς λόγους :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...